*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127435 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SkyIsBlue@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9548 στις: Απρίλιος 07, 2017, 11:47:22 πμ »
Καλημέρα σας! Είμαι καινούργια στο forum. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εάν γνωρίζετε...κατέθεσα τα χαρτιάμου για το μεταπτυχιακό πρόγραμμα στο Πανεπιστήμο Λευκωσίας. Τα έστειλα την Δευτέρα και δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Θεωρείτε ότι έχουν καθυστερήσει που σημαίνει ότι δεν θα με δεχτούν?Σε πόσο καιρό απαντούν συνήθως?Επίσης εάν μπορεί κάποιος να πει τις εντυπώσεις του...είναι δύσκολο μεταπτυχιακό?Έχει πολλές απαιτήσεις?Αξίζει να μπει κάποιος σε αυτή τη διαδικασία?Καλύτερα μεταπτυχιακό στην Ελλάδα με παρακολούθηση ή Κύπρο εξ αποστάσεως?Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9549 στις: Απρίλιος 07, 2017, 01:23:42 μμ »
Καλημέρα σας! Είμαι καινούργια στο forum. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εάν γνωρίζετε...κατέθεσα τα χαρτιάμου για το μεταπτυχιακό πρόγραμμα στο Πανεπιστήμο Λευκωσίας. Τα έστειλα την Δευτέρα και δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Θεωρείτε ότι έχουν καθυστερήσει που σημαίνει ότι δεν θα με δεχτούν?Σε πόσο καιρό απαντούν συνήθως?Επίσης εάν μπορεί κάποιος να πει τις εντυπώσεις του...είναι δύσκολο μεταπτυχιακό?Έχει πολλές απαιτήσεις?Αξίζει να μπει κάποιος σε αυτή τη διαδικασία?Καλύτερα μεταπτυχιακό στην Ελλάδα με παρακολούθηση ή Κύπρο εξ αποστάσεως?Ευχαριστώ πολύ!
Καλημέρα, θα σου απαντήσουν μετά από 15-20 μέρες περίπου και θα γίνεις εκτός απροόπτου αποδεκτή. Απαιτήσεις έχει ιδίως αν έχεις οικογένεια, αν έχεις ελεύθερο χρόνο τότε θα σου είναι πιο εύκολο. Όλα είναι θέμα χρόνου και κόστους γι αυτό είναι και σχετικά για τον καθένα...

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9550 στις: Απρίλιος 08, 2017, 05:26:37 μμ »
Καλημέρα σας! Είμαι καινούργια στο forum. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εάν γνωρίζετε...κατέθεσα τα χαρτιάμου για το μεταπτυχιακό πρόγραμμα στο Πανεπιστήμο Λευκωσίας. Τα έστειλα την Δευτέρα και δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Θεωρείτε ότι έχουν καθυστερήσει που σημαίνει ότι δεν θα με δεχτούν?Σε πόσο καιρό απαντούν συνήθως?Επίσης εάν μπορεί κάποιος να πει τις εντυπώσεις του...είναι δύσκολο μεταπτυχιακό?Έχει πολλές απαιτήσεις?Αξίζει να μπει κάποιος σε αυτή τη διαδικασία?Καλύτερα μεταπτυχιακό στην Ελλάδα με παρακολούθηση ή Κύπρο εξ αποστάσεως?Ευχαριστώ πολύ!
Στην Ελλάδα με παρακολούθηση και είναι και πιο μικρό το κόστος.....

Αποσυνδεδεμένος SkyIsBlue@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9551 στις: Απρίλιος 08, 2017, 11:15:07 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ!!! Όσον αφορα το μεταπτυχιακό για Ελλάδα το λες αυτό μονο για το οικονομικο ή συντρεχουν και άλλοι λόγοι?Επειδή υπολογίζοντας τα έξοδα μεταφοράς μου βλέπω ότι τα υπόλοιπα θα τα δώσω στις βενζινες μου οποτε το ίδιο μου έρχεται....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος maria_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9552 στις: Απρίλιος 12, 2017, 01:39:19 μμ »
Αν και ακόμα είναι νωρίς, σχετικά με τις αιτήσεις ειδικής αγωγής που κανονικά γίνονται κάθε χρόνο το καλοκαίρι και τώρα θα γίνουν πολύ νωρίς, να υποθέσω ότι αφού το έτος τελειώνει προς το Μάιο-Ιούνιο, όταν θα τελειώνουμε θα περιμένουμε έναν ακόμα χρόνο για να το καταθέσουμε;

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 684
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9553 στις: Απρίλιος 19, 2017, 10:08:04 πμ »
Παιδιά πήρε κανείς την αναγνώριση από τους απόφοιτους του Φλεβάρη;

Αποσυνδεδεμένος nikiale

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9554 στις: Απρίλιος 19, 2017, 02:28:32 μμ »
Παιδιά πήρε κανείς την αναγνώριση από τους απόφοιτους του Φλεβάρη;
Ποια αναγνώριση; Στις 22 Μαρτίου περίπου έστειλε το πανεπιστήμιο τα χαρτια μας στο δοαταπ. Στην online πορεία της αίτησης μου  φαινεται ότι δεν εκκρεμει κανένα έγγραφο, αλλά τίποτα παραπέρα. Στη πορεία φακέλου δε φαίνεται να έχει γίνει ούτε έλεγχος στοιχείων

Αποσυνδεδεμένος zoi_ra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9555 στις: Απρίλιος 20, 2017, 11:39:14 πμ »
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν για το καλοκαιρινό εξάμηνο έχετε να προτείνετε κάποιο από τα μαθήματα του β' κύκλου (EDUG-500    Θεωρία και Φιλοσοφία της Εκπαίδευσης, EDUG-501    Εκπαιδευτική Ψυχολογία, EDUG-502    Κοινωνιολογία της Εκπαίδευσης, EDUG-504    Συγκριτική Παιδαγωγική και Παγκοσμιοποίηση, EDUG-505    Θεωρία και Πρακτική της Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης) το οποίο να μην είναι τόσο απαιτητικό (ομαδικές εργασίες κλπ.) Και γενικά ακόμη και από άλλον κύκλο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος AssaVolos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9556 στις: Απρίλιος 20, 2017, 01:03:16 μμ »
χιλια σορρυ επειδη δε βρισκω κατι για πανεπιστημιο θεσσαλιας
εχει κανεις πληροφοριες για ΠΜΣ "Οργάνωση και Διοίκηση της Εκπαίδευσης" η το ΠΜΣ "Σύγχρονα Περιβάλλοντα Μάθησης και Παραγωγή Διδακτικού Υλικού"?
ας μου στειλει ενα πμ η ας το γραψει σε αναλογο τοπικ...θενξ


Αποσυνδεδεμένος stepar10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9557 στις: Απρίλιος 21, 2017, 07:49:12 μμ »
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν για το καλοκαιρινό εξάμηνο έχετε να προτείνετε κάποιο από τα μαθήματα του β' κύκλου (EDUG-500    Θεωρία και Φιλοσοφία της Εκπαίδευσης, EDUG-501    Εκπαιδευτική Ψυχολογία, EDUG-502    Κοινωνιολογία της Εκπαίδευσης, EDUG-504    Συγκριτική Παιδαγωγική και Παγκοσμιοποίηση, EDUG-505    Θεωρία και Πρακτική της Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης) το οποίο να μην είναι τόσο απαιτητικό (ομαδικές εργασίες κλπ.) Και γενικά ακόμη και από άλλον κύκλο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

προτεινω το 504 με μαγο. Εχει μεν ομαδικες αλλα πολύ ευκολες και μια εργασια απλή που φυσικα χρειαζεται αρκετη δουλεια και χρονο. δεν εχω εικονα για τα αλλα.

Αποσυνδεδεμένος SkyIsBlue@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9558 στις: Απρίλιος 23, 2017, 12:01:39 πμ »
Καλησπέρα σας ,
εκανα τα χαρτια μου για το μεταπτυχιακο ειδικης αγωγης στο Πανεπιστημιο Λευκωσιας και με δεχτηκαν κανονικα! Πριν όμως ενεργοποιησω την αιτηση εισδοχης μου θα ηθελα να κανω μια βασικη ερωτηση αν γνωριζετε :
Στην προκηρυξη αναπληρωτων που βγηκε προσφατα διαβασα οτι για τιτλους που εχουν αποκτηθει στην αλλοδαπη χρειαζεται αντιγραφο βεβαιωσης απο Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. ή Δ.Ι.Κ.Α.Τ.Σ.Α. πως είναι ισοτιμα και αντιστοιχα με τα απονεμομενα πτυχια της ημεδαπης. Αφού υποτιθεται το συγκεκριμενο μεταπτυχιακο που χορηγει το εν λογω πανεπιστημιο είναι πληρως αναγνωρισμενο και δεν απαιτειται αναγνωριση Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. συμφωνα με τα νεα δεδομενα , τί συμβαινει? Πάλι πρεπει όταν τελειωσουμε να περιμενουμε στη σειρα στο Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.?
Αν γνωριζει καποιος κάτι ας με πληροφορησει!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος rem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9559 στις: Απρίλιος 23, 2017, 05:03:12 μμ »
Τα ωραία του ελληνικού κράτους: αν και είναι αναγνωρισμένο πλήρως, πρέπει να αναγνωριστεί!!!!Δυστυχώς έτσι είναι. Αν και είναι τυπικό το θέμα, πρέπει να περάσει από δοαταπ, το οποίο σημαίνει περίπου 5 μήνες αναμονή από το τελευταίο σου μάθημα και ένα παράβολο 176 ευρώ περίπου...για να εξεταστεί και...να αναγνωριστεί!!!!! :o

Αποσυνδεδεμένος SkyIsBlue@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9560 στις: Απρίλιος 24, 2017, 12:18:08 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση αλλα να ρωτησω κατι...εγω οταν τους ειχα παρει τηλεφωνο μου ειχαν πει πως το συγκεκριμενο μεταπτυχιακο ειναι πληρως αναγνωρισμενο απο τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. υπάρχει καποιος που γνωριζει κατι?

Αποσυνδεδεμένος maria_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9561 στις: Απρίλιος 24, 2017, 01:26:30 πμ »
Καλησπέρα, από όσα γνωρίζω το νέο Μεταπτυχιακό Ειδικής Εκπαίδευσης που εκπονείται σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Πατρών δεν περνά από τη διαδικασία αναγνώρισης του Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158551
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.