*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)  (Αναγνώστηκε 564280 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GALAZOULIS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1932 στις: Σεπτέμβριος 30, 2017, 10:06:05 μμ »
Αυτό που είχα κάνει μια φορά μετά από τους τελικούς πίνακες ήταν μια αίτηση "Θεραπείας". Έτσι μου είχαν πεί πως λέγεται....Τωρα αν ισχύει και σε αυτό το υπουργείο δεν γνωρίζω....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:12:14 »

Αποσυνδεδεμένος gemi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Μάθε παιδί μου γράμματα....
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1933 στις: Σεπτέμβριος 30, 2017, 11:05:45 μμ »
Αίτηση "Θεραπείας"? Τί είναι αυτό? Πρώτη φορά το ακούω!

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1934 στις: Οκτώβριος 02, 2017, 12:04:10 μμ »
Καλημέρα σε όλους!! Εάν μας καλέσουν απο τα ΔΙΕΚ του Υπουργείου Παιδειας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ) και αποδεχθουμε καποιες ωρες, αυτό σημαίνει ότι χάνεται η μοριοδοτηση των μηνων ανεργίας στους πινακες των ΔΙΕΚ ΟΑΕΔ?

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1935 στις: Οκτώβριος 02, 2017, 05:05:22 μμ »
Καλημέρα σε όλους!! Εάν μας καλέσουν απο τα ΔΙΕΚ του Υπουργείου Παιδειας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ) και αποδεχθουμε καποιες ωρες, αυτό σημαίνει ότι χάνεται η μοριοδοτηση των μηνων ανεργίας στους πινακες των ΔΙΕΚ ΟΑΕΔ?
Οχι,προσλαμβανεσαι κανονικα απλα παιρνεις τοσες ωρες ωστε να μην ξεπερασεις τις 20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:12:14 »

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1936 στις: Οκτώβριος 03, 2017, 12:31:08 πμ »
Ευχαριστώ πολύ :)

Αποσυνδεδεμένος GALAZOULIS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1937 στις: Οκτώβριος 03, 2017, 01:01:28 πμ »
Αίτηση "Θεραπείας"? Τί είναι αυτό? Πρώτη φορά το ακούω!

Ετσι μου το είχαν πει στο παρελθόν...κ το είχα κάνει...Γιατί μπορεί στους αρχικούς πίνακες να είναι όλα σωστά κ στους τελικούς να αλλάξουν...Οπότε κάνεις "ένσταση" κατά των τελικών πινάκων...Δεν λέγεται ένσταση αφού έχει λήξει η περίοδος που μπορείς να την κάνεις ... Είναι κάτι χρονοβόρο μεν αλλά  δεν καθυστερεί την έναρξη των μαθημάτων...Απλά το κάνεις μπας κ βρείς το δίκιο σου έστω κ με καθυστέρηση....

Αποσυνδεδεμένος sotiris83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1938 στις: Οκτώβριος 03, 2017, 11:30:10 πμ »
Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις κι αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει γιατί το ελληνικό δημόσιο νομίζω θα μας αποτρελάνει.
1. Πρόγραμμα σε ΚΕΚ που έγινε Ιούλιο, 100 ωρών ως εκπαιδευτής, δεν μου προσμετρήθηκε στη μοριοδότηση διότι το σύστημα λέει κλείνει Ιούλιο και Αύγουστο!!! Δηλαδή λες και είμαι κανένας μόνιμος και δεν κυνηγάω ό,τι βρω. Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν του έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

2. Πτυχιούχος διοίκησης και φέτος για πρώτη φορά στον ΟΑΕΔ δεν μου προσμετρήθηκε εμπειρία ως Υπάλληλος Γραφείου διότι δεν είχε συνάφεια. Και φυσικά επέμεινα τι θα έπρεπε να κάνω σε μια εταιρία εκτός από διοικητικές εργασίες και αρχίζει ο διάλογος ως εξής: μου λέει "ε ως βοηθός λογιστή" . Μα δεν είμαι λογιστής, διοικητικός είμαι, ε καλά μου λέει ο οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει διοικητικές εργασίες, κύριέ μου λέω εμένα αυτό είναι το πτυχίο μου "ΔΙΟΙΚΗΣΗ" τι δεν καταλαβαίνετε; Ας μην προσμετράται η προϋπηρεσία σε άλλο αντικείμενο!

Όποιος με διαφωτίσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος gemi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Μάθε παιδί μου γράμματα....
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1939 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 03:40:18 μμ »
Ετσι μου το είχαν πει στο παρελθόν...κ το είχα κάνει...Γιατί μπορεί στους αρχικούς πίνακες να είναι όλα σωστά κ στους τελικούς να αλλάξουν...Οπότε κάνεις "ένσταση" κατά των τελικών πινάκων...Δεν λέγεται ένσταση αφού έχει λήξει η περίοδος που μπορείς να την κάνεις ... Είναι κάτι χρονοβόρο μεν αλλά  δεν καθυστερεί την έναρξη των μαθημάτων...Απλά το κάνεις μπας κ βρείς το δίκιο σου έστω κ με καθυστέρηση....

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Να είσαι καλά!

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1940 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 04:35:11 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις κι αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει γιατί το ελληνικό δημόσιο νομίζω θα μας αποτρελάνει.
1. Πρόγραμμα σε ΚΕΚ που έγινε Ιούλιο, 100 ωρών ως εκπαιδευτής, δεν μου προσμετρήθηκε στη μοριοδότηση διότι το σύστημα λέει κλείνει Ιούλιο και Αύγουστο!!! Δηλαδή λες και είμαι κανένας μόνιμος και δεν κυνηγάω ό,τι βρω. Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν του έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

2. Πτυχιούχος διοίκησης και φέτος για πρώτη φορά στον ΟΑΕΔ δεν μου προσμετρήθηκε εμπειρία ως Υπάλληλος Γραφείου διότι δεν είχε συνάφεια. Και φυσικά επέμεινα τι θα έπρεπε να κάνω σε μια εταιρία εκτός από διοικητικές εργασίες και αρχίζει ο διάλογος ως εξής: μου λέει "ε ως βοηθός λογιστή" . Μα δεν είμαι λογιστής, διοικητικός είμαι, ε καλά μου λέει ο οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει διοικητικές εργασίες, κύριέ μου λέω εμένα αυτό είναι το πτυχίο μου "ΔΙΟΙΚΗΣΗ" τι δεν καταλαβαίνετε; Ας μην προσμετράται η προϋπηρεσία σε άλλο αντικείμενο!

Όποιος με διαφωτίσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Υποψιαζομαι οτι απλα θελουν να βαλουν στη θεση σου καποιον αλλον γνωστο τους οπως γινεται συνηθως. Ελλαδισταν!!! Αυτο με την προσμετρηση της προυπηρεσιας σε κεκ ολους τους μηνες εκτος απο ιουλιο και αυγουστο πρωτη φορα το ακουω! Εμενα κανονικα μου το μετρανε.
Υπαλληλος γραφειου φυσικα και εχει συναφεια με το πτυχιο σου. Πολλα περιεργα ακουω τελευταια.
Στη θεση σου θα το κηνυγουσα....

Αποσυνδεδεμένος sotiris83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1941 στις: Οκτώβριος 05, 2017, 10:41:48 μμ »
Είναι η πιο γελοία διαδικασία που έχω ακούσει ποτέ. Τους απειλησα πως αν δεν δω τα μόρια ακριβώς όπως πρέπει τα έχω πάει σε εργατολογο και θα τα πούμε δικαστικώς. Ειλικρινά το να βρεις το δεδομένο δίκιο σου σε αυτή τη χώρα είναι το δυσκολότερο πράγμα.

Αποσυνδεδεμένος DK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1942 στις: Οκτώβριος 09, 2017, 10:41:12 πμ »
Οι οριστικοί πίνακες πότε θα βγουν;

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1943 στις: Οκτώβριος 10, 2017, 09:12:43 μμ »
Καλησπέρα συναδελφοι, θυμαται καποιος ποσες ωρες συνολο μπορουμε να παρουμε σε ΔΙΕΚ ΟΑΕΔ και ΔΙΕΚ ΙΝΕΔΙΒΙΜ...20 ή 23?

Ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1944 στις: Οκτώβριος 10, 2017, 09:27:41 μμ »
"Ανώτατο όριο διδακτικών ωρών ανά εκπαιδευτή ενηλίκων ορίζονται οι είκοσι (20) διδακτικές ώρες εβδομαδιαίως συνολικά σε όλες τις δομές της μη τυπικής εκπαίδευσης της χώρας (Δημόσιας και Ιδιωτικής)."

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1945 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 12:27:24 πμ »
"Ανώτατο όριο διδακτικών ωρών ανά εκπαιδευτή ενηλίκων ορίζονται οι είκοσι (20) διδακτικές ώρες εβδομαδιαίως συνολικά σε όλες τις δομές της μη τυπικής εκπαίδευσης της χώρας (Δημόσιας και Ιδιωτικής)."
20 αυστηρα στο συνολο(ιδιωτικα-οαεδ-παιδειας) περυσι καποιοι που ξεπερασαν τις ωρες φαγανε γερες καμπανες,μεχρι κ λυση της συμβασης!ο οαεδ διασταυρωνει  τις ωρες !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 268
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 264
Σύνολο: 268

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.