*

Αποστολέας Θέμα: Γ Φάση Φιλολόγων 2013  (Αναγνώστηκε 107085 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 08:01:51 μμ »
Eυχαριστώ πολύ και χίλια ευχαριστώ από όλους μας στην Ιωάννα. Το βρήκα τελικά μετά το αρχικό σοκ που υπέστη από το τραγικό νούμερο των προσλήψεων..Καλή μας συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:13:47 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 08:24:51 μμ »
Παιδια, πολυ λυπαμαι για την κατασταση αυτη και την ανεργια συναδελφων και φιλων αναπληρωτων. Στεναχωριεμαι που βλεπω παλια μελη του pde που καποτε περασαμε μαζι πολλες αγωνιες, ανταλλαξαμε πληροφοριες και περιμεναμε πολυ μεχρι να βγουν πινακες και προσληψεις, να μη δουλευουν φετος!!! Ελπιζω να γινει κατι και να αλλαξει αυτη η κατασταση και γρηγορα να σας καλεσουν! Καλη δυναμη...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 08:37:28 μμ »
Τι να πούμε Φωτεινή...Και απομακρυσμένες περιοχές να δήλωνε κάποιος, μετά τον αριθμό 200 δεν είχε τύχη για ΑΚΩ...ας ελπίσουμε σε πολλές άδειες άνευ αποδοχών, σε άδειες ανατροφής, σε επαπειλούμενες, σε αναρρωτικές και στο φόβο της εκλογικής ήττας, που μπορεί να σπρώξει την πρόσληψη ΑΚΩ με ΕΣΠΑ....Πάντως, μέχρι Νοέμβρη θα τακτοποιούνται οι διαθεσίτες και υπεράριθμοι.Έφτασε ο κουτσουρεμένος λόγω εορτών Οκτώβρης και  μόνιμοι στην Ανατολική Αττική δεν έχουν ωράριο, ψάχνουν θέση σε σχολεία.Και ορισμένοι "συνάδελφοι" πάλι στην Ανατολική Αττική, με το πρόσχημα της υπεραριθμίας και ενώ τοποθετήθηκαν σε σχολείο, δεν εμφανίστηκαν και αποσπάστηκαν, ένας Θεός ξέρει πως, στη Δευτεροβάθμια, χωρίς να εμφανίζονται στους πίνακες αποσπάσεων...Δε μιλάμε για λίγες ώρες, ούτε για συμπλήρωση ωραρίου, ούτε για έκτακτες ανάγκες της υπηρεσίας που θα δικαιολογούσαν μια τετοια απόσπαση σε τομέα οικονομικών της Δευτεροβάθμιας...
Τα σέβη μου...άνεργη, άφραγκη, λιγάκι απελπισμένη, αλλά πάντα αισιόδοξη :-*

αααα και για να γελάσουμε λίγο, μου δίνει χαρτζιλίκι η μικρή μου αδερφή που κάνει πρακτική ούσα φοιτήτρια....

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 09:39:37 μμ »
καλή δύναμη και υπομονή σε όσους είναι μέχρι στιγμής άνεργοι .Θέλω να ελπίζω οτι τα δεδομένα θα αλλάξουν την  νέα χρονιά παρά τα όσα ξέρουμε.
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:13:47 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 09:48:29 μμ »
Τι να πούμε Φωτεινή...Και απομακρυσμένες περιοχές να δήλωνε κάποιος, μετά τον αριθμό 200 δεν είχε τύχη για ΑΚΩ...ας ελπίσουμε σε πολλές άδειες άνευ αποδοχών, σε άδειες ανατροφής, σε επαπειλούμενες, σε αναρρωτικές και στο φόβο της εκλογικής ήττας, που μπορεί να σπρώξει την πρόσληψη ΑΚΩ με ΕΣΠΑ....Πάντως, μέχρι Νοέμβρη θα τακτοποιούνται οι διαθεσίτες και υπεράριθμοι.Έφτασε ο κουτσουρεμένος λόγω εορτών Οκτώβρης και  μόνιμοι στην Ανατολική Αττική δεν έχουν ωράριο, ψάχνουν θέση σε σχολεία.Και ορισμένοι "συνάδελφοι" πάλι στην Ανατολική Αττική, με το πρόσχημα της υπεραριθμίας και ενώ τοποθετήθηκαν σε σχολείο, δεν εμφανίστηκαν και αποσπάστηκαν, ένας Θεός ξέρει πως, στη Δευτεροβάθμια, χωρίς να εμφανίζονται στους πίνακες αποσπάσεων...Δε μιλάμε για λίγες ώρες, ούτε για συμπλήρωση ωραρίου, ούτε για έκτακτες ανάγκες της υπηρεσίας που θα δικαιολογούσαν μια τετοια απόσπαση σε τομέα οικονομικών της Δευτεροβάθμιας...
Τα σέβη μου...άνεργη, άφραγκη, λιγάκι απελπισμένη, αλλά πάντα αισιόδοξη :-*

αααα και για να γελάσουμε λίγο, μου δίνει χαρτζιλίκι η μικρή μου αδερφή που κάνει πρακτική ούσα φοιτήτρια....
Ο Σαμαράς να φοβηθεί για εκλογική ήττα και να τοποθετήσει περισσότερο κόσμο, έστω και για ψίχουλα; Με τίποτα! Αν δεν του πουν τα τροϊκανά αφεντικά του, αυτός ούτε στην τουαλέτα δεν πάει!  ;D ;D >:(
Και το προφανές είναι οτι οι κύριοι Τόμσεν και σία, θέλουν πρωτίστως να ικανοποιηθούν τα νούμερα!...
  

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:45:53 μμ »
Δεν έχω λόγια, μακάρι κάποια στιγμή να δικαιωθεί ο αγώνας μας τόσα χρόνια. Υπομονή σε όλους μας...

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:51:02 μμ »
Από την αρχή το πράγμα φαινόταν ότι δε θα πήγαινε καλά. Ας το δούμε όμως διαφορετικά: θέλουν να πλήξουν όλο το εκπαιδευτικό σύστημα. Εμείς απλώς είμαστε τα εύκολα θύματα..... >:( >:( >:( >:(
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 12:08:29 πμ »
Mε έκανες και γέλασα! ;D Τι ζητάς καλέ συγγνώμη?? Αυτές είναι ερωτήσεις που πρέπει να απευθύνεις στα μισά μέλη του pde!! ;D Μη σου πω στην πλειονότητα των ΠΕ02.... :'( Άφραγκοι, ζώντες σε κοινόβια (με γονείς-θείους-αδέλφια- συγγενείς- φίλους-φίλες...η φυσαρμόνικα μας λείπει και η καζάνα με τη σούπα για να περνάμε τις νύχτες), ανύπαντροι (η οικογένεια κοστίζει) αλλά στο βάθος αισιόδοξοι!! :)
Γεια σας συνάδελφοι, με κάνατε και γέλασα!Να είμαστε  καλά, εδώ, μαζί  και να αντιμετωπίζουμε πάντα έτσι τις όποιες δυσκολίες. Κι εγώ εύχομαι να δικαιωθούν οι θυσίες μας.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:50:51 πμ »
    Καλημέρα! Συγχαρητήρια στους συναδέλφους που προσλήφθηκαν και καλή τοποθέτηση!
Καλή δύναμη και υπομονή σε όσους δούλευαν μέχρι πέρσι και φέτος όχι... πραγματικά δεν έχω λόγια...
Δυσκολευομαι να αποδεχτω ότι η χρονιά έκλεισε για μας...ελπίζω σε κάτι... το οποίο ακόμα ψάχνω να βρω!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:59:38 πμ »


ΚΙ απο εμενα καλη τοποθετηση στους ελαχιστους προσληφθεντες.απο εδω κ περα το ΧΑΟΣ.http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 02:52:05 μμ »
Καλησπέρα, συνάδελφοι! Τη φετινή κατάσταση την περίμενα. Πραγματικά, έχω αηδιάσει με τη στάση των μόνιμων. Στα Δωδεκάνησα όπου ήμουν πέρισυ η στάση τους ήταν...θεωρούσαν ότι αυτοί δεν κινδυνεύουν. Αν και φύσει απαισιόδοξη όμως, πιστεύω ότι τα πράγματα θα βελτιωθούν από του χρόνου. Μηδενικοί διορισμοί, αλλαγή στην ανάθεση της Ιστορίας από το 2014-5, συνταξιοδοτήσεις, άδειες(δεν μπορεί)...Πιστεύω ότι θα πάρει αρκετούς από εμάς. Συνιστώ υπομονή λοιπόν. Για γ φαση ανμένω μετά  Νοέμβρη και ελάχιστους πε02.

Αποσυνδεδεμένος miss butterfly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Ακολούθησε δρόμο χωρίς μονοπάτι κι άσε τα χνάρια..
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 03:32:36 μμ »
Το μόνο που ελπίζουμε  είναι μήπως προσληφθούμε κι εμείς μέσω κάποιου προγράμματος ΕΣΠΑ, γιατί αν είναι να περιμένουμε να προσληφθούμε μέσω του κρατικού προϋπολογισμού την βάψαμε. Πρέπει οπωσδήποτε να είναι κάποιο καινοτόμο πρόγραμμα δηλαδή για να γίνουν περισσότερες προσλήψεις;

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 05:33:58 μμ »
Αγαπητή enangelia 77, δεν είναι είναι αρκετές από μόνες τους οι συνταξιοδοτήσεις, οι άδειες, οι αλλαγές στην ανάθεση της Ιστορίας, για να προβεί το Υπουργείο του χρόνου σε πολλές προσλήψεις αναπληρωτών φιλολόγων, ούτε μπορούμε να είμαστε ευχαριστημένοι με μηδενικούς διορισμούς. Χρειάζεται αλλαγή πολιτικής και οικονομικής πλεύσης, γιατί όσο μας ζητούν οι τροικανοί μειώσεις των δημοσίων υπαλλήλων κι όσο Υπουργοί σαν το δικό μας το παίζουν υπάκουα παιδιά, δεν υπάρχει καμία ελπίδα. Αν μάλιστα συνεχίσει η κατάσταση ως έχει, την έχουν έτοιμη τη λύση: περαιτέρω αύξηση ωραρίου, συγχωνεύσεις και καταργήσεις σχολείων κι όχι μόνο δεν προσλαμβάνουμε, αλλά απολύουμε κι από πάνω. Τώρα, για γ΄ φάση, τη βλέπω να έρχεται πολύ αργά, κυρίως με ΑΜΩ για τα ΖΕΠ. Οι υπόλοιποι ωρομίσθιοι, κι αν μας κάτσει!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ Φάση Φιλολόγων 2013
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 07:01:59 μμ »
αν βγει αργά και με ελάχιστους μάλλον θα πρέπει να κάνουμε κράτηση σε κανένα φρενοκομείο. πιστεύετε ότι δεν υπάρχουν κενά; δε λεώ ότι υπάρχουν τόσα όσα άλλες χρονιές, αλλά εμείς εδώ στην παραμεθόριο είχαμε πληροφορίες για αρκετά κενά τα οποία δεν καλύφθηκαν με αντίστοιχο αριθμό αναπληρωτών. η β φάση δεν πήρε κανέναν. υπάρχει λέτε η πιθανότητα να βρουν κάποια φόρμουλα να μας πάρουν μέσω εσπα; είμαστε πια στα όρια. έχω δει δύο φορές το σύστημα να με προσπερνάει και δεν ξέρω τι να κάνω, όπως και όλοι μας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 521

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.