*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127789 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #910 στις: Ιούλιος 25, 2013, 06:22:06 μμ »
Βασικά εγω ανήκω στο ΕΕΠ οπότε σε έμάς ελάχιστοι έως καθόλου έχουν μεταπτυχιακά στην ειδική. Όσο για τις βασικές ειδικότητες έχει επέλθει πλέον κορεσμός. Ειδικά στους φιλολογους που ανέφερες....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #911 στις: Ιούλιος 26, 2013, 12:07:35 μμ »
Βασικά εγω ανήκω στο ΕΕΠ οπότε σε έμάς ελάχιστοι έως καθόλου έχουν μεταπτυχιακά στην ειδική. Όσο για τις βασικές ειδικότητες έχει επέλθει πλέον κορεσμός. Ειδικά στους φιλολογους που ανέφερες....

Kαι όχι μόνο! Εγω βλέπω κορεσμό και στην πρωτοβάθμια (δασκάλους-νηπιαγωγούς). Έχουν βγει και βγαίνουν πάρα πολλοί πλέον με μεταπτυχιακό και δεν ξέρω απ του χρόνου τι ακριβώς θα τα κάνουμε το μεταπτυχιακό μας όλοι..

Επειδή μου είναι δύσκολο να βρω πόσα είναι τα δίδακτρα του διδακτορικού στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι όντως 12.000 που θυμάμαι εγω;

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #912 στις: Ιούλιος 26, 2013, 12:36:57 μμ »
Βασικά εγω ανήκω στο ΕΕΠ οπότε σε έμάς ελάχιστοι έως καθόλου έχουν μεταπτυχιακά στην ειδική. Όσο για τις βασικές ειδικότητες έχει επέλθει πλέον κορεσμός. Ειδικά στους φιλολογους που ανέφερες....

Kαι όχι μόνο! Εγω βλέπω κορεσμό και στην πρωτοβάθμια (δασκάλους-νηπιαγωγούς). Έχουν βγει και βγαίνουν πάρα πολλοί πλέον με μεταπτυχιακό και δεν ξέρω απ του χρόνου τι ακριβώς θα τα κάνουμε το μεταπτυχιακό μας όλοι..

Επειδή μου είναι δύσκολο να βρω πόσα είναι τα δίδακτρα του διδακτορικού στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι όντως 12.000 που θυμάμαι εγω;

Εγω τα θυμόμουν 10.500...τώρα είναι 4.500 κάθε χρόνο επι 3 χρόνια!! :o

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #913 στις: Ιούλιος 26, 2013, 12:41:11 μμ »
10.500 - 12000 :o :o :o :o
Aπλησίαστα!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #914 στις: Ιούλιος 26, 2013, 10:33:19 μμ »
Eίναι παααρα πολλά κορίτσια, έχετε δίκιο :o εμένα θα με ενδιέφερε αλλά είναι εξωφρενικά πολλά, οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να δω εδω τι μπορεί να γίνει  :-\

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #915 στις: Ιούλιος 26, 2013, 11:44:20 μμ »
Απιστευτο, καλα απορουσα γιατι δε μου ειχαν απαντησει ακομα: εχασαν τα χαρτια μου (πτυχιο, αναλυτικη βαθμολογια). Ή τα εχασε το ταχυδρομειο. Πρεπει να τα ξαναστειλω! :o

Μηπως αυτο ειναι μηνυμα του συμπαντος που μου υποδεικνυει να κανω τελικα το ΠΜΣ στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου; ???

Αποσυνδεδεμένος dppdn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #916 στις: Ιούλιος 28, 2013, 09:56:40 μμ »
καλησπερα σας,
θα ήθελα μια μικρη βοήθεια.
Σκεφτομαι να στείλω τα χαρτια μου για το συγκεκριμένο εξ αποστάσεως μεταπτυχιακο στην Ειδική (ενιαια)εκπαιδευση και εχω μερικες ερωτήσεις.
1. Αποτελεί απαραίτητη προυπόθεση η συστατική επιστολή? δεν είμαι σίγουρη αν μπορω να βρω εν μέσω καλοκαιριου.
2. Πόσο χρονικό διαστημα χρειάζεται για να με ενημερώσουν αν τελικα έγινα δεκτή.
Ευχαριστω  πολυ!

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #917 στις: Ιούλιος 28, 2013, 10:17:08 μμ »
1. Αποτελεί απαραίτητη προυπόθεση η συστατική επιστολή? δεν είμαι σίγουρη αν μπορω να βρω εν μέσω καλοκαιριου.
2. Πόσο χρονικό διαστημα χρειάζεται για να με ενημερώσουν αν τελικα έγινα δεκτή.

1. Εμενα μου ειπαν ναι, οταν τους εκανα την ιδια ερωτηση. Μου ειπαν συγκεκριμενα οτι αν δεν εχει ολα τα χαρτια, δεν μπορουν να προωθησουν την αιτηση στον καθηγητη που θα την εξετασει.
2. Εμενα μ'εχουν κατι βδομαδες στην αναμονη και θα μ'εχουν ακομη, διοτι εχασαν το φακελο με το πτυχιο-αναλυτικη βαθμολογια και δεν μπορουν να προωθησουν την αιτηση μεχρι να τα ξαναστειλω. ::) Δεν μπηκαν καν στον κοπο να μ'ενημερωσουν οτι υπαρχει εκρεμοτητα, εγω εστειλα email να ρωτησω τι γινεται κι οταν περασαν μερες χωρις απαντηση, πηρα τηλεφωνο κατευθειαν στην Κυπρο.

Αποσυνδεδεμένος aggeliki89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #918 στις: Ιούλιος 29, 2013, 09:59:43 πμ »
Καλημέρα και από μένα. Χωρίς συστατική επιστολή τα χαρτιά δεν προωθούνται και η αίτηση ακυρώνεται. Εγώ ξόδεψα πολύτιμο χρόνο ψάχνοντας καθηγητές αλλά δεν πήρα καμία απολύτως απάντηση. Ωστόσο, επικοινώνησα με τα γραφεία στην Αθήνα και με ενημέρωσαν πως αν έχω προϋπηρεσία μπορώ να πάρω συστατική από κάποιον διευθυντή ή σχολικό σύμβουλο με τον οποίο έχω συνεργαστεί. Αυτό προσπαθώ να κάνω τώρα αν και δύσκολο γιατί όλοι λείπουν διακοπές! Θα ήθελα όμως να ρωτήσω, αν στείλεις της αίτηση ηλεκτρονικά πώς μπορείς να ξέρεις αν έχει φτάσει σε αυτούς ή αν υπάρχουν τυχόν ελλείψεις; Επικοινωνούν αυτοί μαζί σου για να σου πουν αν έλαβαν τα δικαιολογητικά;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2013, 10:14:52 πμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος antihatzi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #919 στις: Ιούλιος 29, 2013, 10:47:54 πμ »
Καλημέρα!Κανονικά σε ενημερώνουν αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα- δε βλάπτει όμως κι εσύ να στείλεις ένα email.Προσωπικά έστειλα ηλεκτρονικά την αίτηση και σκαναρισμένα όλα όσα ζητάνε. Μου ζήτησαν κατόπιν μέσω email  να στείλω και ταχυδρομικώς επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου και αναλυτικής βαθμολογίας. Μετά από μια εβδομάδα ζήτησα να μάθω για την πορεία της αίτησής μου και αν έχουν λάβει όλα όσα έχω στείλει . Μου είπανε ότι η αίτηση με όλα έχουν σταλεί στη σχολή για εξέταση και θα με ενημερώσουν μόλις έχουν απάντηση( όλη η διαδικασία από τις αρχές Ιουλίου).α! Εγώ ζήτησα συστατικές επιστολές από δύο διευθυντές μου -είμαι διορισμένη.Καλή τύχη σε όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος soulitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #920 στις: Ιούλιος 29, 2013, 03:08:13 μμ »
Καλημέρα και από μένα. Χωρίς συστατική επιστολή τα χαρτιά δεν προωθούνται και η αίτηση ακυρώνεται. Εγώ ξόδεψα πολύτιμο χρόνο ψάχνοντας καθηγητές αλλά δεν πήρα καμία απολύτως απάντηση. Ωστόσο, επικοινώνησα με τα γραφεία στην Αθήνα και με ενημέρωσαν πως αν έχω προϋπηρεσία μπορώ να πάρω συστατική από κάποιον διευθυντή ή σχολικό σύμβουλο με τον οποίο έχω συνεργαστεί. Αυτό προσπαθώ να κάνω τώρα αν και δύσκολο γιατί όλοι λείπουν διακοπές! Θα ήθελα όμως να ρωτήσω, αν στείλεις της αίτηση ηλεκτρονικά πώς μπορείς να ξέρεις αν έχει φτάσει σε αυτούς ή αν υπάρχουν τυχόν ελλείψεις; Επικοινωνούν αυτοί μαζί σου για να σου πουν αν έλαβαν τα δικαιολογητικά;
Απαραίτητη προϋπόθεση για την εισδοχή είναι οι συστατικές επιστολές.
Η συνάδελφος μου είχε συνολικά έξι και βαθμό πτυχίου άριστα.

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #921 στις: Ιούλιος 29, 2013, 05:07:02 μμ »
Βασικά εγω ανήκω στο ΕΕΠ οπότε σε έμάς ελάχιστοι έως καθόλου έχουν μεταπτυχιακά στην ειδική. Όσο για τις βασικές ειδικότητες έχει επέλθει πλέον κορεσμός. Ειδικά στους φιλολογους που ανέφερες....

Kαι όχι μόνο! Εγω βλέπω κορεσμό και στην πρωτοβάθμια (δασκάλους-νηπιαγωγούς). Έχουν βγει και βγαίνουν πάρα πολλοί πλέον με μεταπτυχιακό και δεν ξέρω απ του χρόνου τι ακριβώς θα τα κάνουμε το μεταπτυχιακό μας όλοι..

Επειδή μου είναι δύσκολο να βρω πόσα είναι τα δίδακτρα του διδακτορικού στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι όντως 12.000 που θυμάμαι εγω;
Ακριβώς έχω ρωτήσει και έιναι 3 έτη 4000 γι κάθε έτος και περίπου 1000 ευρώ γιακάθε χρόνο επιπλέον.

Αποσυνδεδεμένος dppdn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #922 στις: Ιούλιος 29, 2013, 05:46:45 μμ »
εστειλα mail σε ολους τους καθηγητές μου στο πανεπιστήμιο. Μου απαντησε  ο καθηγητής της πτυχιακής μου λέγοντάς με να την συντάξω η ίδια και να του τη στείλω να μου την υπογράψει.. Τραγικοοοοο.

Αποσυνδεδεμένος Dimi23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #923 στις: Ιούλιος 29, 2013, 06:33:14 μμ »
Με μεταπτυχιακό εξ' αποστάσεως στο πανεπιστήμιο Λευκωσίας μπορεί κανείς να επιχειρήσει διδακτορικό σε ελληνικό δημόσιο πανεπιστήμιο;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.