*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1777978 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4494 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 09:35:25 πμ »
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, τα χρήματα όμως εξαντλούνται γρήγορα με το πήγαινε - έλα σε νησιά κλπ.
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:53:48 »

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4495 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 09:38:16 πμ »
Οι εξελίξεις με τον β' κύκλο μετατάξεων, θα έρθουν άμεσα, μέσα στην εβδομάδα...Όταν αυτός ολοκληρωθεί, θα ανακοινωθούν αποσπάσεις και για τις ειδικότητες που εξαιρέθηκαν την Παρασκευή. Εν τω μεταξύ βέβαια, κανείς δεν εμποδίζει το υπουργείο να ανακοινώσει β' κύκλο αποσπάσεων, που να αφορά στις μη εμπλεκόμενες στη διαδικασία των μετατάξεων ειδικότητες...

Αποσυνδεδεμένος argen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4496 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 09:42:08 πμ »
Ωραία... νομίζω...
Τώρα για πείτε μου εγώ που είμαι ΠΕ09 και δεν πήρα απόσπαση ενώ εξετάστηκε η ειδικότητα μου,
να κάνω αίτηση επανεξέτασης? Έχει κάποιο νόημα?

Αποσυνδεδεμένος thanvot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4497 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 09:47:29 πμ »
Ωραία... νομίζω...
Τώρα για πείτε μου εγώ που είμαι ΠΕ09 και δεν πήρα απόσπαση ενώ εξετάστηκε η ειδικότητα μου,
να κάνω αίτηση επανεξέτασης? Έχει κάποιο νόημα?

Και βέβαια να κάνεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:53:48 »

Αποσυνδεδεμένος elle1980

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4498 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 09:59:21 πμ »
Οι εξελίξεις με τον β' κύκλο μετατάξεων, θα έρθουν άμεσα, μέσα στην εβδομάδα...Όταν αυτός ολοκληρωθεί, θα ανακοινωθούν αποσπάσεις και για τις ειδικότητες που εξαιρέθηκαν την Παρασκευή. Εν τω μεταξύ βέβαια, κανείς δεν εμποδίζει το υπουργείο να ανακοινώσει β' κύκλο αποσπάσεων, που να αφορά στις μη εμπλεκόμενες στη διαδικασία των μετατάξεων ειδικότητες...

αυτο ειναι δικη σου εκτιμηση συναδελφε?

Αποσυνδεδεμένος μαριαπ73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4499 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:04:42 πμ »
Παιδιά, μια ερώτηση: αν πάρω άνευ αποδοχών για ανατροφή τέκνου, θα συμμετέχω ας πούμε σε έναν β΄κύκλο μετατάξεων ή αποσπάσεων ή αργότερα στις αιτήσεις για μετάθεση; Επίσης γίνεται να εργαστείς στον ιδιωτικό τομέα για το διάστημα της άδειας; Όποιος ξέρει ας βοηθήσει γιατί θα χρειαστεί να πάρω αποφάσεις άμεσα..

Αποσυνδεδεμένος argen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4500 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:13:05 πμ »
Ωραία... νομίζω...
Τώρα για πείτε μου εγώ που είμαι ΠΕ09 και δεν πήρα απόσπαση ενώ εξετάστηκε η ειδικότητα μου,
να κάνω αίτηση επανεξέτασης? Έχει κάποιο νόημα?

Και βέβαια να κάνεις!

Ευχαριστώ! Αύριο κιόλας θα κάνω!

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4501 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:21:11 πμ »
Οι εξελίξεις με τον β' κύκλο μετατάξεων, θα έρθουν άμεσα, μέσα στην εβδομάδα...Όταν αυτός ολοκληρωθεί, θα ανακοινωθούν αποσπάσεις και για τις ειδικότητες που εξαιρέθηκαν την Παρασκευή. Εν τω μεταξύ βέβαια, κανείς δεν εμποδίζει το υπουργείο να ανακοινώσει β' κύκλο αποσπάσεων, που να αφορά στις μη εμπλεκόμενες στη διαδικασία των μετατάξεων ειδικότητες...
μιλησα με καλομοιρη.μου ειπε αυτα ακριβως,πως δευτερα τριτη θα βγει εγκυκλιος για β κυκλο μεταταξεων,θα ανακοινωθουν τα ονοματα τελος της εβδομαδας και μετα θα γινουν οι αποσπασεις στις ειδικοτητες και σε οσα κενα εχουν μεινει.τον ρωτησα αν θα κανουν μεταταξεις απτους ηδη αιτουντες και δεν ηξερε λεπτομερειες.τον ρωτησα για το χρονικο της υποθεσης ποσο θα τραβηξει και μου ειπε πως βιαζονται το υπουργειο και θα τελειωσουν ολα στο τελος αυτης της εβδομαδας,αρχη της επομενης.θελουν να δουν τι κενα θα μεινουν,τι θα καλυφθει με τις μεταταξεις και γιαυτο δεν εγιναν ακομα οι αποσπασεις μας

Αποσυνδεδεμένος Kostakis1978

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4502 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:23:22 πμ »
Οι εξελίξεις με τον β' κύκλο μετατάξεων, θα έρθουν άμεσα, μέσα στην εβδομάδα...Όταν αυτός ολοκληρωθεί, θα ανακοινωθούν αποσπάσεις και για τις ειδικότητες που εξαιρέθηκαν την Παρασκευή. Εν τω μεταξύ βέβαια, κανείς δεν εμποδίζει το υπουργείο να ανακοινώσει β' κύκλο αποσπάσεων, που να αφορά στις μη εμπλεκόμενες στη διαδικασία των μετατάξεων ειδικότητες...
μιλησα με καλομοιρη.μου ειπε αυτα ακριβως,πως δευτερα τριτη θα βγει εγκυκλιος για β κυκλο μεταταξεων,θα ανακοινωθουν τα ονοματα τελος της εβδομαδας και μετα θα γινουν οι αποσπασεις στις ειδικοτητες και σε οσα κενα εχουν μεινει.τον ρωτησα αν θα κανουν μεταταξεις απτους ηδη αιτουντες και δεν ηξερε λεπτομερειες.τον ρωτησα για το χρονικο της υποθεσης ποσο θα τραβηξει και μου ειπε πως βιαζονται το υπουργειο και θα τελειωσουν ολα στο τελος αυτης της εβδομαδας,αρχη της επομενης.θελουν να δουν τι κενα θα μεινουν,τι θα καλυφθει με τις μεταταξεις και γιαυτο δεν εγιναν ακομα οι αποσπασεις μας

Το αστείο της ημέρα. Πες καλύτερα non paper να είσαι μέσα.

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4503 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:27:53 πμ »
Οι εξελίξεις με τον β' κύκλο μετατάξεων, θα έρθουν άμεσα, μέσα στην εβδομάδα...Όταν αυτός ολοκληρωθεί, θα ανακοινωθούν αποσπάσεις και για τις ειδικότητες που εξαιρέθηκαν την Παρασκευή. Εν τω μεταξύ βέβαια, κανείς δεν εμποδίζει το υπουργείο να ανακοινώσει β' κύκλο αποσπάσεων, που να αφορά στις μη εμπλεκόμενες στη διαδικασία των μετατάξεων ειδικότητες...
μιλησα με καλομοιρη.μου ειπε αυτα ακριβως,πως δευτερα τριτη θα βγει εγκυκλιος για β κυκλο μεταταξεων,θα ανακοινωθουν τα ονοματα τελος της εβδομαδας και μετα θα γινουν οι αποσπασεις στις ειδικοτητες και σε οσα κενα εχουν μεινει.τον ρωτησα αν θα κανουν μεταταξεις απτους ηδη αιτουντες και δεν ηξερε λεπτομερειες.τον ρωτησα για το χρονικο της υποθεσης ποσο θα τραβηξει και μου ειπε πως βιαζονται το υπουργειο και θα τελειωσουν ολα στο τελος αυτης της εβδομαδας,αρχη της επομενης.θελουν να δουν τι κενα θα μεινουν,τι θα καλυφθει με τις μεταταξεις και γιαυτο δεν εγιναν ακομα οι αποσπασεις μας

Το αστείο της ημέρα. Πες καλύτερα non paper να είσαι μέσα.

Καλα αυτα για τη βθμια... Με τις ειδικοτητες στην αθμια τι θα γινει πια?? Ξερει κανεις??

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4504 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:34:55 πμ »
Από ότι φαίνεται οι ειδικότητες στην Πρωτοβάθμια θα πρέπει να περιμένουν τον β κύκλο μετατάξεων (εαν τελικά αυτό ισχύει), να παρουσιαστούν οι μεταταγμένοι, να πάρουν φεκ, να μετρηθουν τα κενα, να γινουν οι εκτός πυσπε, να γινει πυσπε για τοποθετηση εντος και εκτος....... μέχρι τότε εμείς τα κορόιδα καθομαστε στις οργανικές μας, χαλαμε χρήματα, και άντε από Πέμπτη και μάθημα κανονικότατο. Στον αγιασμό θα βάλω τα καλά μου που έφερα στο νησί (παρεό, σανδαλάκι, καπελάκι :o :o) μιας και δεν φανταζόμουν ποτέ τέτοια εξέλιξη...

Προσωπική εκτίμηση (το τονίζω αυτό), κάθε πέρυσι και καλύτερα, του χρόνου ελάχιστες αποσπάσεις, σιγά σιγά θα κόψουν και τις άνευ (με αιτιολογία πως δεν υπάρχει προσωπικό να καλύψει), σε λίγο έπονται και οι ανατροφής. Σε μία πενταετία από τώρα θα μείνουν λίγοι συνάδελφοι στα σχολεία, και ειδικά οι ειδικότητες πιθανώς να θεωρηθούν περιττές... και να πάμε για άλλα  :'(

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4505 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:43:06 πμ »
Δε μπορώ να εντοπίσω τα μηνύματα που μου γράφεις ...
Τότε ίσως αυτός ο σύνδεσμος εδώ είναι πιο ξεκάθαρος: http://www.mpratis.gr/012/ap080812.pdf ή
https://docs.google.com/file/d/0B94nWsHWuelMdkNTU2NJNTNJNTg/edit?pli=1
Αφορά τις οδηγίες που είχαν σταλεί στους Δ/ντες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας για τη β φάση αποσπάσεων πέρυσι.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:46:06 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4506 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:48:41 πμ »
Από ότι φαίνεται οι ειδικότητες στην Πρωτοβάθμια θα πρέπει να περιμένουν τον β κύκλο μετατάξεων (εαν τελικά αυτό ισχύει), να παρουσιαστούν οι μεταταγμένοι, να πάρουν φεκ, να μετρηθουν τα κενα, να γινουν οι εκτός πυσπε, να γινει πυσπε για τοποθετηση εντος και εκτος....... μέχρι τότε εμείς τα κορόιδα καθομαστε στις οργανικές μας, χαλαμε χρήματα, και άντε από Πέμπτη και μάθημα κανονικότατο. Στον αγιασμό θα βάλω τα καλά μου που έφερα στο νησί (παρεό, σανδαλάκι, καπελάκι :o :o) μιας και δεν φανταζόμουν ποτέ τέτοια εξέλιξη...

Προσωπική εκτίμηση (το τονίζω αυτό), κάθε πέρυσι και καλύτερα, του χρόνου ελάχιστες αποσπάσεις, σιγά σιγά θα κόψουν και τις άνευ (με αιτιολογία πως δεν υπάρχει προσωπικό να καλύψει), σε λίγο έπονται και οι ανατροφής. Σε μία πενταετία από τώρα θα μείνουν λίγοι συνάδελφοι στα σχολεία, και ειδικά οι ειδικότητες πιθανώς να θεωρηθούν περιττές... και να πάμε για άλλα  :'(

Για να γίνουν όλα αυτά που λες, θα πάρει χρόνο. Χειμερινά ρούχα έχεις πάρει μαζί σου;  :o :o :o
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4507 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:58:38 πμ »
Nikitas, έχω πει στον εαυτό μου και σε μία συνάδελφο που μιλούσαμε χτες, ότι φέτος θα αντιδράσω διαφορετικά για αυτά που μας συμβαίνουν... Όχι δεν θα πάω σ/κ στο νησί μου να πάρω ρούχα, βιβλία, σημειώσεις, κλπ. Θα μείνω εδώ και θα βαρεθούν να με βλέπουν με τα ίδια ρούχα, σανδαλάκια κλπ κλπ ;D Μάθημα θα κάνω από τα βιβλία του υπουργείου και όχι τις σημειώσεις μου. Γενικα δεν θα νομιμοποιήσω αυτό που συμβαίνει, πηγαίνοντας σαν καλη υπάλληλος να "προετοιμαστώ", ξοδεύοντας χρόνο, κόπο, χρήμα και ενέργεια. Μόνο με τα παιδιά μου θα ειμαι εντάξει.
όσον αφορά στα χειμερινά ρουχα.... μάλλον θα φορέσω τα καλοκαιρινά το ένα πάνω στο άλλο ;D ;D :o 8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159660
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 348
Σύνολο: 364

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.