*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για αναγνώριση του μαστερ επιστήμες αγωγής Λευκωσίας από ΔΟΑΤΑΠ  (Αναγνώστηκε 108562 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 684
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά θα σε καθυστερήσουν πολύ να ξέρεις στο δοατάπ. Θα το δηλώσουν σαν εκκρεμότητα και ζήσε μάη μου μέχρι να σου δώσουν την αναγνώριση και να ανοίξουν τους φακέλους...Είναι λίγα τα άτομα εκεί και θέλει πολύ υπομονή.Το καλό είναι πως δεν θα την χρειαστείς άμεσα την αναγνώριση τουλάχιστον για τους πίνακες τους φετινούς αφού δεν μπορείς να καταθέσεις την αναγνώριση για το σχολικό έτος αυτό οπότε μικρό το κακό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dorina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βασίζομαι στο ότι τη Δευτέρα είναι του Αγίου πνεύματος (άρα αργία) και θεωρητικά τα χαρτιά που έστειλα σήμερα και το αποδεικτικό που θα στείλω αύριο θα φτάσουν την ίδια μέρα στην Αθήνα. ως προς το χρόνο που θα μου πάρει η αναγνώριση το ξέρω και απλά εύχομαι να μην καθυστερήσει πάνω από τους 3 μήνες που θεωρητικά θέλει!!!! Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!

Αποσυνδεδεμένος Glt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας καθώς ετοιμάζω τα χαρτιά που θα αποστείλω στο ΔΟΑΤΑΠ για την αναγνώριση του μεταπτυχιακού. Την αίτηση αναγνώρισης τίτλου σπουδών δεν στέλνουμε; Ως ημερομηνία αποφοίτησης ποια βάλατε; Την ημερομηνία που ανακοινώθηκε ο βαθμός του τελευταίου μαθήματος ή της ορκωμοσίας; Από τα συνημμένα δικαιολογητικά ποια η διαφορά του τίτλου σπουδών και του ελληνικού βασικού τίτλου ή πράξη αναγνώρισης που γράφει η αίτηση κάτω;

Αποσυνδεδεμένος lenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα κι από μένα! Υπάρχει καποιος που έχει κάνει ηλεκτρονικά την αιτηση για e- paravolo να μου πει τι επέλεξε στην κατηγορια του "Φορέα" ή θυμάται τον τετραψήφιο κωδικό του παραβόλου; Βλεπω ότι δεν υπαρχει ως επιλογη ο ΔΟΑΤΑΠ και μπερδεύτηκα. Επίσης, εινι κι δική μου απορία αυτή που αναφέρεται πιο πάνω, ποια ημερομηνί βάζουμε ως ημερομηνία αποφοιτησης; Την ημερομηνία που βγήκε το τελευταίο μάθημα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Άλλες δύο αποριες που αφορουν την αίτηση αναγνώρισης του τίτλου σπουδων: 1. Ποιο κουτάκι κλικάρατε εσεις ότι ζητάτε, αναγνώριση ισοτιμίας ή αναγνώριση ισοτιμίας και αντιστοιχίας του τιτλου σπουδών; 2. Ζητήσατε να αναγράφεται και η βαθμολογία ή ειναι αυτονόητο;

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναγνώριση μάστερ Επιστήμες Αγωγης Λευκωσία από ΔΟΑΤΑΠ
« Απάντηση #271 στις: Ιούνιος 29, 2017, 05:06:53 μμ »
Καλησπέρα σας. Κι εγώ χρειάζομαι βοήθεια με τα χαρτιά που πρέπει να αποστείλουμε προς ΔΟΑΤΑΠ. Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει για να τα στείλω αύριο.
1. Στην αίτηση αναγνώρισης τίτλου σπουδών έγραψα στο τίτλος προς αναγνώριση. (σωστά;) Διάρκεια σε χρόνια θέλει ενώ στο Πανεπιστήμιο μου είπαν να δηλώσω τα εξάμηνα... τι συμπληρώσατε; Ημερομηνία Εγγραφής μου είπαν να δηλώσω εξάμηνα Εαρινό 2016 ως Εαρινό 2017. Έχω την ίδια απορία με την συνάδελφο πιο πάνω. Ποιο κουτάκι συμπληρώνω; ισοτιμίας μόνο;
2. Στο consent form στο degree τι πρέπει να συμπληρώσω; (πρέπει να στείλω δυο ίδιες φωτοτυπίες, σωστά; )

Αποσυνδεδεμένος dorina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας! Να ρωτήσω κάτι; ξέρετε αν έχουν ξεκινήσει οι διαδικασίες για την αναγνώριση των μεταπτυχιακών τίτλων του Ιουνίου του 2017; τα χαρτιά τα στειλα αρχές Ιουνίου, πρωτοκολλήθηκαν. Το πανεπιστήμιο τα στείλε 22 Ιουλίου. Δεν μου τα χουν συνάψει στο φάκελο ακόμα και στο τηλέφωνο μου λένε πως δεν έχουν πολλή δουλειά και δεν ξέρουν τι και πως.

Αποσυνδεδεμένος vilma87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα!
Έχει πάρει κάποιος που τελειωσε τον Ιουνιο την αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ;
Στην online- πορεία μου αναφέρει μόνο τα δικαιολογητικά. εσας;
κι αυτα εμφανίστηκαν 3 μήνες μέτα την κατάθεση τους. έχει συμβεί σε κάποιον άλλο το ίδιο;

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος dorina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα.. ούτε εγώ έχω πάρει αναγνώριση.. και σε μένα γράφει μόνο οκ στα δικαιολογητικά χωρίς να λέει κάτι παραπέρα για την πορεία του φακέλου.. τους παίρνω τηλ αλλά κλασικά δεν πιάνω γραμμή..

Αποσυνδεδεμένος vilma87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ούτε εγώ πιάνω γραμμή, και δεν απαντουν και στα mail.Πάει πολύς καιρός, κανονικά θα έπρεπε να έχουμε κάποιο νεότερο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 400
Σύνολο: 420

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.