*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127095 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #224 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 08:51:06 μμ »
Χαμος γινεται! Μολις σκασουν κι απο Βουλγαρια - Τορινο - Ρωμη - Αγγλια μαλλον οι μεταπτυχιακοι θα ξεπερασουν σε αριθμο ακομα και αυτους των σεμιναριων! Αραγε πριν ξεκινησουν τα μεταπτυχιακα εψαξαν καθολου τους πινακες προσληψεων των ειδικοτητων τους? Μου κανει μεγαλη εντυπωση που τοσος κοσμος στρεφεται προς τα εκει γιατι θεωρω τις περισσοτερες ειδικοτητες κλεισμενες απο τωρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος noname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 460
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 09:11:20 μμ »
Αναρωτιέμαι αυτοί που χαρακτήριζαν μπίζνα τα μεταπτυχιακά της Ιταλίας και της Βουλγαρίας πως δεν κράζουν το μεταπτυχιακό της Κύπρου με αντίστοιχα επιχειρήματα.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 09:12:22 μμ »
Έχουν κλείσει τα πάντα και θα κλείσουν με το νέο νομοσχέδιο ειδικής αγωγής. Είναι σχεδόν σίγουρο αυτό. Και φυσικά αυτό που μάλλον δεν έχετε καταλάβει πολύ είναι ότι τα εν λόγω μεταπτυχιακά δεν βγήκαν για ανέργους ή συμβασιούχους αναπληρωτές, αλλά για τους μονίμους. Το 70% στο εν λόγω μάστερ είναι μόνιμοι, οι οποίοι θα καλύψουν τις θέσεις μέσω μετατάξεων στην ειδική αγωγή, λόγω υπεραριθμίας στην γενική, άρα αναπληρωτές γιοκ !!! Όλα για τους μονίμους. Τώρα εξηγείται γιατί έχει γεμίσει με παπούδες το μαστερ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2013, 09:15:44 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 09:13:26 μμ »
Αναρωτιέμαι αυτοί που χαρακτήριζαν μπίζνα τα μεταπτυχιακά της Ιταλίας και της Βουλγαρίας πως δεν κράζουν το μεταπτυχιακό της Κύπρου με αντίστοιχα επιχειρήματα.

Αν κοιτάξεις στις προηγούμενες σελίδες έχει γίνει πολύ κράξιμο. Μα πάρα πολύ λέμε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 09:29:25 μμ »
Ο πιο μεγαλος χαμος εχω μαθει γινεται στις τεχνικες ειδικοτητες και σε αυτο, αλλα και στης Βουλγαριας. Ισως ξεπερνουν και τους φιλολογους σε αριθμο...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2013, 09:32:28 μμ από Giorgos-Effie »

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουάριος 03, 2013, 10:02:33 μμ »
Συμφωνώ απολύτως!Το 4000 δε θα μπορούσε να ήτανε πραγματικό. Πάντως στο πρώτο μεταπτυχιακό μου που ήτανε με φυσική παρουσία στην Αγγλία ήμασταν περίπου 100 άτομα συνολικά. Σκέψου πως αν στα 2 τετράμηνα είναι 200-300 άτομα, ο αριθμός αυτός θα διπλασιαστεί για όλη τη χρονιά.Οπότε μιλάμε για καμιά 500αριά άτομα τουλάχιστον στο σύνολο για την πρώτη χρονιά διεξαγωγής του προγράμματος.Αρκετά μεγάλος αριθμός.
χαίρομαι που δεν ισχύει το 4000...εξάλλου θα παρακολουθήσω και εγω το εν λόγω μεταπτυχιακό.προφανώς η κοπέλα εννοούσε γενικώς στο πανεπιστήμιο.όντως μεγάλος αριθμός...

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 12:04:16 πμ »
Δεν έχω κανένα μένος με κανένα μαστερ. Το αντίθετο, θεωρώ το πανεπιστημιο σουπερ επιχειρηματικό. Εγώ αν ήμουν καταρχήν Υπουργός Παιδείας αυτό το πανεπιστημιο θα θελα να έχω στη χώρα, ώστε να ρέει το χρήμα. Εβαλε τα γυαλιά σε όλους. Είδε πρώτα τις κινήσεις των βουλγάρων, των ιταλών και χτύπησε εκεί που τα ελληνικά πανεπιστημια συνεχίζουν να κοιμούνται. Είναι καθαρά επιχιερηματική κίνηση που θα αποφέρει κέρδη στο πανεποστημιο ενόψη οικονοικής κρίσης στην κύπρο.
Αυτό το πανεπιστημιο πράγματι θα ήθελα να μου διδάξει για MBA γιατί δείχνει ότι ξέρει από οικονομικά και πωλήσεις, όχι στα δικά μας τα ΑΕΙ που κοιμούνται και περιμένουν το κρατικό κορμπανά !!!!!!!!

Εγώ εστιάζω απλά στο μπιζνες στην ειδική αγωγή. Ως επιχειρηματική κίνηση  είναι τέλεια. Εγώ έτσι το βλέπω. Αν κάποιοι το βλέπουν αλλιώς ας το δούνε αλλιώς. Μάλλον δεν γίνομαι κατανοητός

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 02:38:33 πμ »
Το συγκεκριμένο θέμα αφορά στο μεταπτυχιακό Ε.Α. του πανεπιστημίου της Λευκωσίας. Μείνετε εντός θέματος και μην επεκτείνεστε στο παρόν σε κρίσεις που αφορούν γενικά την ειδική αγωγή και τα μεταπτυχιακά. Υπάρχουν ανάλογα θέματα για κάθε άποψη.

Αποσυνδεδεμένος antonia19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 10:58:19 πμ »
Καλημέρα! Είχε κανένας κανένα νέο σήμερα που υποτίθεται ξεκινάμε;; Κωδικούς, κατι;;;;

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 11:21:39 πμ »
Καλημέρα! Είχε κανένας κανένα νέο σήμερα που υποτίθεται ξεκινάμε;; Κωδικούς, κατι;;;;

Μίλησα με το πανεπιστημιο σήμερα και μου είπανε πως όλα θα σταλούνε μέχρι το βραδύ καθώς η πλατφόρμα θα ανοίξει από αύριο τελικά. Εγώ εντωμεταξύ ακόμη περιμένω να μου στείλουνε τη λίστα μαθημάτων για να επιλέξω..... :o
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 04, 2013, 11:26:55 πμ από annap »

Αποσυνδεδεμένος moca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 12:14:19 μμ »
θα ανεβάσουν υλικό εντός της ημέρας μου είπαν, on line τηλεδιάσκεψη συνήθως γίνεται την 2η - 3η εβδομάδα.
καλή αρχή και επίσημα λοιπόν!

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 12:17:44 μμ »
Δεν ανέφερα ποτέ τη λέξη "κλειδώνουν". Σε κάποια μαθήματα συμπληρώθηκε ο αριθμός των φοιτητών που μπορούσαν να δεχτούν και αναγκαστικά διαλέξαμε κάποιο άλλο. Σε σχετική μου ερώτηση πάντως αν ένα μάθημα θα προσφερθεί και σε επόμενο τετράμηνο μου απάντησαν θετικά. Ελπίζω να ισχύσει η απάντησή τους.

ευχαριστώ για την απάντηση :) ! θα παρω και τηλεφωνο να ρωτησω και τους  ιδιους ..εμεις τωρα πρεπει να προσπαθησουμε να πιεσουμε για Θεσσαλονικη!!!
να στείλουμε ένα mail εκ μέρους αυτών που είναι απο Θεσσαλονίκη?με τα ονοματά μας απο κάτω...δεν φτάνει που περνουμε τα μαθήματα που θέλουνε, θα πληρώνουμε τα βιβλία να πάμε και Αθήνα?τόσα χρήματα θα πάρουν ας δώσουν και τίποτα στην Ελλάδα...

Συμφωνώ απόλυτα. Και μάλιστα πρέπει από τώρα να δράσουμε που είναι ακόμη νωρίς. Όσο περισσότεροι μαζευτούμε τόσο το καλύτερο. Με τον ίδιο τρόπο πρέπει να παρακινήσουμε και τα άτομα που είναι μαζί μας στα μαθήματα μέσα στην πλατφόρμα, δηλαδή τους συμφοιτητές μας. Σίγουρα θα υπάρχουν και εκεί άτομα από Βόρεια Ελλάδα που δεν μπαίνουν σε αυτό το φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 12:34:20 μμ »
ok στέλνουμε τα ονόματά μας σε πμ και προχωράμε το mail..να το στείλουμε σε κάποιον σύμβουλο?

Αποσυνδεδεμένος Marilou!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουάριος 04, 2013, 03:40:42 μμ »
ok στέλνουμε τα ονόματά μας σε πμ και προχωράμε το mail..να το στείλουμε σε κάποιον σύμβουλο?
σε ποιον σετλνουμε τα ονοματα μας σε ΠΜ ?? ( για Θεσσαλονικη )

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 534
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 464
Σύνολο: 479

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.