*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3136405 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος μέλος79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9842 στις: Φεβρουάριος 06, 2018, 10:50:44 μμ »
Το μεταπτυχιακό της ειδικής αγωγής τς Λευκωσίας είναι αναγνωρισμένο από ΔΟΑΤΑΠ.

Γιατί όταν τελειώσεις το μεταπτυχιακό καταθέτεις τα χαρτιία στο ΔΟΑΤΑΠ???

Επίσης αν γίνεται έτσι, πόσος χρόνος περνά μέχρι να πάρεις ό,τι χρειαζεται από ΔΟΑΤΑΠ? Μπορεί να τελειώσεις Ιούνιο και ο ΔΟΑΤΑΠ να σου αναγνωρίσει τα χαρτιά μετα από μήνες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9843 στις: Φεβρουάριος 06, 2018, 11:11:09 μμ »
Πλεον μετα με τη συνεργασια με το Πατρων αφου η πρακτικη γινεται στην Ελλαδα δεν χρειαζεται Δοαταπ, μιλαω για το προγραμμα EDUG.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9844 στις: Φεβρουάριος 07, 2018, 01:12:10 πμ »
Βασικά, ρώτα κιόλας μη σε πάρω στο λαιμό μου. Το καλοκαίαι που έκανα αίτηση για αναγνώριση με είχαν ρωτήσει αν θα κάνω αίτηση και για το βαθμό.
         σε ευχαριστω για την απάντηση...παντως ρωτησα στην δευτεροβαθμια και μου ειπαν πως περυσι δεν το ζήτησαν.

Αποσυνδεδεμένος μέλος79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9845 στις: Φεβρουάριος 07, 2018, 01:13:45 μμ »
Όταν τελειώσεις το πρόγραμμα EDUG στο πανεπιστημιο Λευκωσίας, που δεν περνά ΔΟΑΤΑΠ,

Αν τελειώσεις το Φεβρουάριο του 2020 για παράδειγμα(με τη λογική ότι ξεκινάς τώρα), μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου τον Απρίλιο του 2020 που θα γίνουν οι αιτήσεις των αναπληρωτών για την ειδική αγωγή?

Θέλω να καταλάβω αν υπάρχει κάποιο διαστημα απο τη στιγμή που τελειώνεις και δεν προλαβαίνεις τις αιτήσεις των αναπληρωτών και αναγκαστικά πας την επόμενη χρονιά.

ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9846 στις: Φεβρουάριος 07, 2018, 01:51:44 μμ »
Όταν τελειώσεις το πρόγραμμα EDUG στο πανεπιστημιο Λευκωσίας, που δεν περνά ΔΟΑΤΑΠ,

Αν τελειώσεις το Φεβρουάριο του 2020 για παράδειγμα(με τη λογική ότι ξεκινάς τώρα), μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου τον Απρίλιο του 2020 που θα γίνουν οι αιτήσεις των αναπληρωτών για την ειδική αγωγή?

Θέλω να καταλάβω αν υπάρχει κάποιο διαστημα απο τη στιγμή που τελειώνεις και δεν προλαβαίνεις τις αιτήσεις των αναπληρωτών και αναγκαστικά πας την επόμενη χρονιά.

ευχαριστώ
Αφού δεν θέλει δοατάπ, λογικά προλαβαίνεις...ΑΛΛΑ έχε υπ΄ποψη ότι και το ίδιο το Πανεπιστήμιο καθυστερεί να ετοιμάσει  τα χαρτιά σου και να τα στείλουν. Στείλε e-mail για να έχεις και γραπτά την απάντησή τους για το πόσο καιρό θα χρειαστεί για να σου τα ετοιμάσουν.

Αποσυνδεδεμένος SkyIsBlue@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9847 στις: Φεβρουάριος 07, 2018, 02:54:39 μμ »
Καλησπέρα σας , μπορείτε να μου προτείνετε ένα μάθημα από τον κύκλο C? Είμαι ανάμεσα σε EDUG 523 και EDUG 621....Επίσης γνωρίζει κάποιος να μου πει πώς είναι η εξέταση σε αυτά τα 2 μαθήματα?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9848 στις: Φεβρουάριος 07, 2018, 06:14:33 μμ »
στην αιτηση του δοαταπ τι βάζουμε στον τοπο σπουδών?? Αθήνα??

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9849 στις: Φεβρουάριος 07, 2018, 06:39:22 μμ »
Καλησπέρα σας , μπορείτε να μου προτείνετε ένα μάθημα από τον κύκλο C? Είμαι ανάμεσα σε EDUG 523 και EDUG 621....Επίσης γνωρίζει κάποιος να μου πει πώς είναι η εξέταση σε αυτά τα 2 μαθήματα?
Kαλησπερα ειναι και τα δυο υποχρεωτικα οπως και το 521 αυτού οτυ κύκλου. Το 523 ειναι με κλειστα βιβλια και σημειωσεις και το 621 με ανοιχτα. Το 523 δεν το εχω παρει ουτε εγω προς το παρον, η εξεταση ειναι 50 ερωτησεις πολλαπλης επιλογης νομιζω και 2 αναπτυξης, ενω στο 621 εχει τρια θεματα που τα γραφεις και τα τρια. Θα σου προτεινα την Μπακιρτζη στο 621 την ειχα ειναι πολυ καλη.

Αποσυνδεδεμένος SkyIsBlue@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9850 στις: Φεβρουάριος 07, 2018, 07:27:06 μμ »
Το 621 το έχει ένας Αγγελίδης και το 523 μια Παπαγεώργη....ποιόν να διαλέξω?τί προτείνετε?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9851 στις: Φεβρουάριος 08, 2018, 04:59:16 πμ »
παιδια χρειάζεται να καταθέσουμε για την αναγνώριση και το έντυπο συγκατάθεσης??

Αποσυνδεδεμένος maria_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9852 στις: Φεβρουάριος 08, 2018, 09:53:09 πμ »
Καλημέρα! Σήμερα πήγα σε ένα γυμνάσιο για να ζητήσω να κάνω την πρακτική μου και μου είπαν ότι δεν μπορούν να με δεχτούν γιατί δεν έχει δώσει άδεια το Υπουργείο. Η άδεια που έχει το moodle μου είπαν πως είναι από το Πανεπιστήμιο προς τα σχολεία αλλά χρειάζεται και άδεια από το Υπουργείο προς τους Διευθυντές. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάτι σχετικό; Δυσκολεύεται κάποιος άλλος να βρει σχολείο;

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9853 στις: Φεβρουάριος 08, 2018, 11:57:14 πμ »
Καλημέρα! Σήμερα πήγα σε ένα γυμνάσιο για να ζητήσω να κάνω την πρακτική μου και μου είπαν ότι δεν μπορούν να με δεχτούν γιατί δεν έχει δώσει άδεια το Υπουργείο. Η άδεια που έχει το moodle μου είπαν πως είναι από το Πανεπιστήμιο προς τα σχολεία αλλά χρειάζεται και άδεια από το Υπουργείο προς τους Διευθυντές. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάτι σχετικό; Δυσκολεύεται κάποιος άλλος να βρει σχολείο;
  Καλημέρα  8)
μα η άδεια αναγράφει και το σχολείο στο οποίο θα πάει ο καθένας μας...δεν έχεις στείλει μαιλ στην Κα. Κοζία; Η διαδικασία είναι η εξής..πρώτα ρωτάς διευθυντή αν μπορείς να κάνεις πρακτική στο σχολείο του, εφόσον σου πει ότι υπάρχει τμήμα ένταξης κτλ..στέλνεις στην Κα Κοζία το σχολείο...
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος maria_f

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9854 στις: Φεβρουάριος 08, 2018, 12:03:12 μμ »
  Καλημέρα  8)
μα η άδεια αναγράφει και το σχολείο στο οποίο θα πάει ο καθένας μας...δεν έχεις στείλει μαιλ στην Κα. Κοζία; Η διαδικασία είναι η εξής..πρώτα ρωτάς διευθυντή αν μπορείς να κάνεις πρακτική στο σχολείο του, εφόσον σου πει ότι υπάρχει τμήμα ένταξης κτλ..στέλνεις στην Κα Κοζία το σχολείο...

Καλημέρα, σε έχασα λίγο. Ναι το είχα στείλει αυτό το mail συμπληρωμένο αλλά δεν μου ήρθε κάτι πίσω. Έπρεπε να μου έχει έρθει κάποια άδεια; Δεν μου απάντησαν, νόμιζα ότι απλά συλλέγουν πληροφορίες για να οργανώσουν την πρακτική και τους συμβούλους.  ???

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #9855 στις: Φεβρουάριος 08, 2018, 12:06:55 μμ »
Καλημέρα, σε έχασα λίγο. Ναι το είχα στείλει αυτό το mail συμπληρωμένο αλλά δεν μου ήρθε κάτι πίσω. Έπρεπε να μου έχει έρθει κάποια άδεια; Δεν μου απάντησαν, νόμιζα ότι απλά συλλέγουν πληροφορίες για να οργανώσουν την πρακτική και τους συμβούλους.  ???
Δν σου απαντάνε, απλά έπρεπε πριν δηλώσεις το σχολείο να πας στο διευθυντή του σχολείου για να δεις αν έχει τμημα και διάθεση να σε δεχθεί...στην άδεια που βγήκε είδες το όνομά σου και το σχολείο που πηγαίνεις; Το Σάββατο έχουμε σεμινάριο, έχεις ενημερωθεί από τον Σύμβουλό σου;
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 394
Σύνολο: 398

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.