*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127172 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #714 στις: Μάιος 29, 2013, 09:01:12 πμ »
Καλησπέρα.Θα μπορούσε να με διαφωτίσει κάποιος σχετικά με το συνολικό κόστος και κατά πόσο αλλάζει εάν το ολοκληρώσεις σε 12 ή 18 μήνες?Στην ανακοίνωση γράφει για κάποια έκπτωση, ισχύει?
Το κόστος είναι συνολικά 5900. Πληρώνεις κάθε μήνα σύμφωνα με τα μαθήματα που επιλέγεις το τετράμηνο. Οπότε αν το κάνεις σε 12 μήνες σημαίνει ότι θα επιλέγεις αρκετά μαθήματα και το κόστος κάθε μήνα θα είναι μεγαλύτερο απο κάποιον που θα το κάνει σε 18 μήνες και θα επιλέγει λιγότερα μαθήματα. Όσο για την έκπτωση σε ποιά αναφέρεσαι ακριβώς??
melpo έχω την εντύπωση ότι τα δίδακτρα έχουν αυξηθεί λιγάκι για όσους ξεκινάνε το θερινό τετράμηνο. Γύρω στα 6100 αν δεν κάνω λάθος... Για την έκπτωση ο Dontforgettosmile προφανώς αναφέρεται στο 50% που γίνεται προς όλους τους Έλληνες. Γιατί κανονικά κοστίζει 12.000€!   :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #715 στις: Μάιος 29, 2013, 10:07:32 πμ »
Kαλημέρα. Δεν το ήξερα ότι τα αύξησαν. Άλλο πάλι και αυτό. Άντι να μειώνονται αυξάνονται?? Όντως για τους Έλληνες είναι πιο λίγα. Κανονικά είναι 12000€

Αποσυνδεδεμένος Shantelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #716 στις: Μάιος 29, 2013, 11:18:13 πμ »
@annap Πού το ξέρεις ότι για το θερινό τετράμηνο είναι 6100;Το είδες γραμμένο ή στο είπαν από Κύπρο;Εγώ ξέρω ότι μέχρι ΚΑΙ το θερινό τετράμηνο, το ποσό είναι €5,845 + €55 Τέλος Αίτησης . Δηλαδή 5900 .

Αποσυνδεδεμένος Dontforgettosmile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #717 στις: Μάιος 29, 2013, 12:49:18 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Είναι όντως αρκετά μεγάλο το ποσό ειδικά όταν το ακούς ως σύνολο.Όσον αφορά την έκπτωση το διάβασα εδώ http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%AF%CE%B1-%CE%B5%CE%B2%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AC-%CE%B5%CE%BE-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%89%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B9%CE%BF-%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%89%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82 Και κάτι άλλο, οι αιτήσεις που γίνονται τώρα, αν σε πάρουν, είναι για το θερινό τετράμηνο ή για το φθινόπωρο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Shantelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #718 στις: Μάιος 29, 2013, 01:01:40 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Είναι όντως αρκετά μεγάλο το ποσό ειδικά όταν το ακούς ως σύνολο.Όσον αφορά την έκπτωση το διάβασα εδώ http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B1%CE%AF%CE%B1-%CE%B5%CE%B2%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AC-%CE%B5%CE%BE-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%89%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B9%CE%BF-%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%89%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82 Και κάτι άλλο, οι αιτήσεις που γίνονται τώρα, αν σε πάρουν, είναι για το θερινό τετράμηνο ή για το φθινόπωρο?

Εσύ δηλώνεις πότε θέλεις να αρχίσεις το μεταπτυχιακό. Συνήθως αυτή την περίοδο κάνουν αίτηση όσοι ενδιαφέρονται να ξεκινήσουν το θερινό τετράμηνο.

Αποσυνδεδεμένος Dontforgettosmile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #719 στις: Μάιος 29, 2013, 01:14:47 μμ »
Σ'ευχαριστώ! Ψάχνοντας για το θέμα των διδάκτρων βρήκα και αυτό http://www.sigmalive.com/inbusiness/news/services/41996 το οποίο μιλάει για γενική μείωση 10% σε όλα τα δημόσια και ιδιωτικά πανεπιστήμια της Κύπρου.

Αποσυνδεδεμένος Shantelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #720 στις: Μάιος 29, 2013, 01:17:37 μμ »
Και εγώ το είχα διαβάσει αυτό, αλλά πρέπει να συνεννοηθείς με την Κύπρο!Σκέφτεσαι να ξεκινήσεις το καλοκαίρι;Για ποιά κατεύθυνση ενδιαφέρεσαι;

Αποσυνδεδεμένος Dontforgettosmile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #721 στις: Μάιος 29, 2013, 01:44:30 μμ »
Σίγουρα από το πανεπιστήμιο θα μου απαντήσουν επίσημα εάν υπάρχει κάποια έκπτωση.Απλά ανακάλυψα πολύ πρόσφατα την ύπαρξη του συγκεκριμένου μεταπτυχιακού και ακόμη το ψάχνω σε πολύ θεωρητικό επίπεδο.Απλά με αγχώνει λίγο οτι αυτή είναι η τελευταία εβδομάδα των αιτήσεων και αν το αποφασίσω πρέπει να το κάνω άμεσα.Είμαι νηπιαγωγός και ενδιαφέρομαι για ειδική αγωγή.

Αποσυνδεδεμένος christimar11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #722 στις: Μάιος 29, 2013, 04:00:41 μμ »
Dontforgettosmile και γω ετρεχα κ δεν εφτανα για να κανω αιτηση. Εκανα τελικα για τωρα στο θερινο τμημα. Δε μου εχουν απαντησει ακομα. Την αλλη τεταρτη ξεκινουν τα μαθηματα επισημως κ ακομα τιποτα. Βασικα την αιτηση την εστειλα κυριολεκτικα στην εκπνοη του χρονου. Ο λογος που το κανα για τωρα ηταν αποκλειστικα για να χω τον χρονο το καλοκαιρι να ασχοληθω. βεβαια εχω πολλη κουραση που κουβαλαω απο ολον τον χειμωνα. δεν ξερω ειλικρινα αν θα λυπηθω αν δε με δεχτουν...αλλα αν δε με δεχτουν θα ξανακανω για το επομενο τετραμηνο. οσο για την αυξηση δε μου ειπαν κατι. Τους ρωτησα κ μου παν 5900 και οτι θα πληρωνω αναλογα με το ποσα μαθηματα εχω διαλεξει.

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #723 στις: Μάιος 29, 2013, 06:48:58 μμ »
@annap Πού το ξέρεις ότι για το θερινό τετράμηνο είναι 6100;Το είδες γραμμένο ή στο είπαν από Κύπρο;Εγώ ξέρω ότι μέχρι ΚΑΙ το θερινό τετράμηνο, το ποσό είναι €5,845 + €55 Τέλος Αίτησης . Δηλαδή 5900 .
Θυμάμαι ότι λίγο μετά την εγγραφή μου στο πρόγραμμα τον Φλεβάρη, οι νέες ανακοινώσεις για το μεταπτυχιακό αναφέρανε ότι το ποσό των διδάκτρων για όσους γραφτούν από τον Ιούνιο και μετά θα είναι γύρω στα 6100. Και μάλιστα έλεγα ευτυχώς που με είχανε δεχτεί και δε θα υποστώ αυτή την αύξηση! Δεν ξέρω αν ισχύει όμως τώρα και αν έχει αλλάξει κάτι...Πριν 4 μήνες πάντως είμαι σίγουρη πως αυτό γραφότανε.Μακάρι να αναιρέσανε και να μην ισχύει!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Dina-PE18

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #724 στις: Μάιος 29, 2013, 09:54:35 μμ »
Μπορεί κάποιοσ να μασ ενημερώσει για την μορφή των τηλεδιασκέψεών;

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #725 στις: Μάιος 30, 2013, 08:52:56 πμ »
Μπορεί κάποιοσ να μασ ενημερώσει για την μορφή των τηλεδιασκέψεών;
Πρόκειται για 2 τρίωρες online συναντήσεις για κάθε μάθημα όπου στην αρχή είναι σε μορφή διάλεξης (παρουσιάζει δηλαδή ο καθηγητής το υλικό που έχει δοθεί στην πλατφόρμα) και οι φοιτητές παρακολουθούν και έχουν τη δυνατότητα είτε με γραπτό μήνυμα είτε και με απευθείας συνομιλία με τον καθηγητή να επέμβουν και να εκφράσουν απόψεις τους για κάτι που ρωτάει ή να ρωτήσουν απορίες κλπ. Δεν είναι υποχρεωτική η ζωντανή παρακολούθησή τους υπό την έννοια ότι βιντεοσκοπούνται και το βίντεο ανεβαίνει στην πλατφόρμα για να το παρακολουθήσει ο καθένας όποτε επιθυμεί. Απλά σε αυτή την περίπτωση δεν έχει τη δυνατότητα να συμμετέχει ενεργά! Αυτά εν ολίγοις.  :)

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #726 στις: Μάιος 30, 2013, 03:05:54 μμ »
Σήμερα έλαβα e-mail στο οποίο μου ανακοινώνουν ότι με δέχονται στο χειμερινο εξάμηνο στο οποίο είχα κάνει αίτηση και το συντομότερο δυνατόν να καταθέσω τα 400 ευρώ + 55 ευρώ αίτησης . Γνωρίσζει κάποιος πόσο είναι αυτό το συντομότερο δυνατόν ; έχω περιθώριο μέχρι τα μέσα Ιούνη ας πούμε ;

Αποσυνδεδεμένος christimar11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #727 στις: Μάιος 30, 2013, 03:24:59 μμ »
Μολις μου εστειλαν mail οτι με δεχονται στο θερινο που ξεκιναει απο την αλλη βδομαδα. Ειναι κανεις αλλος που ξεκιναει στο θερινο τωρα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158518
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 351

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.137 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.