*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3136277 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2632 στις: Αύγουστος 20, 2014, 06:42:42 μμ »
Καλησπέρα, μήπως κάποιος που έχει κάνει την τελική εργασία του Σαλβαρά στο μάθημα 526 μπορεί να με διαφωτίσει αναφορικά με του πίνακες που πρέπει να συμπεριλάβω στην εργασία; Μπορώ να τους κάνω copy-paste από το υλικό της πλατφόρμας ή πρέπει αναγκαστικά να τους φτιάξω μόνη μου εκ νέου; Πάντως αν πρέπει να τους φτιάξουμε μόνοι μας το βρίσκω εξαιρετικά χρονοβόρο....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elina_1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2633 στις: Αύγουστος 20, 2014, 07:28:41 μμ »
Καλησπέρα και από μένα!!Προσωπικά, δε γνωρίζω αν μπορούμε να τους αντιγράψουμε ή αν πρέπει να τους κάνουμε μόνοι μας..Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ για την ίδια εργασία του 526 του Σαλβαρά, αν γνωρίζει κάποιος στον πίνακα του πρωτόκολλου αξιολόγησης παραγωγής γραπτού λόγου που βρίσκεται στη σελίδα 154 του βιβλίου, πώς μπορούμε να υπολογίσουμε τα ποσοστά επίδοσης του Μ.Ο. και του μαθητή με υποεπίδοση;;

Αποσυνδεδεμένος elenaki!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nηπιαγωγός δίχως αύριο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2634 στις: Αύγουστος 21, 2014, 03:15:56 πμ »
καλησπέρα συνάδελφοι θα ήθελα να με ενημερώσετε επειδή τώρα με δέχτηκαν στο μεταπτυχιακό τι είναι ποιο εύκολο να δηλώσω στα μαθήματα και ποσά μαθήματα μπορώ να δηλώσω αυτό το 4μηνο? γιατί λόγο φόρτου εργασίας είμαι πιεσμένη. ευχαριστώ πολύ.

Annoulitsa γεια σου και καλή αρχή! Προσωπικά θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με κάποιο μάθημα του Α΄ Κύκλου, καθώς είναι πολύ βοηθητικό για τον τρόπο με τον οποίο θα κάνεις τις εργασίες σου. Εγώ είχα το 510. Αρκετά εύκολο μάθημα. Επίσης είχα πάρει το 610 πολύ εύκολο επίσης αν και νομίζω έχει κλείσει. Στο προτείνω πάντως και για επόμενο εξάμηνο. Απο τον Β κύκλο είχα ψυχολογικές διαστάσεις. Απο τα αγαπημένα μου μαθήματα, αρκετά βατό αν και έχω ακούσει απο πολλούς οτι τους δυσκολεύει αρκετά. Οπότε ας σε διαφωτίσει κάποιος άλλος σε σχέση με τον Β κύκλο. Απο τα επιλογής αν υπάρχει πάρε το 526. Εξετάσεις και εργασία είναι αντιγραφή απο το βιβλίο. Όσον αφορά τα υποχρεωτικά, το 521 έχει δυο εργασίες και δραστηριότητες κάθε εβδομάδα. Τώρα έχω τα δυο υπόλοιπα. Η ψυχομετρία έχει μικρά τεστάκια κάθε εβδομάδα που δεν βαθμολογούνται οπότε δεν σου παίρνει πολύ χρόνο, αλλά είναι με κλειστά βιβλία οι εξετάσεις και η εργασία λίγο περίεργη. Η συμπερίληψη έχει ομαδικές δραστηριότητες και μια βατή τελική εργασία. Σου δίνω μια γενική εικόνα γιατί νομίζω τα πιο εύκολα όπως 610, 526 κτλ έχουν ήδη κλείσει αν δεν κάνω λάθος.

Αποσυνδεδεμένος elenaki!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nηπιαγωγός δίχως αύριο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2635 στις: Αύγουστος 21, 2014, 03:19:36 πμ »
Καλησπέρα, μήπως κάποιος που έχει κάνει την τελική εργασία του Σαλβαρά στο μάθημα 526 μπορεί να με διαφωτίσει αναφορικά με του πίνακες που πρέπει να συμπεριλάβω στην εργασία; Μπορώ να τους κάνω copy-paste από το υλικό της πλατφόρμας ή πρέπει αναγκαστικά να τους φτιάξω μόνη μου εκ νέου; Πάντως αν πρέπει να τους φτιάξουμε μόνοι μας το βρίσκω εξαιρετικά χρονοβόρο....

Καλησπέρα! Είχα ξεκινήσει και εγώ να τους κάνω μόνη μου και απλά δεν γινόταν. Έκανα print screen λοιπόν τους πίνακες των εργασιών και απλά άλλαζα τα δεδομένα. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε αυτό. Είχα στείλει και την εργασία για ανατροφοδότηση και δεν μου επεσήμανε καν κάτι ο καθηγητής για αυτό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2636 στις: Αύγουστος 21, 2014, 10:37:30 πμ »
Καλησπέρα! Είχα ξεκινήσει και εγώ να τους κάνω μόνη μου και απλά δεν γινόταν. Έκανα print screen λοιπόν τους πίνακες των εργασιών και απλά άλλαζα τα δεδομένα. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε αυτό. Είχα στείλει και την εργασία για ανατροφοδότηση και δεν μου επεσήμανε καν κάτι ο καθηγητής για αυτό.

Elenaki, μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το print screen. Έκανες print screen αφού είχες κατεβάσει και αποθηκεύσει τα pdf του Σαλβαρά ή απευθείας από την πλατφόρμα; Εμένα το μενού των pdf στο υπολογιστή μου είναι ελληνικό, τι να πατήσω για να κάνω print screen; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά δεν έχω ιδέα πώς να το κάνω.

Αποσυνδεδεμένος apollon

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2637 στις: Αύγουστος 21, 2014, 12:31:21 μμ »
Annoulitsa γεια σου και καλή αρχή! Προσωπικά θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με κάποιο μάθημα του Α΄ Κύκλου, καθώς είναι πολύ βοηθητικό για τον τρόπο με τον οποίο θα κάνεις τις εργασίες σου. Εγώ είχα το 510. Αρκετά εύκολο μάθημα. Επίσης είχα πάρει το 610 πολύ εύκολο επίσης αν και νομίζω έχει κλείσει. Στο προτείνω πάντως και για επόμενο εξάμηνο. Απο τον Β κύκλο είχα ψυχολογικές διαστάσεις. Απο τα αγαπημένα μου μαθήματα, αρκετά βατό αν και έχω ακούσει απο πολλούς οτι τους δυσκολεύει αρκετά. Οπότε ας σε διαφωτίσει κάποιος άλλος σε σχέση με τον Β κύκλο. Απο τα επιλογής αν υπάρχει πάρε το 526. Εξετάσεις και εργασία είναι αντιγραφή απο το βιβλίο. Όσον αφορά τα υποχρεωτικά, το 521 έχει δυο εργασίες και δραστηριότητες κάθε εβδομάδα. Τώρα έχω τα δυο υπόλοιπα. Η ψυχομετρία έχει μικρά τεστάκια κάθε εβδομάδα που δεν βαθμολογούνται οπότε δεν σου παίρνει πολύ χρόνο, αλλά είναι με κλειστά βιβλία οι εξετάσεις και η εργασία λίγο περίεργη. Η συμπερίληψη έχει ομαδικές δραστηριότητες και μια βατή τελική εργασία. Σου δίνω μια γενική εικόνα γιατί νομίζω τα πιο εύκολα όπως 610, 526 κτλ έχουν ήδη κλείσει αν δεν κάνω λάθος.

Μακρυά από το 552

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2638 στις: Αύγουστος 21, 2014, 02:37:10 μμ »
Πήρε κάποιος βαθμό για το 552?? του είχα στείλει την εργασία μου και μου είχε πει αρκετά καλή εργασία.... μου έβαλε 60 στα 100.. και μετά από μειλ που του έστειλα το 60 έγινε 65.....Σε εσάς;;

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2639 στις: Αύγουστος 21, 2014, 03:32:24 μμ »
Εγώ το πήρα και μετανιώνω. Μου έβαλε 64/100 γιατί ειχα μεγάλες παραγράφους. Θα του στείλω και γω μειλ αλλά έχω την αίσθηση ότι θα μας κατακρεουργήσει. ..

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2640 στις: Αύγουστος 21, 2014, 03:51:42 μμ »
Εγώ το πήρα και μετανιώνω. Μου έβαλε 64/100 γιατί ειχα μεγάλες παραγράφους. Θα του στείλω και γω μειλ αλλά έχω την αίσθηση ότι θα μας κατακρεουργήσει. ..
για το 552 μιλάς;;; πάντως σε εμένα είχε γράψει αρκετά καλή εργασία.. και μόλις του έστειλα το μέιλ μου είπε πως με την παρέμβαση που έκανες...χάλασες το ελαφρύ πρόβλημα της εργασίας σου....πάντως έμαθα ότι κόβει και θέλει παπαγαλίες..

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2641 στις: Αύγουστος 21, 2014, 04:03:25 μμ »
Ναι για το 552....μου γράφει ότι η εργασία είναι καλή στην ανάλυση με αρκετές πηγές αλλά χάνει λόγω του μεγέθους των παραγράφων και ένα μικρή έλλειψη στο περιεχόμενο.....με αυτή την ανατροφοδότηση με βαθμολόγησε 64/100....Θα του στείλω μέιλ και δεν ξέρω μήπως να οργανωθούμε να κάνουμε μια παρέμβαση στον πρόεδρο της σχολής, μήπως συμμαζευτεί λίγο...Έχω περάσει όλα μου τα μαθήματα με Α δεν μπορεί μόνο σ'αυτό να είμαι χάλια..

Αποσυνδεδεμένος Annoulitsa1990

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2642 στις: Αύγουστος 21, 2014, 04:34:01 μμ »
καλησπέρα συνάδελφοι μπορείτε να με βοηθήσετε να μου πείτε από το β κύκλο ποιο μάθημα είναι ποιο εύκολο να επιλέξω? ευχαριστώ πάρα πολύ!

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2643 στις: Αύγουστος 21, 2014, 04:47:24 μμ »
Παράθεση
καλησπέρα συνάδελφοι μπορείτε να με βοηθήσετε να μου πείτε από το β κύκλο ποιο μάθημα είναι ποιο εύκολο να επιλέξω? ευχαριστώ πάρα πολύ!
 

Εγώ είχα το 501 Ψυχολογικές διαστάσεις στην εκπαίδευση με την Στυλιανού. Λίγο στριφνό μάθημα, εβδομαδιαίες εργασίες, μια ομαδική εργασία και εξετάσεις όχι πολύ δύσκολες για ΄κάποιον που είχε ασχοληθεί πραγματικά. Το πέρασα αρκετά εύκολα. Ούτε και πολλή ύλη έχει. Η καθηγήτρια είναι πάρα πολύ καλή.


Αποσυνδεδεμένος elenaki!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nηπιαγωγός δίχως αύριο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2644 στις: Αύγουστος 21, 2014, 06:14:07 μμ »
Elenaki, μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το print screen. Έκανες print screen αφού είχες κατεβάσει και αποθηκεύσει τα pdf του Σαλβαρά ή απευθείας από την πλατφόρμα; Εμένα το μενού των pdf στο υπολογιστή μου είναι ελληνικό, τι να πατήσω για να κάνω print screen; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά δεν έχω ιδέα πώς να το κάνω.

Μη ζητάς καν συγνώμη. Και μένα με είχε ταλαιπωρήσει το συγκεκριμένο θέμα. Η αλήθεια είναι οτι ο τρόπος μου ήταν επίσης λίγο χρονοβόρος αλλά δεν είχα άλλη επιλογή. Έκανα print screen απευθείας απο την πλατφορμα απο την μια εργασία. (εκείνη που είχε ακριβώς ίδιους πίνακες με του βιβλίου). Αφου το αποθήκευα στον υπολογιστή το πέρναγα στην εργασία σαν φωτογραφία. Η αλήθεια είναι πως έκανε μπαμ και μπορώ να πω πως δεν ήμουνα ευχαριστημένη με την εικόνα της εργασίας μου, αλλά παραδόξως έλαβα θετικά σχόλια και εν τέλει πολύ καλό βαθμό.

Αποσυνδεδεμένος Remedios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2645 στις: Αύγουστος 21, 2014, 06:39:08 μμ »
Μη ζητάς καν συγνώμη. Και μένα με είχε ταλαιπωρήσει το συγκεκριμένο θέμα. Η αλήθεια είναι οτι ο τρόπος μου ήταν επίσης λίγο χρονοβόρος αλλά δεν είχα άλλη επιλογή. Έκανα print screen απευθείας απο την πλατφορμα απο την μια εργασία. (εκείνη που είχε ακριβώς ίδιους πίνακες με του βιβλίου). Αφου το αποθήκευα στον υπολογιστή το πέρναγα στην εργασία σαν φωτογραφία. Η αλήθεια είναι πως έκανε μπαμ και μπορώ να πω πως δεν ήμουνα ευχαριστημένη με την εικόνα της εργασίας μου, αλλά παραδόξως έλαβα θετικά σχόλια και εν τέλει πολύ καλό βαθμό.
Αφού το έβαζες στο word σαν εικόνα πώς άλλαξες τους αριθμούς; Χρονοβόρο μου φαίνεται κι αυτό.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159607
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 405
Σύνολο: 415

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.