*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 756260 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1050 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 07:59:33 μμ »
Φίλε josua,ειλικρινά εύχομαι να κάνω λάθος εγώ και να έχεις εσύ δίκιο.Οι διοριστέοι του ασεπ απαιτείται να διορίστουν εδώ και τώρα.Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι καλά, γι αυτό πρέπει να πάρουν τα μέτρα τους και να κάνουν κάποια κίνηση προς το Υπουργείο.Κακώς έχουν εφησυχάσει και γι αυτό φωνάζω!
Demek,η ισχύς όλων των φεκ διοριστέων του ασεπ με ρύθμιση του μεσοπρόθεσμου έχει παραταθεί μέχρι 31/12/2015.Ειδική ρύθμιση για τα φεκ των εκπαιδευτικών δεν υπάρχει,αν κάτι τέτοιο ρωτάς.Επειδή πρόθεση της κυβέρνησης είναι να μην υπογράψει νέο μνημόνιο,τα φεκ δεν θα παραταθούν.Μάντης δεν είμαι,αλλά αν συμβεί κάτι άλλο να είσαι σίγουρος πως θα το μάθω και θα ενημερώσω σχετικά!
το οτι δεν ειναι ευκολα τα πραγματα το γνωριζουμε ολοι.... δε μας λες κατι καινουργιο.
απλα επιμενεις να μην απαντας απο που απορρεει η σιγουρια σου οτι δε θα διορισουν εστω ενα μερος απο τα αδιοριστα ΦΕΚ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:38:56 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1051 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 09:05:34 μμ »
Ο ΟΣΑ προτεινει ,αρση μονιμότητας για τους νεοπροσλαμβανομενους ,ιδρυση ιδιωτικων ΑΕΙ και άλλα πολλά...αυτά ειπώθηκαν στο δελτίο του STAR από Χατζηνικολάου... :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1052 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 10:22:07 μμ »
το οτι δεν ειναι ευκολα τα πραγματα το γνωριζουμε ολοι.... δε μας λες κατι καινουργιο.
απλα επιμενεις να μην απαντας απο που απορρεει η σιγουρια σου οτι δε θα διορισουν εστω ενα μερος απο τα αδιοριστα ΦΕΚ....
Φίλε josua,όσο κι αν σου φαίνεται παράξενο υπάρχουν υψηλά ιστάμενα πρόσωπα στο υπουργείο Παιδείας,τα οποία δεν θέλουν ούτε να ακούσουν για ασεπ και εκφράζονται με τα χειρότερα λόγια για τους διοριστέους του ασεπ.Μην μου ζητήσεις ονόματα,όσοι είναι παροικούντες στην Ιερουσαλήμ της εκπαίδευσης ξέρουν σε ποιούς αναφέρομαι.
Βέβαια υπάρχει μια φήμη σημερινή πως στο υπουργειό παιδείας κατευθήνεται μια κυρία ψηλή,μελαχροινή,αποφασιστική και απο ισχυρή πολιτική οικογένεια,σωστή κρητικοπούλα!Για να δούμε,οι φήμες έχουν υπόβαθρο ή είναι απλά φήμες;;;;;

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1053 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 11:07:36 μμ »
Typos σωστα τα λες αλλα πολυ ευκολοτερα θα βγαλουν μια αποφαση για παραταση της μεταβατικης μετα το 2015. Δεν θα κανουν ασεπ
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:38:56 »

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1054 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 11:12:16 μμ »
Δεν ξέρω τι θα γίνει στην παιδεία, αλλά η περιγραφή της συγκεκριμένης κυρίας από τον τύπο ειλικρινά μ' έκανε και γέλασα. Σωστή κρητικοπούλα, μεγαλωμένη με στερήσεις και βάσανα, ατσαλωμένη στη φτώχεια και στη βιοπάλη... ε ρε κάτι πλάκες! Να παρουσιάζουμε την απαστράπτουσα, αρχιβολεμένη και ανεπάγγελτη εκπρόσωπο της πιο διαπλεκόμενης οικογένειας της Ελλάδας σαν ένα είδος κομάντο, που έρχεται να καθαρίσει την κόπρο του Αυγείου.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1055 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 11:34:23 μμ »
ο ενας στο Μεταρρυθμισης και η αλλη στο Παιδειας...παω για διαβατηριο αυριο!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1056 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 11:47:25 μμ »
δεν θα προλαβεις θα παει ο εγγονος στο προστασιας του πολιτη και θα κλεισει η Διευθυνση διαβατηριων...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1057 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 12:41:08 πμ »
Μπορεί να συνεννοηθούν τα δύο αδέρφια και να μας διορίσουν! ;D

Πιο πιθανό το θεωρώ να δικαιωθούμε στα δικαστήρια, παρά να διοριστούμε με πολιτική παρέμβαση!

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1058 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 12:53:46 πμ »
και ποιος ειναι αυτος που καθοριζει τις αναγκες διοτι εγω φετος ειδα στην δικη μου ειδικοτητα που χαρακτηριζεται ως  υπεραριθμη και εγιναν και μεταταξεις να εχουν μεινει χιλιαδες κενα στα κλασικου τυπου σχολεια !!! βλεπετε τα παιδια εκει ειναι παιδια κατωτερου Θεου!!! εαν παντως παραμεινουν κλειστοι οι πινακες εως το 2015 και γινει ασεπ θα μιλαμε για την μεγαλυτερη απατη ολων των εποχων!!! Το δικαιοτερο ειναι εδω που φτασαμε να περασουμε στον νεο νομο χωρις ΑΣΕΠ. Η να γινει μια ποσωστοση του τυπου 60-40 με προυπηρεσια και επιτυχια ασεπ και μονο προυπηρεσια.
Στη δικη μου την ειδικοτητα ΠΕ05,να δεις ποσες μεταταξεις γινανε απο δευτεροβαθμια σε πρωτοβαθμια.Ο κακος χαμος.Στα λογια μου ερχεσαι.Θα διορισουν παλι με συνταγη οφθαλμιατρου.Κολλυριο.10 νηπιαγωγοι,7αγγλικουδες,2.5 θεολογοι και 1 εκτο γαλλικουδες

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1059 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 12:07:06 μμ »
Δεν ξέρω τι θα γίνει στην παιδεία, αλλά η περιγραφή της συγκεκριμένης κυρίας από τον τύπο ειλικρινά μ' έκανε και γέλασα. Σωστή κρητικοπούλα, μεγαλωμένη με στερήσεις και βάσανα, ατσαλωμένη στη φτώχεια και στη βιοπάλη... ε ρε κάτι πλάκες! Να παρουσιάζουμε την απαστράπτουσα, αρχιβολεμένη και ανεπάγγελτη εκπρόσωπο της πιο διαπλεκόμενης οικογένειας της Ελλάδας σαν ένα είδος κομάντο, που έρχεται να καθαρίσει την κόπρο του Αυγείου.
Συνάδελφε,το δέχομαι πως η περιγραφή μου ήταν ατυχής.Άκου τώρα και την περιγραφή,όπως μου μεταφέρθηκε,του αντιπροέδρου της κυβέρνησης:"Το υπουργείο Παιδείας χρειάζεται μία σιδηρά κυρία να συνεχίσει το έργο της κ.Διαμαντοπούλου".Προσωπικά.δεν κάνω σχόλιο!!!

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1060 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 01:40:54 μμ »
Ας βάλει τον Αδωνη  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1061 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 01:45:54 μμ »
Φίλε josua,όσο κι αν σου φαίνεται παράξενο υπάρχουν υψηλά ιστάμενα πρόσωπα στο υπουργείο Παιδείας,τα οποία δεν θέλουν ούτε να ακούσουν για ασεπ και εκφράζονται με τα χειρότερα λόγια για τους διοριστέους του ασεπ.Μην μου ζητήσεις ονόματα,όσοι είναι παροικούντες στην Ιερουσαλήμ της εκπαίδευσης ξέρουν σε ποιούς αναφέρομαι.
Βέβαια υπάρχει μια φήμη σημερινή πως στο υπουργειό παιδείας κατευθήνεται μια κυρία ψηλή,μελαχροινή,αποφασιστική και απο ισχυρή πολιτική οικογένεια,σωστή κρητικοπούλα!Για να δούμε,οι φήμες έχουν υπόβαθρο ή είναι απλά φήμες;;;;;
typos, Θα με ενδιέφερε να μάθω ποιοί είναι αυτοί, γιατί από υπονοούμενα και συμφραζόμενα δεν μπορώ να καταλάβω! Δεν ανήκω στους παροικούντες στην Ιερουσαλήμ κλπ.  ;D ;D 8)
 Αν δεν θέλεις δημόσια, θα εκτιμούσα μία απάντηση με π.μ.  :)
  

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1062 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 02:18:55 μμ »
Συνάδελφε,το δέχομαι πως η περιγραφή μου ήταν ατυχής.Άκου τώρα και την περιγραφή,όπως μου μεταφέρθηκε,του αντιπροέδρου της κυβέρνησης:"Το υπουργείο Παιδείας χρειάζεται μία σιδηρά κυρία να συνεχίσει το έργο της κ.Διαμαντοπούλου".Προσωπικά.δεν κάνω σχόλιο!!!

Κι εγώ αναγνωρίζω ότι Ι came on strong, οπότε no problem. Καταλαβαίνω ότι έχεις soft spot, για να συνεχίσουμε το αγγλικό, για τη συγκεκριμένη οικογένεια, λόγω καταγωγής από ότι αντιλαμβάνομαι. Θα προτιμούσα, ωστόσο, να διαβάζω ύμνους για το Βενιζέλο (τον Ελευθέριο, για να μην παρεξηγούμαστε), τον Καζαντζάκη και τον Ξυλούρη και όχι για το Μητσοτακέικο.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1063 στις: Νοέμβριος 30, 2013, 02:35:00 μμ »
πολυ ευκολοτερα θα βγαλουν μια αποφαση για παραταση της μεταβατικης μετα το 2015. Δεν θα κανουν ασεπ

Μέχρι το 2015-16 με βάση το τελευταίο μνημόνιο θα έχουν γίνει δυο διαγωνισμοί ασεπ… .
 ;D ;D ;D >:(
Οι 1676 νέες καταργήσεις – συγχωνεύσεις σχολείων, δεν αφήνουν περιθώρια για προσλήψεις στο υπουργείο παιδείας αντίθετα στο θρησκευμάτων αν και πολυάριθμοι διορίζουν δεκάδες ιερείς κάθε χρόνο!
Αν ξυπνήσουμε μια μέρα και μάθουμε πως θα γίνει ασεπ τι θα αλλάξει ? Κάποιοι τυχεροί θα διοριστούν  , όλοι οι υπόλοιποι που ελπίζουν να εργαστούν ως αναπληρωτές θα μείνουν με τα μόρια στον πίνακα, καθώς  δεν θα υπάρχουν κενά για να καλυφτούν.
Όσοι εργάστηκαν από το 2011-14 έχουν αρκετά μόρια και θα προστεθούν  και τα υπόλοιπα, δεν υπάρχει καμία ελπίδα για όσους έχουν ελάχιστα μόρια ή 0.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159731
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 335
Σύνολο: 352

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.