*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127187 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #350 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:32:34 μμ »
ΑΑΑΑ και για τα βιβλία ναι τα αγοράζουμε αλλά μπορούμε να τους στείλουμε mail με τα βιβλία που θέλουμε και μπορούμε να τα αγοράσουμε απο το Πανεπιστήμιο ίσως πιο φθηνά...βέβαια με τα μεταφορικά δεν ξέρω τι γίνετε εαν συμφέρει...

 το 610 εχει link που σε συνδέει με ηλεκτρονικό βιβλιοπωλείο...και αγοράζεις με paypal .... παιδια το 621 το έχει δηλώσει κανένας και έχει συνδεθεί? Τι εργασίες και τι βιβλία απαιτει? Γιατι παρόλο που το δήλωσα και φαίνεται και στο intranet, παρόλο που έχω πάρει και τηλ και έστειλα mail στο moodle ακόμη δεν μου εμφανίζεται αλλα εμφανίζεται το 511......
ενω εμενα δε μου εμφανιζει το 511 αλλα μπηκα στο 621

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sotiria84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #351 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:33:59 μμ »
Σωτηρία κωδικούς πήρες?
πήρα κωδικούς πριν λίγες μέρες.... Ανέβηκαν κάποια μαθήματα στο moodle... τουλάχιστον το 610 που εγώ δήλωσα,το πρωί μπόρεσα να μπώ αλλά τώρα μάλλον έχει κολλήσει....
Το 610 το έχω δηλώσει και εγώ! Ακόμα δεν μπήκα. Τι έχει μέσα; Πληροφορίες;
έχει ένα γενικό διάγραμμα μαθήματος και link για αγορα βιβλίου, ένα powerpoint για διάβασμα και ένα βίντεο που παρακολούθεις....

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #352 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:34:33 μμ »
ΑΑΑΑ και για τα βιβλία ναι τα αγοράζουμε αλλά μπορούμε να τους στείλουμε mail με τα βιβλία που θέλουμε και μπορούμε να τα αγοράσουμε απο το Πανεπιστήμιο ίσως πιο φθηνά...βέβαια με τα μεταφορικά δεν ξέρω τι γίνετε εαν συμφέρει...

 το 610 εχει link που σε συνδέει με ηλεκτρονικό βιβλιοπωλείο...και αγοράζεις με paypal .... παιδια το 621 το έχει δηλώσει κανένας και έχει συνδεθεί? Τι εργασίες και τι βιβλία απαιτει? Γιατι παρόλο που το δήλωσα και φαίνεται και στο intranet, παρόλο που έχω πάρει και τηλ και έστειλα mail στο moodle ακόμη δεν μου εμφανίζεται αλλα εμφανίζεται το 511......
ενω εμενα δε μου εμφανιζει το 511 αλλα μπηκα στο 621
θα μπω και εγω σε καμια ώρα και θα σας πω...γιατι να μην εμφανίζεται όμως?

Αποσυνδεδεμένος sotiria84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #353 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:35:20 μμ »
ΑΑΑΑ και για τα βιβλία ναι τα αγοράζουμε αλλά μπορούμε να τους στείλουμε mail με τα βιβλία που θέλουμε και μπορούμε να τα αγοράσουμε απο το Πανεπιστήμιο ίσως πιο φθηνά...βέβαια με τα μεταφορικά δεν ξέρω τι γίνετε εαν συμφέρει...

 το 610 εχει link που σε συνδέει με ηλεκτρονικό βιβλιοπωλείο...και αγοράζεις με paypal .... παιδια το 621 το έχει δηλώσει κανένας και έχει συνδεθεί? Τι εργασίες και τι βιβλία απαιτει? Γιατι παρόλο που το δήλωσα και φαίνεται και στο intranet, παρόλο που έχω πάρει και τηλ και έστειλα mail στο moodle ακόμη δεν μου εμφανίζεται αλλα εμφανίζεται το 511......
ενω εμενα δε μου εμφανιζει το 511 αλλα μπηκα στο 621
τελικά δεν ειμαι η μόνη... είναι γενικό το μπέρδεμα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #354 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:35:29 μμ »
Όσοι μπήκαν το εαρινό του 2013 δηλαδή Φεβρουάριο, όπως λένε εδώ τους έδωσε δικαίωμα το πανεπιστήμιο να τελειώσουν σε 3 τετράμηνα και όχι σε 4 τετράμηνα. Επομένως επίσημα κάποια άτομα έχουν δηλώσει επίσημα μαθήματα στο πανεπιστημιο να τελειώσουν τπν Ιανουάριο του 2014. Δηλαδή με λίγα λόγια σε 3 τετράμηνα και όχι σε τέσσερα, δηλαδή σε 12 ημερολογιακούς και ακαδημαικούς μήνες.

Το θέμα είναι ότι αν πράγματι υπάρχει νέα αναγνώριση για 12 μηνο εντάξει. Αν δεν υπάρχει και έστω δει ο ΔΟΑΤΑΠ άτομα που καταθέτουν σε 12 μήνες, ενώ το είχε αναγνωρίσει 18μηνο, να ξέρετε ότι θα υπάρξει πρόβλημα. Επίσης Ιανουάριο - Ιανουάριο δεν θα καταθέσει κανείς χαρτιά, μιας και μέχρι να βγάλει το πανεπιστήμιο βαθμολογίες - πτυχίο θα περάσουν 2 μήνες.

Βέβαια για να δέχτηκε το πανεπιστημιο το 12μηνο σημαίνει ότι ίσως υπάρχει νέα αναγνώριση. Αλλά μου φαίνεται κουφό με τα ECTS τα οποία είναι 90 και πρέπει να βγουν σε 12 μήνες. Αυτά είναι εξαιρετικά σημαντικά θέματα που πρέπει κάποιος να γνωρίζει


Δηλαδή όσοι μπηκαν τωρα θα τελειώσουν μαζι με αυτους που μπηκαν το προηγουμενο τετραμηνο? Με αυτο το σκεπτικό κ εμεις που μπηκαμε πριν πρέπει να τελειώσουμε ενα τετράμηνο πριν! Αχ αυτα δε μου αρεσουν καθολου...με τρομαζουν για την ακριβεια!

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #355 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:36:22 μμ »
Σωτηρία κωδικούς πήρες?
πήρα κωδικούς πριν λίγες μέρες.... Ανέβηκαν κάποια μαθήματα στο moodle... τουλάχιστον το 610 που εγώ δήλωσα,το πρωί μπόρεσα να μπώ αλλά τώρα μάλλον έχει κολλήσει....
Το 610 το έχω δηλώσει και εγώ! Ακόμα δεν μπήκα. Τι έχει μέσα; Πληροφορίες;
έχει ένα γενικό διάγραμμα μαθήματος και link για αγορα βιβλίου, ένα powerpoint για διάβασμα και ένα βίντεο που παρακολούθεις....
σε ευχαριστώ Σωτηρία...Καλή αρχή παιδιά σε όλους (με τα όποια προβλήματα) και καλή σταδιοδρομία!!

Αποσυνδεδεμένος tabacaria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η πλατεία θα μείνει έρημη.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #356 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:36:29 μμ »
Όσοι μπήκαν το εαρινό του 2013 δηλαδή Φεβρουάριο, όπως λένε εδώ τους έδωσε δικαίωμα το πανεπιστήμιο να τελειώσουν σε 3 τετράμηνα και όχι σε 4 τετράμηνα. Επομένως επίσημα κάποια άτομα έχουν δηλώσει επίσημα μαθήματα στο πανεπιστημιο να τελειώσουν τπν Ιανουάριο του 2014. Δηλαδή με λίγα λόγια σε 3 τετράμηνα και όχι σε τέσσερα, δηλαδή σε 12 ημερολογιακούς και ακαδημαικούς μήνες.

Το θέμα είναι ότι αν πράγματι υπάρχει νέα αναγνώριση για 12 μηνο εντάξει. Αν δεν υπάρχει και έστω δει ο ΔΟΑΤΑΠ άτομα που καταθέτουν σε 12 μήνες, ενώ το είχε αναγνωρίσει 18μηνο, να ξέρετε ότι θα υπάρξει πρόβλημα. Επίσης Ιανουάριο - Ιανουάριο δεν θα καταθέσει κανείς χαρτιά, μιας και μέχρι να βγάλει το πανεπιστήμιο βαθμολογίες - πτυχίο θα περάσουν 2 μήνες.

Βέβαια για να δέχτηκε το πανεπιστημιο το 12μηνο σημαίνει ότι ίσως υπάρχει νέα αναγνώριση. Αλλά μου φαίνεται κουφό με τα ECTS τα οποία είναι 90 και πρέπει να βγουν σε 12 μήνες. Αυτά είναι εξαιρετικά σημαντικά θέματα που πρέπει κάποιος να γνωρίζει

Ευχαριστούμε foibos81.
Με διαβεβαίωσαν σήμερα τηλεφωνικά για το 12μηνο. Δεν έχουν πάρει ακόμα αναγνώριση γι'αυτό απο ΔΟΑΤΑΠ(μόνο αίτηση έχουν κάνει), αλλά λένε πως ισχύει κι οτι την αναγνώριση θα την πάρουν σύντομα. Μακάρι να είναι έτσι, ωστόσο, μου ακούγεται πολύ ριψοκίνδυνο και περίεργο που εκφράζεται με τόση σιγουριά. Το λογικό θα' ταν να ήταν ήδη αναγνωρισμένο και μετά να δοθεί αυτή η δυνατότητα στους φοιτητές.
Διατηρώ τις επιφυλάξεις μου, ειδικά μετά το θέμα που έθεσες για τις  πιστωτικές μονάδες.
"Η εκπαίδευση είναι μια πράξη αγάπης, επομένως μια πράξη θάρρους. Δεν πρέπει να φοβάται την αντιπαράθεση, την ανάλυση της πραγματικότητας, τη δημιουργική συζήτηση, αν δε θέλει να καταλήξει σε παρωδία". (Paulo Freire).

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #357 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:39:28 μμ »
Ακριβώς αυτοί που μπήκαν εαρινό τους δίνει δικαίωμα το πανεπιστήμιο να τελειώσουν Ιανουάριο του 2014, δηλαδή σε 3 τετράμηνα. Κανονικά θα έπρεπε να βγάλουν την νέα απόφαση του ΔΟΑΤΑΠ. Αυτοί που μπήκαν χειμερινό του 2013 και τελειώνουν  Ιανουάριο του 2014, θεωρώ ότι τυπικά δεν έχουν κάποιο πρόβλημα, μιας και μέχρι να βγει το πτυχίο θα έχουν περάσει και κάποιοι μήνες.

Για αυτό το θέμα τι σας λέει το πανεπιστήμιο και κυρίως για τα ECTS; που αν δεν κάνω λάθος σε κανένα μαστερ δεν έχω δει 90 ECTS να βγαίνουν σε 12 μήνες
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:43:51 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #358 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:40:50 μμ »
Ναι είναι κουφό πως είναι τόσο σίγουρο το πανεπιστήμιο. Λογικά βέβαια θα ξέρουν από τις διαδικασίες υποθέτω, μιας και έχουν πάρει ήδη μία αναγνώριση. Να το πούμε και αυτό

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #359 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 01:46:51 μμ »
Σε ποιο νούμερο παίρνετε τηλέφωνο;Παίρνω από το πρωί και στη Θεοδώρου και στη Μικαέλα και και καμία δεν απαντάει. Εγώ δεν έχω ακόμη κωδικούς και μου είχανε πει ότι θα μου τους στέλνανε τη Δευτέρα. :'(
πάρε στο 0035722841702 ευγενική κοπέλα προωθεί τα ερωτηματα και σου απαντάει...ασε που μόλις πήρα μισή ώρα μετά μου έστειλαν κωδικούς.
όσον αφορά τη θεσσαλονίκη μαζεύτηκαν μόνο 10 άτομα για να στείλουμε μήνυμα περιμένω και άλλους..ούτως η άλλως θα μας απαντήσουν το ίδιο..οπότε λέω να περιμένουμε λίγο και να το στείλουμε μετά έτσι ώστε να μην θεωρήσουν ότι ξεχαστήκαμε..εξάλλου 2 φορές το έχω αναφέρει στο τηλέφωνο σε διαφορετικα άτομα. Για τα μαθήματα στην Αθήνα θα με ξαναπάρει η κοπέλα τηλ.μου είπε όμως ότι είναι λάθος γιατί ρώτησε εκείνη την ώρα και τις συμβούλους.Θα επικοινωνούσε με τον καθηγητή και θα μου έλεγε.Εαν δεν με πάρει θα την πάρω αργότερα σίγουρα...εχω αρχίσει να τους πρήζω στο τέλος θα με αποφεύγουν χαχαχ
Σ'ευχαριστώ πολύ KAR. Μόλις μίλησα με το πανεπιστήμιο και στην ερώτησή μου γιατί καθυστερούνε τόσο στα πάντα, τους ξέφυγε ότι έχουνε 500 φοιτητές στο πρόγραμμα!!!Anyway, μου είπε ότι θα προσπαθήσει σήμερα να μου στείλει κωδικούς.Άντε να δούμε....

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #360 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 03:18:42 μμ »
αααα δεν θα τα παμε καλά τόσοι πολλοί?τόσοι πάντως δεν είναι όλοι στον πίνακα αγωγής του κλάδου μου...τέλος πάντων θα αποκτήσουμε μόρφωση..κορίτσια εγω βλέπω και τα 2 μαθήματα 511 621 sto moodle.

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #361 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 03:25:47 μμ »
αααα δεν θα τα παμε καλά τόσοι πολλοί?τόσοι πάντως δεν είναι όλοι στον πίνακα αγωγής του κλάδου μου...τέλος πάντων θα αποκτήσουμε μόρφωση..κορίτσια εγω βλέπω και τα 2 μαθήματα 511 621 sto moodle.
Τα ϊδια μαθήματα έχουμε επιλέξει KAR απλά δε μου τα έχουνε επιβεβαιώσει ακόμη. Για το 511 ποιο βιβλιο πρέπει να αγοράσουμε;Εσύ πριν πόσες μέρες τους έστειλες email με ταμαθήματα που είχες επιλέξει;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2013, 03:33:12 μμ από annap »

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #362 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 03:46:14 μμ »
αααα δεν θα τα παμε καλά τόσοι πολλοί?τόσοι πάντως δεν είναι όλοι στον πίνακα αγωγής του κλάδου μου...τέλος πάντων θα αποκτήσουμε μόρφωση..κορίτσια εγω βλέπω και τα 2 μαθήματα 511 621 sto moodle.
Τα ϊδια μαθήματα έχουμε επιλέξει KAR απλά δε μου τα έχουνε επιβεβαιώσει ακόμη. Για το 511 ποιο βιβλιο πρέπει να αγοράσουμε;Εσύ πριν πόσες μέρες τους έστειλες email με ταμαθήματα που είχες επιλέξει;
τους έστειλα Σάββατο βράδυ..το βιβλίο είναι:Cohen, L., Manion, L. & Morrison, K. (2008). Μεθοδολογία εκπαιδευτικής έρευνας.
Αθήνα: Μεταίχμιο. ISBN: 978-960-455-284-9

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #363 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 03:48:13 μμ »
Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158519
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 466
Σύνολο: 479

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.142 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.