*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127379 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sotiria84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 02:35:03 μμ »
καλησπέρα μου έστειλαν χθες τους κωδικούς.... αν μπείτε μέσα υπάρχουν γύρω στα 1000 άτομα ! Όσο για το νομοσχέδιο είναι γνωστά τα προβλήματα με τα  ΚΔΑΥ , την έλλειψη καθηγητών λόγω κρίσης .... βέβαια δεν αποκλείεται να αλλάξει κάτι και σε σχέση με τα μεταπτυχιακά κανείς δεν ξέρει.....

1000 άτομα μόνο της ειδικης??
όχι μόνο ειδικής αγωγής το moodle είναι κοινό για όλες τις ειδικότητες.... 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος shmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 04:08:46 μμ »
Παιδιά στο moodle αυτήν την στιγμή έχει 965 άτομα, χωρισμένα σε 49 σελίδες..Μέχρι την 16 σελίδα είναι ήδη χρήστες του moodle ..οι 17-49 σελίδες είναι οι καινούργιοι χρήστες λογικά διότι δεν έχει στοιχεία τελευταίας πρόσβασης!

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 04:36:40 μμ »
παιδια εδω μεσα για το μεταπτυχιακο ποσοι εμαστε απο δευτεροβαθμια κ ποσοι απο πρωτοβαθμια??

Αποσυνδεδεμένος JulieJulie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 04:59:06 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να γίνει άρση της αναγνώρισης? ?

Κ επειδή δεν γνωρίζω αρκετά για την ονομαστική αναγνώριση που λέτε.... υπάρχει περίπτωση να μη γίνει ποτέ?

Κ όχι μόνο στης αγωγής αλλά και στο ΜΒΑ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 05:02:19 μμ »
Υπάρχει περίπτωση να γίνει άρση της αναγνώρισης? ?

Κ επειδή δεν γνωρίζω αρκετά για την ονομαστική αναγνώριση που λέτε.... υπάρχει περίπτωση να μη γίνει ποτέ?

Κ όχι μόνο στης αγωγής αλλά και στο ΜΒΑ?

Κ γω αυτο με την ονομαστικη αναγνωριση δεν το εχω καταλαβει... ας μας διαφωτισει καποιος που γνωριζει...

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 05:59:44 μμ »
Παιδιά στο moodle αυτήν την στιγμή έχει 965 άτομα, χωρισμένα σε 49 σελίδες..Μέχρι την 16 σελίδα είναι ήδη χρήστες του moodle ..οι 17-49 σελίδες είναι οι καινούργιοι χρήστες λογικά διότι δεν έχει στοιχεία τελευταίας πρόσβασης!
Ωραία αυτό είναι θετικό...ούτε 4000 είναι ούτε όλοι αυτοί είναι για ειδική αγωγή...ετσι?αντε καλή αρχη...

Αποσυνδεδεμένος JulieJulie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #188 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 06:09:00 μμ »
Παιδιά στο moodle αυτήν την στιγμή έχει 965 άτομα, χωρισμένα σε 49 σελίδες..Μέχρι την 16 σελίδα είναι ήδη χρήστες του moodle ..οι 17-49 σελίδες είναι οι καινούργιοι χρήστες λογικά διότι δεν έχει στοιχεία τελευταίας πρόσβασης!
Ωραία αυτό είναι θετικό...ούτε 4000 είναι ούτε όλοι αυτοί είναι για ειδική αγωγή...ετσι?αντε καλή αρχη...

Δεν είναι όλοι για την ειδική αγωγή? Τι είναι? Γενικά για τα 2 εξ'αποστάσεως μάστερ? (αγωγή κ ΜΒΑ)

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 06:20:26 μμ »
Παιδιά στο moodle αυτήν την στιγμή έχει 965 άτομα, χωρισμένα σε 49 σελίδες..Μέχρι την 16 σελίδα είναι ήδη χρήστες του moodle ..οι 17-49 σελίδες είναι οι καινούργιοι χρήστες λογικά διότι δεν έχει στοιχεία τελευταίας πρόσβασης!
Ωραία αυτό είναι θετικό...ούτε 4000 είναι ούτε όλοι αυτοί είναι για ειδική αγωγή...ετσι?αντε καλή αρχη...

Δεν είναι όλοι για την ειδική αγωγή? Τι είναι? Γενικά για τα 2 εξ'αποστάσεως μάστερ? (αγωγή κ ΜΒΑ)
απο ότι κατάλαβα ναι.σίγουρα όμως ο αριθμος την ειδικής είναι διπλάσιος ή τριπλάσιος απο των άλλων ειδικοτήτων μαζί!

Αποσυνδεδεμένος shmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #190 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 06:28:25 μμ »
Ναι, πρέπει να είναι οι συνολικοί φοιτητές αυτοί!

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 08:30:44 μμ »
Από εδώ μέσα όμως τόσοι άνθρωποι είμαστε και μόνο σε έναν έχουν δώσει κωδικούς. Θα αργήσουμε δηλαδή να βγάλουμε συμπεράσματα απ' το moodle.
Εγώ πήρα τηλέφωνο σήμερα, στην Κύπρο δεν απάντησαν, πήρα όμως στο γραφείο στην Ελλάδα καιαρνήθηκαν ότι έχουν εισάγει 4000 άτομα, αλλά δε μου είπαν και πόσους έχουν εισάγει ούτε καν στο περίπου, με την πρόφαση ότι ακόμα εξετάζουν αιτήσεις. Α, και επίσης μου αρνήθηκαν ότι κλείνουν απ' τον πολύ κόσμο τα μαθήματα, παρόλο που τους είπα ότι στο mail που μου έστειλαν για δήλωση είχαν ήδη παραλείψει πολλά μαθήματα. Ουφ και πάλι ουφ....

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 10:13:12 μμ »
Από εδώ μέσα όμως τόσοι άνθρωποι είμαστε και μόνο σε έναν έχουν δώσει κωδικούς. Θα αργήσουμε δηλαδή να βγάλουμε συμπεράσματα απ' το moodle.
Εγώ πήρα τηλέφωνο σήμερα, στην Κύπρο δεν απάντησαν, πήρα όμως στο γραφείο στην Ελλάδα καιαρνήθηκαν ότι έχουν εισάγει 4000 άτομα, αλλά δε μου είπαν και πόσους έχουν εισάγει ούτε καν στο περίπου, με την πρόφαση ότι ακόμα εξετάζουν αιτήσεις. Α, και επίσης μου αρνήθηκαν ότι κλείνουν απ' τον πολύ κόσμο τα μαθήματα, παρόλο που τους είπα ότι στο mail που μου έστειλαν για δήλωση είχαν ήδη παραλείψει πολλά μαθήματα. Ουφ και πάλι ουφ....
ας δεχτούμε ότι η κοπέλα εννοούσε συνολικα, ΓΙΑΤΙ δεν λενε πόσους έχουν εισάγει..πριν κάνω την αίτηση τους ρωτούσα επίμονα πόσα άτομα θα πάρουν και δεν μου λέγανε...όταν τους ρώτησα στο προηγούμενο τετράμηνο πόσους πήραε περίπου πάλι δε μου απάντησαν!!δεν μπορω να καταλάβω γιατί τέτοια μυστικοπάθεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2013, 04:00:34 μμ από KAR »

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 10:19:34 μμ »
αα και επισης αυτο με τα μαθηματα τι ειναι πάλι?δηλαδή θα μας βγάλουνε τρελούς?ή έχουν την αίσθηση ότι δεν υπάρχουν φόρουμς και δεν ενημερωνόμαστε.Εγω ήθελα να έχω την επιλογή των μαθημάτων που θα παρακολουθήσω και αντ' αυτού φασιστικά μου δώθηκαν τα μαθήματα που αυτοί ήθελαν να παρακολουθήσω!!εχω νευριάσει απίστευτα και όντως σκέφτομαι ακόμη και τώρα να το παρατήσω όχι για τον αριθμό των ατόμων αλλα για τα μαθήματα. Ειλικρινα μπορεί κάποιος να μου πει εαν συμβαίνει και αλλού αυτό?ειναι εξ αποστάσεως υποτίθεται ότι έχουν μεγαλύτερη ευελιξία ας το οργανώσουν καλύτερα...

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 10:43:42 μμ »
αα και επισης αυτο με τα μαθηματα τι ειναι πάλι?δηλαδή θα μας βγάλουνε τρελούς?ή έχουν την αίσθηση ότι δεν υπάρχουν φόρουμς και δεν ενημερωνόμαστε.Εγω ήθελα να έχω την επιλογή των μαθημάτων που θα παρακολουθήσω και αντ' αυτού φασιστικά μου δώθηκαν τα μαθήματα που αυτοί ήθελαν να παρακολουθήσω!!εχω νευριάσει απίστευτα και όντως σκέφτομαι ακόμη και τώρα να το παρατήσω όχι για τον αριθμό των ατόμων αλλα για τα μαθήματα. Ειλικρινα μπορεί κάποιος να μου πει εαν συμβαίνει και αλλού αυτό?ειναι εξ αποστάσεως υποτίθεται ότι έχουν μεγαλύτερη ευελιξία ας το οργανώσουν καλύτερα...

Εμένα δε μου φαίνεται παράλογο το να μην προσφέρονται όλα τα μαθήματα σε όλα τα τετράμηνα (και στις σχολές μας έτσι και αλλιώς τα μαθήματα ήταν χωρισμένα σε εαρινού και χειμερινού εξαμήνου). Μου φαίνεται όμως παράλογο το να μην μας ανακοινώνεται εξ αρχής το ποιο μάθημα δίνεται σε κάθε τετράμηνο ώστε να μπορέσουμε κάπως να κάνουμε ένα πλάνο των σπουδών μας. Και ακόμα πιο παράλογο μου φαίνεται βέβαια το να "κλείνουν" τα μαθήματα (προφανώς επειδή βάλανε πιο πολύ κόσμο από όσο μπορούν να εξυπηρετήσουν). Ειδικά τα υποχρεωτικά μαθήματα .............με τη λογική αυτή μπορεί να μην τελειώσουμε ποτέ!

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #195 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 10:52:29 μμ »
αα και επισης αυτο με τα μαθηματα τι ειναι πάλι?δηλαδή θα μας βγάλουνε τρελούς?ή έχουν την αίσθηση ότι δεν υπάρχουν φόρουμς και δεν ενημερωνόμαστε.Εγω ήθελα να έχω την επιλογή των μαθημάτων που θα παρακολουθήσω και αντ' αυτού φασιστικά μου δώθηκαν τα μαθήματα που αυτοί ήθελαν να παρακολουθήσω!!εχω νευριάσει απίστευτα και όντως σκέφτομαι ακόμη και τώρα να το παρατήσω όχι για τον αριθμό των ατόμων αλλα για τα μαθήματα. Ειλικρινα μπορεί κάποιος να μου πει εαν συμβαίνει και αλλού αυτό?ειναι εξ αποστάσεως υποτίθεται ότι έχουν μεγαλύτερη ευελιξία ας το οργανώσουν καλύτερα...

Εμένα δε μου φαίνεται παράλογο το να μην προσφέρονται όλα τα μαθήματα σε όλα τα τετράμηνα (και στις σχολές μας έτσι και αλλιώς τα μαθήματα ήταν χωρισμένα σε εαρινού και χειμερινού εξαμήνου). Μου φαίνεται όμως παράλογο το να μην μας ανακοινώνεται εξ αρχής το ποιο μάθημα δίνεται σε κάθε τετράμηνο ώστε να μπορέσουμε κάπως να κάνουμε ένα πλάνο των σπουδών μας. Και ακόμα πιο παράλογο μου φαίνεται βέβαια το να "κλείνουν" τα μαθήματα (προφανώς επειδή βάλανε πιο πολύ κόσμο από όσο μπορούν να εξυπηρετήσουν). Ειδικά τα υποχρεωτικά μαθήματα .............με τη λογική αυτή μπορεί να μην τελειώσουμε ποτέ!

Το πιο λογικο θα ηταν να υπαρχει ενα δομημενο προγραμμα για πληρη και μερικη φοιτηση. Να αναφερει το χειμερινο,εαρινο και καλοκαιρινο τετραμηνο και διπλα ποια μαθηματα διδασκονται. Αν περιμενω απο τετραμηνο σε τετραμηνο μπορει και να μου παει 3 και 4 χρονια το μαστερ... :(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 500
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.