*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127496 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #504 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 12:46:38 πμ »
Ο ΔΟΑΤΑΠ για να αναγνωρισει μαστερ εξ αποστασεως πρεπει να ειναι αντιστοιχης διαρκειας με του ΕΑΠ. Αναφερεται ρητα στη σελιδα του ΔΟΑΤΑΠ.
http://www.doatap.gr/gr/distant.php

Οκ! Το ΜΒΑ της Λευκωσίας που κάνω κ έχει 120 ECTS, αντί για 18 μήνες που είναι το minimum, λέω να το κάνω σε 2.5 χρόνια! (Θα 'χω κ λιγότερη πίεση χρόνου-μαθημάτων)
Τώρα είμα καλυμμένη? ? ?
Τον ΔΟΑΤΑΠ ρωτησε και τα παραλογα του, οχι εμενα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #505 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 01:29:37 πμ »
ΔΟΑΤΑΠ, ΔΟΑΤΑΠ, ΔΟΑΤΑΠ που είσαι η λευκωσία σε γυρεύει.....

Άιντε πάλι, τα ίδια και τα ίδια.

Λοιπόν έχουμε και λέμε 4 χρόνια οι σπουδές στο ΕΑΠ και 2 χρόνια οι σπουδές για μαστερ στο ΕΑΠ. Ωραία 4+2=6/2=3. Άρα 3 χρόνια πρέπει να κάνω μαστερ εξ αποστάσεως για να αναγνωριστεί.

Εντάξει...το πιασα.

Αντε και καλύ τύχη, γιατί με ότι διαβάζει κανείς εδώ μέσα, θα πέσουν τα μαλλιά του.......

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #506 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 11:24:38 πμ »
Καλα βρε παιδια μονον εσεις γνωριζετε τα του δοαταπ και εμεις οι υπολοιποι ειμαστε οι ''ασχετοι''.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 14, 2013, 04:55:48 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #507 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 03:58:32 μμ »
όποιος θέλει  να γίνουν εξετάσεις στην Θεσσαλονίκη, ας στείλει μήνυμα από το moodle στους συμμαθητές του μαθήματός του που είναι από Βόρειο Ελλάδα εξηγώντας τους ότι μαζεύουμε ονόματα για το αίτημά μας.Και να το στείλουν στο mail mou karvoynidoy@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος JulieJulie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #508 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 04:50:49 μμ »
όποιος θέλει  να γίνουν εξετάσεις στην Θεσσαλονίκη, ας στείλει μήνυμα από το moodle στους συμμαθητές του μαθήματός του που είναι από Βόρειο Ελλάδα εξηγώντας τους ότι μαζεύουμε ονόματα για το αίτημά μας.Και να το στείλουν στο mail mou karvoynidoy@yahoo.gr

Hi!
Δεν χρειάζεται!
Ρώτησα την συντονίστρια του ΜΒΑ και μου είπε ότι σίγουρα θα γίνουν εξετάσεις στην Θεσ/ν γιατί οι φοιτητές του ΜΒΑ στην Μακεδονία είναι 15.
Οπότε αφού θα γίνουν για μας, θα γίνουν κ για σας.
Εσάς σας είπαν άλλα?
Εμείς είμαστε μόνο 15 κ θα δώσουμε εκεί. Είναι παράλογο να μν δώσετε κ σεις που είστε περισσότεροι :)

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #509 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 05:15:16 μμ »
έχω την εντύπωση ότι σε αυτές τις περιπτώσεις μπορείς να πας στη διεύθυνση όπου ανήκεις και να δηλώσεις ότι πήρες παιδαγωγική επάρκεια και ειδική αγωγή έστω και αν είναι στη μέση της χρονιάς...κάτι τέτοιο μου είχανε πει κάποτε στη Β Αθήνας.
Λάθος δε γίνεται έτσι. Δε γίνεται με απλή δήλωση, πρέπει να καταθέσεις στο ΥΠΕΠΘ το πτυχιο. Δε μπορούν στη Β Αθηνας ή σε οποιαδήποτε δ/ση να στο αλλάξουν στο σύστημα ακόμα και αν έχεις την αναγνώριση και το πτυχίο στα χέρια σου.

Αποσυνδεδεμένος maria31

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #510 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 05:40:38 μμ »
όποιος θέλει  να γίνουν εξετάσεις στην Θεσσαλονίκη, ας στείλει μήνυμα από το moodle στους συμμαθητές του μαθήματός του που είναι από Βόρειο Ελλάδα εξηγώντας τους ότι μαζεύουμε ονόματα για το αίτημά μας.Και να το στείλουν στο mail mou karvoynidoy@yahoo.gr
Τι κανεις; Τελικά όλα ενταξει με την εγγραφή;Σε εψαχνα να σε βάλω στις επαφές μου,στo moodle γιατί δεν ειναι το ονομά σου;

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #511 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 07:08:43 μμ »
όποιος θέλει  να γίνουν εξετάσεις στην Θεσσαλονίκη, ας στείλει μήνυμα από το moodle στους συμμαθητές του μαθήματός του που είναι από Βόρειο Ελλάδα εξηγώντας τους ότι μαζεύουμε ονόματα για το αίτημά μας.Και να το στείλουν στο mail mou karvoynidoy@yahoo.gr

Hi!
Δεν χρειάζεται!
Ρώτησα την συντονίστρια του ΜΒΑ και μου είπε ότι σίγουρα θα γίνουν εξετάσεις στην Θεσ/ν γιατί οι φοιτητές του ΜΒΑ στην Μακεδονία είναι 15.
Οπότε αφού θα γίνουν για μας, θα γίνουν κ για σας.
Εσάς σας είπαν άλλα?
Εμείς είμαστε μόνο 15 κ θα δώσουμε εκεί. Είναι παράλογο να μν δώσετε κ σεις που είστε περισσότεροι :)
ναι μου είπαν ότι το προσπαθούν τίποτα σίγουρο.ολα καλα?

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #512 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 07:11:05 μμ »
όποιος θέλει  να γίνουν εξετάσεις στην Θεσσαλονίκη, ας στείλει μήνυμα από το moodle στους συμμαθητές του μαθήματός του που είναι από Βόρειο Ελλάδα εξηγώντας τους ότι μαζεύουμε ονόματα για το αίτημά μας.Και να το στείλουν στο mail mou karvoynidoy@yahoo.gr
Τι κανεις; Τελικά όλα ενταξει με την εγγραφή;Σε εψαχνα να σε βάλω στις επαφές μου,στo moodle γιατί δεν ειναι το ονομά σου;
καλά.εσυ?σε έχω βάλει στις επαφές μου...πριν 2 μέρες μπορούσες να δεις του participants κάθε μαθήματος τώρα το απενεργοποίησαν...μάλλον για να μη στέλνουμε μηνύματα για τις εξετάσεις χαχαχα..δεν ξερω αν είμαστε σε κάποιο μάθημα μαζί..θα σου στείλω μήνυμα όμως για να με βρεις!!

Αποσυνδεδεμένος maraki0308

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #513 στις: Φεβρουάριος 16, 2013, 11:34:46 μμ »
Κορίτσια γεια σας!!!! Μόλις την Παρασκευή μου έστειλαν κωδικούς και έχω πανικοβληθεί! Μεταξύ άλλων έχω επιλέξει και το 621.. Κάνατε κάτι για να μπείτε σε ομάδα?? Γιατί εμένα δεν με βλέπω πουθενά!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2013, 01:37:51 πμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #514 στις: Φεβρουάριος 17, 2013, 12:23:17 μμ »
απο χθες δε μπορω να μπω στο moodle γιατι μου γραφει προβλημα φορτωσης σελιδας. ειναι κανενας αλλος που εχει προβλημα??

Αποσυνδεδεμένος kosths23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #515 στις: Φεβρουάριος 17, 2013, 07:19:56 μμ »
ουτε και εγω μπορω να μπω στο moodle  2 μερες τωρα.μου εχουν σπασει τα νευρα γιατι πρεπει να κανω εργασιες και πρεπει να βλεπω τις σημειωσεις.στειλτους email!εγω εχω στειλει!ειναι απαραδεκτοι,χτες επεσε ο server τους και οταν τον φτιαξανε δε μπαινουν αρκετοι χρηστες μεσα.ΕΛΕΟΣ.

Αποσυνδεδεμένος rnpet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #516 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 12:36:01 πμ »
Καλησπέρα και απο μενα!εμενα το ονομα μου μπηκε μονο του στις ομαδες και ειμαι στην F λογικα το βαζει ο διαχειρηστησ καθηγητησ απο μονο του (μαθημα 621). Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω το μεταπτυχιακο μιασ και ειναι μεταπτυχιακο στισ επιστημεσ τησ αγωγησ ισχυει οτι μασ δινει διδακτικη επαρκεια?πηρα στον ΔΟΑΤΑΠ αλλα μου ειπαν δεν ειναι δικη τους δουλεια....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2013, 01:37:17 πμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #517 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 03:37:05 μμ »
Καλησπέρα και απο μενα!εμενα το ονομα μου μπηκε μονο του στις ομαδες και ειμαι στην F λογικα το βαζει ο διαχειρηστησ καθηγητησ απο μονο του (μαθημα 621). Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω το μεταπτυχιακο μιασ και ειναι μεταπτυχιακο στισ επιστημεσ τησ αγωγησ ισχυει οτι μασ δινει διδακτικη επαρκεια?πηρα στον ΔΟΑΤΑΠ αλλα μου ειπαν δεν ειναι δικη τους δουλεια....

Αν κοιτάξεις την εγκύκλιο Αναπληρωτών 2012-2013 στο κεφάλαιο Ε περί παιδαγωγικής επάρκειας, αναφέρει στην δ κατηγορία ότι για να πάρεις Παιδαγωγική επάρκεια αρκεί να έχεις μεταπτυχιακό στις Επιστήμες της Αγωγής. Οπότε μας καλύπτει αυτό της Λευκωσίας.  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 336
Σύνολο: 357

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.