*

Αποστολέας Θέμα: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική  (Αναγνώστηκε 30441 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 21, 2014, 11:25:34 πμ »
Πέρυσι όταν έγιναν οι μετατάξεις είχε βγει το νέο σχέδιο για το Λύκειο όπου η Πληροφορική δεν υπήρχε! Πολλοί καθηγητές Πληροφορικής φοβήθηκαν και έκαναν αίτηση μετάταξης. όταν τελείωσε η διαδικασια των μετατάξεων η Πληροφορική επανήλθε στο Λύκειο. Δεν μπορούν να ισχυριστούν μερικοί "πλάνη περι των πραγματικών περιστατικών" και να θέλουν να επανέλθουν στην Δ/θμια?

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου jfk. Εμείς είχαμε πάει σε συνεδριάσεις του τοπικού παραρτήματος ΠΕΚΑΠ (της ένωσης
πληροφορικών) και η ενημέρωση που είχαμε από την Αθήνα είναι ότι είμαστε από τους κλάδους που θα μπουν σε
σε διαθεσιμότητα. Υπό αυτό το καθεστώς το μυαλό θολώνει. Κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν αλλά μακάρι να μην
τους τύχει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:17:24 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 21, 2014, 11:33:16 πμ »
Ε τώρα μη δουλευόμαστε όλα τα δημοσιεύματα περί διαθεσιμότητας πληροφορικών και γυμναστών ποιος τα διέρρεε; το υπουργείο. Θα πει κάποιος το έκανε ως προπέτασμα καπνού για να βγάλει τελικά τους ιατρούς, τις κομμώτριες και τους νοσηλευτές και να πιέσει ψυχολογικά εμάς να πέσουμε με τα μούτρα στις αιτήσεις μετάταξης.
Μην το προσωποποιείς, εγώ και 5 να έβγαζε ότι περίσσευαν πάλι θα έκανα αίτηση για πρωτοβάθμια. Επειδή δεν έχω μόρια εντοπιότητας, συνυπηρέτησης και παιδιών, όλους και όλους 4-5 συναδέλφους είχα από κάτω στα μόρια, οπότε και 15 να μην ήταν οι πλεονάζοντες πάλι θα έκανα αίτηση. Επίσης προτιμώ αν είναι να αποσπώμαι στην πρωτοβάθμια να ανήκω απ΄ευθείας εκεί για να τοποθετούμαι πριν τις αποσπάσεις και να γλιτώνω τη θάσο. Άλλοι συνάδελφοι όμως με περισσότερα μόρια από μένα βγήκανε χαμένοι βλέποντας να έρχονται με απόσπαση από άλλους νομούς στη δευτεροβάθμια.

Οργανικές σε σχολεία είπαν πως θα δοθούν και ένα χρόνο μετά δεν δόθηκαν.

Διαφωνώ μαζί σου στο ότι όλες οι διαδικασίες γίνανε με τέτοιο τρόπο που κανείς δεν ήξερε τελικά την αλήθεια και γι' αυτό υπάρχει αυτή η αναμπουμπούλα και οι αιτήσεις ανάκλησης. Δεν ξέρω σε τι αποσκοπούσαν τελικά οι υποχρεωτικές μετατάξεις και τι πέτυχαν ή δεν πέτυχαν. Γιατί δεν υπάρχουν τόσες πολλές ανακλήσεις σε όλες τις υπόλοιπες διαδικασίες; (διορισμοί, μεταθέσεις, αποσπάσεις κλπ). Γιατί πραγματοποιούνται με τέτοιο τρόπο που είναι δύσκολο να προκύψει ανάγκη για ανάκληση. Μόνο φέτος με την ανοησία να βγούνε οι μεταθέσεις μετά τις αιτήσεις αποσπάσεων μπορεί να προέκυψε υπερβολικά μεγάλος αριθμός ανακλήσεων.

Λοιπόν δες λίγο τι λες...

α) Αλλο φοβήθηκα από δημοσιεύματα ότι μπορεί να με σουτάρουν και άλλο η διαδικασία έλεγε κάντε αιτήσεις γιατί θα σας σουτάρουμε (έτσι ώστε να δικαιολογήσεις τυχόν πλάνη).
β) αν προτιμάς να μην αποσπάσαι στην αβθμια τότε καλά έκανες και πήγες εκεί έχει δεν έχει οργανικές για να προηγείσαι στις τοποθετήσεις σε λειτουργικά της αβθμιας. Δεν βλέπω λοιπόν καμία πλάνη σε αυτό αλλά σκοπό. Οπότε δεν μπορείς να επικαλείσαι πλάνη (γενικά μιλάω παρόλο τον ενικό γιατί και άλλοι το έκαναν και γνωστοί μου οπότε οκ).
γ) Εγώ ξέρω ότι ο πρώην είπε θα τακτοποιηθείτε σε ένα χρόνο... το πως ακόμα το ψάχνουν... αλλά γνωρίζεις σε όλο το δημόσιο ότι άλλο υπάρχουν οργανικές και πάω και άλλο όχι... διότι και εγώ όταν διορίστηκα με πήγαν σε μια περιοχή όπου είχε 10 σχολεία και μας πήγαν 30 άτομα... έπρεπε να επικαλεστώ πλάνη και να με πάνε σε άλλη περιοχή και να έχω αποκτήσει οργανική προ πολλού και όχι να είμαι αιώνια στη διάθεση?
δ) άλλο υπάρχουν αιτήσεις ανάκλησης και άλλο ικανοποιούνται κιόλας... όπως γνωρίζεις ανάκληση διορισμού δεν μπορείς να κάνεις απλά παραιτείσαι και επίσης ούτε ανάκληση μετάθεσης μπορείς... τώρα για απόσπαση ανάκληση και μπορείς και κάνεις αλλά όποιος πήρε μάλλον βολεύτηκε, φαίνεται όμως στις μετατάξεις κάποιοι ξεβολεύτηκαν...

Πάμε τώρα και στο θέμα μας... επαναλαμβάνω λοιπόν αυτοί που χαράμισαν μια επιλογή για να πάνε για διοικητικοί που ακριβώς πλανήθηκαν? Τους είπε ζητώ Διοικητικούς ΠΕ.. ναι ή όχι... τώρα γιατί επικαλούνται πλάνη... και πες αυτοί το ζητάνε.. το Υπουργείο γιατί το κάνει αποδεκτό...

ΥΓ1. Αν πάντως θεωρείτε ως σύνολο ότι πλανευτήκατε γιατί δεν πάτε μαζικά να ζητήσετε ανάκληση της όλης διαδικασίας και να γίνουν οι εθελοντικές που οι άνθρωποι τουλάχιστον και ήξεραν που πάνε και ήθελαν...
ΥΓ2. Η μόνη πλάνη που μπορείτε να επικαλεστείτε είναι από ανήθικους συναδέλφους εντός και εκτός ειδικότητας που απλά ήθελαν να σας σουτάρουν στην αβθμια για ευνόητους λόγους. Δυστυχώς όμως αν δεν έχεις γραπτά ντοκούμέντα ή μάρτυρες τότε δεν μπορείς να τους κάνεις τίποτα... αρα λοιπόν μένεις στην αβθμια και τους κυνηγάς δικαστικώς...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2014, 11:37:44 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 09:35:35 μμ »
Αν κάποιος έχει οποιαδήποτε ενημέρωση σχετικά με την ικανοποίηση των αιτήσεων
ανάκλησης των υποχρεωτικών μετατάξεων ας μας πληροφορήσει παρακαλώ.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος pantel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 13, 2014, 04:19:11 μμ »
Μέχρι στιγμής ασχολούνται με τις τοποθετήσεις αναπληρωτών και δεν υπάρχει πληροφόρηση για το θέμα των ανακλήσεων. Έχω κάνει και εγώ αίτηση ανάκλησης και αναμένω αλλά δεν είμαι αισιόδοξος.Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει στο e mail:appantelis@hotmail.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:17:24 »

Αποσυνδεδεμένος jfk1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 13, 2014, 04:52:19 μμ »
H ανάκληση της μετάταξης θέλει περίπου 2μηνες+ για να πραγματοποιηθεί.
Εαν πάει στο γραφείο του υπουργού θέλει περίπου 1μηνα+ για να υπογραφεί (μπορεί να πάρει και 4 μήνες όπως οι πρώτες ανακλήσεις..)

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 01:06:44 μμ »
Παντελή γιατί δεν είσαι αισιόδοξος; Γνωρίζεις κάτι;

(Σου έχω στείλει e-mail)

Αποσυνδεδεμένος akrvas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 31, 2014, 06:52:56 μμ »
ΠΉρα εγγραφή απάντηση δεν επιστρέφουμε στην οργανικη

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 10:11:46 μμ »
την ανάκληση την πήρες;

Αποσυνδεδεμένος jfk1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 11:26:08 πμ »
ΠΉρα εγγραφή απάντηση δεν επιστρέφουμε στην οργανικη

τι ακριβώς σου απάντησαν?

Αποσυνδεδεμένος gm2703

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 21, 2014, 09:41:49 μμ »
ΕΙΧΑ ΜΕΤΑΤΑΓΕΙ ΑΠΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΣΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΣΕ Α/ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΑΝΑΚΛΗΣΗΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΓΙΝΕ ΔΕΚΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ.ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΡΙΟΔΟΤΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΟΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.(ΜΟΝΟ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗ ΙΣΧΥ).ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΝΑ ΟΡΙΖΕΙ ΣΑΦΗ ΝΟΜΟ(Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ: ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΚΕΙΜΕΝΩΝ ΔΙΑΤΑΞΕΩΝ!!!!).ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΠΟΣΣΠΑΣΜΕΝΟΙ ΣΕ Δ/ΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΥΝ 2 ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΙ ΣΕ ΓΑΚ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΣΙΕΣΤΕΡΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΕΝΩ ΕΚΤΕΛΟΥΝ ΕΡΓΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ,ΕΝΩ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΡΓΟ?ΑΝ ΚΑΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΛΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 21, 2014, 10:12:04 μμ »
ΕΙΧΑ ΜΕΤΑΤΑΓΕΙ ΑΠΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΣΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΣΕ Α/ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΑΝΑΚΛΗΣΗΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΓΙΝΕ ΔΕΚΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ.ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΡΙΟΔΟΤΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΟΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.(ΜΟΝΟ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗ ΙΣΧΥ).ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΝΑ ΟΡΙΖΕΙ ΣΑΦΗ ΝΟΜΟ(Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ: ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΚΕΙΜΕΝΩΝ ΔΙΑΤΑΞΕΩΝ!!!!).ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΠΟΣΣΠΑΣΜΕΝΟΙ ΣΕ Δ/ΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΥΝ 2 ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΙ ΣΕ ΓΑΚ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΣΙΕΣΤΕΡΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΕΝΩ ΕΚΤΕΛΟΥΝ ΕΡΓΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ,ΕΝΩ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΡΓΟ?ΑΝ ΚΑΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΛΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.
Έλεος το έχεις γράψει σε όλα τα θέματα..να σεβόμαστε τους κανόνες των φόρουμ..
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος gm2703

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 10:47:35 πμ »
ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΟΥΝ Ή ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kostasm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 22, 2014, 01:22:30 μμ »
ΕΙΧΑ ΜΕΤΑΤΑΓΕΙ ΑΠΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΣΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΣΕ Α/ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΑΝΑΚΛΗΣΗΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΓΙΝΕ ΔΕΚΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ.ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΡΙΟΔΟΤΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΟΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.(ΜΟΝΟ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΗ ΙΣΧΥ).ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΝΑ ΟΡΙΖΕΙ ΣΑΦΗ ΝΟΜΟ(Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ: ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΚΕΙΜΕΝΩΝ ΔΙΑΤΑΞΕΩΝ!!!!).ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ?ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΠΟΣΣΠΑΣΜΕΝΟΙ ΣΕ Δ/ΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΥΝ 2 ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΙ ΣΕ ΓΑΚ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΣΙΕΣΤΕΡΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΕΝΩ ΕΚΤΕΛΟΥΝ ΕΡΓΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ,ΕΝΩ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΑΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΡΓΟ?ΑΝ ΚΑΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΛΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.

Φυσικά και δεν μοριοδοτείσαι για τον καιρό που ήσουν Διοικητικός γιατί ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ αποσπασμένος στην Δ/νση! Ήσουν ένας δημόσιος υπάλληλος σε θέση Διοικητικού (σε μια δ/νση εκπ/σης αλλά αυτό δεν έχει σημασία). Το μόνο που αναγνωρίζεται αυτή η υπηρεσία είναι για μισθολογικούς λόγους, όπως γίνεται σε κάποιον που δούλευε στο δημόσιο και μετά διορίστηκε ως εκπ/κος. Δεν παίρνεις μόρια ούτε για δυσμενείς συνθήκες ούτε για χρόνια υπηρεσίας. Το τι έργο επιτελούσες δεν έχει καμία σημασία. ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΟΡΙΑ.

Αποσυνδεδεμένος faidra99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανάκληση μετάταξης και επιστροφή στην οργανική
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 01, 2015, 05:43:09 μμ »
Γνωρίζει κάνεις κάποιο συνάδελφο που να έχει πάρει ανάκληση και να έχει πάρει πίσω την οργανική του; Νομίζω πως έχει γίνει κάτι τέτοιο στο ΠΥΣΔΕ Ηρακλείου. Ευχαριστώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 343
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.