*

Αποστολέας Θέμα: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα  (Αναγνώστηκε 30126 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nickman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 07:36:53 μμ »
Έχω οργανική σε μικρό σχολείο με 12 ώρες ακριβώς. Ποια η διαδικασία με την οποία θα συμπληρώσω τις υπόλοιπες 11 ώρες ; Μπορώ να διεκδικήσω λειτουργικό κενό σε άλλο σχολείο στο οποίο να έχω πλήρες ωράριο(23 ώρες) ; Την οργανική την πήρα τον Ιούνιο χωρίς να ήταν πρώτη επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:34:07 »

Αποσυνδεδεμένος gfysik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 07:40:19 μμ »
Ευχαριστώ πολύ.
Πιστεύω όμως ότι τα Π.Δ δεν κάνουν διάκριση οργανικού και λειτουργικού υπεράριθμου. Είναι  σαφές  και  από  την απάντηση  σε  ένσταση   του  υπουργείου ότι  προηγούνται  για  λειτουργικό   κενό  οι  οργανικά υπεράριθμοι.
Θα ήθελα   την  άποψη  σας.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 09:08:12 μμ »
Να ρωτησω κατι: ειμαι πε03 και στο σχολειο που πηρα οργανικη θα εχω οπως φαινεται 4 ωρες! για την β αναθεση δεν ξερω γιατι δεν εχει γινει ακομα τοποθετηση πε04. Μπορω να βγω λειτουργικα υπεραριθμη;
η τοποθέτηση ΠΕ 04 θα γίνει σε λειτουργικό κενό, εσύ έχεις οργανική, τα λειτουργικά κενά και πλεονάσματα δίνονται αφού ληφθεί υπόψη το ωράριο όσων ανήκουν οργανικά και οι δυνατότητες συμπλήρωσης του με α και β ανάθεση και β ειδικότητα, αν λοιπόν το σχολείο δεν έλαβε υπόψη του αυτό και σου δίνει μόνο 4 ώρες α ανάθεσης (κακώς), αποκτάς το δικαίωμα στην α φάση των λειτουργικών κενών να δηλώσεις σχολεία ως λειτουργικά υπεράριθμος.
Όταν ένας εκπαιδευτικός διδάσκει μαθήματα δεύτερης ανάθεσης, είτε από τη βασική του ειδικότητα είτε από τη δεύτερη ειδικότητα που του έχει αποδοθεί, οι ώρες των μαθημάτων δεύτερης ανάθεσης δεν πρέπει να υπερβαίνουν το όριο των δέκα (10) διδακτικών ωρών.
Σε εξαιρετικές περιπτώσεις και ύστερα από απόφαση του ΠΥΣΔΕ δύναται να αυξηθεί το ανωτέρω όριο, εφόσον δεν υπάρχει εκπαιδευτικός που πρέπει να καλύψει το υποχρεωτικό του ωράριο με μαθήματα Α΄ Ανάθεσης.
http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/monimoi-ekpaideytikoi/wrario-anatheseis/1674-wres-se-mathimata-devterhs-anatheshs.html
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 09:16:58 μμ »
Kαλησπέρα και από μένα.
Είμαι φυσικός και υπηρετώ με οργανική σε μικρό σχολείο.Οι ώρες ΠΕ04  είναι συνολικά 20,αλλά  μπορεί  να  γίνουν και 22. Οι   ώρες α'  ανάθεσης  φυσικού  είναι  12 και  οι  ώρες  χημικού ( α'  ανάθεσης ) 4. Ο  χημικός  είναι   λίγο  παλαιότερος  από  μένα ακι παίρνει  και  τις   β'  αναθέσεις . Το   καλοκαίρι  χαρακτηρίστηκα υπεράριθμος  με   βάση   την  παλιά   εγκύκλιο  που  κρινόμαστε  ενιαία  ( αντιβαίνει   στα  Π.Δ 50  και  100)  και  τώρα   ξαναψηφίζεται  με  το  σχέδιο  νόμου. ¨Εκανα ένσταση  και  απορρίφθηκε  . Μου   είπαν   από  το   υπουργείο  να  κάνω   μήνυση   , αλλά  δεν  έκανα. Τώρα   ζητάω   ολόκληρο   λειτουργικό   κενό   σε  όμορο   σχολείο  και   μου  λένε   ότι   θα  εξετάσουν   αν  είμαι   λειτουργικά   υπαράριθμος .
Πιστεύω   ότι   προηγούμαι   έτσι  και   αλλιώς  .  Θα   εκτιμούσα   πάρα  πολύ  την   άποψη  σας  .
η κρίση και η ρύθμιση υπεραριθμίας στους ΠΕ 04 θα γίνεται ενιαία μετά την ψήφιση του νομοσχεδίου και τη δημοσίευσή του σε φεκ, άρα μέχρι τότε ισχύουν τα παλιά.
εγώ κατάλαβα από αυτά που έγραψες ότι έχεις μόνο 4 ώρες και δεν υπάρχουν ώρες β ανάθεσης ατο σχολείο για να συμπληρώσεις, έχεις λοιπόν οργανική και κάτω από 12 ώρες με α και β ανάθεση (ή β ειδικότητα αν είχες) ,τότε είσαι λειτουργικά υπεράριθμος και προηγείσαι στις τοποθετήσεις στα σχολεία της ομάδας σου (εφόσον υπάρχουν κενά) και μετά στα σχολεία της όμορης ομάδας.
Υ Γ είναι συνηθισμένη η πρακτική του υπουργείου να νίπτει τας χείρας του στις αυθαιρεσίες των υ σ ;D
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:34:07 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 09:24:25 μμ »
Έχω οργανική σε μικρό σχολείο με 12 ώρες ακριβώς. Ποια η διαδικασία με την οποία θα συμπληρώσω τις υπόλοιπες 11 ώρες ; Μπορώ να διεκδικήσω λειτουργικό κενό σε άλλο σχολείο στο οποίο να έχω πλήρες ωράριο(23 ώρες) ; Την οργανική την πήρα τον Ιούνιο χωρίς να ήταν πρώτη επιλογή.
αυτό δεν έχει σημασία,
πάντως δεν είσαι λειτουργικά υπεράριθμος αφού έχεις το 12ωρο, οπότε θα σε στείλουν για συμπλήρωη ωραρίου σε 1 ή και 2 σχολεία αν δεν έχουν 11ωρο, συνήθως στην α φάση λειτουργικών κενών βγαίνουν τα μεγάλα κενά και καλούνται να δηλώσουν και τοποθετούνται  οι υπεράριθμοι, οι διαθεσίτες, οι αποσπασμένοι και όσοι ζητούν απόσπαση εντός με τη γνωστή σειρά, μετά συνήθως χωρίς αιτήσεις κοιτούν ποιοί δε συμπληρώνουν ωράριο και πόσες ώρες τους λείπουν και τοποθετούν για συμπλήρωση ωραρίου.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 09:28:05 μμ »
Ευχαριστώ πολύ.
Πιστεύω όμως ότι τα Π.Δ δεν κάνουν διάκριση οργανικού και λειτουργικού υπεράριθμου. Είναι  σαφές  και  από  την απάντηση  σε  ένσταση   του  υπουργείου ότι  προηγούνται  για  λειτουργικό   κενό  οι  οργανικά υπεράριθμοι.
Θα ήθελα   την  άποψη  σας.
γενικά προηγούνται οι  υπεράριθμοι, πρώτα οι οργανικά υπεράριθμοι (αυτοί που χαρακτηρίστηκαν υπεράριθμοι το καλοκαίρι αλλά δεν άλλαξαν οργανική) και έπονται οι λειτουργικά υπεράριθμοι (η διάκριση γίνεται γιατί μπορεί κάποιος να χαρακτηριστεί οργανικά υπεράριθμος το καλοκαίρι αλλά να μην είναι λειτουργικά υπεράριθμος το Σεπτέμβρη ή και αντιστρόφως).
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος gfysik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 11:03:11 μμ »
Kαλησπέρα και πάλι silkcut και ευχαριστώ για την απάντηση.
Όμως τα πράγματα δεν είναι ακριβώς όπως κατάλαβες,  και  μπορεί  να  φταίω  εγώ  γι'  αυτό  και  επανέρχομαι.
Είμαι ΠΕ04.01 ( φυσικός) σε λύκειο και  είχα τον Ιούνιο 13 ώρες α ανάθεση και  ο  συνάδελφος χημικός 8 ώρες α ανάθεση.Ό ένας βέβαια έχει β΄ ανάθεση τα μαθήματα του άλλου και οι β '  ανάθεση την βιολογία.
Ο χημικός έχει  λίγα περισσότερα χρόνια  από  μένα.Το  σχολείο  προήλθε  από  συχνώνευση και  πήραμε  και  οι δυο  οργανική, εδώ  και  2  χρόνια χωρίς προβλήματα. Τον  Ιούνιο  έβγαλαν εμένα  υπεράριθμο παρόλες  τις  13  ώρες  α  ανάθεση ( σε  αντίθεση  με  τα Π.Δ 50 και 100)  στηριζόμενοι   σε  παλιές   εγκυκλίους  για  ενιαία  αντιμετώπιση   των  ΠΕ04 .Έκανα   ένσταση  και  απορρίφθηκε . Έγιναν   αυτά   που  έγραψα   με  το   υπουργείο  και  τώρα   θα   ψηφιστεί   και   νόμος   η  ενιαία αντιμετώπιση . Φαντάσου   εγώ   τώρα  τον  Σεπτέμβριο  έχω   12  ώρες  α  ανάθεση   και   ο  χημικός  4  ώρες  α  ανάθεση ( μειώθηκαν οι  κατευθύνσεις ) (  του  χρόνου  θα  ξαναβγώ   πάλι   υπεράριθμος  με   τον  νέο  νόμο!!!!)
Τέλος  πάντων θέλω   να   φύγω   από  το   σχολείο   και  διεκδικώ   ολόκληρο   λειτουργικό   κενό  σε γειτονικό όμορο σχολείο. Είμαι και λειτουργικά υπεράριθμος ; 'Εχω  υποχρεωτικό  ωράριο 23  . Προηγούμαι στα λειτουργικά ;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 11:44:00 μμ »
μπέρδεψα τις ώρες σου με του χημικού ???
αφού λοιπόν είσαι ο φυσικός με τις 12 ώρες (αλήθεια δεν περισσεύουν κάποιες ώρες β ανάθεσης από τον αρχαιότερο χημικό να πάρεις για να αυξήσεις τις ώρες σου?)
κανονικά δεν είσαι λειτουργικά υπεράριθμος για να προηγηθείς στις τοποθετήσεις στα λειτουργικά κενά (το μέτρο είναι το 12ωρο μετά την αύξηση ωραρίου (το παλιό 11ωρο) με α και β ανάθεση ή ειδικότητα), και θα σε διαθέσουν αυτοί για συμπλήρωση ωραρίου
αυτό το μέτρο (το 12ωρο) βέβαια δεν εφαρμόστηκε από το ΠΥΣΔΕ  (αυτοί μάλλον είδαν ότι δε συμπληρώνεις το 60% του υποχρεωτικού σου ωραρίου δηλαδή 14 ώρες (σύγχυση με το πδ που δεν πήρε φεκ των υποχρεωτικών μεταθέσεων το οποίο αναφέρεται σε α και β ανάθεση ή ειδικότητα) και έτσι σε χαρακτήρισαν (κακώς κατά τη γνώμη μου) οργανικά υπεράριθμο,
όσον αφορά το σήμερα, και σύμφωνα με το παραπάνω σκεπτικό μου, κανονικά δεν είσαι και δεν προηγείσαι ως εκ τούτου,
αν αυτοί λειτουργήσουν όπως το καλοκαίρι και σε χαρακτηρίσουν λειτουργικά υπεράριθμο προηγείσαι στην ομάδα σου, ή στην όμορη
γνώμη μου είναι να κάνεις αίτηση να δηλώσεις το σχολείο που θέλεις και να δεις τι θα αποφασίσουν, πάντως σύμφωνα με τα χαρτιά δεν είσαι λειτ υπερ για να προηγηθείς και να διεκδικήσεις κατά προτεραιότητα ένα ολόκληρο κενό (λειτουργικό)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2013, 11:46:49 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 11:50:34 μμ »
Έχω οργανική σε μικρό σχολείο με 12 ώρες ακριβώς. Ποια η διαδικασία με την οποία θα συμπληρώσω τις υπόλοιπες 11 ώρες ; Μπορώ να διεκδικήσω λειτουργικό κενό σε άλλο σχολείο στο οποίο να έχω πλήρες ωράριο(23 ώρες) ; Την οργανική την πήρα τον Ιούνιο χωρίς να ήταν πρώτη επιλογή.
αυτό δεν έχει σημασία,
πάντως δεν είσαι λειτουργικά υπεράριθμος αφού έχεις το 12ωρο, οπότε θα σε στείλουν για συμπλήρωη ωραρίου σε 1 ή και 2 σχολεία αν δεν έχουν 11ωρο, συνήθως στην α φάση λειτουργικών κενών βγαίνουν τα μεγάλα κενά και καλούνται να δηλώσουν και τοποθετούνται  οι υπεράριθμοι, οι διαθεσίτες, οι αποσπασμένοι και όσοι ζητούν απόσπαση εντός με τη γνωστή σειρά, μετά συνήθως χωρίς αιτήσεις κοιτούν ποιοί δε συμπληρώνουν ωράριο και πόσες ώρες τους λείπουν και τοποθετούν για συμπλήρωση ωραρίου.
Σε κάποια ΠΥΣΔΕ κάλεσαν τους διαθεσίτες να δηλώσουν σειρά προτίμησης τον Ιούνιο, χωρίς να γνωρίζουν τα κενά. Παίζει τώρα που θα βγούν τα κενά να τους ξανακαλέσουν να υποβάλλουν δήλωση;
  

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 12:07:11 πμ »
καλά ότι να ναι ::) ::) ::) και όπως να ναι ;D ::) :P
άμα λειτουργείς έτσι όλα τα σενάρια παίζουν ;)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 12:52:30 πμ »
Στο νομό που υπηρετώ υπήρχαν 3 συνάδελφοι μιας ειδικότητας στη διάθεση, και είχε μείνει αδιάθετο ένα οργανικό κενό. Αυτό λοιπόν θα έπρεπε να δοθεί υποχρεωτικά στον τελευταίο και οι υπόλοιποι δύο να περιμένουν να τοποθετηθούν στα τυχόν λειτουργικά κενά που θα έβγαιναν μετά από τις αποσπάσεις έχοντας προταιρεότητα στην επιλογή. Εδώ λοιπόν τι έγινε: To οργανικό κενό δε δίνεται σε κανέναν αφού δεν είχε επιλεγεί από κανέναν. Με τις πρώτες αποσπάσεις (χθές) εμφανίστηκαν δύο λειτουργικά κενά, το οργανικό κενό "βαφτίστηκε" λειτουργικό και έγινε η τοποθέτηση και των τριών υποχρεωτικά, χωρίς να έχουν βγεί και τα υπόλοιπα λειτουργικά κενά που πιθανόν να ήθελαν περισσότερο να τοποθετηθούν οι δύο αφού θα είχαν προταιρεότητα στην επιλογή. Μυρίζει κάτι ή είναι η ιδέα μου?

Αποσυνδεδεμένος gfysik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 07:38:53 μμ »
Σ'  ευχαριστώ πολύ silkcut .Το κακό είναι πως χαρακτηρίστηκα υπεράριθμος χωρίς να  είμαι .
Όπως έμαθα μόλις τώρα το λειτουργικό κενό  το  πήρα.

Αποσυνδεδεμένος Peterpan69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 07:45:09 μμ »
Καλησπέρα   Σήμερα πήρα τηλέφωνο στην δευτεροβάθμια που ανήκω και το σηκωσε μια ευγενεστατη κυρια .την ρώτησα που θα τοποθετηθω και με ποια διαδικασία επειδή κρίθηκα υπεραριθμος τον Ιούλιο. Της είπα ότι στο σχολείο που έχω οργανική έχω κάποιες ώρες και πρέπει να βρω ώρες για να συμπληρώσω το ωράριο μου. Η απάντηση που πήρα ήταν ότι την οργανικη την έχω χάσει και θα δει το πυσδε. Της εξηγησα ότι αφού δεν βρήκα οργανικη για να αλλάξω σχολείο παραμένω στο σχολείο που είμαι και διατηρώ την οργανική μου;;;;; σύμφωνα και με τις οδηγίες που είχα διαβάσει. Θέλω αν κάποιος ξέρει τον νόμο που αναφέρει ξεκάθαρα ότι δεν χάνεται η οργανικη  μετα απο υπεραρυθμια για να τον επικαλεστω. Γενικά υπάρχει μια σύγχυση ανάμεσα σε πολλούς συναδέλφους που άλλοι ισχυρίζονται  ότι χάνεται η οργανικη και άλλοι ότι δν χάνεται. Στις οδηγίες που είχα διαβάσει έλεγε ότι ο εκπαιδευτικός παραμένει στο σχολείο που κρίθηκε υπεραριθμος εφόσον δεν βρει καινούργια οργανικη αλλά δεν έλεγε αν την χάνεις η όχι την οργανικη στο σχολείο σου. Silkcut αν μπορείς βοήθησε και φυσικά οποίος έχει υπόψιν του κάποιο νομό που ξεδιαλυνει τα πράγματα. Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος MatinaPEO2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Λειτουργική υπεραριθμία και προτεραιότητα
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 08:00:58 μμ »
Από το υπάρχον τουλάχιστον νομικό πλαίσιο δεν προβλέπεται ότι χάνεις την οργανική σου. Δεν προβλέπει ο νόμος αναγκαστική άρση υπεραριθμίας. Άρα, λογικά αν κηρυχθείς υπεράριθμος θα είναι για λειτουργική υπεραριθμία και θα καλύψεις ωράριο σε άλλη σχολική μονάδα. Μετά πάλι στις 30 Ιουνίου θα γυρίσεις στην οργανική σου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.