*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127260 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #294 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:08:28 μμ »
Η αληθεια ειναι οτι κ γω εχω γενικοτερα απογοητευτει με την ολη κατασταση...ενα σοβαρο πανεπιστημιο δεν θα επρεπε να φερεται ετσι...απο που να ξεκινησω.
1ον: εβαλα χθες την προκαταβολη κ εστειλα με φαξ την αποδειξη στο νουμερο που μου ειπαν. σημερα παιρνω τηλ για επιβεβαιωση κ μου λενε οτι δε λαβανε τιποτα. τους λεω οτι το εστειλα χθες το πρωι κ ελαβα κ το αποδεικτικο απο το φαξ οτι το λαβανε κ μου απαντησαν οτι το φαξ εχει χαλασει κ πολλες φορες φαινεται οτι το λαμβανει αλλα δεν το εκτυπωνει κ βγαινει ασπρο χαρτι. κ γω ερωτω γιατι δεν μου το λενε απο την αρχη να το σαρωσω κ να το στειλω κ μου λενε στειλ το με φαξ??
2ον: ρωταω για ποιο λογο δεν εχω δηλωσει ακομα μαθηματα ενω εβαλα τα λεφτα κ μου ειπαν οτι απο τη στιγμη που θα  βαλω τα λεφτα θελουν 3 μερες να τα εκκαθαρισουν κ μετα θα μου στειλουν ιμειλ με τα μαθηματα.κ τους λεω μα αφου θα ξεκινησουν τα μαθηματα σημερα αυριο. κ μου λενε δε πειραζει αλλωστε δε χανω τιποτα μπορω να τα δω κ μετα...
3ον: εχω στειλει εδω κ 2μισι βδομαδες με το ταχυδρομειο φακελο με ολα τα απαραιτητα εγγραφα κ τις φωτο που ζητουσαν κ ακομα δεν το εχουν λαβει (γι αυτο αλλωστε αναγκαστικα να τα στειλω κ μεσω scanner) κ ερωτω πως γινεται αυτο ενω εγω εχω μιλησει με το ταχυδρομειο στη λευκωσια κ μου ειπαν οτι εχει παραδωθει στο πανεπιστημιο.
νιωθω πραγματικα οτι δεν ξερουν τι τους γινεται κ επικρατει το μπαχαλο....
EΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΟΛΑ......νιωθει αλλος ετσι??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #295 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:10:27 μμ »
Μόλις μπηκα!!διαβασα τις σημειωσεις κ κατέβασα κ ενα κειμενο που πρεπει να διαβασουμε κ παρακολουθησα το πρωτο μαθημα. ειναι ηχογραφημενο κ το ακους ενω βλεπεις κ τις σημειωσεις απο powerpoint. δειτε οπωσδηποτε τα βιντεακια στο προηγουμενο λινγκ που σας εγραψα γιατι οντως βοηθανε..

υ.γ. ελπιζω να πανε ολα καλα σε οσους τους εχουν καθυστερησει τους κωδικους..

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #296 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:10:52 μμ »
πολλοί...ζητούσαν και φώτο?

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #297 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:12:11 μμ »
Μόλις μπηκα!!διαβασα τις σημειωσεις κ κατέβασα κ ενα κειμενο που πρεπει να διαβασουμε κ παρακολουθησα το πρωτο μαθημα. ειναι ηχογραφημενο κ το ακους ενω βλεπεις κ τις σημειωσεις απο powerpoint. δειτε οπωσδηποτε τα βιντεακια στο προηγουμενο λινγκ που σας εγραψα γιατι οντως βοηθανε..

υ.γ. ελπιζω να πανε ολα καλα σε οσους τους εχουν καθυστερησει τους κωδικους..
για ποιο μάθημα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pe20katerina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #298 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:13:45 μμ »
Ειχα πληρώσει από 13 Δεκέμβρη, και εγώ και ένας άλλος φίλος, και μετάπαό πολλά πολλά τηλέφωνα σε ελλαδα και κυπρο, ήρθα σύμερα τα πολυπόθητα μειλ, για το καλωσόρισμα.....
Ας ελπίσουμε ότι όλα τα υπόλοιπα θα πάνε καλά.....
κωδικοί βέβαια πουθενά ακόμα,
μόνο ζητούν να ενημερώσω αν θα το κανω πλήρους ή μερικής φοίτησης.

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:20:32 μμ από pe20katerina »
Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι ανόητος για 5 λεπτά.
Αυτός που δεν κάνει καθόλου ερωτήσεις παραμένει ανόητος για πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #299 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:13:57 μμ »
Εγω παρακολουθω απο το προηγουμενο τετραμηνο. Αυτο που παρατηρησα αυτο το τετραμηνο (σημερα δηλαδη) ειναι οτι γράφει πως θα γίνουν δια ζώσης μαθηματα στην Αθηνα ( 1 σε κάθε μάθημα)....σοκαρίστηκα!!! Πληρ'ωνουμε 6000, + τα βιβλία (το προηγουμενο ήταν 50 ευρω) + τα 'εξοδα μετακίνησης και διαμονης για τις εξετασεις.....δε ειναι δυνατον!!!
Ας μας δίνανε τα βιβλια σαν ebooks κ ας ενημέρωναν οτι έχει παρακολουθησεις....δε ειναι δυνατον αυτο!

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #300 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:17:29 μμ »
πολλοί...ζητούσαν και φώτο?

δε θυμασαι που ελεγε στην αιτηση 2 φωτο διαβατηριου?

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #301 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:21:59 μμ »
πολλοί...ζητούσαν και φώτο?

δε θυμασαι που ελεγε στην αιτηση 2 φωτο διαβατηριου?
ναι ναι απλά εγω δεν έστειλα τίποτα φωτο τελικά...απλά σκάναρα τα υπόλοιπα...ειλικρινά όσο περνάνε οι μέρες θα δούμε και άλλα..αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι λειτουργούν μόνο εαν τους παίρνεις τηλέφωνο..έτσι έκανα εγω όταν κατέθεσα τα χρήματα...

Αποσυνδεδεμένος tabacaria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η πλατεία θα μείνει έρημη.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #302 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:25:53 μμ »
tabacaria έχεις πληρώσει γιατί σου είπαν ότι γίνεσαι δεκτή απο αρχες Ιανουαρίου και ακόμα δεν δήλωσες μαθήματα?υποτίθεται ότι γίνεται με προτεραιότητα  με βάση την αποστολή της αίτησης...μήπως δεν παρέλαβαν την απόδειξη?
Την παρέλαβαν και μάλιστα έλαβα απάντηση για receipt την ίδια μέρα που κατέβαλα και το ποσό. Τους είχα ενημερώσει μάλιστα και τηλεφωνικά.
Πάντως δε θεωρώ πως ο ρόλος μας είναι να τους κυνηγάμε για τ' αυτονόητα. Γι' αυτό απογοητεύομαι.
Να σημειώσω πως η όποια επικοινωνία μεταξύ μας γίνεται πάντα με δική μου πρωτοβουλία.

[/quote]
Γι αυτον ακριβως τον λογο πιστευω πως στα μαστερ πρεπει να μπαινουν 20 με 25 ατομα σε καθε τμημα.Θα ηταν ολα πολυ ευκολα για τη Λευκωσια εαν ειχε να ρυθμισει εγγραφες 50 φοιτητων απ οτι 300 ή 400 φοιτητων.Με την ιδια λογικη που χθες αρχιζαν μαθηματα, μπορει να αλλαζουν και ημερομηνιεςεξεταστικων κτλ. Νομιζω πως το ελ λογω ιδρυμα δρα με κερδοσκοπικα κρητηρια και μονον.Τρανταχτο παραδειγμα οι ανευ λογου διαθεσεις μαθηματων σε φοιτητες, κλεισιμο μαθηματων σε αλλους φοιτητες, καθυστερηση κωδικων κτλ..Καλη επιτυχια σε οτι και αν επιλεξεις..!!
[/quote]

Σ' ευχαριστώ. Επίσης!
"Η εκπαίδευση είναι μια πράξη αγάπης, επομένως μια πράξη θάρρους. Δεν πρέπει να φοβάται την αντιπαράθεση, την ανάλυση της πραγματικότητας, τη δημιουργική συζήτηση, αν δε θέλει να καταλήξει σε παρωδία". (Paulo Freire).

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #303 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:32:02 μμ »
ειλικρινά ενω είχα απογοητευθεί είπα να κάνω υπομονή, επέλεξα 2 μαθήματα επειδή δεν ήθελα άλλο απο αυτά που έδιναν...τώρα όμως με αυτά που ακούω αλήθεια έχω απογοητευθεί πλήρως...μήπως δεν είναι 200, 300?το προηγούμενο τετράμηνο έχει κάνει ήδη δηλώσεις μαθημάτων οπότε καθυστερούν μόνο με εμάς...και αυτό πάλι με τη φυσική παρουσία τι είναι?γιατί δεν μας τα λένε όλα απο τη αρχή?γι αυτό επιμένουμε να γίνονται εξετάσεις στη Θεσσαλονίκη..μήπως τελικά θα μας κοστίσει πολύ περισσότερο απο κάποιο άλλο που αρχικά φαινόταν ακριβό...είχα διαβάσει ότι είναι οργανωμένοι σε καλό επίπεδο τι έγινε?

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #304 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:37:29 μμ »
ειλικρινά ενω είχα απογοητευθεί είπα να κάνω υπομονή, επέλεξα 2 μαθήματα επειδή δεν ήθελα άλλο απο αυτά που έδιναν...τώρα όμως με αυτά που ακούω αλήθεια έχω απογοητευθεί πλήρως...μήπως δεν είναι 200, 300?το προηγούμενο τετράμηνο έχει κάνει ήδη δηλώσεις μαθημάτων οπότε καθυστερούν μόνο με εμάς...και αυτό πάλι με τη φυσική παρουσία τι είναι?γιατί δεν μας τα λένε όλα απο τη αρχή?γι αυτό επιμένουμε να γίνονται εξετάσεις στη Θεσσαλονίκη..μήπως τελικά θα μας κοστίσει πολύ περισσότερο απο κάποιο άλλο που αρχικά φαινόταν ακριβό...είχα διαβάσει ότι είναι οργανωμένοι σε καλό επίπεδο τι έγινε?

καλα αν εχει κ μαθηματα δια ζωσης τοτε σιγουρα μας δουλευουν για τα καλα...απο που θα μαθουμε?

Αποσυνδεδεμένος ell1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #305 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:39:15 μμ »
Αυτό με το δια ζώσης πού το γράφει βρε παιδιά; Να στείλουμε e-mail να μας το διευκρινίσουν!

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #306 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:40:54 μμ »
Μολις το εθεσα σαν ερωτημα στο μαθημα γιατι θα τρελαθουμε τελειως!
Στο προηγουμενο μαθημα που παρακολουθησα ηταν δια ζωσης αλλα διαδικτυακα...τωρα λεει χώρος:Αθηνα!!!!
Εννοειται πως δε μπορω να παω...ειμαι σε νησι κ ειμαι απο Β. Ελλαδα...δε μπορω να φάω όλα μου τα λεφτα στα μεταφορικα και στα βιβλια!

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #307 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 10:42:46 μμ »
Αυτό με το δια ζώσης πού το γράφει βρε παιδιά; Να στείλουμε e-mail να μας το διευκρινίσουν!

Για παραδειγμα στο 521 το λεει στην Εισαγωγη!Αλλα θα μας ενημερωσουν έγκαιρα....χαχαχαχα!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158531
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 541

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.