*

Αποστολέας Θέμα: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi  (Αναγνώστηκε 257763 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spok88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #336 στις: Μάιος 08, 2017, 04:59:57 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα. Επειδή έχω ξεκινήσει με το Πανεπιστήμιο Μαρκόνι και διάβασα διάφορες απορίες πολλών, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και την δική μου εμπειρία. Δεν μπορώ να σας πω με βεβαιότητα για την αναγνώριση, η απάντηση που πήρα στην δικιά μου ερώτηση σχετικά με αυτό το θέμα είναι "κοιτάξτε στην σελίδα του Πανεπιστημίου". Σε κάθε μορφής συνεργασίας υπάρχουν τα θετικά και τα αρνητικά, στο συγκεκριμένο Πανεπιστήμιο αυτό που με ενόχλησε είναι η έλλειψη συνεργασίας και μη προσπάθεια τους να διορθώσουν πιθανά λάθη που μπορεί να γίνουν. Για το μόνο που θα είστε συνεχώς ενήμεροι αν τυχόν και συνεργαστείτε είναι για τις ημερομηνίες καταβολής της δόσης των χρημάτων. Είχα την ατυχία να μην λάβω απο την αρχή του προγράμματος έναν ενημερωτικό, και καθόλη την διάρκεια του Προγράμματος έστελνα ερωτήσεις και κανονισμούς που δεν είχα λάβει, πότε δεν μου στείλανε μια ξεκάθαρη απάντηση για το τι ΠΡΕΠΕΙ σαν σπουδαστής να κάνω σχετικά με την έναρξη των μαθημάτων και πριν την τελευταία εξεταστική μου αναφέρουν τους κανονισμούς και μου επιβάλουν μια επιπλέον εξεταστική. πράγμα που σημαίνει καθυστέρηση και σε χρόνο και σε χρήματα. Δεν είναι μόνο τα επιπλέον χρήματα που θα πληρώσεις αν δεν ολοκληρώσεις το "πρόγραμμα " μέσα σε ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα αλλά και τα έξοδα για τις μετακινήσεις μέχρι το εξεταστικό κέντρο. όπως έχετε δει τα προγράμματα είναι εξ' αποστάσεως εκπαίδευση. Ήρθα σε διαμάχη μαζί τους, στέλνοντας όλα τα αποδεικτικά συνομιλίας και η απάντηση τους, εμείς δεν έχουμε κάνει κανένα λάθος ας είχες πάρει το εμαιλ πριν ένα χρόνο. Δεν έχω ολοκληρώσει το πρόγραμμα δεν ξέρω τι άλλο θα προκύψει, έχω όλες τις συνομιλίες κρατημένες και στην επόμενη αδικία που θα κάνουν εις βάρος μου θα αναφερθώ σε δικηγόρο. Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις το δίκαιο σου, γιατί δεν υπάρχει αναβαθμολόγηση γραπτού και αυτοί που κρίνουν το σωστό και το λάθος είναι οι άνθρωποι που διοικούν τη σχολή. Τα συμπεράσματα δικά σας για το αν ένα "φοιτητής" θα έχει ποτέ δίκαιο. Υπάρχει εξ' αποστάσεως Πανεπιστήμιο στην Ελληνική γλώσσα που είναι στην Κύπρο, γνωρίζω ότι είναι πιο ακριβό (ο λόγος που δεν το διάλεξα) αλλα επειδή την ίδια περίοδο ξεκίνησα δικοί μου στην Κύπρο δεν είχανε κρούσματα τέτοιας συμπεριφοράς. Καλή συνέχεια ότι και αν κάνετε! Πρώτα παθαίνει και μετά μαθαίνεις , τα Πανεπιστήμια εξ' αποστάσεως θέλουν προσοχή!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:39:31 »

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #337 στις: Μάιος 08, 2017, 09:53:14 μμ »
μου το ειπε το cears και το αναγραφει και μεσα
.   Master di Secondo Livello in Education Leadership, Management and Emerging Technologies (Δ.Σ. 148Α/27-09-2013)(για εγγραφές από 1/9/2015 αρμόδιος φορέας ΣΑΕΠ)
Αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ για εγγραφές από 1/9/2015 δεν ...?

Αποσυνδεδεμένος geol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #338 στις: Μάιος 09, 2017, 01:40:41 μμ »
Όχι δεν αναγνωριζεται τελικά από ΔΟΑΤΑΠ επειδή είναι ετήσιας διάρκειας. Εάν ήταν διετής διαρκειας θα αναγνωριζόταν κανονικά. Γι' αυτό το λόγο τώρα αναγνωρίζεται κανονικά από τον ΣΑΕΠ και μπορεις να συμμετέχεις σε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ. Αυτά που σας γράφω τα έμαθα σήμερα αναλυτικά.

Αποσυνδεδεμένος chioma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #339 στις: Ιούνιος 13, 2017, 09:53:28 πμ »
Υπάρχει κάποιος που έχει εξεταστεί στην ενότητα 6 στο μεταπτυχιακό Εκπαιδευτική ηγεσία και αναδυόμενες τεχνολογίες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:39:31 »

Αποσυνδεδεμένος christospas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #340 στις: Ιούλιος 19, 2017, 08:52:25 μμ »
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να ξεκινήσω το προπτυχιακό της Ψυχολογίας άμεσα και ήθελα να σε ρωτήσω πώς σου φάνηκε η εκπαιδευτική διαδικασία και αν εν τέλει θα το σύστηνες σε κάποιον!

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #341 στις: Ιούλιος 24, 2017, 04:38:27 μμ »
Έχει κανείς το πρόγραμμα σπουδών του μεταπτυχιακού Εκπαιδευτική Ηγεσία,Διοίκηση και Αναδυόμενες Τεχνολογίες;

Αποσυνδεδεμένος spok88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #342 στις: Οκτώβριος 30, 2017, 07:58:54 μμ »
Καλησπέρα σας, αν και δεν συνηθίζω να απαντάω σε συνομιλίες στο διαδίκτυο, αυτή είναι η δεύτερα φορά που παίρνω μέρος και αφορά το 'Πανεπιστήμιο Marconi". Μετά απο αυτήν την "συνεργασία" θα ήθελα να ακουστεί η εμπειρία σε όσους περισσότερους ανθρώπους γίνεται! Παρακολουθώ το μεταπτυχιακό πρόγραμμα με τίτλο "Διοίκηση και οργάνωση της εκπαίδευσης".  Πριν ένα χρόνο και τέσσερις μήνες περίπου είχε κάνει την Λάθος επιλογή ,να κάνω εγγραφή στο συγκεκριμένο Πανεπιστήμιο!
1) δεν έλαβα ποτέ email σχετικά με την ,ας πούμε δήλωση μαθημάτων , και δεν γνώριζα πότε ανοίγουν τα επόμενα μαθήματα , κάθε φορά έπρεπε να στείλω μήνυμα και να ρωτήσω γιατί υπάρχει καθυστέρηση στο άνοιγμα τον ενοτήτων και τότε μου ξεκλείδωναν οι επόμενες ενότητες για να τις διαβάσω, χωρίς να μου στείλουν κανένα ενημερωτικό σχετικά με την διαδικασία. Με αποτέλεσμα να μου χρεώσουν μια εξεταστική παραπάνω ενώ δεν χρωστούσα μάθημα με την πρόφαση ότι δεν τους είχα στείλει εγγέρως μήνυμα, να ζητήσω το άνοιγμα του μαθήματος στην πλατοφόρμα. Σκεφτείτε λίγο να μην χρωστάτε μάθημα, να έχετε υπολογίσει οτι τα τελευταία μαθήματα θα είναι τον Ιούνιο και τον Αύγουστο φεύγετε εκτός χώρας , οπότε το μόνο που μένει είναι η διπλωματική εργασία, και ξαφνικά σας ενημερώνουν οτι πρέπει να έρθετε το Σεπτέμβριο να δώσετε το μάθημα!!!!Δεν νομίζω οτι υπάρχει λέξη να περιγράψω την έκπληξη μου και το σοκ! όταν προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους με εμαιλ και με τον "υπεύθυνο" της σχολής γιαυτό το θέμα, η απάντηση ήταν αρνητική!Δεν τους ενδιαφέρει που δεν έλαβα ποτέ αυτό το εμαιλ, και όλη την διάρκεια του έτους, δεν τους προβλημάτισε το γεγονός ότι ήμουν σε μια συνεχόμενη αναζήτηση για τα μαθήματα και δεν είχαν μπει στο κόπο να ξαναστείλουν το εμαιλ ή να ρωτήσουν "δεν διαβάσατε το εμαιλ που σας στείλαμε" ή να ξανα κάνουν προώθηση του κειμένου. το μόνο που με ρώτησαν ήταν γιατί δεν ζήτησα να μου στείλουν ενα εμαιλ που δεν ήξερα την ύπαρξη του. Το αποτέλεσμα ,φυσικά, ήταν να ταξιδέψω απο Αμπου Νταμπι Ελλαδα , να λείψω 2 εργάσιμες μέρες απο την δουλειά (που σημαίνει οτι δεν πληρώθηκα) ,να πληρώσω ενα εισιτήριο των 850 ευρώ , γιατι το Πανεπιστήμιο marconi είναι της τελευταίας στιγμής μόνο!!!!!Και όλη αυτή η σπατάλη χρόνου και χρημάτων , επειδή έχουν έλλειψη οργάνωσης, ανθρωπιάς και ισχυρό εγωισμό! Εφτασα σε σημείο να λογομαχήσω με την "υπεύθυνο " της σχολής , ο οποίος σε προσωπική επικοινωνία μαζί μου μέσω εμαιλ , κατηγορεί την νοοτροπία των Ελληνικών Πανεπιστημίων και υποστηρίζει ότι οι ίδιοι είναι πιο Ανθρώπινοι απο τους Έλληνες, παρόλο που αυτή την στιγμή πλουτίζει περισσότερο απο τους Έλληνες που πρόσβαλε ! (έχω κρατημένα όλη την συνομιλία ,όποιος θέλει μπορώ να κάνω προώθηση τα εμιαλ)
2. το μόνο κομμάτι που έχει μείνει προκειμένου να μου στείλουν το χαρτί είναι η διπλωματική εργασία! Ενώ έχω ενημερώσει ότι είμαι εργαζόμενη και ότι δεν κατοικώ στην Ελλάδα, ΑΠΑΙΤΟΥΝ την φυσική παρουσία μου στην χώρα για 10 λεπτά που είναι η παράδοση της εργασίας και δεν μου δίνουν την δυνατότητα να την παραδώσω online ,σε ενα εξ'αποστάσεως μεταπτυχιακό που όλα είναι ONLINE!!Μετά απο δικιά μου πίεση , μου στείλανε την ημερομηνία για να πάω στην Ελλάδα σε 3 εβδομάδες και οι διαθέσιμες μέρες είναι μόνο Δευτέρα και Τετάρτη!!που σημαίνει θα πρέπει να χάσω 3 μέρες απο την δουλειά (το κόστος είναι οι μέρες που δεν θα πληρωθώ και ένα εισιτήριο αξίας 950 ευρώ)
Συγνώμη αλλά αυτό μόνο ανθρώπινο δεν είναι!!!Γνωρίζεται όλοι τη σημαίνει παρουσίαση διπλωματικής εργασίας!!!Γνωρίζεται όλοι τι σημαίνουν ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ!!! Μετά απο 4 συνεργασίες με Ελληνικά Πανεπιστήμια , συνεργάστηκα με τον Πανεπιστήμιο Marconi, αυτό που απέκτησα είναι η εμπειρία οτι Ιδιωτική εκπαίδευση σημαίνει Επιχείρηση !!Ένα πρόγραμμα χωρίς βιβλία, χωρίς ουσιαστική γνώσης πάνω στο αντικείμενο των σπουδών , δεν θεωρώ ότι ξέρω περισσότερα σχετικά με την οργάνωση της εκπαίδευσης σε σχέση με πριν , ένα "πανεπιστήμιο " που άνοιξε παράρτημα στην Ελλάδα για να πλουτίσουν κάποιοι!!Είχα ζητήσει την έγκριση απο τον ΕΟΠΠΕΠ , για να δω την αναγνωρισιμότητα του συγκεκριμένου" Πανεπιστημίου", και η απάντηση ήταν " έκανες την έρευνα σου πριν κάνεις αίτηση σε εμάς".
Αυτοί οι άνθρωποι είναι τόσο ΜΙΚΡΟΙ και στο μόνο που συμβάλλουν είναι στο να καταστρέψουν την ΠΑΙΔΕΙΑ και την ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ!!!!
Χαίρομαι που στο βιογραφικό μου κουβαλάω τίτλους απο Ελληνικά Πανεπιστήμια, είδα την αξίας τους φεύγοντας απο την χώρα και πραγματικά δεν  ξέρω πως να αντιδράσω με τους "ανθρώπους" που δουλεύουν στην εταιρεία Marconi , είμαι στην άκρη του κόσμου, και δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω, να τους βρίσω ή να αδιαφορήσω... επέλεξα ένα μεταπτυχιακό ,όχι για τα μόρια του Δημοσίου , αλλά για να συνεχίσω στο μέλλον τις σπουδές μου και τη δουλεία μου, για Εμένα και αυτοί οι άνθρωποι με έκανα να σιχαθώ που συνεργάστηκα μαζί τους, πουλάνε πτυχία χωρίς αποδείξεις , αυτό είναι η αποτυχία τους!! Όταν κάνεις τους σπουδαστές να μην μαθαίνουν και να μετανοιώνουν για την επιλογή τους!!
Εύχομαι το συγκεκριμένο "Πανεπιστήμιο" να σταματήσει να υπάρχει στον Ελληνικό χώρο , γιατί πραγματικά προσβάλλει τον τίτλο των Πανεπιστημίων που έχει αυτή η χώρα!!!
Σας ευχαριστώ και συγνώμη για το εκτενές κείμενο!!!
Καλή συνέχεια σε όλους, αποφύγετε το Marconi , γιατί το λάθος σας που τους επιλέξατε και το λάθος τους για τον τρόπο που σας φέρθηκαν  θα το πληρώσετε ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος NameNo24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #343 στις: Δεκέμβριος 21, 2017, 06:57:15 μμ »
Ξεκίνησα να σπουδάσω στο Μαρκόνι εδώ και 2μήνες. Πριν γραφτώ μίλησα με ΣΑΕΠ και αναγνωρίζεται μου είπαν, τωρα κι αυτοί βαριούνται δεν ξέρω κατα πόσο να πειστώ, το θέμα ποιο ειναι; Ότι ό,τι και να κάνουμε 3 χρόνια σπουδών στην Ελλάδα είτε δια ζώσης ή μη, δεν αναγνωρίζεται ως πτυχίο οπότε θέλουμε στανταρ 2 χρόνια Μαστερ μετά για να διοριστούμε σε δημόσιο τομέα εκτός από ιδιωτικό που ελευθερα μπορούμε να εργαστούμε όπως πχ σε ΜΚΟ τα τελευταια χρόνια.

Εμένα αλλο είναι το θέμα μου, ότι δεν καταλαβαίνω καλά τι λέν γιατι μιλάνε Αγγλικά με ιταλική προφορά (καπως ακαταλαβίστικα) πλας , ότι μου παίρνει άπειρες ώρες να τελιώσω κάθε κεφάλαιο γιατι τα γραφω ολα !
Στην εξεταστική τι πέφτει από προπτυχιακό Ψυχολογίας;Εχει κανεις εμπειρια; Είναι ανοιχτού τυπου και δεν μας δίνουν καν τεστακια να προετοιμαστούμε......

Αποσυνδεδεμένος Ragazza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #344 στις: Ιανουάριος 17, 2018, 05:18:48 μμ »
έχω στείλει θέμα για διδακτορικό στη σχολική ψυχολογία στο Marconi και έχει γίνει δεκτό. Τώρα περιμένω να γίνει η συνέντευξη μέσω skype που είναι το τυπικό κομμάτι, δηλαδή σχεδόν με έχουν πάρει. Υπάρχει κανείς με ανάλογη εμπειρία, ξέρει αν θα είναι υπερβολικά απαιτητικό ή πιο ελαστικό;
είναι αναγνωρισμένο από το Δοατάπ; στην σελίδα του Δοατάπ που μπήκα ανήκει στα Πανεπιστήμια που αναγνωρίζονται, το ίδιο μου είπε και ο υπεύθυνος του cears στην Ελλάδα.
αν επιθυμεί κάποιος να μου πει κάτι είναι ευπρόσδεκτο, γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμη,
με προβληματίζει αν είναι πολύ αυστηρά,
αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω,
γιατί πρέπει σε 3 χρόνια να το τελειώσουμε..

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #345 στις: Ιανουάριος 28, 2018, 11:11:00 μμ »
Οι εξετάσεις στο μεταπτυχιακο "Εκπαιδευτική ηγεσία, διοίκηση και αναδυόμενες τεχνολογίες" ποιάς μορφής είναι; (πολλαπλής επιλογής, ανάπτυξης κλπ)
Πόσο δύσκολο ειναι το πρόγραμμα για κάποιον πτυχιούχο θεωρητικής σχολής;
Επίσης, εξετάσεις υπάρχουν μετά από κάθε ενότητα ή μία φορά στο τέλος;
Υπάρχει κάποιος που να το έχει ολοκληρώσει ή να φοιτά και να μπορεί να μου πει;

Αποσυνδεδεμένος kpep

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #346 στις: Μάιος 17, 2018, 02:51:25 μμ »
Καλησπέρα κ από μένα..

Σκοπεύω σε ένα μηνά περίπου να δώσω τις πρώτες εξετάσεις για το ΙΜΒΑ στα ελληνικά.
Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει?
Η ύλη είναι αρκετά μεγάλη ο χρόνος λόγω εργασίας αρκετά περιορισμένος  κ τα έχω λίγο χαμένα..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος elsa123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #347 στις: Μάιος 20, 2018, 11:54:40 πμ »
Καλησπέρα,

Δίνω κι εγώ τον Ιούνιο διοίκηση επιχειρήσεων. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι η εξεταστική θα είναι τρεις ερωτήσεις ανοιχτού τύπου που θα περιλαμβάνουν τον κορμό, τα οκτώ πρώτα μαθήματα. Μακάρι να ήξερα και κάτι παραπάνω γιατί λόγω εργασίας κι εγώ δυσκολεύομαι αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος Bill131

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #348 στις: Ιούνιος 24, 2018, 08:10:16 μμ »
Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι να εγγραφώ στο προπτυχιακό πρόγραμμα ψυχολογίας του Marconi. Η ερώτηση μου αφορά το επίπεδο των Αγγλικών συγγραμμάτων που δίνονται για μελέτη. Έχω ακούσει να λέγονται διάφορα για ασαφώς διατυπωμένα κείμενα-ακαθόριστα δομημένα λόγω χαμηλού επιπέδου της Αγγλικής. Αυτο είναι φυσικά το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα, οπότε αν είναι δυνατόν να με διαφωτίσει κάποιος/α που παρακολουθεί το εν λόγω πρόγραμμα σπουδών για την εγκυρότητα ή μη αυτών των ισχυρισμών, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!

Αποσυνδεδεμένος sofia1988

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #349 στις: Ιούλιος 24, 2018, 11:40:34 πμ »
έχω στείλει θέμα για διδακτορικό στη σχολική ψυχολογία στο Marconi και έχει γίνει δεκτό. Τώρα περιμένω να γίνει η συνέντευξη μέσω skype που είναι το τυπικό κομμάτι, δηλαδή σχεδόν με έχουν πάρει. Υπάρχει κανείς με ανάλογη εμπειρία, ξέρει αν θα είναι υπερβολικά απαιτητικό ή πιο ελαστικό;
είναι αναγνωρισμένο από το Δοατάπ; στην σελίδα του Δοατάπ που μπήκα ανήκει στα Πανεπιστήμια που αναγνωρίζονται, το ίδιο μου είπε και ο υπεύθυνος του cears στην Ελλάδα.
αν επιθυμεί κάποιος να μου πει κάτι είναι ευπρόσδεκτο, γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμη,
με προβληματίζει αν είναι πολύ αυστηρά,
αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω,
γιατί πρέπει σε 3 χρόνια να το τελειώσουμε..
Παρέχονται και διδακτορικά; ποιο είναι το κόστος αν επιτρέπεται;

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1157993
  • Σύνολο θεμάτων: 19192
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 312
Σύνολο: 313

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.