*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)  (Αναγνώστηκε 564596 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 4-stroke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Εκπαίδευση -------- Μεγάλη κουβέντα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1302 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 01:38:25 μμ »
Στην περιοχή μου είχα δήλωση μόνο την μια επιλογή των ιεκ. Την δεύτερη την έγραψα χειρόγραφα στην αίτηση και φυσικά δεν μου την μετρησανε .(είχε μπλοκάρει το σύστημα). Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω? Κι αν είχε τύχει κι σε κάποιον παρόμοια περίπτωση?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:21:31 »

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1303 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 03:39:37 μμ »
Είναι τόσο άχρηστοι ή τόσο ύποπτοι; Τα συνολικά μόρια που δείχνει ο πίνακας είναι ίδια με τα μόρια της ηλεκτρονικής αίτησης. ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ , ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗς ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗς. Δηλαδή δεν μου μέτρησαν καθόλου την προυπηρεσία. ΙΕΚ Ηρακλείου Κρήτης... Τέλεια..Δηλαδή μια φορά να μην κάνουμε ένσταση δεν γίνεται...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2015, 03:45:59 μμ από kakar »

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1304 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 05:36:20 μμ »
Είναι τόσο άχρηστοι ή τόσο ύποπτοι; Τα συνολικά μόρια που δείχνει ο πίνακας είναι ίδια με τα μόρια της ηλεκτρονικής αίτησης. ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ , ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗς ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗς. Δηλαδή δεν μου μέτρησαν καθόλου την προυπηρεσία. ΙΕΚ Ηρακλείου Κρήτης... Τέλεια..Δηλαδή μια φορά να μην κάνουμε ένσταση δεν γίνεται...

Και τα δύο! Ακριβώς το ίδιο ισχύει και σε εμένα, μόρια μόνο της ηλεκτρονικής και δεν μέτρησαν διδακτική και επαγγελματική προϋπηρεσία καθόλου. Ένσταση δε θα κάνω γιατί και στις ΕΠΑΣ που έκανα πρόκοψα. Έχω απογοητευτεί από το πως δουλεύει το "σύστημα" τους..

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1305 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 06:30:03 μμ »
Και τι σύστημα είναι αυτό, τι αποτελέσματα είναι αυτά, που σου έχει μια στήλη με ένα συνολικό αριθμό μορίων, αντε βγάλε άκρη.Δεν μπορώ καν να καταλάβω αν το ίδιο "λάθος" το έκαναν και στους συνυποψήφιούς μου ή μόνο σε μένα.
Εγώ θα κάνω ένσταση, έτσι χωρίς ελπίδα για να μη λέω ότι δεν έκανα αλλά η αηδία πλέον είναι ατελείωτη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:21:31 »

Αποσυνδεδεμένος Kleovoulos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1306 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 06:56:44 μμ »
Αν ξεκινησεις και παραιτηθεις μετα;
Δεν εχεις δικαιωμα στις επομενες προξηρυξεις.
Νομιζω 2.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2015, 06:59:06 μμ από Kleovoulos »

Αποσυνδεδεμένος rashcat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1307 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 07:17:25 μμ »
Και τι σύστημα είναι αυτό, τι αποτελέσματα είναι αυτά, που σου έχει μια στήλη με ένα συνολικό αριθμό μορίων, αντε βγάλε άκρη.Δεν μπορώ καν να καταλάβω αν το ίδιο "λάθος" το έκαναν και στους συνυποψήφιούς μου ή μόνο σε μένα.
Εγώ θα κάνω ένσταση, έτσι χωρίς ελπίδα για να μη λέω ότι δεν έκανα αλλά η αηδία πλέον είναι ατελείωτη.

Κάντε ενστάσεις
Κάποιοι έχουν προστατευόμενους και τους εξασφαλίζουν ώρες εδώ και χρόνια
Αυτά πρέπει να παλέψουμε να αλλάξουν συνάδελφοι


Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1308 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 10:34:03 μμ »
Μπορούμε να δούμε κάπου πώς και πόσο μοριοδοτήθηκε κάθε προσόν και όχι μόνο τον συνολικό αριθμό μορίων;

Αποσυνδεδεμένος tomari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1309 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 10:57:35 μμ »
Δεν εχεις δικαιωμα στις επομενες προξηρυξεις.
Νομιζω 2.

Συνάδελφε είναι σίγουρα 2 προκηρύξεις (2 σχολικά έτη); Ή μήπως το τρέχον σχολικό έτος (αυτό που παραιτείσαι) και η προκήρυξη του  επόμενου;

Αποσυνδεδεμένος σισσυ4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1310 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 11:16:18 μμ »
Συνάδελφε είναι σίγουρα 2 προκηρύξεις (2 σχολικά έτη); Ή μήπως το τρέχον σχολικό έτος (αυτό που παραιτείσαι) και η προκήρυξη του  επόμενου;

Ετσι το γνωριζα εγω...

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1311 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 11:22:09 μμ »
Ετσι το γνωριζα εγω...
Η ποινή είναι η χρονιά που παραιτείσαι +τα επόμενα 2 σχολικά έτη. Δηλαδή εάν παραιτηθείς φέτος η ποινή θα είναι το 2015-16, 2016-17 και το 2017-18.

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1312 στις: Οκτώβριος 06, 2015, 11:59:31 μμ »
Η ποινή είναι η χρονιά που παραιτείσαι +τα επόμενα 2 σχολικά έτη. Δηλαδή εάν παραιτηθείς φέτος η ποινή θα είναι το 2015-16, 2016-17 και το 2017-18.
Αν παραιτηθεις απο το ιεκ οαεδ εχεις 2ετη αποκλεισμο και απο τις επας οαεδ;

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1313 στις: Οκτώβριος 07, 2015, 12:14:03 μμ »
Μπήκα να διατυπώσω τα ερωτήματά μου, απορώντας παράλληλα εάν μόνο εγώ τα έχω, αλλά προς ευχάριστη έκπληξη συμμερίζομαι τις ίδιες σκέψεις με άλλους σκεπτόμενους συναδέλφους:

-  Κάντε ενστάσεις
Κάποιοι έχουν προστατευόμενους και τους εξασφαλίζουν ώρες εδώ και χρόνια

-  Και τι σύστημα είναι αυτό, τι αποτελέσματα είναι αυτά, που σου έχει μια στήλη με ένα συνολικό αριθμό μορίων, αντε βγάλε άκρη.Δεν μπορώ καν να καταλάβω αν το ίδιο "λάθος" το έκαναν και στους συνυποψήφιούς μου ή μόνο σε μένα.
Εγώ θα κάνω ένσταση, έτσι χωρίς ελπίδα για να μη λέω ότι δεν έκανα αλλά η αηδία πλέον είναι ατελείωτη.

- και στις ΕΠΑΣ που έκανα πρόκοψα

- Τα συνολικά μόρια που δείχνει ο πίνακας είναι ίδια με τα μόρια της ηλεκτρονικής αίτησης. ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ , ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗς ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗς. Δηλαδή δεν μου μέτρησαν καθόλου την προυπηρεσία.


Θα ήθελα και εγώ μια αναλυτική κατάσταση μοριοδότησης.  Να στείλω ένσταση με αυτό το αίτημα?  Επίσης πού φαίνονται τα κριτήρια μοριοδότησης διδακτικής και επαγγλεματική εμπειρίας, αφού δεν διευκρινίζονται στην προκύρηξη, αλλά δεν ξέρουμε ούτε των συνυποψηφίων?

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1314 στις: Οκτώβριος 07, 2015, 12:33:03 μμ »
Τα κριτήρια μοριοδότησης δεν βρίσκονται στην προκήρυξη αλλά στην Υπουργική απόφαση I ( http://www.oaed.gr/images/A2/IEK/2015-2016/ypourgiki.pdf )
Ετσι όπως μας σερβίρουν τα αποτελέσματα δεν φαίνονται αναλυτικά οι μοριοδοτήσεις ούτε οι δικές μας ούτε των άλλων , κάτι που βέβαια κάνουν και στα ΔΙΕΚ του Παιδείας.
Για να δεις αναλυτική κατάσταση μοριοδότησης, αν υπάρχει και αν σου δώσουν, πρέπει να κάνεις αίτηση. Το νόημα της ένστασης είναι για να διορθωθούν λάθη. Με εισαγγελική παραγγελία θα υποχρεωθούν να δώσουν αναλυτικά στοιχεία.

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια IEK του Υπουργείου Εργασίας (ΟΑΕΔ)
« Απάντηση #1315 στις: Οκτώβριος 07, 2015, 12:40:37 μμ »
Τα κριτήρια μοριοδότησης δεν βρίσκονται στην προκήρυξη αλλά στην Υπουργική απόφαση I ( http://www.oaed.gr/images/A2/IEK/2015-2016/ypourgiki.pdf )
Ετσι όπως μας σερβίρουν τα αποτελέσματα δεν φαίνονται αναλυτικά οι μοριοδοτήσεις ούτε οι δικές μας ούτε των άλλων , κάτι που βέβαια κάνουν και στα ΔΙΕΚ του Παιδείας.
Για να δεις αναλυτική κατάσταση μοριοδότησης, αν υπάρχει και αν σου δώσουν, πρέπει να κάνεις αίτηση. Το νόημα της ένστασης είναι για να διορθωθούν λάθη. Με εισαγγελική παραγγελία θα υποχρεωθούν να δώσουν αναλυτικά στοιχεία.

Και εγώ πώς θα ξέρω ότι χρειάζεται να κάνω ένσταση για να διορθωθούν λάθη, εάν πρώτα δεν έχω αναλυτική κατάσταση μοριοδότησης, για την οποια εχω ενδειξεις πως ειναι λαθος, αλλα θέλω και αποδείξεις?  Δηλαδή θα κάνω πρώτα αίτηση, θα παρέλθει ο χρόνος ένστασης...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159731
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 323
Σύνολο: 328

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.