*

Αποστολέας Θέμα: Αγγλικά σε παιδικό σταθμό ωρομίσθιο  (Αναγνώστηκε 3472 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Αγγλικά σε παιδικό σταθμό ωρομίσθιο
« στις: Αύγουστος 25, 2013, 01:22:21 μμ »
Καθώς έχω ελεύθερες τις πρωινές ώρες υπάρχει μία περίπτωση να με πάρουν για να κάνω Αγγλικά σε παιδιά προσχολικής σε παιδικό σταθμό. 1 ώρα την ημέρα, 5 δηλαδή την εβδομάδα. Είναι σε γειτονική περιοχή, αλλά για να πάω θα παίρνω συγκοινωνία και είναι 30 λεπτά διαδρομή συνολικά. Επίσης, υπολογίστε τον χρόνο προετοιμασίας, αλλά και όλο το υλικό που θα χρησιμοποιώ (οι ιδιοκτήτες είχαν έμμεσα πει πως δε θα αγοράσουν υλικό).. Πόσο θα ζητούσατε καθαρά την ώρα;

Μία συνάδελφος των αγγλικών μου είχε πει 6 ευρώ, αλλά εγώ πιστεύω πως παρά την κρίση θα έπρεπε 9-10 ευρώ καθαρά! Είμαι υπερβολική; Μου φαίνεται 'κάπως' να είσαι αποίκω κάθε πρωί στον παιδικό σταθμό για μία ώρα, συν τα έξοδα για μεταφορικά, δικό σου υλικό (εκεινοί να αναλαμβάνουν μόνο τις φωτοτυπίες), και τον χρόνο προετοιμασίας και πέρα δώθε.. και να μην βγάζεις απ'όλο αυτό ούτε 200 ευρώ τον μήνα. Δε νομίζω να τη δεχτεί κανένας παιδικός σταθμός αυτήν την αμοιβή, γιατί οι περισσότεροι είναι του σκεπτικού "από πού κι ως πού θα σου δίνω περισσότερα απ'ό,τι στις νηπιαγωγούς;". Ποια είναι η άποψή σας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγλικά σε παιδικό σταθμό ωρομίσθιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:49:32 »

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικά σε παιδικό σταθμό ωρομίσθιο
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 01:09:56 μμ »
Kαλησπέρα! Τελικά έπιασες δουλειά στον παιδικό σταθμό κι αν ναι, με τι αμοιβή; Ρωτώ, γιατί και σε γνωστή συνάδελφο 6 ευρώ είχαν προτείνει για αντίστοιχη θέση.

Αποσυνδεδεμένος Chattorina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικά σε παιδικό σταθμό ωρομίσθιο
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 17, 2015, 07:35:07 μμ »
Καλησπερα σας και καλως σας βρηκα!
Θα ηθελα να ρωτησω κατι πανω στο συγκεκριμενο θεμα.
Προκειται να εργαστω ως καθηγητρια αγγλικων σε παιδικο σταθμο. Ο λογιστης του εν λογω σταθμου με ενημερωσε οτι το ωρομισθιο ειναι 5 ευρω περιπου μεικτα και 3,5 με 4 ευρω καθαρα. Ισχυει αυτο ρε παιδια;; Εχω να εργαστω περιπου 3 χρονια και δεν ξερω τι ακριβως παιζει. Εν τω μεταξυ, το καλοκαιρι ειχα ρωτησει λογιστη σχετικα με το ποσο πρεπει να πληρωνομαι την ωρα βασει των ενσημων που εχω και της οικογενειακης μου καταστασης (παντρεμενη) και υπολογισε οτι ειναι 9 ευρω περιπου μεικτα και 7.9 περιπου καθαρα. Γνωριζετε αν εχουν αλλαξει τα πραγματα απο το καλοκαιρι εως σημερα; Ισχυουν αλλα πραγματα για τα κεντρα ξενων γλωσσων και αλλα για τους παιδικους σταθμους;
Τα φωτα σας παρακαλω! :) Θα επικοινωνησω με το λογιστη μου αυριο.
Ευχαριστω εκ των προτερων και καλη δυναμη σε ολους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 354
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.