*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1773422 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4410 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:46:55 μμ »

Δεν νομίζω ότι βγαίνει εγκύκλιος για β φάση. Η εγκύκλιος είναι μία.
Κι εγώ έτσι νομίζω, δεν παίρνω όρκο βέβαια................

Κάνω λοιπόν την αίτηση και φεύγω?Δεν παίρνω τίποτα χαρτιά, με υπογραφή και σφραγίδα?Δεν θα μου πει κανεις τη χάσαμε.....είναι αξιόπιστος τρόπος?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:55:49 »

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4411 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:49:10 μμ »
Ο ορος ''επανεξεταση'' δεν σημαινει οτι κριθηκε η αιτηση μου μια φορα, δεν ειχα τα απαιτουμενα μορια-δικαιολογητικα συγκριτικα με αλλους, απορριφθηκε η αιτηση μου και κανω εκ νεου αιτηση, προκειμενου να επανεξεταστει σε περιπτωση που προκυψουν νεα κενα;;;
Στην περιπτωση μας δεν εξεταστηκαν καθολου οι ειδικοτητες, δεν υπηρξε Α φαση αποσπασεων για τους δικους μας κλαδους. Αρα, ενω κατι δεν εξεταστηκε καν ακομη για πρωτη φορα, εγω θα ζητησω να επανεξεταστει;;;

Αποσυνδεδεμένος thanvot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4412 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:50:36 μμ »
Όπως και με οποιαδήποτε αίτηση κάνεις, θα πάρεις είτε υπογεγραμμένο αντίγραφο, είτε τουλάχιστον τον αριθμό πρωτοκόλλου και θα τον φυλάξεις σαν πολύτιμο λίθο! Οπωσδήποτε!!!!

Edit: ναι Μαρία θα κάνεις για να είσαι καλυμμένη. Τζάμπα είναι..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:52:25 μμ από thanvot »

Αποσυνδεδεμένος gilbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4413 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:57:13 μμ »
Για δείτε και πείτε την γνώμη σας:


ΠΡΟΣ:

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ Β/ΘΜΙΑΣ  ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΤΜΗΜΑ  Γ΄
(Μέσω της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Δ’ ΑΘΗΝΑΣ)

Έχοντας υπόψη:

Την υπ’αριθμ. 124058/Δ2/6-9-2013 Απόφαση αναφορικά με τις Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Δ.Ε. από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ για το διδακτικό έτος 2013-2014, με την οποία δεν ικανοποιήθηκε η αίτηση απόσπασης μου 

ΑΙΤΟΥΜΑΙ

Την επανεξέταση και ικανοποίηση της υπ’αριθμ.................... αίτησης απόσπασης μου, η οποία δηλώνω οτι εξακολουθεί να ισχύει ως έχει.

Συνημμένα (3 σελ.)

Αντίγραφο της υπ’αριθμ. ..................... αίτησης απόσπασης μου

H αιτούσα:

Ημερομηνία:


Πώς σας φαίνεται; Εννοείται ότι αυτό είναι η δεξιά πλευρά της αίτησης, στην αριστερή θα έχω γράψει ολα τα στοιχεία μου. Είμαι ΠΕ06, Β/θμια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:55:49 »

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4414 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:57:39 μμ »
Μίλησα τώρα με τη Γ.Δντρια του Υπουργείου Παιδείας...με ενημέρωσε πως έχουν γίνει λάθη στις προσλήψεις και θα βγει σε μία περίπου ώρα νέος πίνακας για δασκάλους και νηπιαγωγούς...
Απίστευτααααααα..!!!!!!!!

Αυξάνεται ο αριθμός των δασκάλων και μειώνεται των νηπιαγωγών...αυτό έμαθα προς το παρόν.

Τα παραπανω copy-paste απο το fb του Μπρατη.

Εχουμε ξεφυγει; Ο κοσμος (νηπιαγωγοι) κατευθυνθηκε προς την περιοχη αποσπασης και τωρα θα τους γυρισουν πισω;;;  Και τους αναπληρωτες που πηραν ξημερωματα; Θα ακυρωσουν ως ντομινο καποιους εξ'αυτων;
Ειμαστε για γελια και για κλαματα...Τι προχειροτητες ειναι αυτες;   Κι εμεις ακομη ελπιζουμε;

Να εννοει τους αναπληρωτες και οχι τους αποσπασμενους;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:02:00 μμ από maria2013 »

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4415 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 08:59:11 μμ »
Όπως και με οποιαδήποτε αίτηση κάνεις, θα πάρεις είτε υπογεγραμμένο αντίγραφο, είτε τουλάχιστον τον αριθμό πρωτοκόλλου και θα τον φυλάξεις σαν πολύτιμο λίθο! Οπωσδήποτε!!!!

Edit: ναι Μαρία θα κάνεις για να είσαι καλυμμένη. Τζάμπα είναι..


Ωραία!Ευχαριστώ!Παιδιά δυναμικα!Όλοι καντε αίτηση επανεξέτασης!Δεν πάει άλλο, 1 άτομο γυρνάει ΄πίσω και άλλοι 10 κλαίνε απο πίσω του που φεύγει....διαλύθηκαν οι οικογένειες μας!Κάτι πρέπει να κάνουμε!Και α΄φάση και β και γ!Φέτος θα το παλεψω!Άλλες χρονιες έλεγα δεν πειράζει τώρα ήρθα στην οργανική μου, εγκαταστάθηκα, αυτή τη φορα δεν την παλεύω φτάνει η ξενιτια!

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4416 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:02:07 μμ »
Για δείτε και πείτε την γνώμη σας:


ΠΡΟΣ:

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ Β/ΘΜΙΑΣ  ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΤΜΗΜΑ  Γ΄
(Μέσω της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Δ’ ΑΘΗΝΑΣ)

Έχοντας υπόψη:

Την υπ’αριθμ. 124058/Δ2/6-9-2013 Απόφαση αναφορικά με τις Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Δ.Ε. από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ για το διδακτικό έτος 2013-2014, με την οποία δεν ικανοποιήθηκε η αίτηση απόσπασης μου 

ΑΙΤΟΥΜΑΙ

Την επανεξέταση και ικανοποίηση της υπ’αριθμ.................... αίτησης απόσπασης μου, η οποία δηλώνω οτι εξακολουθεί να ισχύει ως έχει.

Συνημμένα (3 σελ.)

Αντίγραφο της υπ’αριθμ. ..................... αίτησης απόσπασης μου

H αιτούσα:

Ημερομηνία:


Πώς σας φαίνεται; Εννοείται ότι αυτό είναι η δεξιά πλευρά της αίτησης, στην αριστερή θα έχω γράψει ολα τα στοιχεία μου. Είμαι ΠΕ06, Β/θμια.

Στα συνημμένα θα βάλω ξανα τα δικαιολογητικά?????

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4417 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:02:57 μμ »
αν κανουμε αιτηση θεραπειας για τα ΠΥΣΔΕ, χανουμε τη δυνατοτητα αποσπασης σε φορεα που εκκεμει ΤΟ αποτελεσμα ;;;
Όχι δεν χάνεις το δικαίωμα για την απόσπαση στο φορέα που εκκρεμεί το αποτέλεσμα. Άλλωστε αυτά διευκρινίζονται στην εγκύκλιο των αποσπάσεων που λέει ότι όταν πάρεις σε φορέα δεν εξετάζεται η αίτηση σου για ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ.
Συνήθως δεν βγαίνει συμπληρωματική εγκύκλιος αποσπάσεων. Πέρυσι όμως κάτι είχαν βγάλει αλλά δεν θυμάμαι καλά. Νομίζω ότι είχε βγει οδηγία και έδινε τη δυνατότητα να υποβληθούν καινούριες ή αιτήσεις επανεξέτασης σε όσους δεν είχαν υποβάλλει από μόνοι τους.
Την αίτηση καλό είναι να την ετοιμάσετε από το σπίτι σας βρε παιδιά δεν είναι τίποτα. Στις διευθύνσεις σας την καταθέτετε και παίρνετε αριθμό πρωτοκόλλου ως απόδειξη ότι την υποβάλλατε.


"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4418 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:04:18 μμ »
Μίλησα με αιρετό στην Αργολίδα που μίλησε με άτομο στην ΟΛΜΕ (;), του είπε ότι πιθανότατα αποσπάσεις σε ειδικότητες (για Β/θμια μιλάω) θα γίνουν την παράλλη εβδομάδα χωρίς να χρειάζεται αίτηση-ένσταση. Αύριο θα ξαναπάρω τηλ. για επιβεβαίωση. Μου είπε ότι πιθανότατα (πάλι) θα βγει και β' φάση μετατάξεων, χωρίς να είναι σίγουρος.
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος Stavrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4419 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:05:17 μμ »
Παιδιά καλησπέρα,χρειάζομαι τα φώτα σας..Θέλω να κάνω ανάκληση της αίτησης για απόσπαση,
οι δικές μας δεν έχουν εξεταστεί ακόμα(ειδικότητα πρωτοβάθμιας).Γίνεται;και πού πρέπει να απευθυνθώ;
Στη διεύθυνση που έκανα την αίτηση;αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει...
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4420 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:05:43 μμ »
Για δείτε και πείτε την γνώμη σας:


ΠΡΟΣ:

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ Β/ΘΜΙΑΣ  ΕΚΠ/ΣΗΣ
ΤΜΗΜΑ  Γ΄
(Μέσω της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  Δ’ ΑΘΗΝΑΣ)

Έχοντας υπόψη:

Την υπ’αριθμ. 124058/Δ2/6-9-2013 Απόφαση αναφορικά με τις Αποσπάσεις Εκπαιδευτικών Δ.Ε. από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ για το διδακτικό έτος 2013-2014, με την οποία δεν ικανοποιήθηκε η αίτηση απόσπασης μου 

ΑΙΤΟΥΜΑΙ

Την επανεξέταση και ικανοποίηση της υπ’αριθμ.................... αίτησης απόσπασης μου, η οποία δηλώνω οτι εξακολουθεί να ισχύει ως έχει.

Συνημμένα (3 σελ.)

Αντίγραφο της υπ’αριθμ. ..................... αίτησης απόσπασης μου

H αιτούσα:

Ημερομηνία:


Πώς σας φαίνεται; Εννοείται ότι αυτό είναι η δεξιά πλευρά της αίτησης, στην αριστερή θα έχω γράψει ολα τα στοιχεία μου. Είμαι ΠΕ06, Β/θμια.

Στα συνημμένα θα βάλω ξανα τα δικαιολογητικά?????
Τέλεια! Και καλώς βάζεις συνημμένα το αντίγραφο της αρχικής αίτησης σου. Τα δικαιολογητικά δεν χρειάζονται τα έχουν.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4421 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:05:58 μμ »
αν κανουμε αιτηση θεραπειας για τα ΠΥΣΔΕ, χανουμε τη δυνατοτητα αποσπασης σε φορεα που εκκεμει ΤΟ αποτελεσμα ;;;
Όχι δεν χάνεις το δικαίωμα για την απόσπαση στο φορέα που εκκρεμεί το αποτέλεσμα. Άλλωστε αυτά διευκρινίζονται στην εγκύκλιο των αποσπάσεων που λέει ότι όταν πάρεις σε φορέα δεν εξετάζεται η αίτηση σου για ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ.
Συνήθως δεν βγαίνει συμπληρωματική εγκύκλιος αποσπάσεων. Πέρυσι όμως κάτι είχαν βγάλει αλλά δεν θυμάμαι καλά. Νομίζω ότι είχε βγει οδηγία και έδινε τη δυνατότητα να υποβληθούν καινούριες ή αιτήσεις επανεξέτασης σε όσους δεν είχαν υποβάλλει από μόνοι τους.
Την αίτηση καλό είναι να την ετοιμάσετε από το σπίτι σας βρε παιδιά δεν είναι τίποτα. Στις διευθύνσεις σας την καταθέτετε και παίρνετε αριθμό πρωτοκόλλου ως απόδειξη ότι την υποβάλλατε.

Σωστά τα λες. Αν θυμάμαι καλά είχε βγει πέρσι μια νέα πρόσκληση για ειδκότητες των Δημοτικών. Δεν ξέρω αν μέσα εκεί υπήρχε και επαναπρόσκληση. Επειδή είναι σοβαρό το θεμα ψάξτε όλες τις περσινές εγκυκλίους (αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι θα γίνει και φέτος το ίδιο)...

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4422 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:15:41 μμ »
Αίτηση επανεξέτασης είναι για όσους δε πηραν; Η και γι αυτούς που πήραν αλλΑ Όχι εκεί που θέλαν και θέλουν μήπως και χωρέσουν κάπου στις επόμενες; Πχ πήρες Μεσσηνία ενώ στοχευεις Αθήνα, τι κάνεις

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4423 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:21:16 μμ »
Αίτηση επανεξέτασης είναι για όσους δε πηραν; Η και γι αυτούς που πήραν αλλΑ Όχι εκεί που θέλαν και θέλουν μήπως και χωρέσουν κάπου στις επόμενες; Πχ πήρες Μεσσηνία ενώ στοχευεις Αθήνα, τι κάνεις
Το βλέπω παρατραβηγμένο αυτό! Νομίζω οτι όποιος τοποθετήθηκε δεν μπορεί να δοκιμάσει ξανά!
Εξάλλου όλοι θα ήθελαν να χωρέσουν κάπου στις επόμενες!
  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 391
Σύνολο: 399

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.