*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3139117 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7630 στις: Μάιος 25, 2016, 09:31:39 πμ »
Πώς είναι δυνατόν 2 μήνες; Αφού τον Ιούνιο έχουν ορκωμοσία!!!

ορκωμοσία έχουν γιαυτούς που τελείωσαν τον Ιανουάριο...
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7631 στις: Μάιος 25, 2016, 10:01:52 πμ »
Το 621 μονο ο Αγγελίδης το έχει;  Προτεινόμενος διδάσκων είναι μόνο αυτός στη δήλωση! Τον επέλεξα! Αν υπάρχουν κι άλλοι διδάσκοντες να το αφήσω το μάθημα για άλλο τετράμηνο!

Δεν είναι μόνο ο Αγγελίδης αλλά και η Γεροσίμου που είχα εγώ και άλλη μια καθηγήτρια. Απλά προφανώς τα τμήματα έχουν κλείσει μαζί με αυτές και έχει μείνει του Αγγελίδη.

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7632 στις: Μάιος 25, 2016, 10:03:56 πμ »
ορκωμοσία έχουν γιαυτούς που τελείωσαν τον Ιανουάριο...

Sokrati κάνεις λάθος η ορκωμοσία είναι για όλους. Άλλωστε έχουν στείλει μηνύματα σε όλους. Ξέρω άτομα που τελειώνουν τώρα τον Μάιο και θα πάνε επομένως δεν ισχύει αυτό που λες!

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7633 στις: Μάιος 25, 2016, 10:10:02 πμ »
Sokrati κάνεις λάθος η ορκωμοσία είναι για όλους. Άλλωστε έχουν στείλει μηνύματα σε όλους. Ξέρω άτομα που τελειώνουν τώρα τον Μάιο και θα πάνε επομένως δεν ισχύει αυτό που λες!

το ότι εστειλαν μυνημα σε όλους δεν λέει κάτι... και εγώ ήμουν στο πρώτο εξάμηνο και πήρα το μύνημα... τώρα αν ορκίζουν ζχωρίς να έχουν βγάλει βαθμολογία και εκδόσει πτυχίο είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7634 στις: Μάιος 25, 2016, 10:12:44 πμ »
Μίλησα με τις συμβούλους και μου είπαν ότι προτεραιότητα στη διόρθωση έχουν τα δικά μας τα γραπτά έναντι των υπολοίπων. Μόλις βγουν οι βαθμολογίες ΟΛΩΝ των τελειοφοίτων (διαδικασία που μπορεί να κρατήσει 2 μήνες) το πανεπιστήμιο στέλνει αμέσως τα χαρτιά μας στον Δοαταπ και απο εκεί και πέρα δεν έχουν καμία εμπλοκή. Εγώ θα πρότεινα αρχικά ο κάθε ένας να στείλει προσωπικό μειλ σε όλους τους καθηγητές του έτσι ώστε να βαθμολογηθούν γρήγορα τα γραπτά μας και μετά να απευθυνθούμε στο πανεπιστήμιο

Όσον αφορά τις βαθμολογίες, μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που λες για 2 μήνες. Δεν ξέρω τι σου είπε η σύμβουλος αλλά τα υπόλοιπα τετράμηνα οι βαθμολογίες έβγαιναν έως την πρώτη εβδομάδα από το νέο τετράμηνο. Οι καθηγητές δεν μπορούν να το καθυστερήσουν παραπάνω. Ποτέ δεν έχουν καθυστερήσει παραπάνω. Τώρα επειδή είναι και η ορκωμοσία πάντα όλα γίνονται γρηγορότερα γιατί πρέπει να ετοιμάσουν και την τελετή. Τον Ιανουάριο καθυστέρησαν πάρα πολύ όχι γιατί δεν είχαν τους βαθμούς από τους καθηγητές αλλά επειδή δεν έστειλαν τα πτυχία έγκυρα κάτι που τώρα ήδη το δουλεύουν. Μια βδομάδα πριν έστειλαν με μειλ τα ονόματα των φοιτητών με εκκρεμότητα σε χαρτιά για να τα φέρουν στα εξεταστικά κέντρα και να κλείσουν οι φάκελοι. Επομένως μέσα στον Ιούνη πιστεύω  να τα στείλουν. Φυσικά για αναγνώριση δεν ξέρω κατά πόσο προλαβαίνουμε με τα νέα δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7635 στις: Μάιος 25, 2016, 10:14:27 πμ »
το ότι εστειλαν μυνημα σε όλους δεν λέει κάτι... και εγώ ήμουν στο πρώτο εξάμηνο και πήρα το μύνημα... τώρα αν ορκίζουν ζχωρίς να έχουν βγάλει βαθμολογία και εκδόσει πτυχίο είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ

Κανονικά είναι κάποιος στην ορκωμοσία από τώρα σαν όνομα και επίσημα μετά την βαθμολογία. Θα πάνε άτομα που ξέρω από Θεσσαλονίκη γι' αυτό το λέω. Το σκεφτόμουν και εγώ αλλά δεν θα τα καταφέρω.

Αποσυνδεδεμένος evi_b

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7636 στις: Μάιος 25, 2016, 10:43:05 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Μπορεί κανείς να μου πει τι θέματα βάζουν στο 511; Επίσης το 500 σαν μάθημα είναι εύκολο και τι εργασίες θέλει;

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7637 στις: Μάιος 25, 2016, 12:01:14 μμ »
Γεια σας παιδιά!Ποιό μάθημα προτείνετε να πάρω από έρευνα;Το 510 ή το 511;Υπάρχει κάποιος που έχει πάρει σε αρχικό εξάμηνο το 610 και σε επόμενο ένα από τα 510, 511 ή 512;

Αποσυνδεδεμένος Iωάννα_Κομοτηνή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7638 στις: Μάιος 25, 2016, 12:02:06 μμ »
Οι ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών που μπαίνουν στο 501 " Ψυχολογικές Διαστάσεις στην εκπαίδευση" είναι κρίσεως;;Προέρχονται κυρίως από το βιβλίο ή από τις σημειώσεις;;Παρακαλώ,όποιος γνωρίζει ας με διαφωτήσει,γιατί έχω αγχωθεί αρκετά με το εν λόγω μάθημα!!  :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος Iωάννα_Κομοτηνή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7639 στις: Μάιος 25, 2016, 12:06:17 μμ »
Γεια σας παιδιά!Ποιό μάθημα προτείνετε να πάρω από έρευνα;Το 510 ή το 511;Υπάρχει κάποιος που έχει πάρει σε αρχικό εξάμηνο το 610 και σε επόμενο ένα από τα 510, 511 ή 512;
Το 510 το είχα στο εξάμηνο που μας πέρασε.Είναι αρκετά κατανοητό,αλλά έχει μια απαιτητική εργασία για την οποία θα πρέπει να αρχίσεις να δουλεύεις από τις πρώτες εβδομάδες και να οργανώσεις πολύ καλά το χρόνο σου.Κατά τα άλλα και οι εξετάσεις ήταν σχετικά εύκολες για όποιον είχε διαβάσει καλά το βιβλίο.

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7640 στις: Μάιος 25, 2016, 12:37:31 μμ »
Το 510 το είχα στο εξάμηνο που μας πέρασε.Είναι αρκετά κατανοητό,αλλά έχει μια απαιτητική εργασία για την οποία θα πρέπει να αρχίσεις να δουλεύεις από τις πρώτες εβδομάδες και να οργανώσεις πολύ καλά το χρόνο σου.Κατά τα άλλα και οι εξετάσεις ήταν σχετικά εύκολες για όποιον είχε διαβάσει καλά το βιβλίο.

 Μόνο 1 εργασία έχει το 510; Το θέμα στο δίνει ο καθηγητής ή το διαλέγεις εσύ; Γράφεις εξετάσεις με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις;

Αποσυνδεδεμένος Iωάννα_Κομοτηνή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7641 στις: Μάιος 25, 2016, 12:43:07 μμ »
Μόνο 1 εργασία έχει το 510; Το θέμα στο δίνει ο καθηγητής ή το διαλέγεις εσύ; Γράφεις εξετάσεις με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις;
Έχει δραστηριότητες,αλλά σχετίζονται όλες με την τελική εργασία.Το θέμα το διαλέγεις εσύ.Θα ετοιμάσεις και θα παρουσιάσεις μια έρευνα.Οι εξετάσεις είναι με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις.
Προσωπικά,ήταν η πρώτη μου επαφή με έρευνα,αλλά με μεθοδικότητα και διάβασμα,νομίζω πως τα πήγα καλά!

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7642 στις: Μάιος 25, 2016, 12:45:29 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ Ιωάννα!Σου δίνουν μια κατεύθυνση προς τα που θα στραφείς για την έρευνά σου;ή είναι εντελώς ελεύθερο το θέμα;Επίσης ποιός θα απαντήσει στην έρευνα;

Αποσυνδεδεμένος gravix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7643 στις: Μάιος 25, 2016, 01:38:25 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Είναι επιβεβαιωμένο ότι μπορούμε να πάρουμε 1 μάθημα+2 σεμινάρια για το θερινό; Παλαιότερα είχε γραφτεί νομίζω για 1+1.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 513

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.