*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127176 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #98 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 10:19:15 μμ »
Βλέπω πως οι περισσότεροι έχετε δηλώσει μαθήματα ή σκέφτεστε τι θα δηλώσετε. Να αρχίσω να ανησυχώ που ακόμα δεν με ενημέρωσαν σχετικά με τα μαθήματα. Έχω πληρώσει από την προηγούμενη Παρασκευή την προκαταβολή και ακόμα δεν έχω κανένα νέο. Αν μπορεί κάποιος, ας με ενημερώσει ή στο forum ή σε π.μ.
ίσως ενημερώνουν με βάση την σειρά των αιτήσεων. Σίγουρα είσαι για το εαρινο εξάμηνο??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #99 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 10:22:42 μμ »
Παιδια ουτε κ μενα μου εχουν στειλει ιμειλ για να δηλωσω μαθηματα. αναμενω...
εσεις που λαβατε σας εστειλαν μαζι κ κωδικους?? υπηρξε αλλη ενημερωση??
δεν μου έχουν ακόμα στείλει κωδικούς. έχουμε μόνο δηώσει μαθήματα κ μας έχουν στείλει αναλυτικά το πρόγραμμα το καλοσώρισμα κτλ. αυριο πιστεύω θα σας ενημερώσουν κ εσάς

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #100 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 10:37:31 μμ »
για το εαρινο ειμαι. ισως ειναι με σειρα αιτησεων γιατι εγω εκανα προσφατα αιτηση οποτε σιγουρα ειμαι απο τις τελευταιες. να ρωτησω δηλαδη αν επιλεξεις 18μηνο ποσα μαθηματα παιρνεις και αντιστοιχα ποσα στο 12μηνο?

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #101 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 10:39:28 μμ »
τελικα αυτο για να δινουμε εξετασεις θεσσαλονικη οσοι ειμαστε απο βορεια ελλαδα το ρωτησατε??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #102 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 10:44:45 μμ »
για το εαρινο ειμαι. ισως ειναι με σειρα αιτησεων γιατι εγω εκανα προσφατα αιτηση οποτε σιγουρα ειμαι απο τις τελευταιες. να ρωτησω δηλαδη αν επιλεξεις 18μηνο ποσα μαθηματα παιρνεις και αντιστοιχα ποσα στο 12μηνο?
αυτοί σου δίνουν 2 παραδείγματα φοίτησης. στο 12 μηνο ξεκινάς με 3 μαθήματα κ 1 σεμινάριο κ στο 18μηνο με 2 μαθήματα. εγω π.χ. πήρα 1 μάθημα κ 1 σεμινάριο για το 18μηνο. κ αυτοί προτείνουν το 18μηνο για κάποιον εργαζόμενο
όταν σου τα στείλουν θα τα δεις αναλυτικά. μην ανησυχείς

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #103 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 10:57:29 μμ »
στο σεμιναριο δινεις εξετασεις?

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #104 στις: Ιανουάριος 31, 2013, 11:11:54 μμ »
Εμένα τελικά μου έστειλαν (μπόλικα) mail το απόγευμα.

Σκέφτομαι ποια μαθήματα να επιλέξω και πελάγωσα ......... μάλλον προς 526+621 κλίνω, αλλά σκέφτομαι και το σεμινάριο. Αν τα πάρω και τα τρία για να ξεμπερδεύω λέτε να τα παίξω τελείως έτσι όπως είμαι εκτός φόρμας; Με προβληματίζει λίγο το ότι δε δίνονται όλα σε κάθε τετράμηνο ... αν δηλαδή κάνεις κακούς χειρισμούς στις επιλογές μπορεί ακόμα και να καθυστερήσεις να τελειώσεις το πρόγραμμα επειδή δεν προσφέρεται κάποιο μάθημα στο τετράμηνο σου, ή έστω να μην μπορέσεις να παρακολουθήσεις τελικά καθόλου κάποιο μάθημα που σε ενδιαφέρει; Αν τυχόν δεν καταφέρεις να περάσεις κάποιο μάθημα όταν το πρωτοδηλώσεις, να υποθέσω ότι θα υπάρχει οικονομικό κόστος; Α, και το άλλο που δεν κατάλαβα, όταν στα σεμινάρια μιλάει για συναντήσεις τι ακριβώς εννοεί;

σημείωση : για το 18μηνο πάω και εγώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 31, 2013, 11:17:55 μμ από elia »

Αποσυνδεδεμένος museum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 01:09:27 πμ »
για το εαρινο ειμαι. ισως ειναι με σειρα αιτησεων γιατι εγω εκανα προσφατα αιτηση οποτε σιγουρα ειμαι απο τις τελευταιες. να ρωτησω δηλαδη αν επιλεξεις 18μηνο ποσα μαθηματα παιρνεις και αντιστοιχα ποσα στο 12μηνο?
αυτοί σου δίνουν 2 παραδείγματα φοίτησης. στο 12 μηνο ξεκινάς με 3 μαθήματα κ 1 σεμινάριο κ στο 18μηνο με 2 μαθήματα. εγω π.χ. πήρα 1 μάθημα κ 1 σεμινάριο για το 18μηνο. κ αυτοί προτείνουν το 18μηνο για κάποιον εργαζόμενο
όταν σου τα στείλουν θα τα δεις αναλυτικά. μην ανησυχείς

Στο 18μηνο έχουν την επιλογή 2 μαθημάτων για αυτο το τετράμηνο. Δεν νομίζω πως αν κάνεις 18μηνο μπορεις να δηλώσεις σεμινάριο.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 08:26:23 πμ »
αυτά είναι παραδείγματα δεν είναι στανταρ.ενδεικτικά σου δείχνουν πως μπορείς να διαμορφώσεις το προγραμμάσ σου.
δεν είναι απαραίτητο να τα πάρεις όπως ακριβώς σου λέει στο παράδειγμα. εγώ επέλεξα 1 μάθημα κ 1 σεμινάριο κ μου είπαν πως είναι καλή επιλογή.το δέχτηκαν

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 08:34:33 πμ »
Εμένα τελικά μου έστειλαν (μπόλικα) mail το απόγευμα.

Σκέφτομαι ποια μαθήματα να επιλέξω και πελάγωσα ......... μάλλον προς 526+621 κλίνω, αλλά σκέφτομαι και το σεμινάριο. Αν τα πάρω και τα τρία για να ξεμπερδεύω λέτε να τα παίξω τελείως έτσι όπως είμαι εκτός φόρμας; Με προβληματίζει λίγο το ότι δε δίνονται όλα σε κάθε τετράμηνο ... αν δηλαδή κάνεις κακούς χειρισμούς στις επιλογές μπορεί ακόμα και να καθυστερήσεις να τελειώσεις το πρόγραμμα επειδή δεν προσφέρεται κάποιο μάθημα στο τετράμηνο σου, ή έστω να μην μπορέσεις να παρακολουθήσεις τελικά καθόλου κάποιο μάθημα που σε ενδιαφέρει; Αν τυχόν δεν καταφέρεις να περάσεις κάποιο μάθημα όταν το πρωτοδηλώσεις, να υποθέσω ότι θα υπάρχει οικονομικό κόστος; Α, και το άλλο που δεν κατάλαβα, όταν στα σεμινάρια μιλάει για συναντήσεις τι ακριβώς εννοεί;

σημείωση : για το 18μηνο πάω και εγώ.
κ τα μαθήματα κ το σεμινάριο για αρχή μου φαίνονται πολλα.τα προαπαιτούμενα έτσι κ αλλιώς θα τα παρακολουθήσουμε σε κάποιο απο όλα τα εξάμηνα.όταν λέει για συναντήσεις εννοεί  on-line μάθημα live. τώρα για το κόστος δεν το γνωρίζω σε περίπτωση που δεν περάσεις κάποιο
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 01, 2013, 10:56:48 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος antonia19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 10:09:29 πμ »
Καλησπέρα, θα παρακολουθήσω και εγώ το μεταπτυχιακό! Δήλωσα χθες 2 μαθήματα, το 510 και το 521. Ξέρετε μήπως πότε θα μας στείλουν τους κωδικούς για το moodle?

και εγώ μόλις τους απάντησα ότι θέλω να παρακολουθήσω τα 510 και 521..για κωδικούς δεν ξέρω τπτ!!

το 521 έκλεισε μόλις με πήραν τηλέφωνο για να το αλλάξω και έτσι πήρα το 621.... Λογικά θα πάρουν και εσένα αν έκανες σήμερα τη δήλωση γιατί πάει με σειρά προτεραιότητας ! Τους ρώτησα και για κωδικούς και μου είπαν μέσα στις επόμενες μέρες θα στείλουν mail :)


ακόμα δεν με ειδοποίησαν ότι έκλεισε το τμήμα για να το αλλάξω..πότε θα το κάνουν για να τελειώνω και με αυτό!!

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 10:17:41 πμ »
μέχρι το μεσημέρι θα σε έχουν ειδοπιήσει

Αποσυνδεδεμένος sotiria84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 10:27:53 πμ »
Χθες το μεσημέρι με πήρανε και μένα τηλέφωνο ...λογικά σήμερα πρέπει να πάρουν και σένα!

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 10:46:58 πμ »
Καλημέρα!!έχω γίνει και εγω δεκτή στο εν λόγω μεταπτυχιακό οπότε καλή αρχή σε όλους μας!!!Ενώ έχω κάνει την πληρωμή δεν μου έχουν στείλει ούτε καν το πιστοποιητικό εισδοχής!!Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα μου επιβεβαίωσαν ότι έγινε η πληρωμή αλλά τίποτα άλλο...Υπάρχει και άλλος που ούτε σήμερα δεν έχει ειδοποιηθεί? Επίσης δεν είχαν πει ότι η πληρωμή θα γίνεται κάθε μήνα 500?Στα σεμινάρια θα έχει και εργασίες?
Υ.Γ. Η γνώση δεν αγοράζετε κατακτιεται...οπότε μη ζηλεύεις που δεν μπορείς να το κάνεις λόγω χρημάτων,μπορείς να μορφωθείς και χωρίς αυτά...(Το έχω κάνει στο παρελθόν).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158518
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 349
Σύνολο: 362

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.167 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.