*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 369144 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #938 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 03:04:02 μμ »
georgiasamar δεν έχω κάνει λάθος στον υπολογισμό. Λάβε υπόψη σου και αυτό που έγραψα για τη διαφορά 2 θέσεων. Η δική μου σειρά έχει έρθει. Τη Δευτέρα φεύγω για να κάνω ανάληψη υπηρεσίας στη Μυτιλήνη!

Εύχομαι ολόψυχα να είσαι κι εσύ μέσα στους 33 νηπιαγωγούς. Αφού το θέλεις τόσο πολύ, είναι κρίμα να το στερηθείς!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:33:22 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #939 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 05:20:45 μμ »
georgiasamar κάθισα και ασχολήθηκα με την περίπτωσή σου και τελικά φτάνει σίγουρα μέχρι 649 αν κάνουν αίτηση
και οι 2 που τις προσπέρασε το σύστημα από την λίστα που έχει βγάλει ο ΑΣΕΠ για τις επιλαχούσες νηπιαγωγούς.
Αν δεν κάνουν αίτηση εκείνες οι 2 νηπιαγωγοί, τότε μπορεί να φτάσει να διορίσει μέχρι και το 651.
(Αυτά με το δεδομένο ότι οι άλλες 9 διοριστέες με τα παλιά ΦΕΚ δεν ενδιαφέρονται για διορισμό).

Όντως υπάρχει πρόβλημα στην αρίθμηση του αρχικού πίνακα του ΑΣΕΠ και του πίνακα με τις επιλαχούσες, που δημιουργείται από τις 2 πολύτεκνες που έχουν διοριστεί! Η πρώτη από τις επιλαχούσες που διορίστηκε με τις 13 φαίνεται ότι έχει αύξοντα αριθμό 601 στον πίνακα με τις επιλαχούσες του ΑΣΕΠ, αλλά στον αρχικό πίνακα έχει
αύξοντα αριθμό 603 (όπως φαίνεται και από το ΦΕΚ διορισμού).

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #940 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 08:16:46 μμ »
σε ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τωρα το ειδα!εγωειμαι παντελως ασχετη με μαθηματικα!!!λοιπον το καλοκαιρι που θα ρθω μυτιληνη σε χρωσταω ενα ουζακι τουλαχιστον!!!!!!!!!!(μπορει και νωριτερα αν κατσει).και ειπαμε οτι χρειαστεις εδω ειμαστε μωρελι (που λενε και οι μυτιληνιοι)

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #941 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 04:17:28 μμ »
Για τους διορισμους απο συλλογους ακουω οτι δε θα γινουν αλλοι φετος :( ελπιζω να ειναι ψεμα,δε θελω να τελειωσω τη χρονια παλι αναπληρωτρια, ΔΕ ΘΕΛΩ!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2014, 04:33:51 μμ από newseditor »
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:33:22 »

Αποσυνδεδεμένος GRAMBLIN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #942 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 09:23:58 μμ »
Στον προϋπολογισμό του 2014 δεν υπάρχουν πιστώσεις αφού διόρισε όσους μπορούσε. (για όσους υπήρχαν πιστώσεις)
Στον προϋπολογισμό του 2015 εάν υπάρχουν πιστώσεις τότε μπορεί να διορίσει όσους αναλογούν στις πιστώσεις αυτές.
Προσοχή λοιπόν χρειάζεται όταν κατατεθεί ο προϋπολογισμός του 2015 να κοιτάξει κάποιος πόσες πιστώσεις θα εγγραφούν για προσλήψεις.

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #943 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 11:01:28 μμ »
Κανενα νεο βρε παιδια??? Πηρε καμια υπουργειο???
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #944 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 11:50:49 μμ »
στον ενιαιο πινακα διορισμων θα προσμετρηθει η προυπηρασια η μονο στον πινακα αναπληρωτων?

Αποσυνδεδεμένος Evagelia_am

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #945 στις: Σεπτέμβριος 17, 2014, 12:26:29 μμ »

κοριτσια καλημερα!καλη σχολικη χρονια σε ολες που φυγατε μακρια!μολις πηρα στο υπουργειο και μου ειπε η υπαλληλος οτι εχουν ζητησει πιστωσεις αλλα δεν εχουν εγκριθει και ουτε το βλεπουν μεσα στο 2014.τα γνωστα...Ας ελπισουμε να εχουμε νεοτερα μετα το νεο ετος...

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #946 στις: Σεπτέμβριος 17, 2014, 02:37:08 μμ »
κοριτσια καλημερα!καλη σχολικη χρονια σε ολες που φυγατε μακρια!μολις πηρα στο υπουργειο και μου ειπε η υπαλληλος οτι εχουν ζητησει πιστωσεις αλλα δεν εχουν εγκριθει και ουτε το βλεπουν μεσα στο 2014.τα γνωστα...Ας ελπισουμε να εχουμε νεοτερα μετα το νεο ετος...

ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση θα παρω και εγω αυριο ενα τηλεφωνο!!!και η δικη μου αποψη ειναι οτι δυστυχως θα τραβηξει πολυ ακομα και η επομενη φουρνια θα ειναι μετα τον γεναρη ή τελος παντων στις αρχες του 2015!μακαρι να βρεθει κατι να ησυχασουμε.(παντως μ΄αρεσε που ο λοβερδος ηθελε και καλα να κανει ασεπ για 10000 ατομα!εδω γελαμε [και κλαιμε μαζι...])

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #947 στις: Σεπτέμβριος 17, 2014, 07:10:07 μμ »
ναι το ασεπ του ελειπε....εμας ακομη μας παιδευει! Και γω Γεναρη το βλεπω......... θελω ομως να ειναι τοτε σιγουρα!!!!!!!!!! Οταν τηλεφωνησεις πες μας....εγω γι αυτο το μηνα δεν εχω αλλες μοναδες στο κινητο και ουτε λεφτα να βαλω χιχι!!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #948 στις: Σεπτέμβριος 18, 2014, 07:30:00 πμ »
κοριτσια καλημερα!καλη σχολικη χρονια σε ολες που φυγατε μακρια!μολις πηρα στο υπουργειο και μου ειπε η υπαλληλος οτι εχουν ζητησει πιστωσεις αλλα δεν εχουν εγκριθει και ουτε το βλεπουν μεσα στο 2014.τα γνωστα...Ας ελπισουμε να εχουμε νεοτερα μετα το νεο ετος...

Πιστευω οτι αφου υπαρχει η λιστα ονομάτων για τις επιλαχουσες οτι θα σας παρει οπωσδηποτε!
Κι εγω νομιζα για εμενα οτι αποκλείεται, το ειχα διαγράψει μετα τα δυο πρωτα χρονια που πέρασαν απο τον ΑΣΕΠ, αλλα το 1% ελπίδας που ειχα μεσα μου επαληθεύτηκε!Στη δική σας βεβαια περίπτωση, ειναι πιο χειροπιαστό!Ειπαμε υπαρχει η λιστα πλεον!!Μην χάνετε την ελπιδα σας!Θα σας παρει, απλα οντως θελει κ λιγο πίεση με τηλεφωνα στο Υπουργειο!
Κι ο, τι χρειαστείτε κι εγω μαζι σας!Εννοειται αυτο! ;)Καλημερα!!

Αποσυνδεδεμένος Evagelia_am

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #949 στις: Σεπτέμβριος 18, 2014, 09:39:34 πμ »

dimi-asia ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια και τη συνεχη σου συμπαρασταση.Η λιστα με τα ονοματα ειναι το δυνατο μας χαρτι,αλλα η αγωνια μας μεγαλωνει οσο περναει ο καιρος.Βεβαια ο Υπουργος μας δεν μας ξεχναει στις δηλωσεις του,αλλα μακαρι να προχωρησει γρηγορα και σε πραξεις.

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #950 στις: Σεπτέμβριος 18, 2014, 09:56:11 πμ »
Oπως το ειπες.......... δε μας ξεχναει στις δηλωσεις του! φφφφφφφ
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #951 στις: Σεπτέμβριος 18, 2014, 10:31:33 πμ »
dimi-asia ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια και τη συνεχη σου συμπαρασταση.Η λιστα με τα ονοματα ειναι το δυνατο μας χαρτι,αλλα η αγωνια μας μεγαλωνει οσο περναει ο καιρος.Βεβαια ο Υπουργος μας δεν μας ξεχναει στις δηλωσεις του,αλλα μακαρι να προχωρησει γρηγορα και σε πραξεις.

Ελπιζω οτι θα περασει αμεσα κ σε πράξεις!!Λιγο υπομονη ακομα παιδια!Και για τους 13 επιλαχοντες απο το Υπουργειο μου ειχαν πει οτι η διαδικασια θα παρει δυο βδομάδες κ τελικα τους πηρε τρεις μηνες σχεδον!!Οποτε μπορει να αργήσει λιγο αλλα θα σας παρει! ;) :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158549
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.