*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127735 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος antonia19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 10:50:51 πμ »
μολις με ενημερωραν με email ότι έχουν κλείσει και το 510 και το 521..

τους είχα ρωτήσει και  κάτι άλλο που ίσως ενδιαφέρει πολλούς.. σε περίπτωση αποτυχίας σε εξέταση μαθήματος χρειάζεται να ξαναπληρώσω;;  και μου λένε ότι μπορλω να το δώσω την επόμενη εξεταστική πληρώνοντας μόνο το τέλος εξέτασης, 35 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 11:34:11 πμ »
τελικα αυτο για να δινουμε εξετασεις θεσσαλονικη οσοι ειμαστε απο βορεια ελλαδα το ρωτησατε??

Σε σχετική μου ερώτηση είπαν ότι θα το προσπαθήσουν. Τα ίδια όμως έλεγαν και σε αυτούς που ξεκίνησαν το προηγούμενο τετράμηνο. Γι΄αυτό και εμείς πρέπει από τώρα να τους πίεσουμε, ώστε να μην περάσει ο καιρός και πουν ότι δεν προλαβαίνουν. Εγώ ήδη έχω στείλει σχετικό μέιλ και τους το είπα και σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους. Τώρα είμαστε πιο πολλοί και μακάρι να τα καταφέρουν για Θεσσαλονίκη. Στείλτε μέιλ και πάρτε τηλέφωνα συνέχεια. Μόνο έτσι θα το πετύχουμε. Εξάλλου πληρώνουμε, δεν είναι δωρεάν, πρέπει να κάνουν δεκτό το αίτημά μας.

Αποσυνδεδεμένος antonia19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 11:54:22 πμ »
να σας ρωτήσω μήπως ξέρετε εσείς γιατί δεν μπορώ να περιμένω μέχρι να μου απαντήσουν..
το 526 μάθημα για παράδειγμα που είναι επιλογής κατεύθυνσης θα το ξαναδώσουν σε επόμενο τετράμηνο για να το πάρω τότε ή πρέπει εφόσον με ενδιαφέρει να το επιλέξω τώρα;;;

Αποσυνδεδεμένος museum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 12:34:07 μμ »
Συνάδελφοι, οφείλω να ομολογήσω το άγχος μου για το κατά πόσο θα μπορέσουμε να παρακολουθήσουμε τα μαθήματα που επιθυμούμε. Όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, δεν μας έχουν πει αν τα προσφερόμενα στο Εαρινό εξάμηνο 2013, θα προσφέρονται και στο Καλοκαιρινό. Είναι κάποια μαθήματα που θέλω να παρακολουθήσω απαραιτήτως και φοβάμαι πως αυτή η τακτική της προτεραιότητας δεν θα έχει όμορφα αποτελέσματα. Εύχομαι να μην συμβεί, και απλά να έχουμε την επιλογή που θέλουμε. Θα σας ενημερώσω για οτιδήποτε νεότερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 12:34:32 μμ »
δεν είναι υποχρεωτικό μάθημα οπότε δεν θα το πάρεις σίγουρα σε περίπτωση που έχει κλειδώσει κ σε κάποιο άλλο τεράμηνο. Μόνο για τα απαιτούμενα /υποχρεωτικά είναι σίγουρο ότι θα τα πάρουμε.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 12:36:26 μμ »
κ εγώ museum το ίδιο αισθάνομαι. ότι δεν θα μπορέσω όλα όσα μου αρέσουν να τα παρακολουθήσω κ ίσως για αυτό να διαλέξω κιόλας τα 9 μαθήματα κ όχι τα 7 συν τη διπλωματική. αρχίζουμε κ βλεπουμε

Αποσυνδεδεμένος museum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 01:03:41 μμ »
Θεωρώ σχεδόν απαραίτητη την εκπόνηση της πτυχιακής εργασίας, οπότε σε αυτή την φάση είμαι 100% σίγουρος πως θα ακολουθήσω το σχήμα 7+πτυχιακή.
Θέλω να πιστεύω πως απλά δεν καταλάβαμε κάτι και θα έχουμε την δυνατότητα να φτιάξουμε το πρόγραμμα σπουδών που θέλουμε, μας καλύπτει και βάσει αυτού επιλέξαμε το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 01:06:22 μμ »
καλησπερα παιδια!Συγγνωμη τι σημαινει προτεραιοτητα στα μαθηματα???????Δεν ειναι ανοιχτα-δαιθεσιμα τα μαθηματα του προγραμματος σπουδων για ολο το ακαδημαικο ετος??????Δηλαδη αν εγω θελω να δηλωσω τωρα ενα μαθημα μπορει να μου πει οτι κλεισανε οι θεσεις?????και αν κλεισανε εγω ποτε θα το παρακολουθηωσω?του χρονου????νομιζα πως θα επιλεγαμε τα μαθηματα οποτε θελαμε και χωρις περιορισμο με προτεραιοτητες κτλ.Ενταξει δεν λεω να ειμαι πρωτο εξαμηνο και να παρω μεθοδολογια ερευνας αλλα πιστευα πως θα ειχαμε ελαστικοτητα στις επιλογες..

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 01:16:25 μμ »
Έχω μπερδευτεί λιγάκι....

1. Τα μαθήματα στο email που μας στείλανε (στο αρχείο περιγραφή μαθημάτων) είναι όλα τα μαθήματα του ΜΠΣ;
2. Διαβάζω στο φορουμ, "αυτό δεν είναι υποχρεωτικό" , "το άλλο είναι υποχρεωτικό", πως μπορώ να δω ποια μαθήματα είναι υποχρεωτικά και ποια όχι;

Ευχαριστώ
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 01:56:28 μμ »
Θεωρώ σχεδόν απαραίτητη την εκπόνηση της πτυχιακής εργασίας, οπότε σε αυτή την φάση είμαι 100% σίγουρος πως θα ακολουθήσω το σχήμα 7+πτυχιακή.
Θέλω να πιστεύω πως απλά δεν καταλάβαμε κάτι και θα έχουμε την δυνατότητα να φτιάξουμε το πρόγραμμα σπουδών που θέλουμε, μας καλύπτει και βάσει αυτού επιλέξαμε το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.
Αν είναι έτσι θα το ήθελα κ εγω αλλα αν είναι όπως το λέω παραπάνω........

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 01:59:40 μμ »
καλησπερα παιδια!Συγγνωμη τι σημαινει προτεραιοτητα στα μαθηματα???????Δεν ειναι ανοιχτα-δαιθεσιμα τα μαθηματα του προγραμματος σπουδων για ολο το ακαδημαικο ετος??????Δηλαδη αν εγω θελω να δηλωσω τωρα ενα μαθημα μπορει να μου πει οτι κλεισανε οι θεσεις?????και αν κλεισανε εγω ποτε θα το παρακολουθηωσω?του χρονου????νομιζα πως θα επιλεγαμε τα μαθηματα οποτε θελαμε και χωρις περιορισμο με προτεραιοτητες κτλ.Ενταξει δεν λεω να ειμαι πρωτο εξαμηνο και να παρω μεθοδολογια ερευνας αλλα πιστευα πως θα ειχαμε ελαστικοτητα στις επιλογες..
δυστυχώς έτσι είναι.τα υποχρεωτικά κ να κλείσουν σε κάποιο εξάμηνο τα παίρνεις σε άλλα ετσι κ αλλιώς. στα περιορισμένης επιλογής είναι λίγο το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 02:33:47 μμ »
Καλησπέρα. Έχω στείλει την προκαταβολή από την προηγούμενη Παρασκευή και ακόμα δεν μου έχουν στείλει τίποτα σχετικό με τα μαθήματα. Αρχίζω να ανησυχώ, καθώς "κλειδώνουν" κάποια μαθήματα. Αν κάποιος πλήρωσε μετά την Παρασκευή και του έχουν στείλει τις οδηγίες και ποια μαθήματα να δηλώσει, ας στείλει π.μ. ή ας μου απαντήσει μέσω forum. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουάριος 01, 2013, 06:23:44 μμ »
κ τα μαθήματα κ το σεμινάριο για αρχή μου φαίνονται πολλα.τα προαπαιτούμενα έτσι κ αλλιώς θα τα παρακολουθήσουμε σε κάποιο απο όλα τα εξάμηνα.όταν λέει για συναντήσεις εννοεί  on-line μάθημα live. τώρα για το κόστος δεν το γνωρίζω σε περίπτωση που δεν περάσεις κάποιο
Μου απάντησαν ότι σε περίπτωση αποτυχίας σε κάποιο μάθημα ο φοιτητής υποχρεούται να επαναλάβει την εξέταση και να καταβάλει το τέλος για επανεξέταση το οποίο είναι €35. Δε μου φαίνεται τραγικό το κόστος, τελικά όμως αποφάσισα να μη δηλώσω και το σεμινάριο.

Απορία : βλέπω ότι αναφέρετε συχνά το μάθημα 510, το οποίο όμως στο mail που μου έστειλαν δεν μου το αναφέρουν καν σε αυτά που προσφέρονατι αυτό το τετράμηνο. Εμένα μου έστειλαν αυτά :

Μαθήματα Κοινού Κορμού
SECTION A:  EDUC-511DL   EDUC-610DL

Ειδική Εκπαίδευση
SECTION Β:  EDUC-500DL
SECTION C:  EDUC-621DL
SECTION D:  EDUC-526DL  EDUC-623DL
SECTION E:  EDUC-591DL

Δεν έστειλαν ακριβώς τα ίδια και σε εσάς.  Με αγχώνει λίγο το ότι βλέπω μαθήματα να "γεμίζουν" και το ότι δεν ξέρουμε ποιο μάθημα θα διδάσκεται σε ποιο τετράμηνο για να μπορέσουμε να κάνουμε ένα πλάνο. Φοβάμαι μήπως βρεθούμε στο σημείο να θέλουμε κάποιο υποχρεωτικό μάθημα για να τελειώσουμε και περιμένουμε πότε θα διδαχθεί...
Της έγραψα αν υπάρχει κάποιο πλάνο για τα επόμενα τετράμηνα και μου απάντησε "Όλα τα μαθήματα που προσφέρονται το Εαρινό τετράμηνο θα προσφέρονται ξανά και σε άλλα τετράμηνα. Επίσης αναμένεται να υπάρχουν ακόμα μερικά επιπλέον μαθήματα σε επόμενα τετράμηνα."

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.