*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Εκπαιδευτική Ηγεσία (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 126853 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά δες αν μπορεις από άλλον τις ερωτήσεις στο περίπου έστω.
ΕΜΈΝΑ ΣΕ ΕΡΓΑΣΊΑ ΜΟΥ ΈΒΑΛΕ 16 ΣΤΑ 20 ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΛΙΓΟ ΑΥΣΤΗΡΉ


Επίσης θέλω να σε ρωτήσω τι ξέρεις για το 574 ή 576 ή άλλο μάθημα που πήρες ή ξέρεις από την ειδικότητα.

Από δε τα μαθήματα κορμού εκτός του 510 που πήρα ποιο μου συνιστάς ; το 610 ή κάποιο άλλο ;

Ξέρεις μήπως τι γίνεται με τις μεταπτυχιακές εργασίες ; πότε μπορείς να ξέρεις αν σου δίνουν το δικαίωμα να κάνεις ; πότε μπορείς , από ποιό εξάμηνο να διαλέξεις θέμα ;εγώ είμαι στο δεύτερο αλλά δεν κάνω full πρόγραμμα.

Πόσα μαθήματα πρέπει να έχεις περάσει για να μπορείς να διαλέξεις ; και πρέπει να πας Κύπρο να την  παρουσιάσεις;
Βοηθούν οι καθηγητές ή καθόλου  σε ανατροφοδότηση και διορθώσεις;
Γενικά παίρνει πολύ χρόνο η διαδικασία , γιατί το σκέφτομαι.
 
Αν είναι κανείς που έκανε να μου το πεί ,ή αν εσύ ξέρεις κάποιον για να μιλήσω μαζί του.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος κοεμτζιδου ελπιδα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αξίζει;

Αποσυνδεδεμένος elvide

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!!!
Θα ήθελα αν κάποιος έχει τελειώσει το μεταπτυχιακό είτε το Σεπτέμβρη 2014 είτε τον Ιανουάριο του 2015 και του έχουν αναγνωρίσει το πτυχίο στο ΔΟΑΤΑΠ, να μας ενημερώσει να δούμε τι πραγματικά συμβαίνει.
Μέχρι και τον Ιούνιο του 2014 όσοι τελείωσαν τους αναγνώρισε το ΔΟΑΤΑΠ το μεταπτυχιακό. Το πόσο σύντομα δεν έχει και τόση σημασία, γιατί φοβάμαι ότι από τότε και στο εξής δεν αναγνώρισαν άλλους τίτλους.
Εγώ προσωπικά που είχα μιλήσει με τον Παπαβλασόπουλο(Νοέμβριο 2014), μου είχε πει ότι υπήρχε κάποιο θέμα με τους τίτλους, που κατά τη γνώμη του θα λυνόταν μέχρι τα Χριστούγεννα. Έτσι δεν αναγνωριζόταν το μεταπτυχιακό εκείνη την περίοδο μέχρι να άλλαζε το Πανεπιστήμιο της Κύπρου κάποια πράγματα που τους είχαν ζητήσει. Στη συνέχεια μου είπε όταν ξαναπήγα το Δεκάμβριο, ότι άλλαξαν από το Πανεπιστήμιο ότι τους ζήτησαν και μένει να συνεδριάσουν εδώ στο ΔΟΑΤΑΠ. Το θέμα είναι τι γίνεται; Λύθηκε το πρόβλημα;
Επίσης από το Πανεπιστήμιο είναι καθησυχαστικοί, Τι άλλο θα είναι με 6000 ευρώ;
Δεν θα' πρεπε και αυτοί να πιέσουν από την πλευρά τους να λυθεί το θέμα όσο πιο σύντομα γίνεται;
Ας μάθουμε λοιπόν πρώτα αν αναγνωρίζεται αυτή τη στιγμή το μεταπτυχιακό και στη συνέχεια βλέπουμε για το πόσο γρήγορα θα γίνει αυτό. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ!!

Αποσυνδεδεμένος ekat2210

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παράθεση
Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!!!
Θα ήθελα αν κάποιος έχει τελειώσει το μεταπτυχιακό είτε το Σεπτέμβρη 2014 είτε τον Ιανουάριο του 2015 και του έχουν αναγνωρίσει το πτυχίο στο ΔΟΑΤΑΠ, να μας ενημερώσει να δούμε τι πραγματικά συμβαίνει.
Μέχρι και τον Ιούνιο του 2014 όσοι τελείωσαν τους αναγνώρισε το ΔΟΑΤΑΠ το μεταπτυχιακό. Το πόσο σύντομα δεν έχει και τόση σημασία, γιατί φοβάμαι ότι από τότε και στο εξής δεν αναγνώρισαν άλλους τίτλους.
Εγώ προσωπικά που είχα μιλήσει με τον Παπαβλασόπουλο(Νοέμβριο 2014), μου είχε πει ότι υπήρχε κάποιο θέμα με τους τίτλους, που κατά τη γνώμη του θα λυνόταν μέχρι τα Χριστούγεννα. Έτσι δεν αναγνωριζόταν το μεταπτυχιακό εκείνη την περίοδο μέχρι να άλλαζε το Πανεπιστήμιο της Κύπρου κάποια πράγματα που τους είχαν ζητήσει. Στη συνέχεια μου είπε όταν ξαναπήγα το Δεκάμβριο, ότι άλλαξαν από το Πανεπιστήμιο ότι τους ζήτησαν και μένει να συνεδριάσουν εδώ στο ΔΟΑΤΑΠ. Το θέμα είναι τι γίνεται; Λύθηκε το πρόβλημα;
Επίσης από το Πανεπιστήμιο είναι καθησυχαστικοί, Τι άλλο θα είναι με 6000 ευρώ;
Δεν θα' πρεπε και αυτοί να πιέσουν από την πλευρά τους να λυθεί το θέμα όσο πιο σύντομα γίνεται;
Ας μάθουμε λοιπόν πρώτα αν αναγνωρίζεται αυτή τη στιγμή το μεταπτυχιακό και στη συνέχεια βλέπουμε για το πόσο γρήγορα θα γίνει αυτό. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ!!

Εlvide καλησπέρα. Σου έστειλα απάντηση στο Forum  "Πρόβλημα με την αναγνώριση...".

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
MΟΥ ΛΕΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ 571 ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ Η ΔΙΕΡΩΝΙΤΟΥ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ;

ΞΈΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ 574, 576 579 , ΤΙ ΛΕΝΕ ΣΑΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΑ ; ΕΥΚΟΛΑ ; ΚΛΠ.

Αποσυνδεδεμένος elvide

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η Διερωνίτου στο 571 βάζει ότι λέει στις τηλεδιασκέψεις ΑΚΡΙΒΩΣ!!Δεν θυμάμαι τα θέματα, αλλά ήταν όλα από τις τηλεδιασκέψεις της. Αν προσέξεις πολύ καλά αυτές θα γράψεις σίγουρα. Στο 576 δεν ξέρω γιατί τώρα θα το δώσω

Αποσυνδεδεμένος epl129

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,

Έχει εκπονήσει κανείς μεταπτυχιακή εργασία; Αν ναι μπορεί να μας πει την εμπειρία του;
Επίσης τι προτείνετε για μαθήματα επιλογής;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι έβαλε από θέμα  για τον Maxwell ,η Διερωνίτου , καθώς και ποια άλλα θέματα στο 571 τις προηγούμενες φορές παιδιά ;
ΕΠΊΣΗς ΣΤΗ ΜΑΡΜΑΡΑ που δεν την έδωσα στο 570 ποιος ξέρει να μου πει θέματα , εστω και στο περίπου τι βάζει ;που έχει αδυναμία ;

Αποσυνδεδεμένος panos69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Τι έβαλε από θέμα  για τον Maxwell ,η Διερωνίτου , καθώς και ποια άλλα θέματα στο 571 τις προηγούμενες φορές παιδιά ;
ΕΠΊΣΗς ΣΤΗ ΜΑΡΜΑΡΑ που δεν την έδωσα στο 570 ποιος ξέρει να μου πει θέματα , εστω και στο περίπου τι βάζει ;που έχει αδυναμία ;
Τη θεωρία του Maxwell (5 στάδια που έπρεπε να τα ονομάσεις ακριβώς!!!)Μη με ρωτήσεις,δεν τη βρήκα πουθενά ,ούτε στις τηλεδιασκέψεις...Είσαι τυχερή γιατί οι πιθανότητες να την ξαναβάλει είναι ελάχιστες ;) https://leadershipchamps.wordpress.com/2009/09/28/five-levels-of-leadership-by-john-c-maxwell/
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2015, 08:33:57 μμ από panos69 »
thank you Merlin

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Ευχαριστώ πολύ Πάνο, θυμάσαι περίπου τα άλλα θέματα ;

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
1570 και 571 θέματα ; κανείς που να θυμάται ;

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ κάτι για τα μαθήματα 573.574, 575 και 576 ;

Ποιος έχει πάρει κάποιο από αυτά ;

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ να ρωτήσω αν είναι ενδιαφέρον το μάθημα αυτό, τις απαιτήσεις του και αν μου το συστήνετε να το πάρω ή κάτι άλλο πιο εξειδικευμένο ;

Αποσυνδεδεμένος jorjet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ να ρωτήσω αν είναι ενδιαφέρον το μάθημα αυτό, τις απαιτήσεις του και αν μου το συστήνετε να το πάρω ή κάτι άλλο πιο εξειδικευμένο ;
Μιλάω για το 579.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 388
Σύνολο: 398

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.