*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για αναγνώριση του μαστερ επιστήμες αγωγής Λευκωσίας από ΔΟΑΤΑΠ  (Αναγνώστηκε 108813 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Προφανώς αυτά που σου στειλαν δεν τα στελνεις στο ΔΟΑΤΑΠ. Στέλνεις όλα τα υπόλοιπα (βασικο πτυχίο, ταυτοτητα, παραβολο κ.τ.λ. που ζηταει ο ΔΟΑΤΑΠ). Επίσης το πανεπιστημιο πρέπει να έχει στείλει και ένα ερωτηματολόγιο συμπληρωμένο στο ΔΟΑΤΑΠ. Αν δεν το χει στειλει πρέπει οπωσδηποτε να το στειλει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος maryfysikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εμένα μου είπαν ότι ρώτησαν το ΔΟΑΤΑΠ τι έγγραφα χρειάζονται. Οπότε λογικά είναι ενήμεροι.

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι θέλω να ρωτήσω στην υπεύθυνη δήλωση εκεί που λέει :"Ο τόπος παρακολούθησης των μαθημάτων ή σεμιναρίων, εκπόνησης εργασιών (εάν προβλέπονται)  και εξετάσεων, προφορικών και γραπτών, ήταν*……………" τι γράψατε;;; για να μην κάνω κάποιο λάθος.
Επίσης στην αίτηση στο 1,2,3 (εκεί στα αριστερά) τι γράφουμε ακριβώς;;;

Αποσυνδεδεμένος SX1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση- Αυτή όμως????
    • Προφίλ
Εκεί που είναι το ήταν*…………. Γράφεις: πρόγραμμα εξ’ αποστάσεως από το (όνομα του Πανεπιστημίου)
Στην αίτηση στο 1: γράφεις Μεταπτυχιακό και τον τίτλο του μεταπτυχιακού σου
Στο 2 γράφεις: Το Πανεπιστήμιο που οργάνωσε το μεταπτυχιακό και τον τόπο
Και στο 3 δεν γράφεις τίποτα.
Ελπίζω να λύθηκαν οι απορίες. Πάντως αν πας να τα καταθέσεις εσύ στο ΔΟΑΤΑΠ μπορείς εκείνη τη στιγμή να τα ξαναρωτήσεις για επιβεβαίωση ή να τα αφήσεις χωρίς να τα συμπληρώσεις και να ρωτήσεις να στα πούνε εκεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Συγνώμη, αφού το μεταπτυχιακό ήταν εξαοοστάσεως εσείς γράψατε και τόπο;

Αποσυνδεδεμένος SX1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση- Αυτή όμως????
    • Προφίλ
Δε γράφεις τόπο... Γράφεις ότι είναι εξ αποστάσεως που οργανώνεται από το Πανεπιστήμιο και το όνομα του Πανεπιστημίου...

Αποσυνδεδεμένος maryfysikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν πρέπει να γράψουμε ότι οι εξετάσεις γίνονται Αθήνα; Αφού λέει να αναφέρεται εάν κάποιο μέρος του μεταπτυχιακού έγινε Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος SX1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση- Αυτή όμως????
    • Προφίλ
Αυτό το αναφέρει το πανεπιστήμιο με το ερωτηματολόγιο που θα στείλει. Πήγα πρόσφατα στο ΔΟΑΤΑΠ και έκανα και εγώ μεταπτυχιακό εξ αποστάσεως με εξετάσεις στην Αθήνα και μου είπαν να γράψω αυτό που σας ανέφερα. Τώρα αν θέλετε μπορείτε όταν πάτε εκεί να το ξαναρωτήσετε και να σας πούνε και oι ίδιοι.

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,
στην  αίτηση του Δοατάπ, στο κουτάκι που λέει εαν επιθυμούμε βαθμολογική αντιστοιχία του τίτλου σπουδών μας ως προς την ισχύουσα στα ελληνικά ΑΕΙ βαθμολογική κλίμακα 5 - 10, τι έχετε κάνει ; Το έχετε τσεκάρει αυτό το κουτάκι ;

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος SX1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση- Αυτή όμως????
    • Προφίλ
Αν θες να αναγράφεται η βαθμολογία τσέκαρε το αλλιώς αν μετά το μετανιώσεις και θες να σου γίνει η αντιστοιχία θα πρέπει να πληρώσεις αν θυμάμαι καλά περίπου 50€.

Αποσυνδεδεμένος maryfysikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι,
στην  αίτηση του Δοατάπ, στο κουτάκι που λέει εαν επιθυμούμε βαθμολογική αντιστοιχία του τίτλου σπουδών μας ως προς την ισχύουσα στα ελληνικά ΑΕΙ βαθμολογική κλίμακα 5 - 10, τι έχετε κάνει ; Το έχετε τσεκάρει αυτό το κουτάκι ;

Ευχαριστώ
Εγώ το τσέκαρα

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω εαν χρειάζεται κάπου η βαθμολογία του μεταπτυχιακού. Για τους πίνακες της ειδικής από ότι ξέρω δεν μετράει ο βαθμός του μεταπτυχιακού . Δεν με χαλάει να το τσεκάρω αλλά φοβάμαι  μήπως καθυστερήσει η αναγνώριση του μεταπτυχιακού εαν τσεκάρω το κουτάκι. Για αυτό ρωτάω τις απόψεις των συναδέλφων.




Αν θες να αναγράφεται η βαθμολογία τσέκαρε το αλλιώς αν μετά το μετανιώσεις και θες να σου γίνει η αντιστοιχία θα πρέπει να πληρώσεις αν θυμάμαι καλά περίπου 50€.

Αποσυνδεδεμένος SX1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση- Αυτή όμως????
    • Προφίλ
Και εγώ το τσέκαρα. Δεν μετράει ο βαθμός αλλά δεν ξέρεις αν σου χρειαστεί. Η αλήθεια είναι πως αυτό που λες δεν το σκέφτηκα….. Τι να σου πω κάνε ένα τηλ στο ΔΟΑΤΑΠ να το ρωτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
συνάδελφοι στην αίτηση εκει που λέει τι έχουμε βάλει συνημμένα είναι όλα έκτος από απολυτήριο λυκείου;;; καλά λέω;;; οδηγό σπουδών το τσεκάρουμε;;; το έχει στείλει το πανεπιστήμιο;;;
κ γω τσεκαρα για βαθμολογία

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 234
Σύνολο: 241

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.