*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3135972 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9534 στις: Μάρτιος 23, 2017, 11:33:01 πμ »
Καλημέρα.Έχω τελειώσει τον Φλεβάρη και έστειλα τα δικαιολογητικά μου στον Δοαταπ αλλά δεν έχω πάρει ακομη αριθμό πρωτοκόλλου.Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν από το Πανεπιστήμιο ότι δεν έχουν σταλεί ακόμη τα πτυχία μας στον Δοαταπ.Αριθμό πρωτοκόλλου παίρνεις απ την στιγμή που θα παραλάβουν και τα δικαιολογητικά από το Πανεπιστήμιο;Είχα διαβάσει πως πέρυσι είχαν κινηθεί κάποιοι συνάδελφοι με επιστολή προς τον υπουργό για να μπορέσουν να υποβάλλουν αίτηση μόνο με το αντίγραφο του πτυχίου αφού τους καθυστερούσε η αναγνώριση...Τελικά το δέχτηκαν οι δευτεροβάθμιες αυτό;
Ακούω πως θα γίνουν νωρίτερα οι αιτήσεις φέτος και αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω και φέτος  :'(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nikiale

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9535 στις: Μάρτιος 23, 2017, 10:21:57 μμ »
Καλημέρα.Έχω τελειώσει τον Φλεβάρη και έστειλα τα δικαιολογητικά μου στον Δοαταπ αλλά δεν έχω πάρει ακομη αριθμό πρωτοκόλλου.Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν από το Πανεπιστήμιο ότι δεν έχουν σταλεί ακόμη τα πτυχία μας στον Δοαταπ.Αριθμό πρωτοκόλλου παίρνεις απ την στιγμή που θα παραλάβουν και τα δικαιολογητικά από το Πανεπιστήμιο;Είχα διαβάσει πως πέρυσι είχαν κινηθεί κάποιοι συνάδελφοι με επιστολή προς τον υπουργό για να μπορέσουν να υποβάλλουν αίτηση μόνο με το αντίγραφο του πτυχίου αφού τους καθυστερούσε η αναγνώριση...Τελικά το δέχτηκαν οι δευτεροβάθμιες αυτό;
Ακούω πως θα γίνουν νωρίτερα οι αιτήσεις φέτος και αγχώνομαι μήπως δεν προλάβω και φέτος  :'(
Εστειλα με courier τα χαρτιά μου 1/2/17. Μετα από ακριβώς 15 μέρες πήρα το doatap και μου έδωσε  τηλεφωνικά τον αριθμό πρωτοκόλλου.  21 Φεβρουαρίου μου έτειλε μήνυμα ο δοαταπ, στο email μου, που αναφέρει επίσημα πλέον τον αριθμό πρωτοκόλλου και ότι μπορώ να παρακολουθώ on line την πορεία της αίτησης μου. Από την πορεία της αίτησης μου φαίνεται ότι το πανεπιστήμιο δεν έχει στείλει ακόμη τα απαραίτητα έγγραφα στον δοαταπ.
Εχουν καθυστερήσει να τα στείλουν, άκουσα ότι ένας λόγος είναι η επισκεψη Γαβρόγλου στη Κύπρο.

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9536 στις: Μάρτιος 24, 2017, 12:37:04 πμ »
Εχουν καθυστερησει παρα πολυ..υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην προλαβουμε τις αιτησεις...στον Δοαταπ που πηγα για την αιτηση ήταν ιδιαιτερα επικριτικοι με το πανεπιστημιο γιατι καθυστερει και μετα πιεζει(ειδικα περυσι η πιεση ηταν πολυ μεγαλη μου ειπαν) .φετος υπαρχει περιπτωση να ειμαστε το ιδιο τυχεροι..

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9537 στις: Μάρτιος 24, 2017, 01:49:46 πμ »
Εχουν καθυστερησει παρα πολυ..υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην προλαβουμε τις αιτησεις...στον Δοαταπ που πηγα για την αιτηση ήταν ιδιαιτερα επικριτικοι με το πανεπιστημιο γιατι καθυστερει και μετα πιεζει(ειδικα περυσι η πιεση ηταν πολυ μεγαλη μου ειπαν) .φετος υπαρχει περιπτωση να ειμαστε το ιδιο τυχεροι..

Τα χαρτιά απο το πανεπιστήμιο στάλθηκαν σημερα. Τωρα για το αν θα προλάβουμε δεν ξερω εμένα μου φαίνεται δύσκολο. Με καθησυχάζει λίγο το γεγονός οτι πέρυσι πρόλαβαν και οι απόφοιτοι Μαΐου απο την αλλη βέβαια λένε ότι οι αιτήσεις φέτος θα γίνουν πιο νωρίς... Άγχος.. :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9538 στις: Μάρτιος 29, 2017, 10:25:58 μμ »
Τα χαρτιά απο το πανεπιστήμιο στάλθηκαν σημερα. Τωρα για το αν θα προλάβουμε δεν ξερω εμένα μου φαίνεται δύσκολο. Με καθησυχάζει λίγο το γεγονός οτι πέρυσι πρόλαβαν και οι απόφοιτοι Μαΐου απο την αλλη βέβαια λένε ότι οι αιτήσεις φέτος θα γίνουν πιο νωρίς... Άγχος.. :(
Εντάξει γιατί να μην προλάβουμε;;Ακόμη γίνονται οι εγγραφές στο σύστημα και δεν έχει ανακοινωθεί ποτε θα γίνουν οι αιτήσεις.Δεν νομίζω να γίνουν νωρίτερα από 15 Ιουνίου..Ελπίζω και εύχομαι δηλαδή...
Τον αριθμό πρωτοκόλλου στον στέλνουν από μόνοι τους μόλις τα πρωτοκολλήσουν η πρέπει να πάρεις τηλεφωνο..Ρωταω γιατί εχω παρει δυο φορές και δεν έχει πρωτοκολληθεί ακόμη η αίτηση μου..Εχει πάρει κανείς την αναγνώριση να μας πει ποσο έκαναν στον δοαταπ;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2017, 10:29:30 μμ από eleanna »

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9539 στις: Μάρτιος 30, 2017, 12:38:53 πμ »
Εντάξει γιατί να μην προλάβουμε;;Ακόμη γίνονται οι εγγραφές στο σύστημα και δεν έχει ανακοινωθεί ποτε θα γίνουν οι αιτήσεις.Δεν νομίζω να γίνουν νωρίτερα από 15 Ιουνίου..Ελπίζω και εύχομαι δηλαδή...
Τον αριθμό πρωτοκόλλου στον στέλνουν από μόνοι τους μόλις τα πρωτοκολλήσουν η πρέπει να πάρεις τηλεφωνο..Ρωταω γιατί εχω παρει δυο φορές και δεν έχει πρωτοκολληθεί ακόμη η αίτηση μου..Εχει πάρει κανείς την αναγνώριση να μας πει ποσο έκαναν στον δοαταπ;


Στο facebook έχουμε κανει μια ομάδα και έχουμε βάλει δικηγόρο για να βοηθήσει στη γρήγορη αναγνώριση. Ψάξε να μπεις και εσύ αν θες. Ο Δοαταπ σου λέει μέχρι 3 μήνες αλλα εγώ εχω φίλη που τελειωσε Ιούνιο και πήρε την αναγνώριση το Δεκέμβριο. Δεν υπάρχει στάνταρ χρόνος.

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9540 στις: Μάρτιος 30, 2017, 01:20:00 πμ »
@marieta90 : Μπορείς να μας πεις το όνομα της ομάδας να μπούμε όσοι ενδιαφερόμαστε?

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9541 στις: Μάρτιος 30, 2017, 10:01:25 πμ »
@marieta90 : Μπορείς να μας πεις το όνομα της ομάδας να μπούμε όσοι ενδιαφερόμαστε?


Απόφοιτοι Ειδικής Εκπαιδευσης-Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Αποσυνδεδεμένος mplr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9542 στις: Μάρτιος 30, 2017, 04:48:59 μμ »
Καλησπέρα σας, ήθελα να ρωτησω τι αλλαγες εχουν γινει στο μεταπτυχιακο σε σχεση με περυσι;ποσα μαθηματα εχει;ειναι 2 ετες και εχει και πρακτικη;

Αποσυνδεδεμένος renna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9543 στις: Απρίλιος 03, 2017, 04:28:38 μμ »

Στο facebook έχουμε κανει μια ομάδα και έχουμε βάλει δικηγόρο για να βοηθήσει στη γρήγορη αναγνώριση. Ψάξε να μπεις και εσύ αν θες. Ο Δοαταπ σου λέει μέχρι 3 μήνες αλλα εγώ εχω φίλη που τελειωσε Ιούνιο και πήρε την αναγνώριση το Δεκέμβριο. Δεν υπάρχει στάνταρ χρόνος.

Καλησπέρα. Τελείωσα κ εγώ τον Ιανουάριο και θα ήθελα να συμμετέχω και εγώ αλλά δεν έχω λογαριασμό στο facebook. Θα μπορούσα να επικοινωνήσω με την ομάδα σε κάποιο εμαιλ ή θα πρέπει να δημιουργήσω λογαριασμό;

Αποσυνδεδεμένος dimief

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9544 στις: Απρίλιος 03, 2017, 08:20:26 μμ »
καλησπέρα. Κι εγώ τελείωσα το Φεβρουάριο, έστειλα τα δικαιολογητικά στον ΔΟΑΤΑΠ, πήρα αριθμό πρωτοκόλλου, ήρθε και το πτυχίο στο σπίτι, αλλά στην πορεία της αίτησης στη σελίδα του ΔΟΑΤΑΠ μου λέει ότι λείπουν τα δικαιολογητικά του Πανεπιστημίου. Πήρα σήμερα στην Κύπρο και μου είπαν ότι εφόσον ήρθαν σε μένα τα χαρτιά, έχουν πάει και στην Αθήνα, γιατί τα έστειλαν ταυτόχρονα.
έχω αγχωθεί γιατί άκουσα κι εγώ ότι οι αιτήσεις θα γίνουν νωρίτερα φέτος.
Πώς μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σας? στο fb είναι κλειστό το γκρουπ και χρειάζεται κάποιος να μου κάνει πρόσκληση? Πώς μπορώ αλλιώς να επικοινωνήσω με κάποιον από εσάς που έχετε βάλει δικηγόρο για τις ενέργειες που κάνετε για να προλάβουμε? Επικοινώνησε κανείς με Υπουργείο?
Ευχαριστώ, περιμένω απάντηση από όποιον έχει πληροφορίες 

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9545 στις: Απρίλιος 03, 2017, 10:21:56 μμ »
Καλησπέρα σας, ήθελα να ρωτησω τι αλλαγες εχουν γινει στο μεταπτυχιακο σε σχεση με περυσι;ποσα μαθηματα εχει;ειναι 2 ετες και εχει και πρακτικη;

Καλησπέρα, έχει πλέον 9 μαθήματα αυτό που είναι μαζί με την Πάτρα, μπορεί να πάρεις 3 μαθήματα ανά εξάμηνο άρα 1,5 χρόνο, και ένα εξάμηνο πρακτική δλδ 2 χρόνια συνολικά. Κατ' εμέ είναι αρκετά απαιτητικό.

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9546 στις: Απρίλιος 03, 2017, 11:04:04 μμ »
Η ομάδα λέγεται Απόφοιτοι Ειδικής Εκπαίδευσης-Πανεπιστήμιο Λευκωσίας. Δεν χρειάζεται πρόσκληση. Γραφτείτε και ρωτήστε εκεί να σας απαντήσουν τα άτομα που συντονίζουν τις ενέργειες με τον δικηγόρο.

Αποσυνδεδεμένος renna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9547 στις: Απρίλιος 05, 2017, 08:28:52 μμ »
Η ομάδα λέγεται Απόφοιτοι Ειδικής Εκπαίδευσης-Πανεπιστήμιο Λευκωσίας. Δεν χρειάζεται πρόσκληση. Γραφτείτε και ρωτήστε εκεί να σας απαντήσουν τα άτομα που συντονίζουν τις ενέργειες με τον δικηγόρο.

Ευχαριστώ πολύ. Μόλις άνοιξα λογαριασμό στο Facebook κ έκανα αίτημα να γίνω μέλος. Ελπίζω να προλάβω τις διαδικασίες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 266
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 259
Σύνολο: 260

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.