*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127357 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #770 στις: Ιούνιος 04, 2013, 10:59:49 μμ »
Μην ανησυχείτε! Αυτή η αναστάτωση είχε δημιουργηθεί και στο προηγούμενο τετράμηνο. Τα μαθήματα είχανε ξεκινήσει και κάποιοι πήρανε κωδικούς μετά από 2 εβδομάδες. Τους πέσανε βέβαια όλα μαζί στη συνέχεια όσον αφορά στις δραστηριότητες των μαθημάτων, αλλά τη βρήκανε τη σειρά τους. Σας το λέω για να μη νομίσετε ότι συμβαίνει μόνο σε εσάς. Στην αρχή επικρατεί ένα μπάχαλο αλλά άπαξ και πάρετε τους κωδικούς όλα θα στρώσουν. Μη σκάτε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rohan3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #771 στις: Ιούνιος 05, 2013, 12:03:19 πμ »
Καλησπέρα και από εμένα. Έγινα δεκτός στο θερινό εξάμηνο και σήμερα δήλωσα τα μαθήματα που επιθυμώ να παρακολουθήσω. Κωδικούς δεν έχω πάρει ακόμα...!

Αποσυνδεδεμένος Tia33

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #772 στις: Ιούνιος 05, 2013, 12:42:25 μμ »
Σου στέλνουν e mail για να δηλώσεις μαθήματα? Εγώ σήμερα τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι επειδή εχουν πάρει παράταση οι εγγραφές μέχρι αυτή τη Παρασκευή θα ξεκινήσουμε κάπου στις 15 Ιουνίου. Όταν τους είπα οτι κάποιοι έχουν αρχίσει στις 4 Ιουνιου και εχουν και κάποιες δραστηριότητες μου είπαν οτι αυτό είναι μάλλον ράδιο αρβύλα αλλά θα το ψάξει. Τους κωδικούς πάντως θα τους στείλουν με διαφορά 3-4 μέρες (λέει).

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #773 στις: Ιούνιος 05, 2013, 01:03:33 μμ »
Λιγο ασχετο με το θεμα σας αλλα μηπως γνωριζετε απο ποια μεταπτυχιακα ειδικης αναμενονται φετος πτυχιουχοι? Να το θεσω λιγο καλυτερα... απο ποια μεταπτυχιακα αναμενεται να καταθεσουν φετος χαρτια για πρωτη φορα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #774 στις: Ιούνιος 05, 2013, 02:46:05 μμ »
Σου στέλνουν e mail για να δηλώσεις μαθήματα? Εγώ σήμερα τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι επειδή εχουν πάρει παράταση οι εγγραφές μέχρι αυτή τη Παρασκευή θα ξεκινήσουμε κάπου στις 15 Ιουνίου. Όταν τους είπα οτι κάποιοι έχουν αρχίσει στις 4 Ιουνιου και εχουν και κάποιες δραστηριότητες μου είπαν οτι αυτό είναι μάλλον ράδιο αρβύλα αλλά θα το ψάξει. Τους κωδικούς πάντως θα τους στείλουν με διαφορά 3-4 μέρες (λέει).
Εγώ πάντως ξεκίνησα κανονικά από χθες και μάλιστα μέχρι την Παρασκευή έχω 4 δραστηριότητες να παραδώσω σε 2 μαθήματα. Βέβαια είμαι στο 2ο τετράμηνο εγώ. Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι διαφορετικό για όσους εγγράφονται τώρα...Αυτό που ξέρω είναι ότι όλοι την ίδια ύλη θα έχουμε και για όλους την ίδια μέρα τελειώνει το τετράμηνο. Οπότε αν αρχίσετε στις 15 Ιουνίου, μάλλον θα πρέπει να τρέξετε λίγο περισσότερο για να προλάβετε. Ράδιο αρβύλα δεν είναι πάντως σε καμία περίπτωση!!!

Αποσυνδεδεμένος christimar11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #775 στις: Ιούνιος 05, 2013, 03:12:05 μμ »
annap  η εμπειρια σου στο πρωτο 4μηνο πως ηταν? οι εξετασεις? μεχρι τωρα παντως εμενα μου φαινεται οτι απο οργανωση αν και κυπριοι ειναι απαραδεκτοι. δεν ειναι δυνατον οι μισοι να ξεκινουν νωριτερα κι αλλοι μετα και να εχουν τις  ιδιες απαιτησεις. στο κατω κατω να μη δεχονταν ολους αυτους. μαλλον δικιο ειχε καποιος εδω στο φορουμ παλιοτερα που ειχε πει οτι ειναι μια επιχειρηση! κριμα... περιμενα περισσοτερα. οσο για την αναγνωριση... μονο η ειδικη εκπ/ση και η εκπ/κη ηγεσια και διοικηση αναγνωριζεται σιγουρα. οι αλλες κατευθυνσεις δεν ειναι σιγουρο αν και το site  ελεγε οτι και οι 5 κατευθυνσεις αναγνωριζονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 05, 2013, 05:03:39 μμ από christimar11 »

Αποσυνδεδεμένος Tia33

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #776 στις: Ιούνιος 05, 2013, 06:06:38 μμ »
Annap τα βιβλία απο που θα τα παραγγείλουμε? Μπορείς να μας πεις καμια ηλεκτρονική διεύθυνση? Πόσες μέρες κάνουν να σου τα στείλουν και πως πληρώνεις?Πρέπει να έχεις κάρτα ή τους τα βάζεις και σε λογαριασμό. Ξέρεις κάποιο βιβλιοπώλειο Θεσσαλονίκη , Αθήνα που να εχει τέτοια βιβλία? Για το θέρινο (μόνο) τετράμηνο έλεγα να πάρω 3 +1 μαθήματα. Δε θα δουλεύω το καλοκαίρι (αναπληρώτρια είμαι) οπότε θα έχω χρόνο. Πόσες ώρες περίπου διάβασμα θα χρειάζεται την ημέρα? Είδα τις 4 δραστηριότητες που εχεις μέχρι την Παρασκευή και αγχώθηκα.

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #777 στις: Ιούνιος 05, 2013, 09:01:05 μμ »
annap  η εμπειρια σου στο πρωτο 4μηνο πως ηταν? οι εξετασεις? μεχρι τωρα παντως εμενα μου φαινεται οτι απο οργανωση αν και κυπριοι ειναι απαραδεκτοι. δεν ειναι δυνατον οι μισοι να ξεκινουν νωριτερα κι αλλοι μετα και να εχουν τις  ιδιες απαιτησεις. στο κατω κατω να μη δεχονταν ολους αυτους. μαλλον δικιο ειχε καποιος εδω στο φορουμ παλιοτερα που ειχε πει οτι ειναι μια επιχειρηση! κριμα... περιμενα περισσοτερα. οσο για την αναγνωριση... μονο η ειδικη εκπ/ση και η εκπ/κη ηγεσια και διοικηση αναγνωριζεται σιγουρα. οι αλλες κατευθυνσεις δεν ειναι σιγουρο αν και το site  ελεγε οτι και οι 5 κατευθυνσεις αναγνωριζονται.
Στην αρχή είχα απογοητευτεί πολύ κι εγώ για τους ίδιους λόγους με σένα. Αλλάξανε τα δεδομένα όμως στην πορεία. Το πρόγραμμα είναι πολύ καλό, απαιτητικό και καλά οργανωμένο. Μπορεί να νιώθεις λιγάκι αδικημένη που καθυστερήσανε να σου δώσουνε κωδικούς, αλλά όταν με το καλό ξεκινήσεις θα αλλάξεις γνώμη. Στην αρχή κάθε τετραμήνου το ίδιο γίνεται. Είναι και άλλοι στη θέση σου και σας κατανοώ απολύτως γιατί πέρασα από την ίδια φάση κι εγώ. Μην ανησυχείς όμως όλα θα εξελιχτούν όπως πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #778 στις: Ιούνιος 05, 2013, 09:08:42 μμ »
Annap τα βιβλία απο που θα τα παραγγείλουμε? Μπορείς να μας πεις καμια ηλεκτρονική διεύθυνση? Πόσες μέρες κάνουν να σου τα στείλουν και πως πληρώνεις?Πρέπει να έχεις κάρτα ή τους τα βάζεις και σε λογαριασμό. Ξέρεις κάποιο βιβλιοπώλειο Θεσσαλονίκη , Αθήνα που να εχει τέτοια βιβλία? Για το θέρινο (μόνο) τετράμηνο έλεγα να πάρω 3 +1 μαθήματα. Δε θα δουλεύω το καλοκαίρι (αναπληρώτρια είμαι) οπότε θα έχω χρόνο. Πόσες ώρες περίπου διάβασμα θα χρειάζεται την ημέρα? Είδα τις 4 δραστηριότητες που εχεις μέχρι την Παρασκευή και αγχώθηκα.
Εγώ όλα τα παραγγέλνω από το www.politeianet.gr. τα έχει ετοιμοπαράδοτα συνήθως και σε καλύτερες τιμές σε σχέση με άλλα sites. Σου τα στέλνουν με courier χωρίς εξτρα χρέωση αν η παραγγελία ξεπερνάει κάποιο ποσό και πληρώνεις με αντικαταβολή. Τα 3+1 είναι πραγματικά πολλά για μένα. Στο προηγούμενο τετράμηνο είχα μόνο 2 και τα ψιλοκατάφερνα. Τώρα πήρα 2+1 και τα έχω παίξει. Βέβαια εξαρτάται και τι άλλες υποχρεώσεις έχεις καθώς και ποια μαθήματα παρακολουθείς. Άλλα είναι πιο απαιτητικά από κάποια άλλα. Σήμερα διαβάζω από το πρωί και τώρα τελείωσα τις 3 από τις 4 εργασίες. Δεν ξέρω...αν δε βιάζεσαι να ολοκληρώσεις το πρόγραμμα σε 12 μήνες, καλύτερα να πας με πιο αργούς ρυθμούς. Επιλογή σου όμως!!! Στο κάτω-κάτω μπορείς να προσπαθήσεις και αν δεις ότι δυσκολεύεσαι, στο επόμενο τετράμηνο να πάρεις λιγότερα μαθήματα. Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #779 στις: Ιούνιος 05, 2013, 09:31:09 μμ »
Είναι κανείς που άλλαξε το μάθημα 500 Φιλοσοφικές διαστάσεις στην εκπαίδευση με κάποιο άλλο. Τι κάνατε για να το αλλάξουν; Στείλτε μήνυμα, για να δω τι μπορώ να κάνω...

Αποσυνδεδεμένος baronos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #780 στις: Ιούνιος 05, 2013, 09:38:23 μμ »
Για ποιο λόγο θες να το αλλάξεις ENTY23;

Αποσυνδεδεμένος rohan3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #781 στις: Ιούνιος 05, 2013, 10:32:09 μμ »
Σου στέλνουν e mail για να δηλώσεις μαθήματα? Εγώ σήμερα τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι επειδή εχουν πάρει παράταση οι εγγραφές μέχρι αυτή τη Παρασκευή θα ξεκινήσουμε κάπου στις 15 Ιουνίου. Όταν τους είπα οτι κάποιοι έχουν αρχίσει στις 4 Ιουνιου και εχουν και κάποιες δραστηριότητες μου είπαν οτι αυτό είναι μάλλον ράδιο αρβύλα αλλά θα το ψάξει. Τους κωδικούς πάντως θα τους στείλουν με διαφορά 3-4 μέρες (λέει).

Μου έστειλαν e-mail, ναι, με αρκετές πληροφορίες για το πρόγραμμα σπουδών καθώς και τα μαθήματα που διδάσκονται.
Δήλωσα 2 μαθήματα + 1 σεμινάριο για αρχή!

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #782 στις: Ιούνιος 06, 2013, 09:53:33 πμ »
Για ποιο λόγο θες να το αλλάξεις ENTY23;
Θεωρώ πως μπορεί να με βοηθήσει περισσότερο στις μεταπτυχιακές σπουδές μου και σίγουρα κατά τη διδασκαλία μέσα στην τάξη.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #783 στις: Ιούνιος 06, 2013, 10:12:25 πμ »
Βρε παιδιά είναι κανείς απο τους παλιούς που να πληρώνει μέσω internet και όχι μεσω τραπέζης με μεταφορά???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 469
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.