*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127208 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος RunaiX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7294 στις: Απρίλιος 28, 2016, 04:34:21 μμ »
Γεια σας,
Είμαι στο πρώτο εξάμηνο του μεταπτυχιακού. Έχω πάρει 1 μάθημα κύκλο Α, 1 Κατεύθυνσης Ειδικής Αγωγής, 1 επιλογής και 1 Σεμινάριο. Το καλοκαίρι θα πάρω 1 κύκλο Α ακόμα και 2 Σεμινάρια. Μετά θα μου μείνουν 1 μάθημα από Κύκλο Β, 2 Ειδικής αγωγής και 2 επιλογής (εφόσον δεν κάνω διπλωματική). Πώς μπορώ να τα χωρίσω αυτά μετά έτσι ώστε το τελευταίο εξάμηνο να έχω όσο λιγότερα γίνεται; Όποιος μπορεί ας μου πει..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anna.b1234

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7295 στις: Μάιος 01, 2016, 11:31:40 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Τη βοήθειά σας ζητώ! Έχω πελαγώσει με το 511, Ποιοτική Έρευνα! Ξέρει κανείς τι θέματα βάζουν;

Αποσυνδεδεμένος nikiale

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7296 στις: Μάιος 02, 2016, 03:34:48 μμ »
χρόνια πολλά!!

Μήπως έχει πάρει κανείς το 501 να μου πει αν έχει δύσκολες εβδομαδιαίες εργασίες; Πόσες λέξεις περίπου είναι η κάθε εβομαδιαία εργασία ;
Με ποιον καθηγητή μου προτείνετε να πάρω το μάθημα και ποιον να αποφύγω;

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7297 στις: Μάιος 02, 2016, 07:06:01 μμ »
Σε κάθε τετράμηνο μπορείς να πάρεις μόνο ένα σεμινάριο και αυτά με τη σειρά. Δε θα σου εγκρίνουν την αίτηση αν δηλώσεις και τα δυο σεμινάρια μαζί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7298 στις: Μάιος 03, 2016, 12:56:46 μμ »
Καλησπέρα σας!!!

vix1985 το 621" παιδαγωγική της Συμπερίληψης" θεωρώ ότι είναι ένα εύκολο, ενδιαφέρον και απολαυστικό μάθημα για όποιον αναζητά κάτι λιγότερο απαιτητικό. Έχει προαιρετικές ομαδικές εργασίες και μία ατομική 3000λέξεων.

RunaiX είμαι κι εγώ στο α' εξάμηνο. Πήρα 3 μαθήματα και 1 σεμινάριο. Το καλοκαίρι θα πάρω ένα μάθημα (κατευθυνσης για να "βγάλω" το δυσκολο μέρος τότε και 2 σεμινάρια. Το χειμερινό θα πάρω 3 μαθήματα και στο νέο εαρινο 2. Οι αλλες εναλλακτικές που εχεις ειναι να αξιοποιησεις και το χειμερινό του 2017, αν θες κάτι πιο χαλαρό ή να προτιμήσεις το σχημα με τη διπλωματική.

Αποσυνδεδεμένος Kandr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7299 στις: Μάιος 03, 2016, 04:17:50 μμ »
χρόνια πολλά!!

Μήπως έχει πάρει κανείς το 501 να μου πει αν έχει δύσκολες εβδομαδιαίες εργασίες; Πόσες λέξεις περίπου είναι η κάθε εβομαδιαία εργασία ;
Με ποιον καθηγητή μου προτείνετε να πάρω το μάθημα και ποιον να αποφύγω;

Πήρα στο πρώτο εξάμηνο το 501, είναι αρκετά απαιτητικό αλλά μου φάνηκε εξαιρετικά ενδιαφέρον. Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στις λέξεις και παρόλο που πολλές φορές κουράστηκα(σκέψου 13 μικρές εργασίες) με κράτησαν σε ρυθμό κατά τη διάρκεια του εξαμήνου και έμαθα πολλά όμορφα πράγματα. Το συστήνω με την Αγνή Στυλιανού-Γεωργίου.

Αποσυνδεδεμένος RunaiX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7300 στις: Μάιος 03, 2016, 06:27:44 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση pavlitsa! Και εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα.. Λες καλύτερα μάθημα κατεύθυνσης για το καλοκαίρι; Αν δεν κάνεις διπλωματική με τι μένεις στο εαρινό εξάμηνο; 2 μαθήματα;

Αποσυνδεδεμένος vix1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7301 στις: Μάιος 03, 2016, 06:56:25 μμ »
Καλησπέρα σας!!!

vix1985 το 621" παιδαγωγική της Συμπερίληψης" θεωρώ ότι είναι ένα εύκολο, ενδιαφέρον και απολαυστικό μάθημα για όποιον αναζητά κάτι λιγότερο απαιτητικό. Έχει προαιρετικές ομαδικές εργασίες και μία ατομική 3000λέξεων.

RunaiX είμαι κι εγώ στο α' εξάμηνο. Πήρα 3 μαθήματα και 1 σεμινάριο. Το καλοκαίρι θα πάρω ένα μάθημα (κατευθυνσης για να "βγάλω" το δυσκολο μέρος τότε και 2 σεμινάρια. Το χειμερινό θα πάρω 3 μαθήματα και στο νέο εαρινο 2. Οι αλλες εναλλακτικές που εχεις ειναι να αξιοποιησεις και το χειμερινό του 2017, αν θες κάτι πιο χαλαρό ή να προτιμήσεις το σχημα με τη διπλωματική.

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!Εχεις να μου προτεινεις καποιον καθηγητη για το 621?

Αποσυνδεδεμένος oulaloum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7302 στις: Μάιος 03, 2016, 09:18:12 μμ »
Πήρα στο πρώτο εξάμηνο το 501, είναι αρκετά απαιτητικό αλλά μου φάνηκε εξαιρετικά ενδιαφέρον. Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στις λέξεις και παρόλο που πολλές φορές κουράστηκα(σκέψου 13 μικρές εργασίες) με κράτησαν σε ρυθμό κατά τη διάρκεια του εξαμήνου και έμαθα πολλά όμορφα πράγματα. Το συστήνω με την Αγνή Στυλιανού-Γεωργίου.

Καλησπέρα.
Μου φαίνεται όντως πολύ ενδιαφέρον αλλά και πολύ απαιτητικό σαν μάθημα και σκοπεύω να το επιλέξω στο θερινό τετράμηνο.
Αυτό που με έχει προβληματίσει είναι το ότι διάβασα πως σημαντικό μέρος της αξιολόγησης αποτελεί κάποια ομαδική εργασία.
Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις με τι τρόπο πραγματοποιείται κάτι τέτοιο στο πλαίσιο ενός εξ αποστάσεως προγράμματος;

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7303 στις: Μάιος 03, 2016, 09:25:25 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση pavlitsa! Και εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα.. Λες καλύτερα μάθημα κατεύθυνσης για το καλοκαίρι; Αν δεν κάνεις διπλωματική με τι μένεις στο εαρινό εξάμηνο; 2 μαθήματα;

Παρακαλώ! Να σου πω την αλήθεια...εμένα με εξυπηρετεί το καλοκαίρι να πάρω μάθημα κατεύθυνσης γιατί ο χειμώνας θα είναι πολύ ζόρικος. Θα έχω να προετοιμάσω παιδιά για Πανελλήνιες. Οπότε θέλω να είμαι πιο άνετα στο εαρινό (με δύο μαθήματα, όπως είπες ), μιας και οι εξετάσεις μας θα πέσουν με τις εισαγωγικές. Εσύ κανονίζεις!  ;)

Έχει κάνει κανείς διπλωματική να μας πει την εμπειρία του;

Αποσυνδεδεμένος pavlitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πάντες ἄνθρωποι τοῦ εἰδέναι ὀρέγονται φύσει.
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7304 στις: Μάιος 03, 2016, 09:34:14 μμ »
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!Εχεις να μου προτεινεις καποιον καθηγητη για το 621?

Υπεύθυνος είναι ο Αγγελίδης αλλά διδάσκουσα είχα την Ηλιάδου. Μου φάνηκε χαλαρή, όχι αυστηρή και επεξηγηματική στις τηλεδιασκέψεις. Αλλά αυτό που με χάλασε - και δεν ξέρω αν το παρατήρησαν και οι άλλοι- είναι ότι κάνει συστηματικά κραυγαλέα ορθογραφικά λάθη. Σε συνδυασμό με το νεαρό της ηλικίας της μου δημιούργησε ανασφάλεια... Δεν ξέρω πως βαθμολογεί γιατί δεν έχει διορθώσει την ατομική μου και οι ομαδικές είναι προαιρετικές. Όπου διαπίστωσε ελλείψεις, μας έστειλε τις παρατηρήσεις της αλλά δε βαθμολόγησε. Στην επικοινωνία είναι αρκετά άμεση και βοηθητική. Έχοντας ακούσει για άλλους παράξενους καθηγητές, θα την ξαναπροτιμούσα.  :)

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7305 στις: Μάιος 03, 2016, 09:50:10 μμ »
Πήρα στο πρώτο εξάμηνο το 501, είναι αρκετά απαιτητικό αλλά μου φάνηκε εξαιρετικά ενδιαφέρον. Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στις λέξεις και παρόλο που πολλές φορές κουράστηκα(σκέψου 13 μικρές εργασίες) με κράτησαν σε ρυθμό κατά τη διάρκεια του εξαμήνου και έμαθα πολλά όμορφα πράγματα. Το συστήνω με την Αγνή Στυλιανού-Γεωργίου.

Καλησπέρα! Στο 501, οι μικρές εργασίες είναι μάλλον σαν τις εβδομαδιαίες δραστηριότητες που είχα αυτό το τετράμηνο σε κάποια μαθήματα υποθέτω. Σωστά; Οι ομαδικές είναι προαιρετικές;

Αποσυνδεδεμένος nikiale

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7306 στις: Μάιος 03, 2016, 09:54:52 μμ »
Kandr σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Καλή συνέχεια
 

Αποσυνδεδεμένος RunaiX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7307 στις: Μάιος 03, 2016, 10:22:00 μμ »
Οκ ευχαριστώ και πάλι pavlitsa!  :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158523
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.