*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127977 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #840 στις: Ιούλιος 11, 2013, 12:58:30 πμ »
Ακόμα και η βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου έχει μόνο αγγλική βιβλιογραφία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nefos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #841 στις: Ιούλιος 11, 2013, 11:33:37 πμ »
γεια σας!θα ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά την ποιότητα του μεταπτυχιακού κατά πόσον θεωρείται καλό μεταπτυχιακό για την αγορά εργασίας συγκριτικά με άλλα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής;;;;;;; ευχαριστώ!!!!

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #842 στις: Ιούλιος 13, 2013, 02:10:51 πμ »
Καλησπέρα!δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης καθώς δεν υπάρχουν απόφοιτοι ακόμη απο το συγκεκριμένο μετατυχιακό.Αυτό που είναι σίγουρο είναι πως είναι απαιτητικό αυτό ειναι θετικό.Το επίπεδο όμως δεν είναι υψηλό καθώς υπάρχουν άτομα τα οποία έχουν την εντύπωση πως επειδή πληρώνουν πρέπει να τους το δώσουν και έχουν δώσει το δικαίωμα σε καθηγητές και ακαδημαικούς συμβούλους να μας φέρονται με τον πλέον απαράδεκτο τρόπο. Αφού έχουμε φτάσει στα μισά και γνωρίζουν πως δεν θα τα παρατήσουμε έχοντας δώσει τα λεφτά, ενώ αρχικά ήταν ευγενέστατοι τώρα μόλις πάρεις τηλέφωνο σε αντιμετωπίζουν με εριστικό τρόπο, οι καθηγητές στο θερινό τετράμηνο απουσιάζουν,όταν απαντάνε είναι και οι ίδιοι εριστικοί(όχι όλοι).Ενώ έχουν υποχρέωση να απαντάνε σε όλες τις ερωτήσεις(φανταστείτε να με ρωτάει ο μαθητής μου κάτι και επειδή θεωρώ χαζή την ερώτηση να του γυρνάω τη πλάτη) δεν το κάνουν. όταν ζητήσαμε εαν είναι δυνατόν να υπάρχουν παρουσιάσεις και όχι σκέτα pdf η απάντηση ήταν ότι κάνουμε μεταπτυχιακό και να ψάχνουμε μόνοι μας,γνωρίζω ότι σε όλα τα μεταπτυχιακά υπάρχουν παραδόσεις και μαθήματα. Κρύβονται πίσω απο το εξ αποστάσεως και ρίχνουν μόνη τους το επίπεδο. Υπάρχουν πάρα πολλά παράπονα μα πάρα πολλά!!!Μια μπίζνα ήτανε, μαζέψανε πολύ κόσμο και τώρα δεν μπορούν να το διαχειριστούνε προσπαθώντας να ρίξουν το βάρος σε εμάς...φταίνε και κάποιοι απο εμας αλλά όχι όλοι...επίσης εννοείται ότι δεν είναι όλοι εριστικοί, αλλά δυστυχώς μιλαμε για ελάχιστες εξαιρέσεις...σήμερα ας πούμε μου είπανε δεν ξέραμε ότι επειδή είδατε το πρόγραμμα σπουδών έπρεπε να σας ενημερώσουμε ότι δεν είναι όλα τα μαθήματα διαθέσιμα κάθε τετράμηνο...ενδεικτικά αναφέρω ότι το 1ο τετράμηνο ήταν διαθέσιμο μόνο 1 μετα κάποια άλλα...φυσικά και δεν έπρεπε να μας ενημερώσουν τότε ηθελαν τα χρήματα...έχουμε απαιτήσεις είναι προκατειλημμένοι?το σίγουρο είναι πως απλά θέλουμε να διδαχθούμε....

Αποσυνδεδεμένος annap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #843 στις: Ιούλιος 13, 2013, 03:58:30 μμ »
Καλησπέρα!Μπορεί κάποιος που έχει παρακολουθήσει το 511 να μας ενημερώσει για το ύφος της τελικής εξέτασης;Τι είδους θέματα μπήκαν αν ήταν επαρκής ο χρόνοσ κτλ;Γενικά υπήρξαν άτομα που απέτυχαν και θα χρειαστεί να ξαναεξεταστούν;
Επίσης, τα 510 και 512 και αφορούν κι αυτά σε έρευνα μήπως έχουν το ίδιο βιβλίο;Και τι δραστηριότητες έχουν;
Ευχαριστώ!

Το 511 είχε 3 θέματα με 2 υποερωτήματα το καθένα. Επιτρέπονταν βιβλία και σημειώσεις αλλά τα θέματα ήτανε τόσο πολλά που δεν υπήρχε καθόλου χρόνος να κοιτάξεις ούτε το βιβλίο αλλά ούτε και τις σημειώσεις. Οι ερωτήσεις ήτανε αναμενόμενες και είχανε δοθεί ως sos από τον καθηγητή. Αφορούσαν τις διαφορές Ποιοτικής-Ποσοτικής και την Εγκυρότητα και Αξιοπιστία της έρευνας. Δεν τα θυμάμαι και καλά γιατί τον τελευταίο καιρό λόγω του μεταπτυχιακού υπάρχει καταιγισμός εισερχόμενων πληροφοριών με αποτέλεσμα να επικρατεί γενικότερη σύγχυση στο μυαλό μου.Έχω ακούσει πάντως ότι στο χειμερινό τετράμηνο είχανε κοπεί πολλοί και το ξαναδώσανε μαζί μας το καλοκαίρι (στο δικό μου τμήμα στις εξετάσεις ήτανε 5-6 άτομα που το δίνανε για 2η φορά). Για τις εξετάσεις του Ιουνίου δεν ξέρω τι έγινε. Εγώ πάντως το πέρασα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2013, 04:00:36 μμ από annap »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #844 στις: Ιούλιος 13, 2013, 07:55:03 μμ »
Βρε παιδιά ας μας πει κάποιος που γνωρίζει ποιό είναι καλύτερο να επιλέξει κανείς 510 ή 511?? Δεν τα πάω καλά με τα στατιστικά και τις έρευνες και δεν ξέρω ποιό να διαλέξω... HELP....

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #845 στις: Ιούλιος 13, 2013, 07:57:59 μμ »
Καλησπέρα!δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης καθώς δεν υπάρχουν απόφοιτοι ακόμη απο το συγκεκριμένο μετατυχιακό.Αυτό που είναι σίγουρο είναι πως είναι απαιτητικό αυτό ειναι θετικό.Το επίπεδο όμως δεν είναι υψηλό καθώς υπάρχουν άτομα τα οποία έχουν την εντύπωση πως επειδή πληρώνουν πρέπει να τους το δώσουν και έχουν δώσει το δικαίωμα σε καθηγητές και ακαδημαικούς συμβούλους να μας φέρονται με τον πλέον απαράδεκτο τρόπο. Αφού έχουμε φτάσει στα μισά και γνωρίζουν πως δεν θα τα παρατήσουμε έχοντας δώσει τα λεφτά, ενώ αρχικά ήταν ευγενέστατοι τώρα μόλις πάρεις τηλέφωνο σε αντιμετωπίζουν με εριστικό τρόπο, οι καθηγητές στο θερινό τετράμηνο απουσιάζουν,όταν απαντάνε είναι και οι ίδιοι εριστικοί(όχι όλοι).Ενώ έχουν υποχρέωση να απαντάνε σε όλες τις ερωτήσεις(φανταστείτε να με ρωτάει ο μαθητής μου κάτι και επειδή θεωρώ χαζή την ερώτηση να του γυρνάω τη πλάτη) δεν το κάνουν. όταν ζητήσαμε εαν είναι δυνατόν να υπάρχουν παρουσιάσεις και όχι σκέτα pdf η απάντηση ήταν ότι κάνουμε μεταπτυχιακό και να ψάχνουμε μόνοι μας,γνωρίζω ότι σε όλα τα μεταπτυχιακά υπάρχουν παραδόσεις και μαθήματα. Κρύβονται πίσω
απο το εξ αποστάσεως και ρίχνουν μόνη τους το επίπεδο. Υπάρχουν πάρα πολλά παράπονα μα πάρα πολλά!!!Μια μπίζνα ήτανε, μαζέψανε πολύ κόσμο και τώρα δεν μπορούν να το διαχειριστούνε προσπαθώντας να ρίξουν το βάρος σε εμάς...φταίνε και κάποιοι απο εμας αλλά όχι όλοι...επίσης εννοείται ότι δεν είναι όλοι εριστικοί, αλλά δυστυχώς μιλαμε για ελάχιστες εξαιρέσεις...σήμερα ας πούμε μου είπανε δεν ξέραμε ότι επειδή είδατε το πρόγραμμα σπουδών έπρεπε να σας ενημερώσουμε ότι δεν είναι όλα τα μαθήματα διαθέσιμα κάθε τετράμηνο...ενδεικτικά αναφέρω ότι το 1ο τετράμηνο ήταν διαθέσιμο μόνο 1 μετα κάποια άλλα...φυσικά και δεν έπρεπε να μας ενημερώσουν τότε ηθελαν τα χρήματα...έχουμε απαιτήσεις είναι προκατειλημμένοι?το σίγουρο είναι πως απλά θέλουμε να διδαχθούμε....
Tί έχει συμβεί KAR και έχεις τόσα παράπονά?? Σίγουρα το εξ αποστάσεως είναι δύσκολο και όλοι το ξέρουμε... αλλά εγώ δεν τα έχω αντιμετωπίσει σε τετοιο βαθμό όλα αυτά. Απο επίπεδο σπουδών μου φαίνεται πολύ ανεβασμένο πάντως. Αν θέλεις στειλε μου inbox να μου πεις γιατί εκπλήσσομαι.....

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #846 στις: Ιούλιος 13, 2013, 08:51:18 μμ »
Βρε παιδιά ας μας πει κάποιος που γνωρίζει ποιό είναι καλύτερο να επιλέξει κανείς 510 ή 511?? Δεν τα πάω καλά με τα στατιστικά και τις έρευνες και δεν ξέρω ποιό να διαλέξω... HELP....

510 χωρίς συζήτηση. Εγώ είχα και τα δύο γι' αυτό κ στο λέω. Το βιβλίο είναι πολύ καλογραμμένο και γενικά πιο εύκολο. Το 511 αντίθετα έχει ένα βιβλίο κοτρόνα (χαχα...να το πω έτσι) και πολύ δύσκολο. Οπότε δε τίθεται θέμα επιλογής για μένα.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #847 στις: Ιούλιος 13, 2013, 09:50:55 μμ »
ARIADNI μου χίλια ευχαριστώωω. Πραγματικά με βοήθησες πολύυυυ. Τώρα διαβάζω ψυχομετρικές μέθοδοι!!!!
Καλή μας δύναμη

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #848 στις: Ιούλιος 14, 2013, 07:52:50 μμ »

Tί έχει συμβεί KAR και έχεις τόσα παράπονά?? Σίγουρα το εξ αποστάσεως είναι δύσκολο και όλοι το ξέρουμε... αλλά εγώ δεν τα έχω αντιμετωπίσει σε τετοιο βαθμό όλα αυτά. Απο επίπεδο σπουδών μου φαίνεται πολύ ανεβασμένο πάντως. Αν θέλεις στειλε μου inbox να μου πεις γιατί εκπλήσσομαι.....
Σε καμία περίπτωση δεν το λέω επειδή το εξ αποστάεως είναι δύσκολο...Α πήρα, μια χαρά τα πήγα στα μαθήματα..απλά απαιτώ σεβασμό και οταν ρωταω κατι εγω ή οι συμφοιτητες μου να παίρνουμε απάντηση...επίσης οι καθηγητές δεν νομίζω ότι μας αντιμετωπίζουν (όχι όλοι ξανατονίζω)σας φοιτητές που διδάσκουν αλλα σαν αγγαρεία...εξαρτάται ποιον καθηγητή θα έχεις για να ξέρεις εαν θα πάρεις καλή βαθμολογία και αν θα διδαχθείς...ξανατονίζω όχι όλοι..αλλά σύμβουλοι και καθηγητές σαν να έχουν πάθει μετάλλαξη σε αυτό το τετράμηνο και δεν τα λεω μονο εγω χαμος γίνεται σε κάθε μάθημα...εσεις δηλαδη δεν έχετε καταλάβει τίποτε?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2013, 09:26:19 μμ από KAR »

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #849 στις: Ιούλιος 14, 2013, 07:56:06 μμ »
Βρε παιδιά ας μας πει κάποιος που γνωρίζει ποιό είναι καλύτερο να επιλέξει κανείς 510 ή 511?? Δεν τα πάω καλά με τα στατιστικά και τις έρευνες και δεν ξέρω ποιό να διαλέξω... HELP....
Το 511 εμένα προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ!!και δεν εχει στατιστική...εχει τελική εργασία με θέμα που επιλέγεις εσύ..το 1ο κεφάλαιο ειναι δύσκολο,αλλά αν το διαβάσεις αρκετες φορές θα το καταλαβεις,τα υπόλοιπα είναι οκ.Εχει επίσης τη καλύτερη καθηγήτρια πιστεύω του Πανεπιστημίου, υνεπής και πρόθυμη να λύσει όλες τις απορίες.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #850 στις: Ιούλιος 14, 2013, 08:06:10 μμ »
Tώρα μπερδεύτηκα με τα μαθήματα. Είτε ακαδημαικό σύμβουλο ρωτήσω είτε καθηγητή δεν έχω παράπονο. Αμέσως μου απαντάνε και δεν έχω θέμα. Δεν μπορώ να π ότι έχω αντιμετωπίσει τετοια συμπεριφορά. Μάλλον δεν μου έχει τύχει κάποιος ακόμα. Για έναν έχω ενδοιοασμό και θα δω όταν κάνουμε την τηλεδιάσκεψη πως θα μας λύσει τις απορίες.

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #851 στις: Ιούλιος 14, 2013, 08:46:25 μμ »
Tώρα μπερδεύτηκα με τα μαθήματα. Είτε ακαδημαικό σύμβουλο ρωτήσω είτε καθηγητή δεν έχω παράπονο. Αμέσως μου απαντάνε και δεν έχω θέμα. Δεν μπορώ να π ότι έχω αντιμετωπίσει τετοια συμπεριφορά. Μάλλον δεν μου έχει τύχει κάποιος ακόμα. Για έναν έχω ενδοιοασμό και θα δω όταν κάνουμε την τηλεδιάσκεψη πως θα μας λύσει τις απορίες.
στειλε μου πμ να μου πεις ποιος να σου πω εαν γνωριζω τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #852 στις: Ιούλιος 14, 2013, 09:48:34 μμ »

Tί έχει συμβεί KAR και έχεις τόσα παράπονά?? Σίγουρα το εξ αποστάσεως είναι δύσκολο και όλοι το ξέρουμε... αλλά εγώ δεν τα έχω αντιμετωπίσει σε τετοιο βαθμό όλα αυτά. Απο επίπεδο σπουδών μου φαίνεται πολύ ανεβασμένο πάντως. Αν θέλεις στειλε μου inbox να μου πεις γιατί εκπλήσσομαι.....
Σε καμία περίπτωση δεν το λέω επειδή το εξ αποστάεως είναι δύσκολο...Α πήρα, μια χαρά τα πήγα στα μαθήματα..απλά απαιτώ σεβασμό και οταν ρωταω κατι εγω ή οι συμφοιτητες μου να παίρνουμε απάντηση...επίσης οι καθηγητές δεν νομίζω ότι μας αντιμετωπίζουν (όχι όλοι ξανατονίζω)σας φοιτητές που διδάσκουν αλλα σαν αγγαρεία...εξαρτάται ποιον καθηγητή θα έχεις για να ξέρεις εαν θα πάρεις καλή βαθμολογία και αν θα διδαχθείς...ξανατονίζω όχι όλοι..αλλά σύμβουλοι και καθηγητές σαν να έχουν πάθει μετάλλαξη σε αυτό το τετράμηνο και δεν τα λεω μονο εγω χαμος γίνεται σε κάθε μάθημα...εσεις δηλαδη δεν έχετε καταλάβει τίποτε?
Μπορείς να μου στείλεις πμ σε ποια μαθήματα και καθηγητές αναφέρεσαι; Εγώ για αν είμαι ειλικρινής σε αυτό το τετράμηνο είμαι τελείως στον κόσμο μου και δεν έχω πάρει χαμπάρι. Η μόνη επικοινωνία που είχα με το πανεπιστήμιο ήταν την προηγούμενη εβδομάδα για να τους πω ότι αφού αργούν να με πληρώσουν από τη δουλειά αναγκαστικά θα τους καθυστερήσω τα δίδακτρα, και είχα πολύ καλή αντιμετώπιση.

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #853 στις: Ιούλιος 14, 2013, 11:31:13 μμ »

Tί έχει συμβεί KAR και έχεις τόσα παράπονά?? Σίγουρα το εξ αποστάσεως είναι δύσκολο και όλοι το ξέρουμε... αλλά εγώ δεν τα έχω αντιμετωπίσει σε τετοιο βαθμό όλα αυτά. Απο επίπεδο σπουδών μου φαίνεται πολύ ανεβασμένο πάντως. Αν θέλεις στειλε μου inbox να μου πεις γιατί εκπλήσσομαι.....
Σε καμία περίπτωση δεν το λέω επειδή το εξ αποστάεως είναι δύσκολο...Α πήρα, μια χαρά τα πήγα στα μαθήματα..απλά απαιτώ σεβασμό και οταν ρωταω κατι εγω ή οι συμφοιτητες μου να παίρνουμε απάντηση...επίσης οι καθηγητές δεν νομίζω ότι μας αντιμετωπίζουν (όχι όλοι ξανατονίζω)σας φοιτητές που διδάσκουν αλλα σαν αγγαρεία...εξαρτάται ποιον καθηγητή θα έχεις για να ξέρεις εαν θα πάρεις καλή βαθμολογία και αν θα διδαχθείς...ξανατονίζω όχι όλοι..αλλά σύμβουλοι και καθηγητές σαν να έχουν πάθει μετάλλαξη σε αυτό το τετράμηνο και δεν τα λεω μονο εγω χαμος γίνεται σε κάθε μάθημα...εσεις δηλαδη δεν έχετε καταλάβει τίποτε?

έτσι όπως τα λες είναι...κ γω έτσι νιώθω...είναι εντελώς στο κόσμο τους αλλά σίγουρα έχει να κανει με καθηγητές. για παράδειγμα εγώ το 511 το είχα με έναν που δε μου αρεσε το μάθημα όπως το έκανε.  σε αυτό το τετράμηνο όμως θεωρώ πως όλοι τους είναι  αλλού. εχώ κάνει ερώτηση εδώ και μια εβδομάδα και απάντηση ακόμα περιμένω... αν θες στείλε πμ να μου πεις σε ποιους καθηγητές εσύ αναφέρεσαι....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158574
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 551
Σύνολο: 571

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.