*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3136224 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6552 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 11:58:50 πμ »
Καλησπερα! Τωρα εχω ξεκινησει το μεταπτυχιακο κ ειμαι λιγο στα χαμενα...Για το 521 πρεπι να αγορασω το βιβλιο του Στασινου;; κ καποια αλλο απ τα προτεινομενα;
Το βιβλίο του Στασινού πρέπει οπωσδήποτε να το αγοράσεις. Θα σε βοηθήσει στις δραστηριότητες και στις εργασίες, καθώς και στις εξετάσεις οι οποίες διενεργούνται με ανοιχτά βιβλία. Επομένως, πρέπει να το έχεις μάζι σου.
Τα άλλα βιβλία είναι στην κρίση σου, αν θες να τα αγοράσεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6553 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 12:01:19 μμ »
καλημέρα, εγώ τα έχω καταθέσει ήδη για να μην ξαναπηγαίνω θεσσαλονίκη. κατέθεσα πτυχίο, απολυτήριο λυκείου, ταυτότητα, την αίτηση, μία άλλη αίτηση που έχει στα αγγλικά για να ζητήσουν τα έγγραφα μας απο το πανεπιστήμιο και φυσικά το παράβολο. όλα αυτά βρίσκονται στην σελίδα του δοατάπ στα δικαιολογητικά. και τουλάχιστον στην Θεσ/νίκη είναι πολύ κατατοπιστικοί και πρόθυμοι για βοήθεια σε όποια απορία.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΟΤΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΕΙΣ ΤΟ ΔΟΑΤΑΠ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ  ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΤΛ...;

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6554 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 12:05:02 μμ »
Για να μπεις στο moodle σου στέλνουν άλλους κωδικούς.Είναι ίδιο το ID αλλά αλλάζει ο κωδικός.Τα στέλνουν σε ξεχωριστό mail.
ευχαριστώ πολύ ! τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν το ίδιο. Σημερα αυριο, λέει, θα μου τους στείλουν. Το σεμινάριο 591 όμως ήδη τρέχει και θέλει μια εργασία ως τις 22/2!!  θα προλάβω? Αντε να δούμε!

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6555 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 12:07:14 μμ »
ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΟΥΣ, ΣΑΣ ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ; ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΙΣΚΑΡΩ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6556 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 12:13:34 μμ »
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα. Ξεκίνησα κ εγώ το μεταπτυχιακό και εύχομαι ο Θεός βοηθός!! Εχω 2 παιδιά και αγχώνομαι για τους χρόνους και το κατά πόσο θα προλαβαίνω.. Πήρα για αρχή 523 με Παπαγεωργή και 591 σεμινάριο 1 με Αθανασιάδη. Τους είχε κανείς απ τους παλιότερους? Τι λέει? Επίσης, πως μπαινω στην πλατφόρμα για να παρακολουθήσω ? προσπαθω και δε με βάζει.  ακούω ότι το σεμιναριο έχει ήδη ξεκινησει και έχω αγχωθεί.
Καλή αρχή!
Το σεμινάριο 1 είναι εύκολο. Μην αγχώνεσαι. Δεν είχα αυτό τον καθηγητή, οπότε δεν μπορώ να σου δώσω πληροφορίες. Έχει 3 εργασίες. Οι 2 είναι μικρές και η τρίτη  λίγο πιο μεγάλη.
Στο 523 είχα Παπαγεωργή με Κωνσταντίνου. Είναι πολύ καλοί και οι 2. Θα πρέπει να κάνεις τα εβδομαδιαία κουίζ, τα οποία διορθώνονται αυτόματα. Έχεις 2 προσπάθειες να τα κάνεις. Άρα τη δεύτερη φορά θα τα κάνεις όλα σωστά. Υπάρχει και αναθεώρηση νομίζω. Δεν τους ενδιαφέρει να κάνεις σωστά τα κουίζ, αλλά για να σου βάλουν άριστα υα πρέπει να έχεις κάνει όλα τα κουίζ. Θα πρέπει να κάνεις μια εργασία τετραμήνου κριτική άρθρου 3-4 σελίδες. Οι σημειώσεις της πλατφόρμας αρκούν για τις εξετάσεις. Νομίζω βάζουν 70 πολλαπλής επιλογής που στηρίζονται στη θεωρία του μαθήματος και μία ανάπτυξης. Το βιβλίο και να μην το αγοράσεις.
Για οτιδήποτε χρειαστείς και μπορώ να βοηθήσω μη διστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6557 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 12:44:09 μμ »
ευχαριστώ πολύ ! τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν το ίδιο. Σημερα αυριο, λέει, θα μου τους στείλουν. Το σεμινάριο 591 όμως ήδη τρέχει και θέλει μια εργασία ως τις 22/2!!  θα προλάβω? Αντε να δούμε!

To έχω κι εγώ το 591.Η εργασία φαίνεται σχετικά εύκολη αρκεί να έχεις διαβάσει τις σημειώσεις για να καταλάβεις τι θέλει.Νομίζω αν ασχοληθείς λίγη ώρα γίνετε εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος renadrama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6558 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 01:10:52 μμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΟΤΙ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΕΙΣ ΤΟ ΔΟΑΤΑΠ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ  ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΤΛ...;
όχι.. συμπλήρωσα απλώς τα στοιχεία μου και τον αριθμό φοιτητικής ταυτότητας.. αααα και μόλις βγήκε και ο βαθμός ψυχοπαθολογία.. για όσους περιμένατε.. εμένα ήταν το τελευταίο που περίμενα. μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται τώρα?? και κάτι ακόμα αν γνωρίζει κάποιος. όσοι τελειώσουν τον Μαιο, θα ορκιστούν τον Ιούνιο ή του χρόνου?

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6559 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 01:19:05 μμ »
όχι.. συμπλήρωσα απλώς τα στοιχεία μου και τον αριθμό φοιτητικής ταυτότητας.. αααα και μόλις βγήκε και ο βαθμός ψυχοπαθολογία.. για όσους περιμένατε.. εμένα ήταν το τελευταίο που περίμενα. μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται τώρα?? και κάτι ακόμα αν γνωρίζει κάποιος. όσοι τελειώσουν τον Μαιο, θα ορκιστούν τον Ιούνιο ή του χρόνου?

Τ αφηνουμε κενο δηλαδή; Ευχαριστω...

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6560 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 01:30:35 μμ »
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΟΥΣ. ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ....

Αποσυνδεδεμένος renadrama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6561 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 01:40:11 μμ »
Τ αφηνουμε κενο δηλαδή; Ευχαριστω...

Εγώ συμπλήρωσα εκεί τα στοιχεία μου σε ήδη συμπληρωμένη αίτηση που μου έδωσαν στο Δοαταπ.
Συγχαρητήρια σε όλους και καλή πορεία.

Αποσυνδεδεμένος katemp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6562 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 02:47:46 μμ »
Καλημέρα!
Εγώ είχα πάρει Συγκριτική παιδαγγωγική με Βαλιαντή. Έχει ομαδικές εργασίες κάθε 2 εβδομάδες και μια τετραμήνου, όπου πρέπει να επιλέξεις ένα από τα δέκα προτεινόμενα θέματα ή να προτείνεις ένα δικό σου το οποίο πρέπει να εγκρίνει ο διδάσκων. Στις εξετάσεις βάζουν ερωτήσεις κρίσεως κυρίως σε συνδυασμό με την ύλη του μαθήματος.
Η συγκεκριμένη καθηγήτρια μου φάνηκε καλή. Στις τηλεδιασκέψεις απλά έκανε ανάγνωση το power point.
Για το άλλο μάθημα δεν ξέρω.

Σ' ευχαριστω πολύ!!  :)

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6563 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 05:28:53 μμ »
Καλή αρχή!
Το σεμινάριο 1 είναι εύκολο. Μην αγχώνεσαι. Δεν είχα αυτό τον καθηγητή, οπότε δεν μπορώ να σου δώσω πληροφορίες. Έχει 3 εργασίες. Οι 2 είναι μικρές και η τρίτη  λίγο πιο μεγάλη.
Στο 523 είχα Παπαγεωργή με Κωνσταντίνου. Είναι πολύ καλοί και οι 2. Θα πρέπει να κάνεις τα εβδομαδιαία κουίζ, τα οποία διορθώνονται αυτόματα. Έχεις 2 προσπάθειες να τα κάνεις. Άρα τη δεύτερη φορά θα τα κάνεις όλα σωστά. Υπάρχει και αναθεώρηση νομίζω. Δεν τους ενδιαφέρει να κάνεις σωστά τα κουίζ, αλλά για να σου βάλουν άριστα υα πρέπει να έχεις κάνει όλα τα κουίζ. Θα πρέπει να κάνεις μια εργασία τετραμήνου κριτική άρθρου 3-4 σελίδες. Οι σημειώσεις της πλατφόρμας αρκούν για τις εξετάσεις. Νομίζω βάζουν 70 πολλαπλής επιλογής που στηρίζονται στη θεωρία του μαθήματος και μία ανάπτυξης. Το βιβλίο και να μην το αγοράσεις.
Για οτιδήποτε χρειαστείς και μπορώ να βοηθήσω μη διστάσεις.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ efie.k ! Είναι πολύ σπουδαίο να νιώθω πως δεν είμαι μόνη μου κ υπάρχει αλληλεγγύη!!

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6564 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 05:31:03 μμ »
To έχω κι εγώ το 591.Η εργασία φαίνεται σχετικά εύκολη αρκεί να έχεις διαβάσει τις σημειώσεις για να καταλάβεις τι θέλει.Νομίζω αν ασχοληθείς λίγη ώρα γίνετε εύκολα.
Σ ευχαριστώ ariadny!! :)

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #6565 στις: Φεβρουάριος 11, 2016, 05:57:47 μμ »
Καλησπέρα παιδιά.
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι βαθμό πρέπει να έχει κανείς για να περάσει κάποιο μάθημα;
Με 60% περνάς ή πρέπει να έχεις 73% έτσι ώστε να έχεις 2.0 βαθμούς Grade Points;
Οι βαθμοί των εργασιών μπαίνουν προσθετικά ή ποσοστιαία αν γράψεις πάνω από τη βάση στις τελικές εξετάσεις;
La vita e bella

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159598
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 348
Σύνολο: 366

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.