*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127770 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #434 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 01:50:22 πμ »
 Έχω τα 623, 621 και 591.

Κανείς στο 623 παιδιά; Διάβασα καλά τη δεύτερη εργασία, ή έχω ζαλιστεί τελείως; Πώς περιμένει να βρούμε παιδί με ψυχοπαθολογία και να πάμε στους γονείς του να τους πάρουμε συνέντευξη και συγκατάθεση να "μελετήσουμε" το παιδί τους;;; Να τους αποτελειώσουμε τους ανθρώπους....  :-[
(εννοείται ότι στο σχολείο έχουμε πολλά "υποψήφια" παιδιά, αλλά πώς πας στους γονείς τους να τους το πεις;)

Μelpo, εγώ έχω πάρει Ψυχοπαθολογία του παιδιού, ακόμα όμως δεν έχω λάβεθ κωδικούς. Ξέρουμε ποιο βιβλίο πρέπει να αγοράσουμε για αυτό το μάθημα;
Για καλή μας  τύχη η καθηγήτρια αφαίρεσαι απο το διάγραμμα του μαθήματος μία εργασία η οποία όχι μου φάνηκε απλά δύσκολη αλλα όσες φορές κ να την διάβαζα το πως πρπει να την φτιάξουμε μου ερχόταν να κλάψω. είχε κάνει λάθος κ την αφαίρεσε...... τώρα οκ μου φαίνεται πιο βατό το θέμα. 2 εργασίες έχουμε για το συγκεκριμένο μάθημα συν την τελική εξέταση.
Τώρα το είδα αυτό ... ήταν ακόμα χειρότερα δηλαδή;  :o
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 08, 2013, 01:53:32 πμ από elia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #435 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 10:15:20 πμ »
Ξέρει κανείς αν δικαιούμαστε φοιτητικό πάσο??? ::)

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #436 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 10:28:43 πμ »
καλημερα!! συγνωμη που επεμβαινω, δε σπουδαζω στο συγκεκριμενο μεταπτυχιακο, αλλα νομιζω οτι σιγουρα δικαιουστε μονο που λογικα ισχυει μονο στην χωρα εκδοσης του, δλδ την Κυπρο. Οσο και αν μιλαμε την ιδια γλωσσα ειναι παντα ,μια αλλη χωρα θεωρειται εξωτερικο,οπως π.χ αν σπουδαζες Αγγλια. Παρολαυτα μπορει να υπαρχει καποιος αλλος διακανονισμος και να ισχυει και εδω. Τηλεφωνηστε τους και ρωτηστε αν ισχυει και εδω, γιατι σιγουρα δικαιουστε, ολοι οι μεταπτυχιακοι που ξερω ειχαν πασο η φοιτητικη ταυτοτητα που ηταν και πασο (αναλογα την χωρα) με πολλες εκπτωσεις.

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #437 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 10:34:06 πμ »
καλημερα!! συγνωμη που επεμβαινω, δε σπουδαζω στο συγκεκριμενο μεταπτυχιακο, αλλα νομιζω οτι σιγουρα δικαιουστε μονο που λογικα ισχυει μονο στην χωρα εκδοσης του, δλδ την Κυπρο. Οσο και αν μιλαμε την ιδια γλωσσα ειναι παντα ,μια αλλη χωρα θεωρειται εξωτερικο,οπως π.χ αν σπουδαζες Αγγλια. Παρολαυτα μπορει να υπαρχει καποιος αλλος διακανονισμος και να ισχυει και εδω. Τηλεφωνηστε τους και ρωτηστε αν ισχυει και εδω, γιατι σιγουρα δικαιουστε, ολοι οι μεταπτυχιακοι που ξερω ειχαν πασο η φοιτητικη ταυτοτητα που ηταν και πασο (αναλογα την χωρα) με πολλες εκπτωσεις.
Βασικά κι εγώ όταν έκανα μεταπτυχιακό στην Αγγλία, είχα φοιτητική ταυτότητα η οποία σε κάποιες περιπτώσεις περνούσε. Σε θέατρα για παράδειγμα έβγαζα φοιτητικό εισιτήριο. Ας μας δώσουνε εκείνοι πάσο και όλο και κάπου θα περνάει! 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 08, 2013, 10:36:02 πμ από annap »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #438 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 10:38:27 πμ »
Έχω τα 623, 621 και 591.

Κανείς στο 623 παιδιά; Διάβασα καλά τη δεύτερη εργασία, ή έχω ζαλιστεί τελείως; Πώς περιμένει να βρούμε παιδί με ψυχοπαθολογία και να πάμε στους γονείς του να τους πάρουμε συνέντευξη και συγκατάθεση να "μελετήσουμε" το παιδί τους;;; Να τους αποτελειώσουμε τους ανθρώπους....  :-[
(εννοείται ότι στο σχολείο έχουμε πολλά "υποψήφια" παιδιά, αλλά πώς πας στους γονείς τους να τους το πεις;)

Μelpo, εγώ έχω πάρει Ψυχοπαθολογία του παιδιού, ακόμα όμως δεν έχω λάβεθ κωδικούς. Ξέρουμε ποιο βιβλίο πρέπει να
αγοράσουμε για αυτό το μάθημα;
Για καλή μας  τύχη η καθηγήτρια αφαίρεσαι απο το διάγραμμα του μαθήματος μία εργασία η οποία όχι μου φάνηκε απλά δύσκολη αλλα όσες φορές κ να την διάβαζα το πως πρπει να την φτιάξουμε μου ερχόταν να κλάψω. είχε κάνει λάθος κ την αφαίρεσε...... τώρα οκ μου φαίνεται πιο βατό το θέμα. 2 εργασίες έχουμε για το συγκεκριμένο μάθημα συν την τελική εξέταση.
Τώρα το είδα αυτό ... ήταν ακόμα χειρότερα δηλαδή;  :o
Αυτές δεν είναι τπτ αγαπητή elia. Την  έχει διαγράψει κ δεν μπορείς να την δεις. Ήτανε το κάτι άλλο. Κ αυτές δύσκολες είναι αλλα σε σχέση με την άλλη.......
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 08, 2013, 11:20:44 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #439 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 10:41:28 πμ »
Παράθεση
Για καλή μας  τύχη η καθηγήτρια αφαίρεσαι απο το διάγραμμα του μαθήματος μία εργασία η οποία όχι μου φάνηκε απλά δύσκολη αλλα όσες φορές κ να την διάβαζα το πως πρπει να την φτιάξουμε μου ερχόταν να κλάψω. είχε κάνει λάθος κ την αφαίρεσε...... τώρα οκ μου φαίνεται πιο βατό το θέμα. 2 εργασίες έχουμε για το συγκεκριμένο μάθημα συν την τελική εξέταση.

Ευχαριστώ, Μέλπω! Οι εργασίες είναι θεωρητικές; Λέει πόσες λέξεις πρέπει να είναι και πότε παραδίδουμε; Ελπίζω να μην είναι σύντομα, αφού εγώ ακόμα κωδικούς δεν πήρα!

Θεωρητικές είναι αλλα μην αγχώνεσαι παράδοση έχουν Απρίλιο κ Μάιο. 2000 περίπου λέξεις κ με συγκεκριμένο τρόπο γραφής. όταν μπείς θα καταλάβεις ακριβώς τι σου λέω. Θα αλληλοβοηθιόμαστε μην ανησυχείς.

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #440 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 11:00:25 πμ »
καλημερα!! συγνωμη που επεμβαινω, δε σπουδαζω στο συγκεκριμενο μεταπτυχιακο, αλλα νομιζω οτι σιγουρα δικαιουστε μονο που λογικα ισχυει μονο στην χωρα εκδοσης του, δλδ την Κυπρο. Οσο και αν μιλαμε την ιδια γλωσσα ειναι παντα ,μια αλλη χωρα θεωρειται εξωτερικο,οπως π.χ αν σπουδαζες Αγγλια. Παρολαυτα μπορει να υπαρχει καποιος αλλος διακανονισμος και να ισχυει και εδω. Τηλεφωνηστε τους και ρωτηστε αν ισχυει και εδω, γιατι σιγουρα δικαιουστε, ολοι οι μεταπτυχιακοι που ξερω ειχαν πασο η φοιτητικη ταυτοτητα που ηταν και πασο (αναλογα την χωρα) με πολλες εκπτωσεις.
Βασικά κι εγώ όταν έκανα μεταπτυχιακό στην Αγγλία, είχα φοιτητική ταυτότητα η οποία σε κάποιες περιπτώσεις περνούσε. Σε θέατρα για παράδειγμα έβγαζα φοιτητικό εισιτήριο. Ας μας δώσουνε εκείνοι πάσο και όλο και κάπου θα περνάει! 8)
Αυτο λεω βασικα οτι πρεπει να σας δωσουνε, να το ζητησετε οπωσδηποτε, γιατι σιγουρα δικαιουστε και μετα βλεπετε αν ισχυει και εδω, ελπιζω δλδ με την κριση, αλλιως αν το κανατε παλιοτερα μπορει εδω να μην το δεχοντουσαν. απλως δεν ξερω αν θα ισχυει σε λεωφορεια για παραδειγμα κτλ. εδω παλια ησουν φοιτητης Αθηνα και μπορει να μην δεχοντουσαν π.χ στα Γιαννενα γιατι δεν εισαι απο το δικο τους πανεπιστημιο (τελειως τυχαιο παραδειγμα αλλα παλια ειχαν τετοιους κανονισμους καποιες επαρχιακες κυριως πολεις για την μετακινηση κυριως). Τωρα θεατρο φανατζομαι δεν θα πηγαινετε καθε μερα αλλα απο το τιποτα καλο ειναι και αυτο :D

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #441 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 11:16:31 πμ »
Έχει καταλάβει κανείς από εσάς που πήρατε κωδικούς και έχετε εισέλθει στις πλατφόρμες, ποια είναι η διαφορά του LAMS με το Moodle; Οι ίδιοι κωδικοί ισχύουν και για τα 2; Μια ματιά που έριξα στα βιντεάκια τους, μου δημιουργήθηκε η εντύπωση οτι είναι το ίδιο πράγμα....ή όχι; ???
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 08, 2013, 11:21:09 πμ από annap »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #442 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 11:24:12 πμ »
Υπάρχουν κάποια site τα οποία προτείνουν κοινή φοιτητική ταυτότητα μεταξύ φοιτητών ελλάδας και κύπρου, αλλά κατά πάσα πιθανότητα η ενλόγω ταυτότητα δεν έχει εκδοθεί ακομά και δεν έχει ισχύ πάσο στην Ελλάδα. Αν κάτι έχει ισχύ πάσο υποθέτω ότι το ξέρει ο Οργανισμός Συγκοινωνιών που θέλετε να απευθυνθείτε και όχι τόσο η Κύπρος, όπως τρένα, λεωφορεία κ.τ.λ.

Βασικά δεν χάνετε τίότα να ρωτήσετε την Κύπρο

Σίγουρα η εν λόγω ταυτότητα ισχύει για πολιτιστικούς χώρους. Πάντως οι φοιτητές του ΕΑΠ στην Ελλάδα δεν δικαιούνται πάσο.

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #443 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 11:33:52 πμ »
Έχει καταλάβει κανείς από εσάς που πήρατε κωδικούς και έχετε εισέλθει στις πλατφόρμες, ποια είναι η διαφορά του LAMS με το Moodle; Οι ίδιοι κωδικοί ισχύουν και για τα 2; Μια ματιά που έριξα στα βιντεάκια τους, μου δημιουργήθηκε η εντύπωση οτι είναι το ίδιο πράγμα....ή όχι; ???
και εμένα αυτή η εντύπωση μου δημιουργήθηκε...2 πλατφόρμες που ουσιαστικά κάνουν το ίδιο πράγμα..δεν ανέφεραν τίποτα για τα lams άρα δεν το χρησιμοποιούμε εμείς.

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #444 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 11:34:51 πμ »
καλημερα!! συγνωμη που επεμβαινω, δε σπουδαζω στο συγκεκριμενο μεταπτυχιακο, αλλα νομιζω οτι σιγουρα δικαιουστε μονο που λογικα ισχυει μονο στην χωρα εκδοσης του, δλδ την Κυπρο. Οσο και αν μιλαμε την ιδια γλωσσα ειναι παντα ,μια αλλη χωρα θεωρειται εξωτερικο,οπως π.χ αν σπουδαζες Αγγλια. Παρολαυτα μπορει να υπαρχει καποιος αλλος διακανονισμος και να ισχυει και εδω. Τηλεφωνηστε τους και ρωτηστε αν ισχυει και εδω, γιατι σιγουρα δικαιουστε, ολοι οι μεταπτυχιακοι που ξερω ειχαν πασο η φοιτητικη ταυτοτητα που ηταν και πασο (αναλογα την χωρα) με πολλες εκπτωσεις.
Βασικά κι εγώ όταν έκανα μεταπτυχιακό στην Αγγλία, είχα φοιτητική ταυτότητα η οποία σε κάποιες περιπτώσεις περνούσε. Σε θέατρα για παράδειγμα έβγαζα φοιτητικό εισιτήριο. Ας μας δώσουνε εκείνοι πάσο και όλο και κάπου θα περνάει! 8)
και δεύτερο μεταπτυχιακό μπράβο κουράγιο!!

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #445 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 11:45:45 πμ »
Από κουράγιο άλλο τίποτα! Από αποκατάσταση τι γίνεται!!?? :o

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #446 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 12:17:12 μμ »
Από κουράγιο άλλο τίποτα! Από αποκατάσταση τι γίνεται!!?? :o
οεο?

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #447 στις: Φεβρουάριος 08, 2013, 02:02:53 μμ »
Ακόμη τίποτε από κωδικούς.

Εκτός της προκαταβολής των 400 πληρώσατε κάτι άλλο;
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.