*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127413 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9128 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 10:32:01 μμ »
Περιπου καταλαβα :) Ομως και παλι μου βγαζει τελειως ασχετα πραγματα στην αναζητηση με αυτα που ψαχνω. Μηπως το google ειναι καλυτερη λυση απο την βιβλιοθηκη Λινα ;

Φοβάμαι πως το τεστ που διάλεξες δεν έχει αρκετή βιβλιογραφία. Άν ένα τεστ έχει μεγάλη βιβλιογραφία τότε θα έχεις την ευκαιρία να βρεις αυτά που ψάχνεις. Σίγουρα θα διαβάσεις πολλά άρθρα μέχρι να απαντηθούν τα ερωτήματά σου. Η βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου εμένα με βολεύει περισσότερο από το google. Εκεί βρίσκω περισσότερα και πιο σύγχρονα άρθρα από το google. Μήπως να ψάξεις για κανένα άλλο τεστ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Dagreton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9129 στις: Νοέμβριος 30, 2016, 10:07:22 πμ »
Καλημερα! Μμμ.. για το mmpi-2 ποια η γνωμη σου;

Αποσυνδεδεμένος taniademe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9130 στις: Νοέμβριος 30, 2016, 11:13:11 πμ »
taniademe, καλησπέρα. Και εγώ ενδιαφέρομαι για διπλωματική. Μπορείς να μας πεις για λίγο για τη διαδικασία; Πόσο καιρό έκανες να την τελειώσεις;Σκέφτομαι να τη δηλώσω το Σεπτέμβρη. Θα τελειώσω άραγε σε ένα τετράμηνο; Σε βοήθησαν καθόλου οι καθηγητές για το θέμα ή ήταν καθαρά δική σου υπόθεση η επιλογή; Η έκταση που απαιτούνταν να έχει η εργασία; Πες μας ο,τι μπορείς στο Forum αλλιώς στείλε μου και π.μ. ή να σου στείλω και εγώ για περισσότερες ερωτήσεις.

Κορίτσια η έκταση είναι 20.000 λεξεις χωρίς περιεχομενα/βιβλιογραφία. Το θέμα είναι καθαρά δική μας υπόθεση. Αν σκέφτεστε τον επόμενο Σεπτέμβριο να ξεκινήσετε καλό είναι οταν τελειώσετε το χειμερινό εξάμηνο να ξεκινήσετε να γράφετε να τη δική σας ερευνητική πρόταση (5-6 σελίδες για το θέμα σας) και να προσσεγγίζετε καθηγητές που είναι σχετικοί με το αντικείμενο. Αν κάποιος από αυτούς δεχτεί να σας αναλάβει καλό είναι να ξεκινήσετε να δουλεύετε τη διπλωματική σας για να προλάβετε να τελειώσετε σε 5-6 μήνες. Διαφορετικά περιμένετε το Σεπτέμβριο , ξεκινάτε τη διαδικασία τον Οκτώμβριο και αναλόγως το χρόνο τελειώνετε. Εμένα με πήρε 5 γεμάτους μήνες αλλά τη δούλευα το καλοκαίρι εντατικότατα που δεν δούλευα. Αν εργάζεστε βγαίνει πολύ δύσκολα σε 6  μήνες.Ουσιαστικά η επιλογή του θέματος και όλη η δουλειά είναι δική μας.

Αποσυνδεδεμένος philkath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9131 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 03:06:29 μμ »
Taniademe, σε ευχαριστούμε για τις διευκρινίσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος yankou13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9132 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 04:25:11 μμ »
Παιδιά καλησπέρα σας!! Όσοι από εσάς είστε και στην ομάδα του facebook, έχουμε αναλάβει μία πρωτοβουλία να στείλουμε μία επιστολή στο Πανεπιστήμιο ώστε όσοι τελειώνουμε τον Μάιο να διορθωθούν τα γραπτά των τελειόφοιτων πρώτα ώστε να καταφέρουμε να μπούμε στους πίνακες ειδικής το ερχόμενο καλοκαίρι, μιας και πολλοί συνάδελφοι εξαιτίας της καθυστέρησης του Παν/μιου δεν πρόλαβαν να ενταχθούν στους πίνακες. Δεν είναι κάτι επίσημο, εάν όμως μαζευτούμε αρκετά παιδιά κάτι μπορεί να γίνει, δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα. Όσοι από εσάς θέλετε να συμμετέχετε, στείλτε το ον/μο σας, αριθμό φοιτητικής ταυτότητας και μειλ σε ένα συγκεκριμένο παιδι, το οποίο θα βρείτε στις ομάδες του φεισμπουκ, έχει αναρτήσει σχετικό ποστ. Έχουμε μαζευτεί 100 άτομα περίπου. Είναι μία ομαδική προσπάθεια, και ίσως καταφέρουμε κάτι!

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9133 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 07:04:03 μμ »
Παιδιά καλησπέρα σας!! Όσοι από εσάς είστε και στην ομάδα του facebook, έχουμε αναλάβει μία πρωτοβουλία να στείλουμε μία επιστολή στο Πανεπιστήμιο ώστε όσοι τελειώνουμε τον Μάιο να διορθωθούν τα γραπτά των τελειόφοιτων πρώτα ώστε να καταφέρουμε να μπούμε στους πίνακες ειδικής το ερχόμενο καλοκαίρι, μιας και πολλοί συνάδελφοι εξαιτίας της καθυστέρησης του Παν/μιου δεν πρόλαβαν να ενταχθούν στους πίνακες. Δεν είναι κάτι επίσημο, εάν όμως μαζευτούμε αρκετά παιδιά κάτι μπορεί να γίνει, δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα. Όσοι από εσάς θέλετε να συμμετέχετε, στείλτε το ον/μο σας, αριθμό φοιτητικής ταυτότητας και μειλ σε ένα συγκεκριμένο παιδι, το οποίο θα βρείτε στις ομάδες του φεισμπουκ, έχει αναρτήσει σχετικό ποστ. Έχουμε μαζευτεί 100 άτομα περίπου. Είναι μία ομαδική προσπάθεια, και ίσως καταφέρουμε κάτι!
πως λέγεται η ομάδα στο fb;; τελειωνω κ γω το καλοκαιρι κ εννδιαφερομαι

Αποσυνδεδεμένος Lina92

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9134 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 07:08:35 μμ »
πως λέγεται η ομάδα στο fb;; τελειωνω κ γω το καλοκαιρι κ εννδιαφερομαι

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ: ΠΜΣ ΕΙΔΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ


Αποσυνδεδεμένος yankou13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9135 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 08:50:57 μμ »
Υπάρχουν 2 ομάδες. 1) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ: ΠΜΣ ΕΙΔΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ https://www.facebook.com/groups/EidikiEkpaidefsi2014/?ref=bookmarks
 2) ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ UNIVERSITY OF NICOSIA-MASTER: ΕΙΔΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ https://www.facebook.com/groups/eidikiekpaideusi/


Μία σημείωση μόνο. Στη 2η ομάδα, λόγω του ότι είναι κλειστή, θα πρέπει να στείλετε προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή και να του πείτε να σας εντάξει στην ομάδα λέγοντας παράλληλα τα μαθήματα που έχετε επιλεξει γι αυτο το εξαμηνο. Γιατί θελουν καθαρα να απευθυνεται η ομαδα μονο σε φοιτητες του συγκεκριμενου μεταπτυχιακου.

Αποσυνδεδεμένος mariakaps

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9136 στις: Δεκέμβριος 02, 2016, 01:34:45 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Έχω πάρει το μάθημα 610 Μέτρηση και Αξιολόγηση στην Εκπαίδευση. Έχω να παραδώσω μια εργασία την Κυριακή και με έχει δυσκολέψει λίγο. Μήπως το έχει πάρει κάποιος αυτό το μάθημα?

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9137 στις: Δεκέμβριος 02, 2016, 11:24:01 μμ »
Που βλέπουμε στο students intranet τον μεσο όρο της βαθμολογιας μας;

Αποσυνδεδεμένος ZZZZZ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9138 στις: Δεκέμβριος 03, 2016, 12:27:32 πμ »
Που βλέπουμε στο students intranet τον μεσο όρο της βαθμολογιας μας;

My Grade Report κατω κατω δεξια βγαζει το GPA.

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9139 στις: Δεκέμβριος 03, 2016, 05:53:22 μμ »
Και οι δύο ομάδες είναι κλειστές. Σε ποια να γίνουμε μέλη και να στείλουμε μήνυμα;

Αποσυνδεδεμένος Dagreton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9140 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 02:32:15 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Έχω πάρει το μάθημα 610 Μέτρηση και Αξιολόγηση στην Εκπαίδευση. Έχω να παραδώσω μια εργασία την Κυριακή και με έχει δυσκολέψει λίγο. Μήπως το έχει πάρει κάποιος αυτό το μάθημα?

Το έχω πάρει το μάθημα και παρέδωσα σημερα την εργασία .

Αποσυνδεδεμένος justunme

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9141 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 07:27:58 μμ »
Καλησπέρα! Έχω μία απορία για το πως μπορώ να δηλώσω τα μαθήματα μου σε βάθος των τετραμήνων, έτσι ώστε να καταφέρω μαζί με την πρακτική να τελειώσω στην ώρα μου! Είμαι στο Εφαρμοσμένης Ειδικής, δηλαδή έχω και τα 3 σεμινάρια επιπλέον. Ξέρω πως το ανώτερο των μαθημάτων είναι 3 ανά τετράμηνο,όμως πως θα δηλώσω τα σεμινάρια μου;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158547
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 466
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.