*

Αποστολέας Θέμα: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων  (Αναγνώστηκε 167689 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #392 στις: Μάρτιος 27, 2015, 11:04:48 μμ »
.....δεν κατάλαβαν τι ακριβώς έγινε στο χώρο της Β/θμιας το 2013, τον πόλεμο προπαγάνδας που γινόταν  από το 2012 για διάφορες ειδικότητες της Β/θμιας, όπως γαλλικών , γερμανικών, φυσικής αγωγής, τη διάλυση των ΕΠΑΛ. Φυσικά δεν έφεραν αντίρρηση, αλλά δεν γνωρίζω πόσο κατανόησαν την τότε κατάσταση.

Κανένας συνάδελφος ειδικότητας δεν ήθελε να διοριστεί Α/θμια από επιλογή. Έγινε γιατί δεν μπόρεσαν να διοριστούν Β/θμια, ασχέτως αν κάποιοι δεν το παραδέχονται. Πολλοί κατάφεραν και πήραν μετάταξη στην Β/θμια εις βάρος αυτών που ήταν στην Β/θμια και δημιουργήθηκε το ίδιο πρόβλημα με αυτό που υπάρχει τώρα, ακολουθώντας αυτό που ήθελαν και νομικά μπορούσαν και βέβαια χωρίς να σκεφτούν αυτούς που τους κόβουν την μετάθεση, ακριβώς όπως και τώρα. Κάποιοι ίσως καλόμαθαν στην άπλα και στις δια βίου αποσπάσεις. Ας φανταστούν λοιπόν κάποιοι πόσο σοβαρό θέμα υπήρχε με τον εκφοβισμό και τις απειλές, ώστε να αναγκαστούν από τις περιστάσεις να προτιμήσουν πολλοί από αυτούς να μεταταχθούν στην Α/θμια. Μόνο όσοι έζησαν αυτή την παράνοια μπορούν να το καταλάβουν. Οι άλλοι απλά δεν θέλουν γιατί δεν τους βολεύει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2015, 11:09:48 μμ από gkgian »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:49 »

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #393 στις: Μάρτιος 27, 2015, 11:09:17 μμ »
εσυ σωστα τα λες αλλα δεν τους ενδιαφερει. εδω ημασταν προ των πυλων διαθεσιμοτητας και πολλοι απο αυτους κομπαζαν για τις οργανικες τους, εδω λενε στο fb ότι αφου είμαστε ακομα ξεκρεμαστοι να μας βγαλουν στη διαθεσιμοτητα και να παιρνουμε το 75% του μισθου  :o σκετη παρανοια, ευτυχως οχι απο ολους.

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #394 στις: Μάρτιος 27, 2015, 11:12:55 μμ »
εσυ σωστα τα λες αλλα δεν τους ενδιαφερει.

Και μας γιατί να μας ενδιαφέρει τι λένε αυτοί; Λες να αποφασίσουν αυτοί τι θα γίνει τάχα; Τη γνώμη τους λένε όλοι

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #395 στις: Μάρτιος 27, 2015, 11:15:59 μμ »
Και μας γιατί να μας ενδιαφέρει τι λάνε αυτοί; Λες να αποφασίσουν αυτοί τι θα γίναι;

και παλι σωστος, ουτε επιτροπες, ουτε υποπαιθ, τα δικαστηρια θα αποφανθουν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:57:49 »

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #396 στις: Μάρτιος 27, 2015, 11:24:50 μμ »
Τρείς μετατάξεις, κατόπιν εσωτερικής πληροφόρισης, έγιναν εκει που εγώ περίμενα να πάρω μετάθεση. Ήταν νόμιμο δικαίωμά τους και το έκαναν όπως ακριβώς έκανα και γω τώρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2015, 11:29:59 μμ από gkgian »

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #397 στις: Μάρτιος 28, 2015, 01:41:53 πμ »
Οι αποσπάσεις όλο διαφάνεια,οι μεταθέσεις,(ειδικές κατηγορίες με πλαστά χαρτιά,πολύτεκνοι,θέλω 3 παίρνω 13 γιατί είναι γνωστός ο τελευταίος,ιδιωτικά απόλυση και διορισμό).κλπ.
Τελικά κύριε Μπράτη απ όλες τις υπηρεσιακές μεταβολές ,μήπως οι μετατάξεις, είναι οι πιο διαφανείς;

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #398 στις: Μάρτιος 28, 2015, 01:56:21 πμ »
Μια απορία.Όταν κάναμε τις αιτήσεις για μετάταξη μήπως έγραφε πάνω προς ΔΟΕ και ΟΛΜΕ και όχι Υπουργείο Παιδείας;

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #399 στις: Μάρτιος 28, 2015, 03:33:12 πμ »
Μια απορία.Όταν κάναμε τις αιτήσεις για μετάταξη μήπως έγραφε πάνω προς ΔΟΕ και ΟΛΜΕ και όχι Υπουργείο Παιδείας;

Ξεχνάς όμως μία σημαντική λεπτομέρεια. Εγραφε Υπουργείο Παιδείας....και προφανώς τμήμα Μετατάξεων του υπουργείου και όχι τρελό παρεάκι 2-3 ατόμων του Αρβι και με έναν πληροφορικό να τους παίζει το excelάκι.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #400 στις: Μάρτιος 28, 2015, 08:16:23 πμ »
Ξεχνάς όμως μία σημαντική λεπτομέρεια. Εγραφε Υπουργείο Παιδείας....και προφανώς τμήμα Μετατάξεων του υπουργείου και όχι τρελό παρεάκι 2-3 ατόμων του Αρβι και με έναν πληροφορικό να τους παίζει το excelάκι.

Συνάδελφε, η βεβαίωση είχε το λογότυπο της Ελληνικής Δημοκρατίας, του ΥΠΑΙΘ, Αριθμό Πρωτοκόλλου,  Υποβληθείσα αίτηση, υποχρεωτικής μετάταξης, και όλα τα στοιχεία που ειχε δηλώσει ο αιτών.
Φυσικά δεν έγραφε ούτε αυτό που αναφέρεις, άλλα ούτε ΔΟΕ- ΟΛΜΕ. Το ΥΠΑΙΘ λοιπόν  έχει μηχανισμό ελέγχου, να τον ενεργοποιήσει, να εντοπίσει όσους υπέβαλλαν  ψευδή στοιχεία, όπως λέγεται, και να επιβάλει τις κυρώσεις που προβλέπονται, Τίμιες λύσεις.
Η ΔΟΕ και η ΟΛΜΕ έχουν προτείνει, όπως είχαν υποχρέωση, στις 26/3/2015 μια συμβιβαστική λύση χωρίς κατάρες και αφορισμούς. Η λύση αυτή όμως πρέπει να εφαρμοστεί από το ΥΠΑΙΘ και από τις αρμόδιες υπηρεσίες χωρίς τις παρεμβάσεις τρίτων.
ΥΓ. Κατά την ταπεινή μου άποψη είναι απίθανο να μην έχει γίνει το 2013 ένας στοιχειώδης έλεγχος την αιτήσεων. Μην τα μηδενίζουμε όλα... Επίσης δεν είμαστε όλοι πελάτες του εκάστοτε υπουργού. Οι αιτήσεις δεν είχαν ισχύ αν δεν γινόταν ταυτοποίηση από τις διευθύνσεις, με ο,τι αυτό συνεπάγεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2015, 09:05:12 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #401 στις: Μάρτιος 28, 2015, 09:16:31 πμ »
Να τρέξει η μηχανογράφηση του Υπεπθ τον αλγόριθμο της 1ης διαπιστωτικής και το 98% των μετατάξεων θα είναι οκ. Έτσι κι αλλιώς, το ποσοστό των συναδέλφων που πήραν νόμιμα μετάταξη αποτελεί τη συντριπτική πλειοψηφία.
Αν και όπως έχω ξαναπεί, το πιο αναίμακτο θα είναι να πιέσουμε όλοι μαζί να επεκταθούν τα ΕΑΕΠ και στις ειδικότητες που μπορεί λόγω αριθμών να είναι λίγο δύσκαμπτα τα πράγματα (πχ ΠΕ05, ΔΕΝ είμαι ΠΕ05) να γίνει το 4ωρο->5ωρο, βλέπω τουλάχιστον ότι κάποιος λειτουργεί συνετά και προτείνει έστω και κάτι δίκαιο.
Να τρέξει σωστά λοιπόν ο όποιος αλγόριθμος (δεν υπάρχει πληροφοριακό σύστημα να τον υποστηρίξει, χειροκίνητα θα γίνει) και να καλυφθούν τα κενά των διαπιστωτικών. Βέβαια, το σπάσιμο των διαπιστωτικών σε 2 και η ύπαρξη μόνο 2 επιλογών οδήγησε κάποιους και σε λάθος επιλογές. Σε δευτερεύουσες και όχι στην κύρια (η οποία πιθανώς στην 1η διαπιστωτική είχε λίγα κενά).

Δεν καταλαβαίνετε ότι είναι ΑΚΡΩΣ προκλητικό κάποιοι να υποστηρίζετε ότι τα επιπλέον -ανύπαρκτα στις διαπιστωτικές- κενά πρέπει να καλυφθούν πάλι από τους υποχρεωτικά μεταταγμένους και όχι πχ από τους μετέχοντες μόνο στις εθελοντικές του Απριλίου;

υ.γ. Αν είχε βρεθεί μια λύση θα είχε ξανατρέξει σωστά η διαδικασία μόνο στους αιτούμενους υποχρεωτική μετάταξη και εθελοντική. Τώρα υπάρχει η πιθανότητα να τρέξει από την αρχή για όλους και πιθανότατα χωρίς προγραμματισμό στην Αθμια (επέκταση των ΕΑΕΠ). Γιατί αν μια διαδικασία θεωρηθεί διάτρητη, θα καταπέσει στο ΣΤΕ (το οποίο βέβαια δε διακρίνεται για τη συνέπειά του γενικώς...) και μετά το υπουργείο θα μπορεί να κάνει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ. Είτε να ακυρώσει τη διαδικασία, είτε να καλύψει τους μεταταγμένους αλλιώς. Θα πρέπει όμως να θέλει...
Το "ισχύς εν τη ενώσει" δεν το καταλάβατε. Κρίμα για όλους σας, λιγότερο για εμένα, όπως έχω ξαναπεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2015, 09:34:11 πμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #402 στις: Μάρτιος 28, 2015, 09:38:17 πμ »
Αν και όπως έχω ξαναπεί, το πιο αναίμακτο θα είναι να πιέσουμε όλοι μαζί να επεκταθούν τα ΕΑΕΠ και στις ειδικότητες που μπορεί λόγω αριθμών να είναι λίγο δύσκαμπτα τα πράγματα (πχ ΠΕ05, ΔΕΝ είμαι ΠΕ05) να γίνει το 4ωρο->5ωρο, βλέπω τουλάχιστον ότι κάποιος λειτουργεί συνετά και προτείνει έστω και κάτι δίκαιο.
Να τρέξει σωστά λοιπόν ο όποιος αλγόριθμος (δεν υπάρχει πληροφοριακό σύστημα να τον υποστηρίξει, χειροκίνητα θα γίνει) και να καλυφθούν τα κενά των διαπιστωτικών.

Δεν καταλαβαίνετε ότι είναι ΑΚΡΩΣ προκλητικό κάποιοι να υποστηρίζετε ότι τα επιπλέον -ανύπαρκτα στις διαπιστωτικές- κενά πρέπει να καλυφθούν πάλι από τους υποχρεωτικά μεταταγμένους και όχι πχ από τους μετέχοντες μόνο στις εθελοντικές του Απριλίου;

υ.γ. Αν είχε βρεθεί μια λύση θα είχε ξανατρέξει σωστά η διαδικασία μόνο στους αιτούμενους υποχρεωτική μετάταξη και εθελοντική. Τώρα υπάρχει η πιθανότητα να τρέξει από την αρχή για όλους και πιθανότατα χωρίς προγραμματισμό στην Αθμια (επέκταση των ΕΑΕΠ). Γιατί αν μια διαδικασία θεωρηθεί διάτρητη, θα καταπέσει στο ΣΤΕ (το οποίο βέβαια δε διακρίνεται για τη συνέπειά του γενικώς...) και μετά το υπουργείο θα μπορεί να κάνει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ. Είτε να ακυρώσει τη διαδικασία, είτε να καλύψει τους μεταταγμένους αλλιώς. Θα πρέπει όμως να θέλει...
Το "ισχύς εν τη ενώσει" δεν το καταλάβατε. Κρίμα για όλους σας, λιγότερο για εμένα, όπως έχω ξαναπεί.

Συνάδελφε, ας βρουν όποια λύση θέλουν. Ας βάλουν και όσους μπορούν από τον φεγγίτη. Προσωπικά δεν έχω εξαπατήσει  κανέναν. Αναζήτησα και βρήκα πινάκες με τα μόρια των εθελοντικών. Από ένα πρόχειρο έλεγχο. παρατήρησα οτι στην ειδικότητα μου πάρα - πάρα πολλοί έκαναν αίτηση και για υποχρεωτική και το 80% σκόρπισε στο 4 σημεία του ορίζοντα, σε διαφορές θέσεις εκπαιδευτικων και διοικητικών θέσεων.
Κάποιοι δεν έκαναν αίτηση το 2013 και τώρα ζητούν ακύρωση για να επωφεληθούν. Εγώ υποστηρίζω την κοινή ανακοίνωση ΟΛΜΕ ΔΟΕ. Τελικά εκτός από τον ψυχολογικό πόλεμο, έχεις μια σταθερή λύση.;; Τι θα κάνει το ΥΠΑΙΘ με το ωράριο των ΠΕ05;; Ωραία ανέκδοτα διαβάζω. Μάλλον ξέχασες τι συμβαίνει με το ωράριο  διδασκαλίας των ξενών γλωσσών σε όλη την εκπαίδευση!
Που βρίσκεις το προκλητικό στην επόμενη παράθεση μου ή σε όσα σχόλια έχω κάνει;;
Παράθεση
Συνάδελφε, η βεβαίωση είχε το λογότυπο της Ελληνικής Δημοκρατίας, του ΥΠΑΙΘ, Αριθμό Πρωτοκόλλου,  Υποβληθείσα αίτηση, υποχρεωτικής μετάταξης, και όλα τα στοιχεία που ειχε δηλώσει ο αιτών.
Φυσικά δεν έγραφε ούτε αυτό που αναφέρεις, άλλα ούτε ΔΟΕ- ΟΛΜΕ. Το ΥΠΑΙΘ λοιπόν  έχει μηχανισμό ελέγχου, να τον ενεργοποιήσει, να εντοπίσει όσους υπέβαλλαν  ψευδή στοιχεία, όπως λέγεται, και να επιβάλει τις κυρώσεις που προβλέπονται, Τίμιες λύσεις.
Η ΔΟΕ και η ΟΛΜΕ έχουν προτείνει, όπως είχαν υποχρέωση, στις 26/3/2015 μια συμβιβαστική λύση χωρίς κατάρες και αφορισμούς. Η λύση αυτή όμως πρέπει να εφαρμοστεί από το ΥΠΑΙΘ και από τις αρμόδιες υπηρεσίες χωρίς τις παρεμβάσεις τρίτων.
ΥΓ. Κατά την ταπεινή μου άποψη είναι απίθανο να μην έχει γίνει το 2013 ένας στοιχειώδης έλεγχος την αιτήσεων. Μην τα μηδενίζουμε όλα... Επίσης δεν είμαστε όλοι πελάτες του εκάστοτε υπουργού. Οι αιτήσεις δεν είχαν ισχύ αν δεν γινόταν ταυτοποίηση από τις διευθύνσεις, με ο,τι αυτό συνεπάγεται.

ΥΓ. Όσο για μένα αν αναρτήσω εδώ την προϋπηρεσία μου από το e-data center μάλλον θα μου ζητήσεις συγνώμη, για όσα σε κάποια σχόλια μου έγραψες.
Αν ασχολούμαι με το θέμα, είναι διότι με ενοχλεί η απόδοση  συλλογικής ευθύνης και ο κοινωνικός αυτοματισμός
Αλλά χωρίς πρόθεση αντιδικίας δεν σε ικανοποιεί καμια λύση. Όσο για το πνεύμα του 2012 -13 μάλλον ξεχνάς τον νόμο για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις και τα  δημοσιεύματα  του Τύπου.
http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26510&subid=2&pubid=113071654
http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=243497&catID=3
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2015, 09:49:01 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #403 στις: Μάρτιος 28, 2015, 09:40:04 πμ »
Ξεχνάς όμως μία σημαντική λεπτομέρεια. Εγραφε Υπουργείο Παιδείας....και προφανώς τμήμα Μετατάξεων του υπουργείου και όχι τρελό παρεάκι 2-3 ατόμων του Αρβι και με έναν πληροφορικό να τους παίζει το excelάκι.

Και τώρα που λείπει το παρεακι έρχεται το δοακι και το ολμακι

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #404 στις: Μάρτιος 28, 2015, 09:44:46 πμ »
Όπως δεν μας λέτε και τα μόρια που παίρναν στρογγυλοκαθήμενοι στα γραφεία ορισμένοι και άλλοι τρέχανε στα ξερονήσια.
Έχεις ιδέα που έχουν πάρει τα μόριά τους κάποιοι που μετατάχθηκαν με 30 μόρια στην Αθήνα;;;
Έχεις κάνει κάποια μελέτη να δεις πόσοι υποχρεωτικά μεταταγμένοι υπηρέτησαν πράγματι τα μόριά τους;
Με όσους έκαναν στις εθελοντικές μετατάξεις του Μαρτίου 2013 αλλά όχι στις υποχρεωτικές του Αυγούστου τι θα γίνει; Δεν έχει βγει κανείς επίσημα να ακυρώσει εκείνες τις αιτήσεις. Δεν πρέπει κάποιος να απαντήσει επισήμως τι έγινε με τις αιτήσεις αυτές; Γιατί ακούω διάφορα κουλά εδώ μέσα από κάποιους. Νομιμότητα μόνο όταν τους συμφέρει.
Απάντησε το υπουργείο...


ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ = Φοβάμαι να πω ακυρώθηκε, φοβάμαι να πω ανακλήθηκε, γιατί ο 4172 ΔΕ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΚΥΡΩΣΗ υφιστάμενων διαδικασιών.
Οι εθελοντικές είναι εν ισχύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2015, 09:55:09 πμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #405 στις: Μάρτιος 28, 2015, 09:52:01 πμ »
NOMIME προκλητικός είναι όποιος αναφέρει ότι το πολύ πολύ να δικαιωθούν κάποιες ενστάσεις ακόμα.
Όχι, λοιπόν δε γίνεται να τρέχουμε εσαεί μια διαδικασία που ουδέποτε κοινοποιήθηκαν οι αιτήσεις (όπως γίνεται σε μεταθέσεις και εθελοντικές μετατάξεις πχ).
Ουδέποτε κοινοποιήθηκαν οι αιτήσεις και δεν υπάρχει ασφαλιστική δικλείδα για το αν ΕΓΩ αύριο πάω και βρω τρόπο να με μετατάξουν κι εμένα.
Θα ξέρετε εσείς ότι το 2013 έκανα ή δεν έκανα αίτηση;
Ή μήπως θεωρείς ότι τα 2 προηγούμενα διαμάντια (Αρβι και ΑΛ) αποκλείεται να νόθευσαν το τελικό παραγόμενο της φόρμας xls για δικούς τους;
Ή μήπως τώρα αποκλείεις να ξανασυμβεί;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2015, 09:56:28 πμ από rollo_tomassi »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159732
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 346
Σύνολο: 364

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.