*

Αποστολέας Θέμα: Μετατάξεις εκπ/κών σε Διοικητικές Θέσεις του ΥΠΑΙΘ (αιτήσεις μετά την 19/07/13)  (Αναγνώστηκε 22676 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια και καλή σταδιοδρομία σε όσους συναδέλφους τα κατάφεραν μετά απο πάρα πολύ και καιρό και αγωνία. Νομίζω ότι ήρθε και η σειρά όσων έχουμε κάνει και μετά την 19/07/13 να βρούμε την τύχη μας. Ποιός ξέρει ίσως μετά από μικρό ή μεγάλο διάστημα να έχουμε και εμείς την ίδια ευτυχή κατάληξη.
Όποιος ή όποια λοιπόν έχει ή θα έχει στο μέλλον πληροφορίες για αυτές τις αιτήσεις ας γράψει εδώ. Πολύ πιθανό να πάρει αρκετό καιρό η όλη διαδικασία αφού μόλις τώρα ολοκληρώθηκαν αυτές οι μετατάξεις.

Καλό δρόμο λοιπόν σε όλους....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Καλή σκέψη η δημιουργία αυτής της συζήτησης για τις αιτήσεις μετά την 19 Ιουλίου 2013.Εξάλλου, έτσι....διχοτομήθηκαν οι αιτήσεις..για όχι και τόσο εξακριβωμένο λόγο.Ίσως έχει σχέση, όπως ακούγεται, με κάποια διάταξη νόμου, αλλά δεν μας έχει  δοθεί περαιτέρω επεξήγηση.Κάποιος συνάδελφος θα μπορύσε να βοηθήσει περισσότερο, αν ξέρει ή έχει υπ’ όψιν του αυτήν την διάταξη και τον νόμο, εφόσον βέβαια αυτά υφίστανται και δεν έγινε η επιλογή της ημερομηνίας....τυχαία...Bitch, Damien...καμμία ιδέα για την..... επιλογή αυτής της ημερομηνίας, δηλαδή της 19ης Ιουλίου και του συνακόλουθου χωρισμού των αιτήσεων προ και μετά από αυτήν ημερομηνία ή αλλιώς εντός και....εκτός των τειχών;;;;

Αποσυνδεδεμένος chrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
 
                  Εκπαιδευτικος που εκανε αιτηση για μεταταξη  στα τελη Σεπτεμβριου,  ειδοποιηθηκε από το υπουργειο για να δηλωσει περιοχη προτιμησης.
Συνεβη απο αλλον συναδελφο κατι  ανάλογο?

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλά τώρα με έστειλες...με αυτό το νέο !!!! Πώς έγινε αυτό ; τόσες φορές έχω πάρει στο ΥΠΑΙΘ και πάντοτε στην ερώτηση μου "υπάρχει περίπτωση να ξαναδημιουργηθεί λίστα με νέες μετατάξεις" μου απαντούσαν αόριστα....ούτε ναι ούτε όχι. Επιλεκτικά γίνονται ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Alfakapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι σημαινει αυτο παιδια οτι θα ξεκινησει διαδικασία;Εγω εχω πληροφορηση μεχρι εκει που αποδεσμευτικα απο το ΚΥΣΠΕ αλλα τετοιο τηλεφωνο δεν μου έγινε...

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ

                  Εκπαιδευτικος που εκανε αιτηση για μεταταξη  στα τελη Σεπτεμβριου,  ειδοποιηθηκε από το υπουργειο για να δηλωσει περιοχη προτιμησης.
Συνεβη απο αλλον συναδελφο κατι  ανάλογο?

Καλημέρα σε όλους! Οι αιτήσεις όταν παραλαμβάνονται από το τμήμα μετατάξεων ελέγχονται για τα στοιχεία που καταθέτουμε.Υποθέτω έτσι όπως το διαβάζω ότι ο συνάδελφος στην αίτηση του για μετάταξη δεν θα έβαλε υπηρεσία προτίμησης ίσως από άγνοια.Μάλιστα εδώ το ορθότερο είναι να λέμε υπηρεσία μετάταξης όχι περιοχή προτίμησης. Δηλαδή στην αίτηση σου μπορείς να ζητήσεις πχ. φανταστικό παράδειγμα...μετάταξη 1. στην κυ του υπαιθ, 2. διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης πειραιά και 3. περιφερειακή διεύθυνση εκπαίδευσης βορείου αιγαίου.Ο συνάδελφος προφανώς όπως προείπα θα ξέχασε να...γράψει που θέλει να μεταταχθεί!!!!!!και για αυτό ενημερώθηκε από την υπηρεσία!!!!!ώστε να το δηλώσει!!!!!Από την ομάδα των αιτήσεων ως 19 Ιουλίου υπάρχουν υπόλοιπα...προωθήθηκαν για υπουργική υπογραφή άλλες 28 από αυτές.....υπάρχει μέλλον ακόμη.....ψυχραιμία....μόνο να μείνει και καμμία θέση και γι αυτούς που αιτήθηκαν μετατάξεως μετά την 19η Ιουλίου....Οψόμεθα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος evi1975

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ Ν ΑΣΚΗΘΕΙ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΜΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΒΟΥΛΗΣΗ.ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙ!!

Αποσυνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ρωτήσω βρε παιδιά, αυτές οι αιτήσεις μετάταξης γίνονται οποιαδήποτε στιγμή μες το χρόνο όχι κάθε Οκτώβριο και κάθε Μάρτιο;

Αποσυνδεδεμένος evi1975

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ 1824.ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ 2103443430 Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 28 ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΝΤΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΠΡΟΩΘΟΥΝΤΑΙ?ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ?

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ 1824.ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ 2103443430 Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 28 ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΝΤΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΠΡΟΩΘΟΥΝΤΑΙ?ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ?

Τι ακριβώς ζητάμε με την αίτησή μας? Συγκεκριμένη περιοχή? Υπάρχει κάποιο πρότυπο αίτησης?
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ 1824.ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ 2103443430 Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 28 ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟΝΤΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΠΡΟΩΘΟΥΝΤΑΙ?ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ?

Λογικό είναι να μην ήξερε...κατά πρώτον αναφερόμουν σε μετατάξεις στην κυ του υπαιθ και κατά δεύτερον...είναι 28 συνολικά πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας.Υπάρχουν ακόμη αιτήσεις προ της 19ης Ιουλίου που περιμένουν να ικανοποιηθούν μετά από αυτούς τους 28. Σημερινή ενημέρωση...δεν υπάρχει καμμία εξέλιξη για τις αιτήσεις μετά τις 19 Ιουλίου..εξακολουθούν να.....αναπαύονται στο τμήμα β της διεύθυνσης προσωπικού.....Για να μην υπάρξει παρανόηση οι αριθμοί που αναφέρω παραπάνω αφορούν μετατάξεις στην κυ....Πάντως το συμπέρασμα είναι ένα.... μέχρι τώρα που σας γράφω δεν έχει κινηθεί τίποτε για τις αιτήσεις μετάταξης μετά τις 19 Ιουλίου...Υπομονή!!!!

Αποσυνδεδεμένος evi1975

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ Η' ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ?

Αποσυνδεδεμένος Alfakapa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι εχει κανεις ενημερωση αν θα προχωρησει η διαδικασια ή θα τις παγωσουν ; Παντως τελευταία δεν απαντουν και στα τηλεφωνα .Εχει κανεις κανενα νεο;

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνάδελφοι εχει κανεις ενημερωση αν θα προχωρησει η διαδικασια ή θα τις παγωσουν ; Παντως τελευταία δεν απαντουν και στα τηλεφωνα .Εχει κανεις κανενα νεο;
Εχθές επικοινώνησα με το τμήμα μετατάξεων. Η κυρία αρκετά ευγενέστατη μου είπε κα΄τι που το έχω ξαναακούσει. Δεν μας έχουν ζητήσει κάτι σχετικό αλλά ακούγεται ότι θα γίνουν και άλλες !!!. Την ευχαρίστησα και της είπα ότι θα την ξαναενοχλήσω ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Κουράγιο σε όλους μας.....


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159588
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.133 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.