*

Αποστολέας Θέμα: Αίτηση στην Προκήρυξη για θέσεις Επιστημονικών ή Εργαστηριακών συνεργατών ΤΕΙ  (Αναγνώστηκε 1963 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχω κάνει αίτηση για ωρομίσθιο διδακτικό προσωπικό (ΘΕΣΕΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ) σε ΤΕΙ.  Την αίτηση την έκανα εμπρόθεσμα, την ημέρα που έληγε η προκήρυξη.  Η σφραγίδα του ταχυδρομείου ανέγραφε ξεκάθαρα τη συγκεκριμένη ημέρα.  Επίσης, διαθέτω και το απόκομμα του ταχυδρομείου (συστημένη επιστολή).  Στην ίδια σελίδα αναγράφω τα δύο διαφορετικά τμήματα στα οποία επιθυμώ να διδάξω μάθημα.

Τα ωραία ξεκινούν απο εδώ και πέρα. 
Στο τμήμα Α αξιολόγησαν την πρόταση μου και με "είδα" στη λίστα αξιολόγησης.  Στο τμήμα Β απέρριψαν την πρόταση μου, ως εκπρόθεσμη.  Πώς γίνεται αφού, μιλάμε για την ίδια (μία) σελιδα, που ήταν στον ίδιο βέβαια φάκελο.  Τι προτείνετε να κάνω;

Σας έχει ξανασυμβεί;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2013, 02:58:22 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Κάνε ενσταση και συννημενα να υποβαλεις και την αποδειξη των ελτα

Αποσυνδεδεμένος soron80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
την ένσταση να την κάνεις εσύ στο αντίστοιχο τμήμα και να ζητήσεις αμέσως αριθμό πρωτοκόλλου για να επιταχυνθεί η διαδικασία.

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Αδελφέ αφού είχες σκοπό να κάνεις αίτηση γιατί την αφήνεις τελευταία μέρα ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αδελφέ αφού είχες σκοπό να κάνεις αίτηση γιατί την αφήνεις τελευταία μέρα;

-  Αν γνωρίζεις, τι γίνεται με τις προκυρήξεις, εφέτος ειδικά, πολλές -αν όχι όλες- έχουν καθυστερήσει να κοινοποιηθούν τραγικά.  Τρανταχτό παράδειγμα των ΔΙΕΚ (http://www.pde.gr/index.php?topic=766.3528), όπου η προκύρηξη βγήκε με καθυστέρηση 1 μηνός τουλάχιστον και η ρποθεσμία υποβολής αιτήσεων διήρκησε 3 ημέρες!  Οπότε δεν τίθεται θέμα, πότε κάποιος θα κάνει αίτηση -πόσο μάλλον την τελευταία ημέρα!

-  Όταν μια προκύρηξη από δημόσιο φορέα κοινοποιείται στο διαδίκτιο, είναι και υποχρεωμένοι να κοινοποιούν τα αποτέλεσματα έπίσης στο διαδίκτυο ή όχι?  Το λέω διότι, ο κάθε φορέας αποφασίζει μόνος του σε ανύποπτο χρονο την κοινοποίηση των αποτελεσμάτων αυτών (δίχως να πάρει μυρωδιά κανείς) στον πίνακα ανακοινώσεων των γραφέιων του για λίγες ημέρες, που διαρκούν και οι ενστάσεις.  Οπότε εσύ πρέπει να είσαι μπάστακας εκεί, πότε θα βγουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2013, 09:24:39 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Την αίτηση στο συγκεκριμένο ΤΕΙ την έκανα την τελευταία ημέρα της προκήρυξης.  Δηλαδή εμπρόθεσμα, σύμφωνα με το απόκομμα της συστημένης επιστολής των ΕΛΤΑ που έχω στη διάθεσή μου.  Η απάντηση της έντασης μου, όμως που έλαβα από εκείνους είναι να ξαναπροσέξω το πεδίο της προκήρυξης:

‘Οι αιτήσεις μαζί με όλα τα αναγκαία δικαιολογητικά των υποψηφίων πρέπει να
έχουν παραλειφθεί από το Κεντρικό Πρωτόκολλο προκειμένου για τα τμήματα
της πόλης Χ, μέσα σε αποκλειστική προθεσμία δέκα (10) ημερών από την
επόμενη της ημερομηνίας της τελευταίας δημοσίευσης της προκήρυξης αυτής
στον ημερήσιο τύπο (δηλ. από χχ-χχ-2013 μέχρι και χχ-χχ-2013 ) όλες
τις εργάσιμες ημέρες και ώρες 9.00 έως 13.00.

Δηλαδή η υπερασπιστική γραμμή τους λέει, πως σύμφωνα με την προκήρυξη, έπρεπε μέχρι την καταληκτική ημερομηνία να έχουν παραλάβει τις προτάσεις.  Δεν αρκεί που η σφραγίδα του ταχυδρομείου αναγράφει την τελευταία ημερομηνία?  Υπάρχει κάποιος με νομική κατάρτιση να με κατατοπίσει ή είναι καλύτερη αύριο να πάω σε Δικηγόρο?

Ευχαριστώ

YG.  'Οποιος θέλει ας απαντήσει άμεσα, διότι έχουν παρέλθει οι επίσημες 'ενστάσεις' και δεν θέλω να χρονοτριβήσω άλλο, στην εκ νέου ένστασή μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 508

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.