*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1777956 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4396 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 07:15:34 μμ »
Ερώτηση:
Οι ειδικότητες στις οποίες ΔΕΝ δόθηκαν αποσπάσεις χτες πάνε αυτομάτως στη δεύτερη φάση ή χρειάζεται αίτηση θεραπείας???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:46:53 »

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4397 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 07:22:53 μμ »
Ερώτηση:
Οι ειδικότητες στις οποίες ΔΕΝ δόθηκαν αποσπάσεις χτες πάνε αυτομάτως στη δεύτερη φάση ή χρειάζεται αίτηση θεραπείας???
Τι εννοείς αίτηση θεραπείας; Ένσταση;
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4398 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 07:27:06 μμ »
Ερώτηση:
Οι ειδικότητες στις οποίες ΔΕΝ δόθηκαν αποσπάσεις χτες πάνε αυτομάτως στη δεύτερη φάση ή χρειάζεται αίτηση θεραπείας???
Τι εννοείς αίτηση θεραπείας; Ένσταση;
Ενσταση ή αίτηση θεραπείας το λένε, εν πάση περιπτώση ένα αίτημα επανεξέτασης. Εφόσον όμως δεν έχουν εξεταστεί οι εν λόγω κλάδοι τι αίτημα....

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4399 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 07:43:48 μμ »
Ερώτηση:
Οι ειδικότητες στις οποίες ΔΕΝ δόθηκαν αποσπάσεις χτες πάνε αυτομάτως στη δεύτερη φάση ή χρειάζεται αίτηση θεραπείας???
Για να είστε καλυμμένοι κάνετε αίτηση Επανεξέτασης Θεραπείας. Από όσο ξέρω όταν δεν κάνεις αίτηση Επανεξέτασης - Θεραπείας δεν υπολογίζουν την αρχική μας αίτηση όταν "ξανατρέχουν" το σύστημα. Δεν είναι τίποτα μια απλή αίτηση είναι προς το ΥΠΑΙΘ  ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Π.Ε. &  Δ.Ε.
ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΠΡΟΣ/ΚΟΥ  Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ  ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΤΜΗΜΑΤΑ Γ΄
 (Μέσω της ΔΔΕ ....)
Την καταθέτεις ή τη στέλνεις με φαξ στη ΔΔΕ ή ΔΠΕ που ανήκεις και αφού σου δώσουν Αρ. Πρωτ. είναι υποχρεωμένοι να την διαβιβάσουν στο αρμόδιο τμήμα.
Επιπλέον, αν όλοι όσοι δεν πήρατε απόσπαση - και είστε πάρα πολλοί - τους στείλετε αιτήσεις επανεξέτασης ίσως είναι ένας τρόπος πίεσης να κάνουν και β φάση αποσπάσεων, λέω τώρα εγώ ότι ίσως να το σκεφτούν.
Καλή δύναμη και επιτυχία.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:46:53 »

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4400 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 07:49:21 μμ »
http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%84%CF%8D%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CF%80%CE%B505-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%80%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%AE%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%AD%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%BD

Αυτό να το διαβάσουμε όλοι και να πούμε στον/ στην συνάδελφο να μην φοβάται. Να το στείλουμε στο υπουργείο και στον υπουργό που θα πρέπει να πάει να κρυφτεί. Ντροπή τους! Είναι τόσο δύσκολο να μας πουν τι σκοπεύουν να κάνουν με μας; Συνάδελφε,κουράγιο! Όλοι και όλες βρεθήκαμε κάποια στιγμή στη θέση σου... Όλοι και όλες απελπιστήκαμε, όλοι και όλες φοβηθήκαμε. Τώρα ήρθε η ώρα να σηκωθούμε στα πόδια μας...

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4401 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 07:59:51 μμ »
mat,
ευχαριστουμε που δεν βαριεσαι να επαναλαμβανεις οσα ξερεις σχετικα με την αιτηση επανεξετασης αποσπασης και ετσι μας διαφωτίζεις.

Αποσυνδεδεμένος sun100

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4402 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:10:31 μμ »
Συναδερφοι αυτο με την αιτηση επανεξετασης ειναι μεγαλη βλακια.Ενταξει να καταλάβω την αιτηση τροποποιησης ή την ανακληση αλλα την επανεξεταση!Δηλαδη χιλιαδες εκπαιδευτικοι θα τρεχουμε στα γραφεια για να ζητησουμε το αυτονοητο.Το λογικο θαήταν να κανουν αίτηση αυτοι που δεν επιθυμουν πλεον αποσπαση.ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ;;;;

Αποσυνδεδεμένος gilbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4403 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:17:21 μμ »
gilbert

να κανεις αιτηση επανεξετασης ( "θεραπειας" λεγεται). Αλλιως θεωρουν οτι δεν θελεις να την επανεξετασουν. Απλο εντυπο αιτησης απο την ΔΔΕ σου θα συμπληρωσεις.

Ευχαριστώ πολύ. Θα πάω πρωι-πρωι στη ΔΔΕ, φαντάζομαι με πολύ άλλο κόσμο... :-\

Αποσυνδεδεμένος sun100

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4404 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:20:53 μμ »
Συναδερφοι αυτο με την αιτηση επανεξετασης ειναι μεγαλη βλακια.Ενταξει να καταλάβω την αιτηση τροποποιησης ή την ανακληση αλλα την επανεξεταση!Δηλαδη χιλιαδες εκπαιδευτικοι θα τρεχουμε στα γραφεια για να ζητησουμε το αυτονοητο.Το λογικο θαήταν να κανουν αίτηση αυτοι που δεν επιθυμουν πλεον αποσπαση.ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ;;;;

σας εβγαλα τα ματια με τα ορθογραφικα.....

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4405 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:23:24 μμ »
mat,
ευχαριστουμε που δεν βαριεσαι να επαναλαμβανεις οσα ξερεις σχετικα με την αιτηση επανεξετασης αποσπασης και ετσι μας διαφωτίζεις.
Επιμένω και επαναλαμβάνω τα ίδια γιατί ξέρω πως είναι να πρέπει να βρίσκεσαι σπίτι σου και από λάθος πληροφόρηση να χαθεί έστω και αυτή η ελάχιστη πιθανότητα να το πετύχεις. Επίσης καλά θα κάνουν όσοι δεν γνωρίζουν να μην παραπληροφορούν τους συναδέλφους για ένα τόσο σοβαρό θέμα βασιζόμενοι είτε σε δικές τους υποθέσεις, είτε σε δικές τους λογικές. 
Για τελευταία φορά επαναλαμβάνω πως όσοι δεν πήρατε απόσπαση (είτε είστε από τις ειδικότητες που δόθηκαν, είτε όχι) κάνετε αίτηση Επανεξέτασης - Θεραπείας.
Δεν είναι τίποτα αυτονόητο και τίποτα δεν κερδίζεται χωρίς να κάνεις κάτι. Δεν σας στοιχίζει ούτε σε χρόνο, ούτε σε κόπο. Αντίθετα το να παραμένετε σε μια περιοχή μακριά από τις οικογένειες σας στοιχίζει και υλικά και συναισθηματικά και δημιουργεί πολλά προβλήματα.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 788
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4406 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:32:52 μμ »
αν κανουμε αιτηση θεραπειας για τα ΠΥΣΔΕ, χανουμε τη δυνατοτητα αποσπασης σε φορεα που εκκεμει ΤΟ αποτελεσμα ;;;
 
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4407 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:33:54 μμ »
mat,
ευχαριστουμε που δεν βαριεσαι να επαναλαμβανεις οσα ξερεις σχετικα με την αιτηση επανεξετασης αποσπασης και ετσι μας διαφωτίζεις.
Επιμένω και επαναλαμβάνω τα ίδια γιατί ξέρω πως είναι να πρέπει να βρίσκεσαι σπίτι σου και από λάθος πληροφόρηση να χαθεί έστω και αυτή η ελάχιστη πιθανότητα να το πετύχεις. Επίσης καλά θα κάνουν όσοι δεν γνωρίζουν να μην παραπληροφορούν τους συναδέλφους για ένα τόσο σοβαρό θέμα βασιζόμενοι είτε σε δικές τους υποθέσεις, είτε σε δικές τους λογικές. 
Για τελευταία φορά επαναλαμβάνω πως όσοι δεν πήρατε απόσπαση (είτε είστε από τις ειδικότητες που δόθηκαν, είτε όχι) κάνετε αίτηση Επανεξέτασης - Θεραπείας.
Δεν είναι τίποτα αυτονόητο και τίποτα δεν κερδίζεται χωρίς να κάνεις κάτι. Δεν σας στοιχίζει ούτε σε χρόνο, ούτε σε κόπο. Αντίθετα το να παραμένετε σε μια περιοχή μακριά από τις οικογένειες σας στοιχίζει και υλικά και συναισθηματικά και δημιουργεί πολλά προβλήματα.

Δηλαδή τη Δευτέρα μπορω να παω στην Πρωτοβαθμια μου και να πω θέλω να κάνω αίτηση επανεξέτασης???Αυτοί θα μου δώσουν κάποιο χαρτί ή απλως κάνω την αίτηση φεύγω???Σίγουρα με αυτή την α'ιτηση δεν μπορεί να μου πει οτι χάθηκε η αιτηση?Είναι αξιόπιστός αυτός ο τρόπος ή είναι καλυτερα να περιμένω να βγει εγκύκλιος για τη β φάση?Σορυ αν κουράζω με την ερώτηση μου αλλα πραγματικά χρειάζομαι μια διευκρίνηση για να μην μου πουν τίποτα περίεργο απο το γραφείο.....

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4408 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:37:57 μμ »
mat,
ευχαριστουμε που δεν βαριεσαι να επαναλαμβανεις οσα ξερεις σχετικα με την αιτηση επανεξετασης αποσπασης και ετσι μας διαφωτίζεις.
Επιμένω και επαναλαμβάνω τα ίδια γιατί ξέρω πως είναι να πρέπει να βρίσκεσαι σπίτι σου και από λάθος πληροφόρηση να χαθεί έστω και αυτή η ελάχιστη πιθανότητα να το πετύχεις. Επίσης καλά θα κάνουν όσοι δεν γνωρίζουν να μην παραπληροφορούν τους συναδέλφους για ένα τόσο σοβαρό θέμα βασιζόμενοι είτε σε δικές τους υποθέσεις, είτε σε δικές τους λογικές. 
Για τελευταία φορά επαναλαμβάνω πως όσοι δεν πήρατε απόσπαση (είτε είστε από τις ειδικότητες που δόθηκαν, είτε όχι) κάνετε αίτηση Επανεξέτασης - Θεραπείας.
Δεν είναι τίποτα αυτονόητο και τίποτα δεν κερδίζεται χωρίς να κάνεις κάτι. Δεν σας στοιχίζει ούτε σε χρόνο, ούτε σε κόπο. Αντίθετα το να παραμένετε σε μια περιοχή μακριά από τις οικογένειες σας στοιχίζει και υλικά και συναισθηματικά και δημιουργεί πολλά προβλήματα.

Δηλαδή τη Δευτέρα μπορω να παω στην Πρωτοβαθμια μου και να πω θέλω να κάνω αίτηση επανεξέτασης???Αυτοί θα μου δώσουν κάποιο χαρτί ή απλως κάνω την αίτηση φεύγω???Σίγουρα με αυτή την α'ιτηση δεν μπορεί να μου πει οτι χάθηκε η αιτηση?Είναι αξιόπιστός αυτός ο τρόπος ή είναι καλυτερα να περιμένω να βγει εγκύκλιος για τη β φάση?Σορυ αν κουράζω με την ερώτηση μου αλλα πραγματικά χρειάζομαι μια διευκρίνηση για να μην μου πουν τίποτα περίεργο απο το γραφείο.....

Δεν νομίζω ότι βγαίνει εγκύκλιος για β φάση. Η εγκύκλιος είναι μία.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4409 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:41:05 μμ »

Δεν νομίζω ότι βγαίνει εγκύκλιος για β φάση. Η εγκύκλιος είναι μία.
Κι εγώ έτσι νομίζω, δεν παίρνω όρκο βέβαια................
  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159630
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 476
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 467
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.153 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.