*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιαίτερα αγγλικών σε μικρά παιδάκια.  (Αναγνώστηκε 6073 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Amparanoia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ιδιαίτερα αγγλικών σε μικρά παιδάκια.
« στις: Ιούνιος 12, 2013, 10:47:08 μμ »
Καλησπερα! Ειμαι φοιτητρια της Αγγλικης Φιλολογιας ΑΠΘ και για την ακριβεια τελειωνω η τωρα η τον Σεπτεμβρη και θα ξεκινησω μαθηματα σε παιδακια σε πρωτη φαση μεχρι να μπω στο κλιμα της διδασκαλιας. Εψαξα για βιβλια και κατεληξα στα Τiny Town για Prejunior και Our Town για Junior. Εχω καποιες αποριες ομως.. Ενα παιδι την prejunior καλο ειναι να την ξεκινησει στην α δημοτικου και a junior στη 2α δημοτικου; Εγω στις ταξεις αυτες θα χρειαστει να παρω και teacher's book η μονο Coursebook? Ειμαι αμαθη ακομα και αγχωμενη γιατι θελω να κανω σωστα τη δουλεια μου.. Οτιδηποτε συμβουλες καλοδεχουμενες  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα αγγλικών σε μικρά παιδάκια.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:01:17 »

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα αγγλικών σε μικρά παιδάκια.
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 13, 2013, 12:10:33 πμ »
a junior στην 3η δημοτικού. Δηλ. να μάθει να γράφει στα Αγγλικά στην τρίτη δημοτικού. Πιο πρίν ότι θέλεις αλλά προφορικά.

Αποσυνδεδεμένος Paris92

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα αγγλικών σε μικρά παιδάκια.
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 01:26:19 πμ »
ΕΧΩ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ. ΤΟ WONDERLAND PRE-JUNIOR ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ! ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ???

Αποσυνδεδεμένος turpis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα αγγλικών σε μικρά παιδάκια.
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 21, 2014, 09:15:16 πμ »
Καλημέρα..Να ρωτήσω τους συναδέλφους των αγγλικών...έχω ένα παιδάκι 5 χρονών και θέλει να κάνει αγγλικά..από μια μικρή έρευνα στο δίκτυο και από την πιο πάνω απάντηση της new pe06 έχω καταλάβει οτι σε παιδιά αυτής της ηλικίας η εκμάθηση πρέπει να είναι προφορική μόνο , με τραγούδια , παιχνίδια κτλ..υπάρχουν όμως κάπου ο
βιβλία για αυτά να σε καθοδηγήσουν ?και αν ναι , από την εμπειρία σας , έχετε να μου προτείνετε κάτι?

Η παρούσα στιγμή είναι το μόνο που είχες , το μόνο που έχεις , το μόνο που θα έχεις ποτέ .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα αγγλικών σε μικρά παιδάκια.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:01:17 »

Αποσυνδεδεμένος katelog

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα αγγλικών σε μικρά παιδάκια.
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 10, 2015, 12:41:23 μμ »
Καλησπερα! Ειμαι φοιτητρια της Αγγλικης Φιλολογιας ΑΠΘ και για την ακριβεια τελειωνω η τωρα η τον Σεπτεμβρη και θα ξεκινησω μαθηματα σε παιδακια σε πρωτη φαση μεχρι να μπω στο κλιμα της διδασκαλιας. Εψαξα για βιβλια και κατεληξα στα Τiny Town για Prejunior και Our Town για Junior. Εχω καποιες αποριες ομως.. Ενα παιδι την prejunior καλο ειναι να την ξεκινησει στην α δημοτικου και a junior στη 2α δημοτικου; Εγω στις ταξεις αυτες θα χρειαστει να παρω και teacher's book η μονο Coursebook? Ειμαι αμαθη ακομα και αγχωμενη γιατι θελω να κανω σωστα τη δουλεια μου.. Οτιδηποτε συμβουλες καλοδεχουμενες  :)

Καλημερα Amparanoia

Είμαι κι εγω καινουργια στο χωρο κανω μαθηματα σε φροντιστηριο καθως και ιδιαιτερα εδω και τρια χρονια...Απ΄οτι λές αυτη τη στιγμη εχεις ηδη αποφασισει ποια βιβλια θα χρησιμοποιήσεις . Θα σου ελεγα ομως να ριξεις μια ματια και στην Express Publishing..Περυσι ανακάλυψα μια ολοκαινουργη σειρα της για Junior τα Smiley's που προσωπικα βρισκω παρα πολυ καλα και δεν μετανιωσα για την επιλογή μου..Επίσης ο συγκεκριμενος οικος καθε χρονο σου δινει μια σειρα βιβλιων δωρεαν . Μ αυτον τον τρόπο μπορεις να εχεις δωρεαν τα βιβλια δασκαλου . Επίσης θεωρω οτι τα βιβλια δασκαλου ειναι απαραιτητα ειδικα για εμας που δεν εχουμε μεγαλη εμπειρια στη διδασκαλια διοτι βοηθουν στο μανατζμεντ του μαθηματος και γενικα στη σωστη οργανωση με βαση την υλη καθε φορα.

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Ιδιαίτερα αγγλικών σε μικρά παιδάκια.
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 10:43:46 μμ »
Το incredible 5 team 1 γνωρίζετε αν υπάρχει καπου δωρεαν στο ίντερνετ?της express rublishing είναι



Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159562
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 366
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 357

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.