*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3137585 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dppdn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1008 στις: Αύγουστος 25, 2013, 10:23:47 μμ »
einai aparetites apo oti moy pan! ego teleiosa prin 5 tin sxoli moy alla mou dosan sistatikes oi ka8igites mou. mporeis na steileis mail stous palious soy ka8igites i na pas apo tin sxoli. ego prosopika toys esteila mail ka8os vriskontai poli makria apo ton topo diamonis mou. an k itan mesa kalokeriou mou apantisan. steile se ayton poy ekanes ptyxiaki.
oso g tin ek8esi apla parousiasa polu 8etika ton eayto mou kai egrapsa toys stoxous mou. den ksero an ine to sosto alla ayto ekana.
xxx


ΟΡΟΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ:
9. Τα μηνύματά σας θα πρέπει να είναι όλα στην Ελληνική γλώσσα και όχι greeklish ή αγγλικά. Επίσης θα πρέπει να γράφετε με πεζά γράμματα και όχι με κεφαλαία.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2013, 10:56:44 μμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fotkar23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1009 στις: Αύγουστος 26, 2013, 05:47:07 μμ »
Υπάρχει κάποιος  που να έχει πληρώσει μέσω Jccsmart ;;; πόσο κοστίζει ;
Συμφέρει σε σχέση με τα εμβάσματα μέσω τραπέζης (8 - 15 Ε) ;
Χρειάζεται χρεωστική κάρτα ;

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1010 στις: Αύγουστος 26, 2013, 06:02:26 μμ »
Έχει πάρει κανείς το 522 - Κοινωνιολογικές Διαστάσεις στην Εκπαίδευση; Είναι εύκολο;
 Τι περιέχει στο περίπου;

Αποσυνδεδεμένος ell1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1011 στις: Αύγουστος 26, 2013, 10:55:56 μμ »
Υπάρχει κάποιος  που να έχει πληρώσει μέσω Jccsmart ;;; πόσο κοστίζει ;
Συμφέρει σε σχέση με τα εμβάσματα μέσω τραπέζης (8 - 15 Ε) ;
Χρειάζεται χρεωστική κάρτα ;

Εγώ πληρώνω μέσω jccsmart, δεν υπάρχουν έξτρα χρεώσεις! Συμφέρει. Χρησιμοποιώ χρεωστική Visa, η Maestro δε γίνεται δεκτή. Λογικά και η πιστωτική θα κάνει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος christimar11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1012 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:55:42 μμ »
να κανω μια ουτοπικη ερωτηση;κανεις δεν κανει το μεταπτυχιακο για να τον  βοηθησει στην εξελιξη της δουλειας του; και δεν εννοω απαραιτητα σε σχεση με τα προσοντα αλλα σε σχεση με τους μαθητες του. ειναι αρκετα ενδιαφερον για ενα "πληρωμενο"μεταπτυχιακο και μαθαινεις πραγματα που αν τα εφαρμοσει καποιος μπορει να χει  θετικα αποτελεσματα στα παιδια.επισης, για πληρωμενο μεταπτυχιακο εχει πολλη δουλεια(περισσοτερη από αυτη που εριξα στο πτυχιο μου). εχω περασει ενα καλοκαιρι διαβαζοντας κ αυτο δεν το χα κανει ποτε σαν φοιτητρια στο πτυχιο. τελος, να ζητησω σγγνωμη που δεν εχω βαλει τονους και κεφαλαια μετα απο τελειες αλλα με βολευει περισσοτερο...

Αποσυνδεδεμένος elenaki!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nηπιαγωγός δίχως αύριο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1013 στις: Αύγουστος 28, 2013, 03:07:37 πμ »
Χρειάζομαι την βοήθεια σας σχετικά με την αίτηση. Έχω φτιάξει λογαριασμό στην σελίδα του πανεπιστημίου, και ενω συμπληρώνω την αίτηση, ανεβάζω και τα σκαναρισμένα δικαιολογητικά, δεν μπορώ να ολοκληρώσω την διαδικασία. Δεν πατιέται το κουτάκι πάνω αριστερά που λέει οριστική υποβολή αίτησης. Κάνω μήπως κάτι λάθος?

Αποσυνδεδεμένος georgia14

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1014 στις: Αύγουστος 28, 2013, 07:42:49 πμ »
Εγώ έκανα αίτηση για την κατεύθυνση "Θεωρία, πρακτική και αξιολόγηση της διδασκαλίας". Είχα και εγώ πρόβλημα με την on-line αίτηση. Αφού τα σκάναρα, τα έστειλα με email. Τα έστειλα τη Δευτέρα και χτες με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση. Οπότε για να μην χάνεις χρόνο, στείλε τα με email.

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1015 στις: Αύγουστος 28, 2013, 10:44:34 πμ »
christimar11
Κι εγώ για να με βοηθήσει στη δουλειά μου το κάνω. Όχι βέβαια ότι δεν θέλω και τα μόρια που προσφέρει.... αλλά κυρίως την φετινή χρονιά αντιμετώπισα πάρα πολλά προβλήματα με παιδιά με ειδικές ανάγκες (αυτισμός, ΔΕΠΥ, συμπεριφορικά προβήματα) κι επειδή έτυχαν τρία  παιδιά ταυτόχρονα, ούτε κι εγώ δεν ξέρω πως πέρασε η χρονιά.
Το κυριότερο, όμως, πρόβλημα είναι η επικοινωνία με τους γονείς αυτών των παιδιών και το ότι τις περισσότερες φορές δεν αποδέχονται το πρόβλημα, οπότε δεν κάνουν τίποτα για την αντιμετώπισή του. Εμείς που δουλεύουμε στην προσχολική αγωγή, έχουμε τεράστιο πρόβλημα με την πρώτη επαφή με τους γονείς και την έκθεση του όποιου προβλήματος.
Ελπίζω το μεταπτυχιακό αυτό να με βοηθήσει......

Αποσυνδεδεμένος christimar11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1016 στις: Αύγουστος 28, 2013, 11:32:08 πμ »
evamy αυτοι ειναι κ για μενα οι λογοι που το ξεκινησα. δε θα αρνηθω οτι δε θελω το προσον ενος μεταπτυχιακου αλλα μεσα στο καλοκαιρι, αν δεν κανω λαθος,καταργηθηκε κι αυτο το προνομιο. οποτε τι μενει??? να κανουμε ο,τι καλυτερο για τα παιδια στο σχολειο. κι εγω αυτο ευχομαι να πετυχω μεσα απο το μεταπτυχιακο. να βοηθησω οσα περισσοτερα παιδια.... μας το ευχομαι λοιπον!
 

Αποσυνδεδεμένος elenaki!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nηπιαγωγός δίχως αύριο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1017 στις: Αύγουστος 28, 2013, 03:52:03 μμ »
Georgia, την αίτηση που την βρήκες? Την κατέβασες από το link που έχει στο τέλος της σελίδας?? To έκανα και εγω για να το στείλω με mail αλλά είναι σε pdf μορφή και δεν συμπληρώνεται. (Είμαι και λίγο άσχετη με τέτοια θέματα)  :-\

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1018 στις: Αύγουστος 28, 2013, 04:19:59 μμ »
evamy αυτοι ειναι κ για μενα οι λογοι που το ξεκινησα. δε θα αρνηθω οτι δε θελω το προσον ενος μεταπτυχιακου αλλα μεσα στο καλοκαιρι, αν δεν κανω λαθος,καταργηθηκε κι αυτο το προνομιο. οποτε τι μενει??? να κανουμε ο,τι καλυτερο για τα παιδια στο σχολειο. κι εγω αυτο ευχομαι να πετυχω μεσα απο το μεταπτυχιακο. να βοηθησω οσα περισσοτερα παιδια.... μας το ευχομαι λοιπον!

ποιο προσον καταργηθηκε μεσα στο καλοκαιρι????????????

Αποσυνδεδεμένος georgia14

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1019 στις: Αύγουστος 28, 2013, 04:23:40 μμ »
elenaki! την αίτηση που είναι σε pdf την εκτύπωσα, τη συμπλήρωσα και την σκάναρα μετά. Στο τηλ μου είπαν ότι τα δικαιολογητικά είναι εντάξει και να τους στείλω ταχυδρομικώς επικυρωμένο φωτοαντίγραφο πτυχίο και επικυρωμένη την αναλυτική βαθμολογία. Μόνο αυτά μου ζήτησαν.Πάντως αμέσως επικοινωνούν.Μέσα σε μια μέρα.

Αποσυνδεδεμένος aggeliki89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1020 στις: Αύγουστος 28, 2013, 06:30:37 μμ »
Καλησπέρα. Μόλις με ειδοποίησαν ότι η αίτησή μου έγινε δεκτή. ;D Με ενημέρωσαν και για τις επιλογές όσο αφορά το θέμα της πληρωμής. Θα ήθελα να μου πείτε ποιον θεωρείται τον πιο γρήγορο και όχι επιπλέον δαπανηρό. Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν άτομα από βόρεια Ελλάδα που τώρα μπαίνουν στο πρόγραμμα για να υπάρχει κάποια επικοινωνία και συνεργασία. Όσο αφορά τα μαθήματα δεν μου έχουν στείλει κάποια λίστα αλλά από το forum είδα ότι επικρατεί το 521 και 510. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι εύκολο για αρχή????

Αποσυνδεδεμένος giotfyt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #1021 στις: Αύγουστος 28, 2013, 06:39:10 μμ »
Kαι εμένα μόλις με δέχτηκαν απο το μεταπτυχακό και είμαι απο Θεσσαλονίκη. Γνωρίζετε μήπως τι θα γίνει με τον νέο νόμο για την ειδική αγωγή και συγκεκριμένα με τισ προσλήψεις των αναπληρωτών; Eσείς τι ειδικότητα εισαστέ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159754
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 328
Σύνολο: 335

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.