*

Αποστολέας Θέμα: Αλλαγή από προχωρημένος σε αρχάριος (Αγγλικά Γυμνασίου)  (Αναγνώστηκε 3020 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος City

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Definitely maybe
    • Προφίλ
Hello συνάδελφοι!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα θέμα, γιατί η δ/ντρια θα μας τρελάνει! Είμαι καθηγήτρια αγγλικών σε γυμνάσιο. Στη Β΄ τάξη έχω τους προχωρημένους και η άλλη συνάδελφος τους αρχάριους. Έχουμε ένα μαθητή που στο επίπεδο των προχωρημένων δυσκολευόταν, όχι φοβερά, αλλά είχε σαφή διαφορά επίδοσης από τους άλλους συμμαθητές του. Από την αρχή της χρονιάς δε, είχε εκδηλώσει την επιθυμία να αλλάξει επίπεδο (δεν τον είχα εγώ πέρισυ). Anyway, παρακολούθησα την επίδοσή του στο α΄ τρίμηνο και συμφώνησα να αλλάξει επίπεδο, όπως συμφώνησε και η συνάδελφος. Στο παρελθόν έχω αλλάξει μαθητές επίπεδο χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα η δ/ντριά μου ζητά να της βρούμε το νόμο που λέει ότι μπορεί να γίνει αλλαγή επιπέδου σε μαθητή, αλλιώς το παιδί πρέπει να επιστρέψει στους προχωρημένους!!!!!!! Έλεος! Υποτίθεται ότι τους χωρίζουμε σε επίπεδα για να παρακολουθεί καθένας το μάθημα σύμφωνα με το επίπεδο γνώσης της γλώσσας. Είναι λογικό να αλλάξει κάποιο παιδί επίπεδο, δεν είναι;  Έψαξα και έψαξα, δε βρήκα κάτι. Μήπως ξέρετε κάτι εσείς; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια μπορείτε να μου δώσετε! Cheers!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 12, 2013, 11:07:43 πμ από Stelios »
Cogito ergo sum

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος katerina05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δε ξέρω αν υπάρχει κάποιος νόμος που να σε καλύπτει ,παντως εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα τηλ τη σύμβουλο κ θα τη ρωτούσα ;)

Αποσυνδεδεμένος City

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Definitely maybe
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!  :)  Κι εγώ σκέφτομαι να του τηλεφωνήσω. Ελπίζω να ξέρει!  ;)
Cogito ergo sum

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159623
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 432
Σύνολο: 445

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.