*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127555 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GameOver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Ntari ntari mexrei na......
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9562 στις: Απρίλιος 24, 2017, 10:44:10 πμ »
Καλημέρα Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το θερινό εξάμηνο του μεταπτυχιακού. Αν κάποιος πάρει μάθημα σε αυτό το εξάμηνο υπάρχει περίπτωση αργότερα να υπάρξει πρόβλημα με την αναγνώριση λόγω παρακολούθησης μαθήματος στο θερινό εξάμηνο; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9563 στις: Απρίλιος 24, 2017, 12:50:23 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση αλλα να ρωτησω κατι...εγω οταν τους ειχα παρει τηλεφωνο μου ειχαν πει πως το συγκεκριμενο μεταπτυχιακο ειναι πληρως αναγνωρισμενο απο τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. υπάρχει καποιος που γνωριζει κατι?
ειναι πληρως αναγνωρισμενο απο τον Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. σημαίνει ότι μετά από τη διαδικασία αναγνώρισης, ο Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. δίνει τη βεβαίωση ισοτιμίας. (Υπάρχουν και μεταπτυχιακά που δεν τα αναγνωρίζει ο Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.).
καλή επιτυχία
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 14, 2017, 02:21:43 μμ από LiK »

Αποσυνδεδεμένος geobou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9564 στις: Απρίλιος 24, 2017, 07:13:12 μμ »
καλησπέρα.Ενδιαφέρομαι να κάνω μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή στο πανεπιστήμιο της Λευκωσίας.Μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι ικανοποοιητικό το επίπεδο σπουδών του πανεπιστημίου και αν αξιζει τον κόπο και τα χρήματα?

Αποσυνδεδεμένος Maria N

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9565 στις: Απρίλιος 25, 2017, 02:18:49 μμ »
Καλησπέρα!Το μεταπτυχιακό αυτό είναι αξιόλογο και αξίζει και με το παραπάνω και τα χρήματα και την προσπάθεια γιατί μαθαίνεις πραγματικά πολύ χρήσιμα γιατο επάγγελμά μας πράγματα και σου παρέχεται ολοκληρωμένη κατάρτιση. Είναι αρκετά απαιτητικό και θέλει να αφιερώσεις πολύ προσωπικό χρόνο και καθημερινή ενασχόληση. Εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη αν και κουρασμένη!!!! :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aggeliki06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9566 στις: Απρίλιος 25, 2017, 08:09:40 μμ »
Καλησπέρα!Το μεταπτυχιακό αυτό είναι αξιόλογο και αξίζει και με το παραπάνω και τα χρήματα και την προσπάθεια γιατί μαθαίνεις πραγματικά πολύ χρήσιμα γιατο επάγγελμά μας πράγματα και σου παρέχεται ολοκληρωμένη κατάρτιση. Είναι αρκετά απαιτητικό και θέλει να αφιερώσεις πολύ προσωπικό χρόνο και καθημερινή ενασχόληση. Εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη αν και κουρασμένη!!!! :) :) :)

Συμφωνώ σε όλα με τη Μαρία!!!

Αποσυνδεδεμένος Lindape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9567 στις: Απρίλιος 25, 2017, 11:58:33 μμ »
Το μεταπτυχιακό αυτο είναι ενας τρόπος ευρεσης δουλειάς! Αυτοι καλά κανουν εφόσον τα ελληνικά πανεπιστημία δεν είναι λειτουργούν εξυπνα για να ανοίξουν θέσεις αναγκάζοντας πολλούς να καταφύγουν στην Κύπρο. Καταβάλοντας περίπου στα 8000 (ένα τεράστιο ποσό) έχουν ένα σχετικά ευκολο τυπικό προσόν και μάλιστα 1. γρήγορα 2. χωρίς να χρειάζεται να γράψουν διατριβή α. Μεταξυ μας μόνο ένας χαζός θα επέλεγε να γραψει μια διατριβή. Ποιο έυκολο είναι να πάρει 2-3 επιπλέον μαθήματα. Η διατριβή κατά την γνώμη μου είναι το δυσκολότερο κομμάτι μέσα στη διαδικασία του μεταπτυχιακού. Πιο ευκολα όμως παίρνεις το μεταπτυχιακό απο την Ιταλία, με λιγότερα χρήματα, λιγότερο κόπο, πιο γρήγορα και προσφέρει την επάρκεια και στην γλώσσα. Και όλα αυτά.....στα ελληνικά...ναι σωστα διαβάσατε. Κρίμα κατα την γνώμη μου γιατί είναι κοινό μυστικό τι συμβαίνει με όλα αυτα τα πανεπιστημια...ωστόσο ερχόμαστε να είμαστε πλέον οι περισσότεροι με ιδιους τιτλους...

Αποσυνδεδεμένος Lindape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9568 στις: Απρίλιος 26, 2017, 12:01:23 πμ »
καλησπέρα.Ενδιαφέρομαι να κάνω μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή στο πανεπιστήμιο της Λευκωσίας.Μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι ικανοποοιητικό το επίπεδο σπουδών του πανεπιστημίου και αν αξιζει τον κόπο και τα χρήματα?

Γνώσεις ή τίτλος; Επείδη είμαι βέβαιη ότι σε ενδιαφερει ο τίτλος δες και αλλου αλλα όλες τις προυποθέσεις....
Εχε κατα νου ότι οι γνώσεις χωρίς την διάθεση, ευαισθησία, αγαπη δεν σου προσφέρουν και πολλά απο όποιο πανεπιστημίο και αν πάρεις τον τίτλο.


Αποσυνδεδεμένος mamarpde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9569 στις: Απρίλιος 27, 2017, 03:45:33 μμ »
Αφού υποτιθεται το συγκεκριμενο μεταπτυχιακο που χορηγει το εν λογω πανεπιστημιο είναι πληρως αναγνωρισμενο και δεν απαιτειται αναγνωριση Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. συμφωνα με τα νεα δεδομενα , τί συμβαινει? Πάλι πρεπει όταν τελειωσουμε να περιμενουμε στη σειρα στο Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.?
Αν γνωριζει καποιος κάτι ας με πληροφορησει!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Τον ΔΟΑΤΑΠ να ρωτήσεις όχι το Πανεπιστημίο αν το μεταπτυχιακό είναι αναγνωρισμένο. Πριν τις αλλαγές ήταν αναγνωρισμένο. Τώρα από την στιγμή που άλλαξαν τα κριτήρια και δεν έχει βγει καινούργιος απόφοιτος κανείς δεν ξέρει.
Σίγουρη απάντηση μπορείς να πάρεις ΜΟΝΟ από τον ΔΟΑΤΑΠ.
Το πανεπιστήμιο έχει συμφέρον να σου πει ότι είναι αναγνωρισμένο (πριν την αλλαγή ήταν, το δικό μου αναγνωρίστηκε).
Και ο καθένας από εμάς σου λέει απλά τη γνώμη του.

Αποσυνδεδεμένος zoi_ra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9570 στις: Απρίλιος 27, 2017, 09:04:33 μμ »
Καλησπέρα, έχει πάρει κανείς το μάθημα 626 (στρατηγικες διαχείρισης συνασθηματικών και συμπεριφορικών προβλημάτων); Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες όπως το αν έχει εργασίες, ποιος καθηγητής είναι καλύτερος αν είναι δύσκολο κ.λπ. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος γιάννης κλαουδάτος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9571 στις: Απρίλιος 29, 2017, 12:18:39 μμ »
Παιδιά έχετε πάρει αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ; Πολλοί απ ότι άκουσα φέτος δεν πρόλαβαν και δε μπορούν να καταθέσουν τα χαρτιά τους για αναπληρωτές. Ξέρετε ακόμη αν έχουν πάρει την αναγνώριση ορισμένοι;

Αποσυνδεδεμένος gravix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9572 στις: Απρίλιος 29, 2017, 02:14:38 μμ »
Καλησπέρα, έχει πάρει κανείς το μάθημα 626 (στρατηγικες διαχείρισης συνασθηματικών και συμπεριφορικών προβλημάτων); Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες όπως το αν έχει εργασίες, ποιος καθηγητής είναι καλύτερος αν είναι δύσκολο κ.λπ. Ευχαριστώ.

Μια μεγάλη εργασία , 6 απλές δραστηριότητες, σχετικά ενδιαφερον σαν μαθημα, οχι ιδιαίτερα δυσκολο......( και βασικο βιβλιο στα 32 ευρω  :-\)

Αποσυνδεδεμένος dora_sid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9573 στις: Απρίλιος 30, 2017, 11:03:11 πμ »
Καλημέρα σας.Θα ήθελα τη βοήθειά σας!!Για καλή μου τύχη έλαβα την Παρασκευή το πρωί την αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ οπότε και πρόλαβα να κάνω αίτηση αναπληρωτών στην ειδική.Δεν είχα όμως το αναλυτικό πρόγραμμα σπουδών μαζί μου που ζητούν εκτός από την αναγνώριση και την αναλυτική βαθμολογία.Ζήτησαν να το πάω Τρίτη πρωί. Αυτό είναι ο οδηγός σπουδών;Και από πού θα το βρω;

Αποσυνδεδεμένος marieta90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9574 στις: Απρίλιος 30, 2017, 11:09:00 πμ »
Καλημέρα σας.Θα ήθελα τη βοήθειά σας!!Για καλή μου τύχη έλαβα την Παρασκευή το πρωί την αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ οπότε και πρόλαβα να κάνω αίτηση αναπληρωτών στην ειδική.Δεν είχα όμως το αναλυτικό πρόγραμμα σπουδών μαζί μου που ζητούν εκτός από την αναγνώριση και την αναλυτική βαθμολογία.Ζήτησαν να το πάω Τρίτη πρωί. Αυτό είναι ο οδηγός σπουδών;Και από πού θα το βρω;

Καλημέρα!!! Υπάρχει στο moodle ο οδηγός σπουδών. Ποτε τελείωσες;

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9575 στις: Απρίλιος 30, 2017, 12:18:48 μμ »
Καλημέρα σας.Θα ήθελα τη βοήθειά σας!!Για καλή μου τύχη έλαβα την Παρασκευή το πρωί την αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ οπότε και πρόλαβα να κάνω αίτηση αναπληρωτών στην ειδική.Δεν είχα όμως το αναλυτικό πρόγραμμα σπουδών μαζί μου που ζητούν εκτός από την αναγνώριση και την αναλυτική βαθμολογία.Ζήτησαν να το πάω Τρίτη πρωί. Αυτό είναι ο οδηγός σπουδών;Και από πού θα το βρω;
Την αναλυτική βαθμολογία την παίρνεις από το πανεπιστήμιο.
Λογικά πρέπει να την έχουν στείλει και στον ΔΟΑΤΑΠ.

Ίσως, ίσως... αν δεν προλαβαίνεις, μήπως λέω... βοηθήσει και μια αίτηση -δήλωση συναίνεσης για αυτεπάγγελτη
αναζήτηση από τον ΔΟΑΤΑΠ (είχα διαβάσει κάπου ότι αυτό μπορεί να γίνεται για έγγραφα που βρίσκονται ήδη σε δημόσια υπηρεσία)
Μπορείς να ρωτήσεις αν αυτό για αυτεπάγγελτη αναζήτηση ισχύει και τη
∆ΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΗΣ ∆ΙΑ∆ΙΚΑΣΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑΣ Βασ. Σοφίας 15, ΤΚ 10674 Αθήνα
Τηλέφωνο: 213-1313163, -136, -152, -154, -155, -126, -161
καλή επιτυχία

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 370
Σύνολο: 371

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.169 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.