*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1539171 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6566 στις: Ιούλιος 25, 2014, 02:03:51 μμ »

Οι δάσκαλοι όμως έχουν πάντα πολύ καλύτερα ποσοστά ικανοποίησης των αιτήσεων μετάθεσης.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:16:31 »

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6567 στις: Ιούλιος 25, 2014, 02:15:33 μμ »
Στους δασκάλους είναι αλλη ιστορία και λόγω της ιδιομορφίας των οργανικών κενών αλλά πιθανόν και λόγω της Δοε . Τέλος όπως είχα αναφέρει ξανά οι πλειοψηφία των αναπληρωτων δασκαλων είναι άγαμοι και δεν έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα να πανε μέχρι και στην τελευταια βραχονησιδα. Αυτά βέβαια είναι υποθέσεις.
Τώρα για τους ράδιοηλεκτρολόγους είχα διαβάσει μια επιστολή διαμαρτυριας πριν λιγο καιρό που νομιζω αναφεραν οτι δε μπορούν να διδάξουν το βασικό τους αντικειμενο

Χα, ΟΛΟΙ οι φυσικοι ραδιοηλεκτρολογοι εχουν β ειδικοτητα φυσικου μετα απο σχετικη αποφαση που ειχε παρει το υπουργειο! Μπορουν να διδαξουν φυσικη ως Α αναθεση και χημ-βιολ-γεωγρ ως Β αναθεση. Η διαμαρτυρια τους ηταν (και ειναι) οτι δεν μπορουν να εχουν ειδικοτητα φυσικου "κανονικα", δηλ δεν μπορουν να διδαξουν το βασικο τους αντικειμενο απεριοριστες ωρες οπως οι ΠΕ04.01 αλλα μονο μεχρι 11 ωρες που τους περιοριζει η 2η ειδικοτητα. Στην πραξη, παντως, το οριο καταστρατηγειται ακριβως οπως καταστρατηγουν οι φυσικοι και χημικοι το πλαφον-οριο των ωρων Β αναθεσης (βιολ-γεωγρ). Δηλαδη οσοι πλεοναζουν διδασκουν οσες ωρες να'ναι απο οτιδηποτε. (εγω περυσι γνωρισα 1 μονιμο φυσ-ραδ που διδασκε μονο βιολ+χημ και 1 αναπληρ φυσ που εκανε ακριβως το ιδιο!!! Και δεν ηταν η πρωτη φορα...)

Αποσυνδεδεμένος raclette

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 270
  • ό,τι να'ναι αυτή η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6568 στις: Ιούλιος 25, 2014, 02:46:50 μμ »
Λοιπον, μισό λεπτο για να καταλαβω γιατί με μπερδεψατε με τις μεταταξεις και μεταθέσεις.
Υποθετικά μιλώντας, εγώ ως ξενόγλωσση με πολλα μορια απο τα Δωδεκανησα δινω κατατακτηριες και τελειωνω φιλολογος.
- Αν ζητησω αποδοση 2ης ειδικοτητας αναλαμβανω ολα τα φιλολογικα μαθηματα μεχρι 11 ωρες αν καταλαβα καλα,  αλλα αποσπαση ή μεταθεση ως φιλολογος σε ενα αντιστοιχο κενο ΔΕΝ μπορω να παρω, παρα μόνο ως ξενογλωσσος,
με βάση το πρωτο μου πτυχιο;
- Αν ζητήσω μεταταξη στην ειδικοτητα του φιλολογου, διαγραφω παντελως το πρωτο πτυχιο και τι γινονται ολα τα μορια και η προυπηρεσια που εχω μαζεψει ως τώρα; Διαγραφονται και ξεκιναω από το μηδεν, είτε για μεταθέσεις, είτε για αποσπάσεις, είτε για θητεια σε πειραματικο, ή συνεχιζουν να ισχύουν;
- Τι γίνεται με τα μεταπτυχιακά που είχα κάνει βάσει του πρώτου πτυχίου; Διαγράφονται και αυτά;
Οποιος μπορει να με διαφωτισει, ειμαι ευγνωμων.

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6569 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:02:44 μμ »
Λοιπον, μισό λεπτο για να καταλαβω γιατί με μπερδεψατε με τις μεταταξεις και μεταθέσεις.
Υποθετικά μιλώντας, εγώ ως ξενόγλωσση με πολλα μορια απο τα Δωδεκανησα δινω κατατακτηριες και τελειωνω φιλολογος.
- Αν ζητησω αποδοση 2ης ειδικοτητας αναλαμβανω ολα τα φιλολογικα μαθηματα μεχρι 11 ωρες αν καταλαβα καλα,  αλλα αποσπαση ή μεταθεση ως φιλολογος σε ενα αντιστοιχο κενο ΔΕΝ μπορω να παρω, παρα μόνο ως ξενογλωσσος,
με βάση το πρωτο μου πτυχιο;
- Αν ζητήσω μεταταξη στην ειδικοτητα του φιλολογου, διαγραφω παντελως το πρωτο πτυχιο και τι γινονται ολα τα μορια και η προυπηρεσια που εχω μαζεψει ως τώρα; Διαγραφονται και ξεκιναω από το μηδεν, είτε για μεταθέσεις, είτε για αποσπάσεις, είτε για θητεια σε πειραματικο, ή συνεχιζουν να ισχύουν;
- Τι γίνεται με τα μεταπτυχιακά που είχα κάνει βάσει του πρώτου πτυχίου; Διαγράφονται και αυτά;
Οποιος μπορει να με διαφωτισει, ειμαι ευγνωμωΑ

Αν κάνεις μετάταξη χάνονται όλα τα μόρια της προυπηρεσίας που απέκτησες με την πρώτη ειδικότητα, το μεταπτυχιακό σου στην πρώτη ειδικότητα δε θα σου αναγνωριστεί πλέον ( είναι σίγουρότατο στο λέω εκ πείρας). Αν δεν κάνεις μετάταξη σε χρησιμοποιούν για να βουλώσεις τρύπες με το δεύτερο πτυχίο χωρίς διακιώματα ( στο λέω εκ πείρας).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:16:31 »

Αποσυνδεδεμένος dijkstra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6570 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:14:54 μμ »
Ρε παιδιά συγγνώμη, αλλά πως κάποιοι εδώ το παίζετε ειδήμονες και δίνετε λάθος πληροφόρηση σε συναδέλφους που ρωτάνε σημαντικά πράγματα.
Αν δεν ξέρετε μην μιλάτε ή έστω πείτε ότι δεν είστε σίγουροι.

Λάθος 1
Αν πάρεις μετάταξη σε άλλο κλάδο της Δευτεροβάθμιας τα μόριά σου τα κρατάς μια χαρά και προφανώς δεν ξεκινάς από την αρχή. Μεταφέρεις τα πάντας στο νέο κλάδο, μισθολογικά, προυπηρεσία κλπ. Δεν εικάζω, το ξέρω επειδή έχω μιλήσει με το τμήμα μετατάξεων του Υπουργείου

Λάθος 2
Άλλο 2η ειδικότητα και άλλο β ανάθεση. Από β ανάθεση παίρνεις μέχρι 11 ώρες. Ως 2η ειδικότητα παίρνεις όσες ώρες γουστάρεις, θεωρητικά μπορείς να καλύψεις και όλο το ωράριό σου με μαθημάτα της 2ης ειδικότητας. (Το ξέρω γιατί έχω πάρει 2η ειδικότητα και έχω διαβάσει καλά τη νομοθεσία). Έχει και η 2η ειδικότητα α και β ανάθεση. Άρα στο παράδειγμα που ειπε παραπάνω η ξενόγλωσση συνάδελφος αν γίνει φιλόλογος μπορεί π.χ. να πάρει φιλολογικά μαθήματα από 2η ειδικότητα με Α ανάθεση όσες ώρες θέλει.

Ας είμαστε λίγο προσεκτικοί σε τέτοιες κρίσιμες λεπτομέρειες και ας μην το παίζουμε αυθεντίες εε πράγματα που δεν γνωρίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6571 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:19:24 μμ »
Γίνεται αναπροσαρμογή των μορίων...
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος dijkstra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6572 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:22:30 μμ »
Γίνεται αναπροσαρμογή αν αλλάξεις βαθμίδα, π.χ. από δευτεροβάθμια σε πρωτοβάθμια.
Αν αλλάξεις κλάδο στην ίδια βαθμίδα, τα ίδια μόρια δεν θα έχεις?

Γίνεται αναπροσαρμογή των μορίων...

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6573 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:25:14 μμ »
Σωστός ο Dijkstra μια χαρά τα λέει. Στην εγκύκλιο μεταθέσεων δεν κάνει κάπου διαχωρισμό για πτυχία ενώ γνωρίζω προσωπικά άτομο που έκανε μετάταξη (στην ίδια βαθμίδα) και διατήρησε μόρια και προϋπηρεσία κανονικά. Το έχετε σκεφτεί να γίνετε διευθυντές σχολείο για να πάτε σε άλλη περιοχή;

Αποσυνδεδεμένος dijkstra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6574 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:29:16 μμ »
Εμμ, αυτά είναι τα δύσκολα. Θες ηρεμία και μακρία από το σπίτι σου, ή στο σπιτάκι σου και να είσαι όλη μέρα στην τσίτα?
Αν θες τη γνώμη μου αξίζει μόνο αν έχεις οικογένεια και είσαι χώρια, σε καμία άλλη περίπτωση

Σωστός ο Dijkstra μια χαρά τα λέει. Στην εγκύκλιο μεταθέσεων δεν κάνει κάπου διαχωρισμό για πτυχία ενώ γνωρίζω προσωπικά άτομο που έκανε μετάταξη (στην ίδια βαθμίδα) και διατήρησε μόρια και προϋπηρεσία κανονικά. Το έχετε σκεφτεί να γίνετε διευθυντές σχολείο για να πάτε σε άλλη περιοχή;

Α και κάτι σχετικά με τη 2η ειδικότητα που ήθελα να πω πριν.
Ωραία μαγκιά αυτή με όσους έχουν πτυχίο άσχετο με πληροφορική και σεμινάρια.
Με ένα πτυχίο έχουν 2 ειδικότητες. Καλό ε? και όσοι πήραν 2ο πτυχίο προφανώς είναι οι μ.... της υπόθεσης
Κατά τη γνώμη μου αυτό ειναι απίστευτο σκάνδαλο!!!

ΥΓ. Υπάρχει και άλλος εμμεσος τρόπος να πάρεις μετάθεση μόνιμα αλλά λίγοι το έχουν πάρει χαμπάρι, να πας σε πειραματικό σχολείο αν έχεις προσόντα π.χ. μεταπτυχιακά, διδακτορικό.

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6575 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:38:36 μμ »
Εγώ το παράδειγμα που ξέρω είναι απο δάσκαλος σε φιλόλογο και το αντίστροφο σε καποιες περιπτωσεις. Θυμάμαι πάντως πριν πολλα χρόνια κάποιος απο φυσικός έκανε μετάταξη σαν πληροφορικής χωρίς πτυχίο η επιμορφωση και αναγνωρίστηκαν όλα τα μορια που είχε. Ευχάριστου με πάντως για την ενημέρωση γιατί και γω νόμιζα οτι μηδενίζονται τα μορια.
Για να επανέλθουμε τώρα στο θέμα μας το συμπέρασμα είναι οτι και με τις β ειδικότητες έστω και αν δε μπορούν να πάνε σε οργανικό κενό Φυσικού (η μαθηματικού) απο τη στιγμη που καλύπτουν ακόμα και 21 ώρες β ειδικότητας μειώνουν τα λειτουργικά και έμμεσα καλύπτουν τα οργανικά κενά στις μεγάλες πολεις. Να δουμε τώρα τι θα γίνει, αν πάρουν αρκετούς με απόσπαση και αναπληρωτές στις μεγάλες πολεις
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6576 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:38:54 μμ »
Σε περιπτώσεις μικρών νησιών μπορεί ο μουσικός, καλλιτεχνικών, κλπ. να μην συμπλήρωνε ωράριο σε Γυμνάσιο και κάλυπτε και δημοτικά. Έτσι τώρα αυτές οι "οργανικές" θα καταργηθούν οριστικά και αμετάκλητα. Και δύσκολο να πάει και αναπληρωτής.

Αυτό το "θα καταργηθούν οριστικά και αμετάκλητα" ποιος νόμος το λέει;; Γίνεται να καταργήσεις θέση οικονομολόγου από γυμν/λ.τ εφόσον είναι πανελλαδικώς εξεταζόμενο;
 Ρωτώ γιατί γνωρίζω άτομα που πήραν μετάθεση από νησιά και κάλυπταν ωράριο (και καλλιτεχνικών και οικονομολόγους). Όσο για το "δύσκολο να πάει αναπληρωτής" διαφωνώ.
Φέτος στο νησί μου ήξερα αναπλ.με 3 παιδιά στα όρια απόγνωσης που ήρθε και ήταν και ευτυχής που είχε ένα 1000 εισόδημα, ένσημα κλπ. Άλλος επίσης με 2 παιδιά ήρθε εξ ανάγκης...άλλη φιλόλογος επίσης ήρθε με 3 παιδιά....τα μοίρασε, είχε 2 στο νησί και 1 ο άντρας της στην Αθήνα.
Ο "βολεμένος" στην πόλη του δεν θα πάει στη βραχονησίδα, ο άλλος που δεν έχει στήριξη όμως και έχει ανάγκες (και είναι αρκετοί αυτοί σήμερα πια) θα πάει και θα πει κι ευχαριστώ.


Μια άλλη αίσθηση που έχω είναι ότι ίσως τέλη 2014 αρχές 2015 κάνει κάποιους διορισμούς...ενδεχομένως...όπως και φέτος έγινε...



Έχω όμως μια άλλη απορία. Τίθεται νομικά θέμα άνισης μεταχείρισης φιλολόγων, μαθηματικών και φυσικών ή δεν τίθεται; Θα στείλω ερώτημα στην ΟΛΜΕ και ελπίζω να πάρω απάντηση.
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6577 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:43:55 μμ »
Να μεταφέρω επίσης, συμπληρώνοντας το προηγούμενο μήνυμα, ότι είναι "μύθος" ότι ο αναπληρωτής δεν θα πάει σε μικρό μέρος-δύσκολο δηλαδή, εκτός και αν εκεί που είναι και μένει με γονείς που τον στηρίζουν ακόμη, έχει εν μέρει τακτοποιηθεί με μαθήματα κλπ.
Όλοι οι αναπληρωτές που γνωρίζω, πλέον πάνε παντού και λένε κι ευχαριστώ που έχουν δουλειά. Προσωπικά δεν πέφτω στην παγίδα που λέει ότι ο αναπλ.δεν πάει. Πάει και λέει κι ευχαριστώ! Παραδείγματα άπειρα...
Άλλωστε οι πίνακες όλων των ειδικοτήτων είναι φουλ! Κι αν αρνηθούν οι πρώτοι, θα δεχθούν οι επόμενοι.

ΥΣ. Να μη μας διαφεύγει ότι ο μόνιμος στην 5ετία στο μικρό μέρος έχει φάει φρίκη, πόσο μάλλον δε στη δεκαετία  :(
Ο αναπληρωτής θα πάει για 7-8 μήνες. Μια χαρά θα του φανεί το νησί, θα κάνει και τα μπάνια του... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2014, 03:45:38 μμ από victoryhope »
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος dijkstra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6578 στις: Ιούλιος 25, 2014, 03:48:26 μμ »
Τα πράγματα είναι χειρότερα από όσο τα φαντάζεσαι.
Έστω ας πούμε σε ένα σχολείο ένας πληροφορικός (με σεμινάρια) που έχει αναγνωρίσει 2η ειδικότητα μαθηματικός ο οποίος πάει να βγει υπεράριθμος και έχει μόνο 4 ώρες. Στο σχολείο έχει δημιουργηθεί ένα κενό 16 ωρών μαθηματικά. Ο διευθυντής δεν το δίνει ως οργανικό, εκεί το κρύβει και το βάζει λιγότερες ώρες π.χ. 8-10 ώστε να μην φαίνεται στα οργανικά
Τον Σεπτέμβριο επανυπολογίζει τα κενά και του βγαίνουν 16. Εκεί εφαρμόζει τον νόμο που λέει ότι πριν βγάλει λειτουργικό κενό πρώτα (κρατηθείτε)
Συμπληρώνουν όλοι οι καθηγητές το ωράριό τους με μαθήματα α και β ανάθεσης και από την 1η και από την 2η ειδοκότητά τους
Ο "πληροφορικός" παίρνει τις 16 ώρες μαθηματικά και άντε γεια

Για να επανέλθουμε τώρα στο θέμα μας το συμπέρασμα είναι οτι και με τις β ειδικότητες έστω και αν δε μπορούν να πάνε σε οργανικό κενό Φυσικού (η μαθηματικού) απο τη στιγμη που καλύπτουν ακόμα και 21 ώρες β ειδικότητας μειώνουν τα λειτουργικά και έμμεσα καλύπτουν τα οργανικά κενά στις μεγάλες πολεις. Να δουμε τώρα τι θα γίνει, αν πάρουν αρκετούς με απόσπαση και αναπληρωτές στις μεγάλες πολεις

Ο λόγος που κάνω τη διάκριση των σεμιναριούχων πληροφορικών/μαθηματικών είναι ότι αυτοί έχουν τις οργανικές. Οι παλιοί με τις οργανικές και το ένα πτυχίο με σεμινάρια βολεύονται με τη νομοθεσία αυτή.
Όι νέοι που είναι στη διάθεση και έχουν δυο πτυχία δεν μπορούν να κάνουν χρήση αυτής της διάταξης γιατί πρέπει να ανήκεις στο σχολείο.
Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #6579 στις: Ιούλιος 25, 2014, 05:00:40 μμ »
Ως 2η ειδικότητα παίρνεις όσες ώρες γουστάρεις, θεωρητικά μπορείς να καλύψεις και όλο το ωράριό σου με μαθημάτα της 2ης ειδικότητας. (Το ξέρω γιατί έχω πάρει 2η ειδικότητα και έχω διαβάσει καλά τη νομοθεσία).

Συναδελφε, δωσε μου σε παρακαλω τη νομοθεσια, γιατι εμενα αλλιως μου τα ελεγε η συναδελφος που της απερριψαν την αιτηση μεταταξης. Επιθυμω να ενημερωθω εγκυρα!

Επισης, να προσθεσω οτι αυτο ακριβως γινοταν στο σχολειο που ανεφερα, αλλα νομιζα οτι ηταν το νομιμο αφου ακουγεται να ειναι και το λογικο. (δηλ οτι οι ωρες μαθηματικων δεν προσμετρουνται απο τον διευθυντη, αφου τις καλυπτει μια χαρα η συναδελφος με τη 2η ειδικοτητα)

Έστω ας πούμε σε ένα σχολείο ένας πληροφορικός (με σεμινάρια) που έχει αναγνωρίσει 2η ειδικότητα μαθηματικός ο οποίος πάει να βγει υπεράριθμος και έχει μόνο 4 ώρες. Στο σχολείο έχει δημιουργηθεί ένα κενό 16 ωρών μαθηματικά. Ο διευθυντής δεν το δίνει ως οργανικό, εκεί το κρύβει και το βάζει λιγότερες ώρες π.χ. 8-10 ώστε να μην φαίνεται στα οργανικά
Τον Σεπτέμβριο επανυπολογίζει τα κενά και του βγαίνουν 16. Εκεί εφαρμόζει τον νόμο που λέει ότι πριν βγάλει λειτουργικό κενό πρώτα (κρατηθείτε)
Συμπληρώνουν όλοι οι καθηγητές το ωράριό τους με μαθήματα α και β ανάθεσης και από την 1η και από την 2η ειδοκότητά τους
Ο "πληροφορικός" παίρνει τις 16 ώρες μαθηματικά και άντε γεια
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2014, 05:14:31 μμ από biov »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159782
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.