*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3135870 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος baronos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #728 στις: Μάιος 30, 2013, 04:50:09 μμ »
Έγινα και εγώ σήμερα δεκτός για το θερινό εξάμηνο.Μου ζητάνε να τους καταθέσω 400+55 ευρώ ως τέλος εισδοχής.Τα 400 ευρώ ξέρετε αν αφαιρούνται από το συνολικό ποσό που θα πληρώσω σε αυτό το εξάμηνο ανάλογα με τον αριθμό των μαθημάτων που θα δηλώσω;Επίσης μετά την κατάθεση και την αποστολή με e-mail της απόδειξης ξέρετε ποια είναι η συνέχεια από πλευράς πανεπιστημίου;Χρειάζεται να τους ενοχλήσω καθόλου τηλεφωνικά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος christimar11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #729 στις: Μάιος 30, 2013, 05:26:19 μμ »
Δεν ξερω καθολου αν ειναι μεσα η προκαταβολη στα μαθηματα αλλα λογικα θα αφαιρειται απο τα 5900. Αλλιως δε θα στοιχιζει τοσο αλλα  6355!Ελεγε οτι μπορούσαμε να κανουμε κ ηλεκτρονικα την καταθεση. Το εμπιστευεστε αυτο? Εδω που ειμαι δεν υπαρχει τετοια τραπεζα.

Αποσυνδεδεμένος Tia33

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #730 στις: Μάιος 30, 2013, 07:57:39 μμ »
Έγινα και εγώ σήμερα δεχτή για το θερινό εξάμηνο. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει που μπορώ να βρώ πληροφορίες για τα μαθήματα που θέλω να διαλέξω και σε ποια τράπεζα θα βάλετε τα λεφτά;Λένε στην Ελληνική αλλά Ελληνική δεν έχουν όλες οι πόλεις. Μπορουμε να τα βάλουμε στην Πειραιώς; Για τα μαθήματα θα μου πουν απο το πανεπηστημίο πότε πρεπει να διαλέξω;Γενικά περιμένω οδηγίες τους για το τι πρέπει να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος christimar11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #731 στις: Μάιος 30, 2013, 09:03:32 μμ »
και μεις τα ιδια ειμαστε μη νομιζεις!πηρα τηλ. και μου ειπαν οτι αφου πληρωσουμε θα μας στειλουν τους κωδικους.τα μαθηματα μπορεις να τα δεις σε αυτο το site:  http://msc-education.unic-greece.gr/default.asp?pid=1

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #732 στις: Μάιος 30, 2013, 09:12:38 μμ »
Παιδία μην αγχώνεστε. Όταν θα σας στείλουν κωδικούς θα σας στείλουν να δηλώσετε και μαθήματα και θα τα δείτε όλα αναλυτικά. Υπάρχει περίπτωση να σας αρέσει κ κάποιο μάθημα και να το επιλέξετε αλλα λόγω του ότι έχει μεγάλη συμμετοχή να μην μπορείτε να το διαλέξετε αυτό το τετράμηνο. Η δόση των 400€ μειώνετε φυσικά απο το σύνολο του τετραμήνου. Όσο για την τράπεζα, σε όποια τράπεζα και αν πας μπορούν να σου μεταφέρουν τα χρήματα στην Ελληνική τράπεζα της Κύπρου στον λογαριασμό τους. Τα χρήματα δεν φαίνονται αμέσως στην Κύπρο. Στέλνοντας το e-mail μπορείς να πεις ενημερώστε με όταν εμφανιστεί η κατάθεση,για να γλιτώνεις τα τηλ. έπειτα θα σας δοθούν κάποιοι κωδικοί με τον προσωπικό σας λογαριασμό και θα βλέπετε την πίστωση του λογαριασμού, οπότε δεν θα χρειάζεται καν επικοινωνία. Όλα θα ξεκαθαρίσουν όταν με το καλό ξεκινήσετε. Καλή αρχή σε όλους

Αποσυνδεδεμένος Tia33

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #733 στις: Μάιος 30, 2013, 10:06:36 μμ »
Σκέφτομαι για το καλοκαίρι (μόνο) να πάρω  3 μαθήματα και  1 σεμινάριο. Είμαι καθηγήτρια  και το καλοκαίρι δεν εργάζομαι οπότε έχω αρκετό χρόνο. Εννοείται οτι αργότερα 8α επιλέγω λιγότερα μαθήματα. Μπορεί καποιος να μου πει για 3 μαθήματα και 1 σεμινάριο πόσες ώρες την ημέρα πρέπει περίπου να διαβάζω;

Αποσυνδεδεμένος christimar11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #734 στις: Μάιος 30, 2013, 11:35:55 μμ »
Συναδελφοι και συμφοιτητες εχω ενα θεμα. Πηγα στη διευθυνση που λενε οτι μπορεις να πληρωσεις ηλεκτρονικα και ενω εκανα κ επιβεβαιωση λογαριασμου παταω τον προσωρινο Αριθμό αναφορας που μας εχουν γραψει στο μειλ αποδοχης και μου βγαζει μη εγκυρως. το χω κανει με ολους τους δυνατους συνδυασμους. Τι ελληνικα, τι αγγλικα πατησα...τιποτα! εσεις τι εχετε κανει?Βοηθειαααααα!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #735 στις: Μάιος 31, 2013, 02:06:29 μμ »
Έγώ πάντως όλες τις δόσεις τις πληρώνω μέσω JCCSmart χρησιμοποιώντας την κάρτα ανάληψης που έχω από τη Eurobank. Προς το παρόν δε μου έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα κι επιπλέον δεν πληρώνω καθόλου προμήθεια. Οι καταθέσεις σε οποιοδήποτε ταμείο οποιασδήποτε τράπεζας της Ελλάδας χρεώνουν επιπλέον προμήθεια που κυμαίνεται από 10-20 € σε όσες είχα ρωτήσει. Αν βάλετε ότι κάθε μήνα πρέπει να κάνετε κατάθεση, σκεφτείτε στο σύνολο πόσα επιπλέον θα πληρώσετε. Με τη JCCSmart η πληρωμή γίνεται αμέσως και έρχεται επιβεβαίωση συνήθως την επόμενη εργάσιμη μέρα. Το Πανεπιστήμιο ενημερώνεται από το σύστημα άμεσα και δε χρειάζεται να τους ενημερώνω κι εγώ χωριστά. Αν εμπιστέυεστε το Internet Security Software του υπολογιστή σας, είναι ο καλύτερος τρόπος για μένα! 

Αποσυνδεδεμένος christimar11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #736 στις: Μάιος 31, 2013, 02:33:45 μμ »
πηρα τηλ και μου ειπαν γιατι εγινε αυτο. μας εστειλαν προσωρινο αριθμο και δεν τον δεχοταν το συστημα. μολις μας στειλουν τον μονιμο δε θα χουμε προβλημα.αυτο συνεβη μου πε σε πολλους φοιτητες σημερα. και το βασικοτερο.... πληρωσα 40 ευρω προμηθεια! μεσω της hellenic γιατι ανηκει στην πειραιως τωρα και ειναι ξενη τραπεζα! με ξεπουπουλιασαν!

Αποσυνδεδεμένος Shantelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #737 στις: Μάιος 31, 2013, 02:37:24 μμ »
Συνάδελφοι για ποιά προμήθεια μιλάτε;455 πρέπει να καταθέσουμε στην Ελληνική Τράπεζα,σωστά;Θα πληρώσουμε εξτρά;

Αποσυνδεδεμένος christimar11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #738 στις: Μάιος 31, 2013, 02:51:00 μμ »
ειναι η προμηθεια για τη μεταφορα των χρηματων. αυτο μου ειπαν δε θα ξανασυμβει γιατι θα πληρωνουμε μεσω του συστηματος.τι να πω...με εγδαραν παντως!

Αποσυνδεδεμένος Tia33

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #739 στις: Μάιος 31, 2013, 03:04:30 μμ »
Καλησπέρα.Πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν να παω στη Πειραιώς να βάλω τα χρήματα γιατί με την Ελληνική υπάρχει θέμα στην Ελλάδα. Η Πειραιώς επειδή δεν είχα λογαριασμό εκει  με έστειλε στην ΑΤΕ. Η ΑΤΕ μου ειπε οτι για να τα στείλω(και ενω έχω λογαριασμό εκεί) πρεπει να τους παω Εκκαθαριστικό του 2012(που δε το εχω ακόμα), λογαριασμό της ΔΕΗ και χαρτί της μισθοδοσίας μου απο το σχολείο .Βέβαια θα πάρουν + 15 ευρώ. Πριν απο λίγο με πήραν απο το πανεπιστήμιο και μου είπαν οτι με οποιαδήποτε κάρτα έχω μπορω να πληρώσω ηλεκτρονικά. Έγώ τη μοναδική κάρτα που έχω είναι της εθνικής που είναι κάρτα ανάληψης και δε νομίζω να γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος ftsiotsi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #740 στις: Μάιος 31, 2013, 03:20:50 μμ »
Για την εισαγωγή στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό είναι απαραίτητη η αποστολή συστατικών επιστολών?????
"ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής. Κι όταν πια του διευκολύνει το πέρασμα, αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί, ενθαρρύνοντας τον μαθητή του να φτίαξει δικές του γέφυρες"
(Νίκος Καζαντζάκης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #741 στις: Μάιος 31, 2013, 09:16:07 μμ »
Για την εισαγωγή στο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό είναι απαραίτητη η αποστολή συστατικών επιστολών?????
όταν μπήκα εγώ στο προηγούμενο τετράμηνο μου είχαν ζητηθεί

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159525
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 240
Σύνολο: 252

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.