*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127343 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος baronos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #644 στις: Απρίλιος 29, 2013, 08:16:44 μμ »
Το επόμενο τετράμηνο elia είναι για τους μήνες ιούνιο-ιούλιο;Δεν είναι λίγο το διάστημα για να κάνεις εργασίες και να διαβάσεις για τις εξετάσεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #645 στις: Απρίλιος 29, 2013, 09:46:16 μμ »
Το επόμενο τετράμηνο elia είναι για τους μήνες ιούνιο-ιούλιο;Δεν είναι λίγο το διάστημα για να κάνεις εργασίες και να διαβάσεις για τις εξετάσεις;
Δεν νομίζω ότι το τετράμηνο είναι μόνο Ιούνιο-Ιούλιο, αλλά Ιούνιο-Ιούλιο-Αύγουστο-Σεπτέμβρη! non-stop το έτος!!!
(σημείωση : γι' αυτό και η συζήτηση ότι δεν είναι 18μηνο αλλά 16μηνο μου φαίνεται τελείως άκυρη).


Αποσυνδεδεμένος baronos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #646 στις: Απρίλιος 29, 2013, 09:55:05 μμ »
Εξετάσεις δηλαδή δίνεις τον Σεπτέμβρη;

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #647 στις: Απρίλιος 29, 2013, 10:02:45 μμ »
Εξετάσεις δηλαδή δίνεις τον Σεπτέμβρη;
Λογικά... δεν το έχω ρωτήσει ακόμα βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #648 στις: Απρίλιος 29, 2013, 11:16:13 μμ »
Για να ενημερώσω όσους δεν γνωρίζουν: το μεταπτυχιακό περιλαμβάνει 9 μαθήματα και 3 σεμινάρια. Από τα 9 μαθήματα τα 7 είναι στην ειδική αγωγή και τα 2 έχουν να κάνουν με ποσοτική και ποιοτική ανάλυση δεδομένων όπως γίνεται και σε κάθε μεταπτυχιακό αφού πρέπει να εκπονείς και σε κάθε μάθημα εργασίες. Όσον αφορά το  τίτλο αρκεί που έχει την κατεύθυνση. Και στης Αθήνας έχει έναν τίτλο και μετά υπάρχουν υποκατευθύνσεις. ΔΕν παίζει κανένα ρόλο.
Επιπλέον τα σεμινάρια είναι σεμινάρια και όχι μαθήματα και σχετίζονται επίσης με ποσοτική ανάλυση δεδομένων.

Kάνεις λάθος στο εξής: το μεταπτυχιακό πράγματι έχει 9 μαθήματα και 3 σεμινάρια αν επιλέξεις χωρίς διατριβή. Από τα 9 μαθήματα τα 6 είναι στο τομέα ειδικής (τα 3 υποχρεωτικά και τα 3 επιλεγόμενα) του τομέα. Τα υπόλοιπα ανήλουν στο section A και section B που δεν είναι της ειδικής, αλλα τα παίρνουν κι από άλλες κατευθύνσεις!!!!!! Έχω αναλύσει εκετενώς στην προηγούμενη σελίδα τους ενδοιασμούς. Πρώτον ο ενδοιασμός χωρίς διατριβή δεν ανήκει στο πανεπιστημιο αλλά στο ΔΟΑΤΑΠ, αυτός έχει το πάνω χέρι. Πράγματι αν επιλέξει κανείς να μην πάρει διατριβή πάνω από 50% είναι στην ειδική αγωγή. Το θέμα είναι αν πάρει κανείς διατριβή, υπάρχουν δύο πιθανότητες το Υπουργείο να πει ότι το50% δεν είναι ειδικής μαθήματα. Τα έχω αναλύσει στην προηγούμενη σελίδα.

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #649 στις: Απρίλιος 29, 2013, 11:16:31 μμ »
elia γράφεις : Δεν νομίζω ότι το τετράμηνο είναι μόνο Ιούνιο-Ιούλιο, αλλά Ιούνιο-Ιούλιο-Αύγουστο-Σεπτέμβρη! non-stop το έτος!!!
(σημείωση : γι' αυτό και η συζήτηση ότι δεν είναι 18μηνο αλλά 16μηνο μου φαίνεται τελείως άκυρη).


------------------------------------------------------------------------------------------

Ο Δοαταπ με παράβολο των 20 ευρώ σου γράφει ξεκάθαρα
1. ότι αναγνωρίστηκε το μεταπτυχιακό με δομή 3 εξαμήνων=18 μηνών
2. ότι αυτό που παρακολουθείτε τώρα δύναται να αναγνωριστεί, δεν είναι όμως αναγνωρισμένο
Αυτά που λέω έχουν σφραγίδα και υπογραφή,  και δεν προέρχονται από τηλεφωνική ή προφορική επικοινωνία, ή μέσω e-mail.

Αλλά τα πράγματα είναι απλά ! Αντί να διαβάζεις τα σχόλια του κάθε αδαή ή κακοπροαίρετου εδώ μέσα που γράφει εικασίες ( υπονοώ αποκλειστικά εμένα και κανέναν άλλον, εξηγούμαι ) ας προσπαθήσει όποιος από σας ενδιαφέρεται να κάνει copy-paste τα ακόλουθα και να τα στείλει με e-mail στον Δοατάπ ( 1 λεπτάκι κόπος είναι, σιγά το πράγμα )

Παρακαλώ όπως μου βεβαιώσετε ότι η υπ’αριθμ. 137/14-9-12 απόφαση αναγνώρισης από την υπηρεσία σας αφορά σε δομή του μεταπτυχιακού του Πανεπιστημίου Λευκωσίας στις Επιστήμες της Αγωγής το οποίο υλοποιείται σε 4 τετραμηνα=16 μήνες κι ότι το πρόγραμμα των 4 τετραμήνων είναι ήδη αναγνωρισμένο σύμφωνα με την προαναφερθείσα απόφαση .
 
Ή εναλλακτικά:

Παρακαλώ όπως μου βεβαιώσετε ότι η υπ’αριθμ. 137/14-9-12 απόφαση αναγνώρισης από την υπηρεσία σας αφορά σε δομή του μεταπτυχιακού του Πανεπιστημίου Λευκωσίας στις Επιστήμες της Αγωγής το οποίο υλοποιείται σε 3 εξάμηνα=18 μήνες και αποκλειστικά με αυτήν την δομή είναι ήδη αναγνωρισμένο.

Για να σας δω, τι απάντησεις θα εξασφαλίσετε ! Και γράψτε μου...

 Όποιος το επιχειρήσει, τον συμβουλεύω να επιμείνει και να μην αρκεστεί σε απαντήσεις του τύπου : ο χρόνος του μεταπτυχιακού δεν θα είναι εμπόδιο κλπ.

Όσο για το καλοκαιρινό, καθηγητής του μεταπτυχιακού είπε ότι δεν ξέρει πόσο θα κρατήσει, 4 μήνες ή λιγότερο, γιατί είναι η πρώτη φορά που θα έχουν θερινό τετράμηνο σπουδών....

Α, και για να μη δουλευόμαστε, αν αναγνωριστεί το 16 μηνο θα αναγνωριστεί αυτομάτως και το 12μηνο γιατί ο Δοατάπ στο μεταπτυχιακό αναγνωρίζει 30 μονάδες ανά τετράμηνο, ( 9 από κάθε μάθημα + 3 από το σεμινάριο ), σύνολο 30. Τουλάχιστον με αυτή τη δομή αναγνώρισε το πρόγραμμα των 3 εξαμήνων. Άλλωστε αναγνωρίζει μεταπτυχιακά από Αγγλία με ελάχιστη διάρκεια φοίτησης ενός έτους.Το ότι κάποιοι νομίζουν ότι παρακολουθούν 16μηνο είναι μια ψευδαίσθηση, είναι απλά σαν να κόπηκαν σε ένα μάθημα και να πήγαν ένα τετράμηνο πίσω...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2013, 11:22:11 μμ από maria2013 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #650 στις: Απρίλιος 29, 2013, 11:21:12 μμ »
Υπάρχει κανένας συνάδελφος που να έχει επιλέξει να μην κάνει διπλωματική εργασία;Έχετε ξεκαθαρίσει εάν αναγνωρίζεται σε αυτήν την περίπτωση;

Λοιπόν σε επικοινωνία που είχα με ΔΟΤΑΠ πριν πολλούς μήνες, μου είπαν ότι το έχουν αναγνωρίσει και ότι δεν έχουν θέμα αν πάρεις ή όχι διατριβή. Το θέμα είναι αν τους εμπιστεύεσαι με μια απλή τηλεφωνική επικοινωνία και αν το ξέρουν καλά το θέμα. Επίσης είναι σίγουρο ότι πολλά κορυφαία ανοιχτά πανεπιστημια του εξωτερικού έχουν πράγματι στα distance learning μαστερ την επιλογή να το τελειώσεις με ή χωρις διατριβή, και μάλιτσα αυτά τα πανεπιστημια περιλαμβάνονται στην λίστα του ΔΟΑΤΑΠ ως αναγνωρισμένα τμήματα. Δεν ξέρω το θέμα με διατριβή είναι ακόμα ένα ομιχλώδες τοπίο. Και σε αυτό το πρώτο λόγο τον έχει ο ΔΟΑΤΑΠ.

Υπάρχει η δυνατότητα να με ενημερώσει εγγράφως ο ΔΟΑΤΑΠ επισήμως για αυτό το θέμα; Ξέρει κανείς;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2013, 11:25:45 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #651 στις: Απρίλιος 29, 2013, 11:24:58 μμ »
elia γράφεις : Δεν νομίζω ότι το τετράμηνο είναι μόνο Ιούνιο-Ιούλιο, αλλά Ιούνιο-Ιούλιο-Αύγουστο-Σεπτέμβρη! non-stop το έτος!!!
(σημείωση : γι' αυτό και η συζήτηση ότι δεν είναι 18μηνο αλλά 16μηνο μου φαίνεται τελείως άκυρη).


------------------------------------------------------------------------------------------

Ο Δοαταπ με παράβολο των 20 ευρώ σου γράφει ξεκάθαρα
1. ότι αναγνωρίστηκε το μεταπτυχιακό με δομή 3 εξαμήνων=18 μηνών
2. ότι αυτό που παρακολουθείτε τώρα δύναται να αναγνωριστεί, δεν είναι όμως αναγνωρισμένο
Αυτά που λέω έχουν σφραγίδα και υπογραφή,  και δεν προέρχονται από τηλεφωνική ή προφορική επικοινωνία, ή μέσω e-mail.

Αλλά τα πράγματα είναι απλά ! Αντί να διαβάζεις τα σχόλια του κάθε αδαή ή κακοπροαίρετου εδώ μέσα που γράφει εικασίες ( υπονοώ αποκλειστικά εμένα και κανέναν άλλον, εξηγούμαι ) ας προσπαθήσει όποιος από σας ενδιαφέρεται να κάνει copy-paste τα ακόλουθα και να τα στείλει με e-mail στον Δοατάπ ( 1 λεπτάκι κόπος είναι, σιγά το πράγμα )

Παρακαλώ όπως μου βεβαιώσετε ότι η υπ’αριθμ. 137/14-9-12 απόφαση αναγνώρισης από την υπηρεσία σας αφορά σε δομή του μεταπτυχιακού του Πανεπιστημίου Λευκωσίας στις Επιστήμες της Αγωγής το οποίο υλοποιείται σε 4 τετραμηνα=16 μήνες κι ότι το πρόγραμμα των 4 τετραμήνων είναι ήδη αναγνωρισμένο σύμφωνα με την προαναφερθείσα απόφαση .
 
Ή εναλλακτικά:

Παρακαλώ όπως μου βεβαιώσετε ότι η υπ’αριθμ. 137/14-9-12 απόφαση αναγνώρισης από την υπηρεσία σας αφορά σε δομή του μεταπτυχιακού του Πανεπιστημίου Λευκωσίας στις Επιστήμες της Αγωγής το οποίο υλοποιείται σε 3 εξάμηνα=18 μήνες και αποκλειστικά με αυτήν την δομή είναι ήδη αναγνωρισμένο.

Για να σας δω, τι απάντησεις θα εξασφαλίσετε ! Και γράψτε μου...

 Όποιος το επιχειρήσει, τον συμβουλεύω να επιμείνει και να μην αρκεστεί σε απαντήσεις του τύπου : ο χρόνος του μεταπτυχιακού δεν θα είναι εμπόδιο κλπ.

Όσο για το καλοκαιρινό, καθηγητής του μεταπτυχιακού είπε ότι δεν ξέρει πόσο θα κρατήσει, 4 μήνες ή λιγότερο, γιατί είναι η πρώτη φορά που θα έχουν θερινό τετράμηνο σπουδών....

Α, και για να μη δουλευόμαστε, αν αναγνωριστεί το 16 μηνο θα αναγνωριστεί αυτομάτως και το 12μηνο γιατί ο Δοατάπ στο μεταπτυχιακό αναγνωρίζει 30 μονάδες ανά τετράμηνο, ( 9 από κάθε μάθημα + 3 από το σεμινάριο ), σύνολο 30. Τουλάχιστον με αυτή τη δομή αναγνώρισε το πρόγραμμα των 3 εξαμήνων. Άλλωστε αναγνωρίζει μεταπτυχιακά από Αγγλία με ελάχιστη διάρκεια φοίτησης ενός έτους.Το ότι κάποιοι νομίζουν ότι παρακολουθούν 16μηνο είναι μια ψευδαίσθηση, είναι απλά σαν να κόπηκαν σε ένα μάθημα και να πήγαν ένα τετράμηνο πίσω...


Maria πολύ ενδιαφέροντα αυτά. Δηλαδή για να καταλάβω έστειλες email στον ΔΟΑΤΑΠ και σου απάντησε; Ξέρεις αν μπορεί να μου απαντήσει αν υπάρχει πρόβλημα σε περίπτωση που κάποιος ολοκληρώσει το μαστερ χωρίς διατριβή;; Μήπως μπορεί να σου απαντήσει εγγράφως επίσημα με άλλο τρόπο. Υποθέτω το παράβολο των 20 ευρώ είναι γι ανα σου στείλει την πράξη αναγνώρισης και όχι να σου απαντήσει σε ερωτήματα έτσι δεν είναι;

Πάντως υποθέτω ότι η πρώτη φουρνιά που μπήκε Οκτώβριο και τελειώνει το ελάχιστο Ιανουάριο του 2014 ανήκει στην πράξη αναγνώρισης του 18 μηνου, έτσι δεν είναι;; Είναι δυνατόν να θέλουν και αυτοί άλλη πράξη αναγνώρισης; Διότι αν κατάλαβα καλά Μαρία σύμφωνα με την απάντηση που σου δωσε ο ΔΟΑΤΑΠ, ούτε η πρώτη φουρνιά που θα τελειώσει Ιανουάριο του 2014 την καλύπτει η πράξη αναγνώρισης. Κάνω λάθος;

Aυτό που υπονοείς είναι ότι η πρώτη φουρνιά που τελειώνει Ιανουάριο επειδή στο πρώτο τετράμηνο είχε μόνο 1 μάθημα, ουσιαστικά παρακολοθούν πρόγραμμα 3 τετραμήνων και όχι τεσσάρων;; Aυτό υπονοείς; Άρα αν ο ΔΟΑΤΑΟ θεωρεί ότι κάθε τετράμηνο πρέπει να έχει 30 μονάδες, τότε στην πρώτη φουρνιά το χειμερινό με το θερινό τετράμηνο είναι σαν 1, επομένως 3 τετράμηνα=12 μηνες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2013, 11:37:36 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #652 στις: Απρίλιος 29, 2013, 11:27:08 μμ »
Εξετάσεις δηλαδή δίνεις τον Σεπτέμβρη;
Λογικά... δεν το έχω ρωτήσει ακόμα βέβαια.

Ναι εξετάσεις Σεπτέμβρη είναι στα μαθήματα του θερινού τετραμήνου

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #653 στις: Απρίλιος 29, 2013, 11:36:50 μμ »
foibos81,  έδωσα τα 20 ευρώ για να πάρω την απαντηση οτι θα αναγνωριστει αν παραμενουν όλα τα ίδια και αλλάξει μονο ο χρόνος (δηλαδη τα 3 εξαμηνα, γινουν 3 ή και 4 τετραμηνα). Βεβαια το μονο που απαντησαν ειναι οτι δυναται να αναγνωριστει...Αυτές τις απαντήσεις που έγραψα, εγω τις πηρα με e-mail αφου τους επρηξα και γι'αυτο κινητοποιηθηκα, Μια φιλη τις πηρε με παραβολο και μου εδωσε φωτοτυπια. ( οι οποίες καταλαβαίνω ότι σας στενοχωρούν, έτσι είναι όμως ). Δεν είχα σκεφτεί ομως τοτε για το θεμα της διατριβής. Μετά το διάβασα από κάποιον εδώ μέσα και σκέφτομαι να επαναλάβω το καλοκαίρι τη διαδικασία ( με επίπλέον 20 ευρω εννοείται ...) για να μου βεβαιώσουν ότι θα το αναγνωρίζουν εξίσου και χωρις διατριβή ( αν τελικα το αναγνωρισουν γενικα... ). Πάντως, μου επισύναψαν και μια φωτοτυπία τότε που έλεγε ότι παραδίδεις σε αυτούς την διατριβή την οποία και σου επιστρέφουν, ξέρεις αυτά που έχουν στην ιστοσελίδα τους... Τυχαίο;...Τι να πω...
Παντως, οταν κανω την διαδικασια, θα γραψω εδω την επισημη απαντηση τους.

Εξετασεις Σεπτεμβρη, εννοεις τελη Αυγουστου, αρχες Σεπτεμβρη ή τέλος Σεπτεμβρη, αρχες Οκτωβρη; (όπως γινεται τωρα τελη Μαιου, αρχες Ιουνιου κατ' αναλογια...)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2013, 11:54:54 μμ από maria2013 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #654 στις: Απρίλιος 30, 2013, 12:38:52 πμ »
Εννοώ ότι το τετράμηνο αρχίζει Ιούνιο και έχει εξετάσεις τον Σεπτέμβριο

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #655 στις: Απρίλιος 30, 2013, 10:30:39 πμ »
και το ανοιχτο πανεπιστημιο κυπρου εχει το σχημα μεταπτυχιακο στις επιστημς της αγωγης χωρις την εκπονηση διατριβης, δεν ξερω εαν βοηθαει.......παντως το μεταπτυχιακο χωρις διατριβη υπαρχει στο ανοιχτο κυπρου  και στο λευκωσιας.

Αποσυνδεδεμένος baronos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #656 στις: Απρίλιος 30, 2013, 11:16:57 πμ »
Έχω νεότερα για το θέμα της αναγνώρισης του μεταπτυχιακού χωρίς εκπόνηση διατριβής.Είχα στείλει πριν από κάμποσες μέρες το εξής e-mail στον δοαταπ:Γεια σας.Ενδιαφέρομαι να παρακολουθήσω το μεταπτυχιακό εξ αποστάσεως του πανεπιστημίου Λευκωσίας στις επιστήμες της αγωγής και συγκεκριμένα στην ειδική αγωγή.Το πανεπιστήμιο δίνει την δυνατότητα ολοκλήρωσης του μεταπτυχιακού χωρίς την εκπόνηση μεταπτυχιακής εργασίας,με τη επιλογή δύο επιπλέον μαθημάτων.Θα ήθελα να ρωτήσω αν η μορφή αυτή του μεταπτυχιακού είναι αναγνωρισμένη,δεδομένου ότι όπως διαβάζω στα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την αναγνώριση αναφέρεστε και στην εργασία μεταπτυχιακού τίτλου.Ευχαριστώ πολύ.Η απάντηση που έλαβα είναι η εξής:Σχετικά με την ερώτησή σας είναι δυνατή η αναγνώριση του τίτλου σας εφόσον συμπληρώσετε τις απαιτούμενες διδακτικές μονάδες.
 
Με εκτίμηση,
Παπαβλασόπουλος Κοσμάς

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #657 στις: Απρίλιος 30, 2013, 01:01:07 μμ »
και πώς δικαιολογούν ότι στα βασικά δικαιολογητικά για την αναγνώριση μεταπτυχιακού περιλαμβάνεται η διπλωματική εργασία, την οποία προσκομίζεις με όλα τα υπόλοιπα χαρτιά και παίρνεις πίσω μετά;

Για προσέξτε το πολύ αυτό!!!!!!!!

Το έχω αναφέρει και άλλη φορά. Εγώ αναγνώρισα 2 μεταπτυχιακά από το εξωτερικό. Το πρώτο που με ρώτησαν όταν πήγα να καταθέσω τα χαρτιά μου, και το π΄ρωτο που έλεγξαν, ήταν αν έχω διπλωματική. Μετά όλα τα άλλα.....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158537
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.