*

Αποστολέας Θέμα: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013  (Αναγνώστηκε 68656 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 04, 2013, 10:07:30 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 03:10:11 μμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:19:50 »

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 04, 2013, 10:28:11 μμ »
 schmeichel3 από που και ως που αντί να κρίνεις λεγόμενα , χαραχτηρίζεις. αυτό από μόνο του σε χαραχτηρίζει. δεν ξέρω κανένα Παπαχρήστου ρε και όσοι με ξέρουν -και είναι πολλοί , σε αντίθεση με εσένα που σε ξέρεις μόνο- γνωρίζουν πόσο μακριά είμαι από πολιτική και επίσης ξέρουν ότι με τον μισό αιώνα σχεδόν ηλικία το μόνο που κάνω είναι να μεταφέρω μόνο αν και εφόσον χρειαστεί κάτι που διασταύρωσα πολλαπλά. και πολλούς έχω βοηθήσει και ενημερώσει αθόρυβα αν το μπορώ και αισθλανομαι μια χαρά για αυτό. ούτε παντογνώστης ούτε τίποτα. σέβομαι πάντα την αντίθεση , αλλά ποτέ την αήτητη κακοήθεια και ηλιθιότητα. και όποιος συντονίζει αυτό το τόπικ , λυπάμαι που δεν έλαβε θέση , πραγματικά. Σημ. η φωτογραφία σου  schmeichel3 με πρόσωπο παπαγάλου δεν σε κολακεύει καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 04, 2013, 10:33:28 μμ »
Όλοι οι εκπαιδευτικοί στην τάξη ή στη χειρότερη, αξιοκρατική επιλογή όσων πάνε στα γραφεία.Όχι με λίστα των διευθυντών.


Σιγά μην κλάψουμε και για τα βίσματα τώρα...

εγώ θα έλεγα να κρίνει ο καθένας απο εσάς που είστε την τάξη, τον καθένα απο τα "παλιοβύσματα" για το πόσο καλά κάνουν τη δουλειά τους, για το ποσο ενημερωμένοι και εξυπηρετικοι΄ειναι , και να τους κρίνετε ονομαστικά μάλιστα.
επίσης, θα έλεγα να περάσετε έναν μήνα ( πχ το Νοέμβριο ή τον Ιούνιο) ο καθένας σας σε γραφείο και μετά να μπορείτε να χαρακτηρίσετε τον οποιονδήποτε "παλιοβύσμα".
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 04, 2013, 10:38:58 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 12:07:37 πμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:19:50 »

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 04, 2013, 10:50:46 μμ »
μόνο για ενημέρωση του τόπικ και όχι σε απάντηση σε κανένα. κόπηκε μία μονο σειρά από κάτι που έγραψα - γιατί; - και αν διαβαζόταν ολόκληρο , θα καταλαβαίνατε ότι αναπαράχθηκε αυτούσιο το αποτέλεσμα της μελέτης που έκανε το πυσδε της περιοχής μου και τίποτα άλλο. τίποτα απολύτως δεν έχω με κανέναν γυμναστή ή κομπιουτερά συνάδελφο και ούτε πήρα θέση. να μην γράφουμε τίποτα; κανενα πρόβλημα . δεν έχω καμία διάθεση να μπλέκω με ασχήμιες τέτιου είδους. είχα την εντύπωση , ότι την εποχή αυτή , ότι ακούμε πρέπει να το λέμε για να οχυρώνουμε τις αμυνές μας. οι πρώτοι που ενδιαφέρθηκαν σχολείο να ακούσουν τι μάθαμε μάλιστα , ήταν οι πολύ αγαπητοί συνάδελφοι της γυμναστικής και της πληροφορικής , που ευχαρίστησαν για το ειλικρινές ενδιαφέρον. αυτό και τίποτα άλλο. καληνύχτα σας , δεν είναι δυνατόν να συνεχίσω έτσι να γράφω.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 04, 2013, 11:09:27 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 12:07:26 πμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 04, 2013, 11:15:23 μμ »
δεν είμαι μέλος κανενός πυσδε. σε περσινό σχολείο που ήμουν , ήταν μελη του. πότε αν θέλεις να μάθεις μαθαίνεις. και ρισκάρεις να εκτίθεσαι να γράφεις για να ακούς και διάφορα...

Αποσυνδεδεμένος MHXMHX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 04, 2013, 11:16:53 μμ »
Όλοι οι εκπαιδευτικοί στην τάξη ή στη χειρότερη, αξιοκρατική επιλογή όσων πάνε στα γραφεία.Όχι με λίστα των διευθυντών.


Σιγά μην κλάψουμε και για τα βίσματα τώρα...

εγώ θα έλεγα να κρίνει ο καθένας απο εσάς που είστε την τάξη, τον καθένα απο τα "παλιοβύσματα" για το πόσο καλά κάνουν τη δουλειά τους, για το ποσο ενημερωμένοι και εξυπηρετικοι΄ειναι , και να τους κρίνετε ονομαστικά μάλιστα.
επίσης, θα έλεγα να περάσετε έναν μήνα ( πχ το Νοέμβριο ή τον Ιούνιο) ο καθένας σας σε γραφείο και μετά να μπορείτε να χαρακτηρίσετε τον οποιονδήποτε "παλιοβύσμα".

Εγώ λέω να κρίνουμε όλα τα βύσματα.Και απ' ό,τι ξέρω ,δε σας βάζουν με το ζόρι στα γραφεία...


Γιατί να έρθω λοιπόν;Εγώ βρίσκομαι στην τάξη όπου ανήκω.Εσείς να έρθετε αφού μάλιστα κουράζεστε τόσο...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 04, 2013, 11:25:45 μμ »
Προφανώς κανείς που έρχεται με απόσπαση σε γραφεία δεν έρχεται με το ζόρι. Το ζόρι βλέπω να το τραβάτε εσείς όμως και πραγματικά δεν βλέπω το λόγο. Αν είσαι ευχαριστημένος στο σχολειο σου, μπράβο σου και καλά κάνεις αλλά να χαρακτηρίζεις "βυσμα" τον συνάδελφό σου που για τους δικους του λόγους δεν ειναι σε σχολείο δεν ειναι κάτι που σε τιμά.

Θα πρέπει να μάθεις να σέβεσαι τις επιλογές των συναδέλφων σου και να κατανοήσεις πως και εκείνοι προσφέρουν στην εκπαίδευση -από διαφορετικό πόστο αλλά προσφέρουν. Το ότι βρίσκονται σε υπηρεσία και όχι σε σχολείο δεν συμβαίνει παρανόμως - ειναι μία διαδικασία που προβλέπεται.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος MHXMHX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 04, 2013, 11:35:26 μμ »
bitch, δεν καταλαβαίνεις ή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις;Ελπίζω το δεύτερο.

Η Μαρία και ο Νίκος είναι δάσκαλοι στη Ρόδο,πολύ μακριά απ'το σπίτι τους.Η Μαρία έχει πολύ περισσότερα μόρια απ'το Νίκο.Και οι δύο κάνουν αίτηση για μετάθεση.Μόνο όμως ο Νίκος είναι γραμμένος στη λίστα του Διευθυντή με βάση την οποία θα γίνουν οι μεταθέσεις. Η καημένη η Μαρία θα μείνει για άλλη μια χρονιά στη Ρόδο.

Αυτά λοιπόν να τα πεις στη Μαρία.Εγώ ,ειλικρινά, δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα και μάλιστα πρόσφατα έμαθα τι συμβαίνει και αηδίασα για άλλη μια φορά με το σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 04, 2013, 11:39:13 μμ »
ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΛΥΟΝΤΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ... ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΙΖΟΝ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 04, 2013, 11:39:27 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2013, 12:07:18 πμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 04, 2013, 11:41:58 μμ »
Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί όλη αυτή η ένταση. Αφού τα άκουσε κ ο Θρύλος αρχίσαμε να ξεφεύγουμε!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Κενά -Πλεονάσματα Δευτεροβάθμιας 2013
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 04, 2013, 11:49:34 μμ »
ΜΗΧΜΗΧ οι αποσπάσεις σε φορείς δεν γινονται μονο για κοινωνικούς λόγους όπως οι αποσπάσεις απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ. Γινονται κατά κύριο λόγο για την εύρυθμη κατά το δυνατόν λειτουργια των υπηρεσιών. Το πόσα μόρια έχει η Μαρία ειναι αδιάφορο αν δεν ξέρει να γράψει ένα απλό διαβιβαστικό ή να χειριστεί επαρκώς έναν υπολογιστή. Αν αυτό το ξέρει ο Νίκος, τότε προφανώς εκείνος θα ειναι στη λίστα του Διευθυντή.
Δεν διαφωνώ πως υπάρχουν και ( αρκετοί) 'Νίκοι" που δεν ξέρουν την τύφλα τους  - για αυτούς λοιπόν είπα πως θα πρέπει να κρίνετε εσείς  -που άμεσα έχετε πάρε δώσε μαζί τους - την ικανότητά τους στη διοίκηση, το πόσο ενημερωμένοι ειναι και το πόσο σωστά κάνουν την δουλειά τους και σας εξυπηρετούν.
Όμως η απόσπαση σε φορέα δεν γίνεται με μόνο κριτήρια τα μόρια δυσμενών ( και δεν πρέπει να γίνεται με αυτά ). Να μοριοδοτηθεί η γνώση επί διοικητικών θεμάτων όπως και η τυχόν καλή και σωστή προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση ( όχι όλες οι προϋπηρεσίες, μόνο αυτές που αξιολογήθηκαν θετικά από τους εκπαιδευτικούς).
Από την άλλη όμως όταν έχεις μια ομάδα που δουλεύει σωστά επιθυμητό ειναι να θέλεις να την κρατήσεις ως έχει. Αν λοιπόν ο Νίκος ανήκει στην ομάδα αυτή και σου βγάζει τη δουλειά που θέλεις με σωστό και γρήγορα δε θα πειραματίζεσαι κάθε χρόνο αντικαθιστώντας την με άλλα μέλη που δεν γνωρίζεις....

Ωστόσο, η  Γαλλικού έχει δίκαιο : το μείζον ζήτημα ειναι άλλο.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 534
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.