*

Αποστολέας Θέμα: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων  (Αναγνώστηκε 167756 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #490 στις: Μάρτιος 29, 2015, 06:02:55 μμ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:05:23 »

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #491 στις: Μάρτιος 29, 2015, 07:16:34 μμ »
Ουδέν σχόλιον....καλύτερα.....η εικόνα μίλησε μόνη της.

3 και ο κούκος

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #492 στις: Μάρτιος 29, 2015, 08:15:01 μμ »
Συνάδελφοι, ποιος λειτουργεί αντισυναδελφικά; αυτοί που παλεύουν για ισονομία και δικαιοσύνη ή αυτοί που συνεχίζουν να υποστηρίζουν μια διάτρητη από  παντού διαδικασία; Νόμος είναι το δίκιο του δυνατού της ζούγκλας και του Λάσκαρη; Ποιοι έβαλαν τα θεμέλια και θέλουν να συνεχίσουν να χτίσουν πάνω στην καταπάτηση των εργασιακών δικαιωμάτων;
Αγαπητέ ΝΟΜΙΚΕ να τους σκοτώσουμε όλους αυτούς για να μην σαν μιλάνε ούτε σαν εικόνες;
Λέοντα, φίλε μου καλέ, τι είδες σε αυτούς τους τυχάρπαστους; Κεφάλια μέτρησες μόνο; Μήπως είδες γνωστές φυσιογνωμίες γιατί πάνω κάτω είμαστε της ίδιας εποχής Καπνικαρέοι-ες. Γιατί θεωρείς σωστό  εσύ να είσαι αραχτός στα καραγάτσια του κάμπου (κόψε τις κακές παρέες μέχρι και κωπηλασία θα σου μάθουν) ;D και όλοι εμείς να φυλάμε δεκαετίες σύνορα στο Αιγαίο;
Τώρα συγχωρέστε με συνάδελφοι, θα μιλήσω με όρους ποδοσφαιρικούς μπας και κάποιοι καταλάβουν: Έγιναν προκριματικά;(μεταθέσεις Α/θμιων) όχι, γιατί; υπήρχε καθορισμένη χρονική διάρκεια-κανόνες- του παιχνιδιού; όχι ακόμα τρέχουν οι ενστάσεις! σφύριξε λήξη και δεν την ακούσαμε; Το Φ.Α. υπάρχει; όχι το πήρε ο Λάσκαρης αναμνηστικό!! Τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση φίλε μου ΛΕΟΝΤΑ;

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #493 στις: Μάρτιος 29, 2015, 08:32:30 μμ »
Γιατι μονο τωρα ζητατε ισονομια και δικαισυνη? Για τις μεταταξεις με το νομο Διαμαντοπουλου γιατι δεν μιλατε? Για τις πελατειακες αποσπασεις χροοονια τωρα χωρις καμια ισονομια και δικαιοσυνη?? Εγω αυτους που ηταν χρονια βολεμενοι με αποσπασεις στα γραφεια ειδα στην εικονα αυτη κ μαζευοντας παρανομα τα μορια του Αιγαιου να βρισκονται στα γραφεια ΦΑ 40 μαζι... (3-3 καθονταν στα γραφεια... σαν τωρα τους θυμαμαι)
Κ μαζευοντας τα ψευτικα μορια, τα φαντασματα του Αι Στρατη πηραν τις μεταθεσεις τους τοτε που ακομη δινονταν... κ εμπαιναν 16 μαζι γιατι ο 16ος ειχε μπαρμπα καπου...
ΜΠορει να μην ειμαι της ιδιας εποχης... αλλα τις φατσες τις θυμομαστε κ πως στρογγυλοκαθονταν στα γραφεια τοοοσα χρονια τις θυμομαστε κ πολλα ακομη...



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:05:23 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #494 στις: Μάρτιος 29, 2015, 08:59:36 μμ »
Συνάδελφοι, ποιος λειτουργεί αντισυναδελφικά; αυτοί που παλεύουν για ισονομία και δικαιοσύνη ή αυτοί που συνεχίζουν να υποστηρίζουν μια διάτρητη από  παντού διαδικασία; Νόμος είναι το δίκιο του δυνατού της ζούγκλας και του Λάσκαρη; Ποιοι έβαλαν τα θεμέλια και θέλουν να συνεχίσουν να χτίσουν πάνω στην καταπάτηση των εργασιακών δικαιωμάτων;
Αγαπητέ ΝΟΜΙΚΕ να τους σκοτώσουμε όλους αυτούς για να μην σαν μιλάνε ούτε σαν εικόνες;
Λέοντα, φίλε μου καλέ, τι είδες σε αυτούς τους τυχάρπαστους; Κεφάλια μέτρησες μόνο; Μήπως είδες γνωστές φυσιογνωμίες γιατί πάνω κάτω είμαστε της ίδιας εποχής Καπνικαρέοι-ες. Γιατί θεωρείς σωστό  εσύ να είσαι αραχτός στα καραγάτσια του κάμπου (κόψε τις κακές παρέες μέχρι και κωπηλασία θα σου μάθουν) ;D και όλοι εμείς να φυλάμε δεκαετίες σύνορα στο Αιγαίο;
Τώρα συγχωρέστε με συνάδελφοι, θα μιλήσω με όρους ποδοσφαιρικούς μπας και κάποιοι καταλάβουν: Έγιναν προκριματικά;(μεταθέσεις Α/θμιων) όχι, γιατί; υπήρχε καθορισμένη χρονική διάρκεια-κανόνες- του παιχνιδιού; όχι ακόμα τρέχουν οι ενστάσεις! σφύριξε λήξη και δεν την ακούσαμε; Το Φ.Α. υπάρχει; όχι το πήρε ο Λάσκαρης αναμνηστικό!! Τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση φίλε μου ΛΕΟΝΤΑ;

Αναδημοσιεύω εδώ για πολλοστή φορά την θέση μου. Αν καπου κάνω λάθος ευχαρίστως θα δεχθώ την επισήμανση σου.
Παράθεση
Βαρέθηκα τις φήμες και την λάσπη. Κάπου πήγα, κάποιον είδα, κάτι μου είπε να σας πω. Για να δοθεί τέλος λοιπόν στην συνωμοσία του αιώνα:
Να γίνει έλεγχος των αιτήσεων και έξω από την πόρτα, αν αποκαλυφθούν τέτοιες ενέργειες. ΝΑΙ ή ΟΧΙ;;
Και όσες θέσεις προκύψουν, αν προκύψουν, να καλυφθούν από αυτούς που έκαναν αίτηση και αδικήθηκαν.
Δεν είναι δυνατόν για 200 - 300 που παρανόμησαν να κατηγορούμε 5700 εκπαιδευτικους που έκαναν αίτηση και να τους χαρακτηρίζουμε ότι είναι και ηθικά υπόλογοι ,έστω και αν δεν παρανόμησαν, επειδή συμμετείχαν σε μια διαδικασία που κάποιοι κατάλαβαν με την πρώτη ανάγνωση ότι ήταν αδιαφανής και δεν συμμετείχαν.

Υπενθύμιση: Με όσους μετατάχθηκαν σε διοικητικές θέσεις τι γίνεται;; Στην υποθετική περίπτωση που τρέξει ο αλγόριθμος(!!!) πάλι για την 1η φάση( όπως έχεις αποδεχθεί) θα ξαναμπούν στην κληρωτίδα;; Και αν αλλάξουν εν τω μεταξύ γνώμη;; Γιατί πολλοί επέλεξαν συνειδητά την μετάταξη στις διοικητικές  θέσεις και τώρα τους φταίει το ωράριο. Ποιος εν προκειμένω θα πληρώσει την νύφη αν διεκδικήσουν θέσεις στην Α/θμια;;

Αγαπητέ ΝΟΜΙΚΕ να τους σκοτώσουμε όλους αυτούς για να μην σαν μιλάνε ούτε σαν εικόνες;
Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης ή υποτίμησης των συναδέλφων δεν ήταν παρουσία αυτή, φυσικά όχι από άποψη πλήθους.... Δεν είπα να τους αποκεφαλίσουμε, αλλά πρέπει να ξέρουμε τι κάνουμε κάθε φορά και πως το κάνουμε. Αν μου έλεγαν πχ ότι όλοι αυτοί εκείνη την στιγμή ήσαν σε ένα δικαστήριο για την κατάθεση μιας αγωγής για την διεκδίκηση των δικαιωμάτων τους δεν θα σχολίαζα τίποτε........Περιμένω τις παρατηρήσεις σου στην παράθεση των απόψεων :) :) μου.

ΥΓ. Την έντονη διαμάχη που έχει προκύψει κυριως μεταξύ των ΠΕ11 υπάρχει κίνδυνος να την πληρώσουμε όλοι και μη μου θυμώσεις πάλι. Στην συνάντηση δε των επιστημονικών συλλόγων πριν ένα μήνα ΠΕ11 και ΠΕ06 έλαμψαν δια της απουσίας τους. Γιατί;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2015, 09:16:09 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος gkapas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #495 στις: Μάρτιος 29, 2015, 09:42:12 μμ »

 και όλοι εμείς να φυλάμε δεκαετίες σύνορα στο Αιγαίο;


Δυστυχώς διέκρινα φάτσες.... η μία συγκεκριμένα, προϋπηρεσία με ΤΑΔ, μετά διορισμός στη Κρήτη με 24μηνο αλλά δεν πήγε ποτέ λόγω αποσπάσεων στα γραφεία της ΠΕ σε νομό της Β.Ελλάδας, έτσι μάζεψε μόρια, μετά αιρετός στην τοπική αυτοδιοίκηση και εξασφαλισμένες αποσπάσεις κατά προτεραιότητα (άλλη πονεμένη ιστορία κι αυτή) για 5 χρόνια και μας το παίζει και αδικημένος.... Η παρουσία του εκεί, όπως και μερικών άλλων με ίδια πάνω κάτω πορεία, αδικεί πολλούς που όντως έχουν πρόβλημα και είναι αδικημένοι....

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #496 στις: Μάρτιος 29, 2015, 09:47:44 μμ »
Συνάδελφοι, ποιος λειτουργεί αντισυναδελφικά; αυτοί που παλεύουν για ισονομία και δικαιοσύνη ή αυτοί που συνεχίζουν να υποστηρίζουν μια διάτρητη από  παντού διαδικασία; Νόμος είναι το δίκιο του δυνατού της ζούγκλας και του Λάσκαρη; Ποιοι έβαλαν τα θεμέλια και θέλουν να συνεχίσουν να χτίσουν πάνω στην καταπάτηση των εργασιακών δικαιωμάτων;
Αγαπητέ ΝΟΜΙΚΕ να τους σκοτώσουμε όλους αυτούς για να μην σαν μιλάνε ούτε σαν εικόνες;
Λέοντα, φίλε μου καλέ, τι είδες σε αυτούς τους τυχάρπαστους; Κεφάλια μέτρησες μόνο; Μήπως είδες γνωστές φυσιογνωμίες γιατί πάνω κάτω είμαστε της ίδιας εποχής Καπνικαρέοι-ες. Γιατί θεωρείς σωστό  εσύ να είσαι αραχτός στα καραγάτσια του κάμπου (κόψε τις κακές παρέες μέχρι και κωπηλασία θα σου μάθουν) ;D και όλοι εμείς να φυλάμε δεκαετίες σύνορα στο Αιγαίο;
Τώρα συγχωρέστε με συνάδελφοι, θα μιλήσω με όρους ποδοσφαιρικούς μπας και κάποιοι καταλάβουν: Έγιναν προκριματικά;(μεταθέσεις Α/θμιων) όχι, γιατί; υπήρχε καθορισμένη χρονική διάρκεια-κανόνες- του παιχνιδιού; όχι ακόμα τρέχουν οι ενστάσεις! σφύριξε λήξη και δεν την ακούσαμε; Το Φ.Α. υπάρχει; όχι το πήρε ο Λάσκαρης αναμνηστικό!! Τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση φίλε μου ΛΕΟΝΤΑ;

Ισονομία και δικαοσύνη δεν υπήρξε πουθενά έως τώρα σκιρίτισα. Μην ψάχνεις να την βρεις στις μετατάξεις. Ο αγώνας των Α/θμιων γίνεται για το πάπλωμα και όχι για δικαιοσύνες και κουραφέξαλα. Ψάξε να τρουπώσεις πουθενά όπως όλοι αυτό εν τέλει κάνουμε. όσο για μένα δεν τρούπωσα ακόμη στα καραγάτσια του κάμπου, όταν θα τρουπώσω να είσαι σίγουρη ότι θα το μάθεις :)

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #497 στις: Μάρτιος 29, 2015, 09:58:53 μμ »
Επειδη το εχουμε κουρασει και δεν υπαρχει περιπτωση συγκλισης αποψεων θα πρεπει να ειμαστε ρεαλιστες. Αυτο που  ενδιαφερει τους πρωτοβαθμιους ειναι ενα και μονο η ακυρωση της διαδικασιας τουλαχιστον στις υπαρχουσες ειδικοτητες, οτιδηποτε αλλο ειναι καθαρα υποκριτικο, γι αυτο δεν τους ενδιαφερει η προταση για επιβολη κυρωσεων στους κακοβολους αλλα μονο η ακυρωση της διαδικασιας και οποιαδηποτε επιχειρηματολογια ειναι εκ του ουκ ανευ.

 Επισης αυτο που δεν τους ενδιαφερει ειναι η κατασταση κατω απο την οποια εγιναν οι μεταταξεις εκεινο το μαυρο καλοκαιρι του 2013, γι αυτο βγαινουν και λενε για μεταθεσεις -μεταταξεις εξπρες και αλλες τετοιες ανοησιες λες και ειχαμε την ορεξη τους να παμε στους δασκαλους και οχι για μεταταξεις που εγιναν υπο το φοβο της διαθεσιμοτητας-απολυσης.

θα το επαναλαβω γιατι αυτη ειναι η αληθεια

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #498 στις: Μάρτιος 29, 2015, 11:20:54 μμ »
θα το επαναλαβω γιατι αυτη ειναι η αληθεια

Δεχόμενος ότι "μπήκατε" στη διαδικασία των μετατάξεων λόγω φόβου απόλυσης, θα μπορούσε να γίνει μετάταξή σας στην Αθμια αλλά μόνο στη περιοχή που ανήκατε και την επόμενη ή παρεπόμενη χρονιά να ζητάμε όλοι μαζί μεταθέσεις; Τότε κανείς δεν θα είχε παράπονο (εμείς της Αθμιας).

Γιατί εγώ ζητώ μετάθεση από Αθμια τα τελευταία 16 χρόνια και δεν μου δίνει, γιατί λέει δεν έχει κενά!

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #499 στις: Μάρτιος 29, 2015, 11:48:50 μμ »
εχεις και εσυ το δικιο σου, ομως αυτα τα 16 χρονια ποιοι εφταιξαν; οι μεταταγμενοι οχι. τι εκαναν τοτε οι αιρετοι για να εξομαλυνουν το προβλημα σας; τιποτα. εχω κανει σε νησι και ξερω, δεν διοριστηκαμε ολοι σπιτι μας. η διαφορα μας ειναι οτι εσεις εχετε οργανικη και ειστε ασφαλεις, ενω 4000 ανθρωποι ειναι κυριολεκτικα στον αερα.

Πιστευεις γιατι απο τα λεγομενα σου φαινεσαι σοβαρος συναδελφος οτι εκεινο το μαυρο καλοκαιρι του 2013 η ταμπακιερα ηταν να σας παρουμε θεσεις για μεταθεσεις; η να σωθουμε; υπαρχει λυση ικανοποιηση μεταθεσεων για εσας και ας πανε οι νεοδιοριστοι η οι αναπληρωτες να καλυψουν τα κενα σας. Μηπως οι διευθυνσεις δεν κρυβουν κενα με συνεπεια να μην δινονται αποσπασεις αλλα να τα παιρνουν μετα οι αναπληρωτες; τι γινεται σωστα στη χωρα αυτή;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2015, 11:51:26 μμ από die »

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #500 στις: Μάρτιος 30, 2015, 12:02:15 πμ »
Δεχόμενος ότι "μπήκατε" στη διαδικασία των μετατάξεων λόγω φόβου απόλυσης, θα μπορούσε να γίνει μετάταξή σας στην Αθμια αλλά μόνο στη περιοχή που ανήκατε και την επόμενη ή παρεπόμενη χρονιά να ζητάμε όλοι μαζί μεταθέσεις; Τότε κανείς δεν θα είχε παράπονο (εμείς της Αθμιας).

Γιατί εγώ ζητώ μετάθεση από Αθμια τα τελευταία 16 χρόνια και δεν μου δίνει, γιατί λέει δεν έχει κενά!

Δηλαδή μας λες ότι αν καταλάμβαναν όλες τις θέσεις από το οικείο πύσδε δεν θα είχες προβλημα.
Απορώ τι θα άλλαζε και που θα εβρισκες τις θέσεις για μετάθεση.
Έχεις μπερδευτεί νομίζω ή τα λες από άγνοια

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #501 στις: Μάρτιος 30, 2015, 12:19:23 πμ »
Δηλαδή μας λες ότι αν καταλάμβαναν όλες τις θέσεις από το οικείο πύσδε δεν θα είχες προβλημα.
Απορώ τι θα άλλαζε και που θα εβρισκες τις θέσεις για μετάθεση.
Έχεις μπερδευτεί νομίζω ή τα λες από άγνοια

ΚΑΘΟΛΟΥ δεν έχω μπερδευτεί. Για ΠΕ11 ελάχιστοι από τα οικεία ΠΥΣΔΕ της Βόρειας Ελλάδας μετατάχθηκαν στα αντίστοιχα ΠΥΣΠΕ. Αντίθετα ήρθαν άτομα από άλλα μακρινά ΠΥΣΔΕ πάμπολλα άτομα (η πλειοψηφία). Πριν λοιπόν όλοι αυτοί ερχόταν πχ. στη Θεσσαλονίκη, θα διεκδικούσαμε μαζί τα κενά αυτά και όποιος είχε τα περισσότερα μόρια θα έπαιρνε τις υπόλοιπες θέσεις. Ξέρεις πόσοι ΠΕ11 από δευτεροβάθμια της Θεσσαλονίκης ήρθαν στις υποχρεωτικές;;;ΕΝΑΣ
Στους όμορους νομούς ο αριθμός είναι σχεδόν πάντα ΜΗΔΕΝ
Νομίζεις ακόμη ότι δεν κατάλαβα;;;

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #502 στις: Μάρτιος 30, 2015, 12:30:24 πμ »
ΚΑΘΟΛΟΥ δεν έχω μπερδευτεί. Για ΠΕ11 ελάχιστοι από τα οικεία ΠΥΣΔΕ της Βόρειας Ελλάδας μετατάχθηκαν στα αντίστοιχα ΠΥΣΠΕ. Αντίθετα ήρθαν άτομα από άλλα μακρινά ΠΥΣΔΕ πάμπολλα άτομα (η πλειοψηφία). Πριν λοιπόν όλοι αυτοί ερχόταν πχ. στη Θεσσαλονίκη, θα διεκδικούσαμε μαζί τα κενά αυτά και όποιος είχε τα περισσότερα μόρια θα έπαιρνε τις υπόλοιπες θέσεις. Ξέρεις πόσοι ΠΕ11 από δευτεροβάθμια της Θεσσαλονίκης ήρθαν στις υποχρεωτικές;;;ΕΝΑΣ
Στους όμορους νομούς ο αριθμός είναι σχεδόν πάντα ΜΗΔΕΝ
Νομίζεις ακόμη ότι δεν κατάλαβα;;;

Δεν κάνανε αιτήσεις.Ούτε εγώ θα έκανα.
Σε άλλα πύσπε το ποσοστό είναι 70% από τα οικεία πύσδε.
Στόχος του Υπουργείου ήταν το 100% γι αυτό τους έδωσε προτεραιότητα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 30, 2015, 12:32:11 πμ από ster »

Αποσυνδεδεμένος trust

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #503 στις: Μάρτιος 30, 2015, 12:31:58 πμ »
Δεχόμενος ότι "μπήκατε" στη διαδικασία των μετατάξεων λόγω φόβου απόλυσης, θα μπορούσε να γίνει μετάταξή σας στην Αθμια αλλά μόνο στη περιοχή που ανήκατε και την επόμενη ή παρεπόμενη χρονιά να ζητάμε όλοι μαζί μεταθέσεις; Τότε κανείς δεν θα είχε παράπονο (εμείς της Αθμιας).

Γιατί εγώ ζητώ μετάθεση από Αθμια τα τελευταία 16 χρόνια και δεν μου δίνει, γιατί λέει δεν έχει κενά!
Ας πούμε ότι ολοι οι μεταταγμένοι ήταν στο οικείο ΠΥΣΠΕ. Εκεί θα βρίσκονταν κενά? Φέτος λογικά θα είχαμε δικαίωμα μετάθεσης .Άρα θα διεκδικούσαμε μαζί τις θέσεις μετάθεσης. Εσείς τώρα δε συμβιβάζεστε ούτε με αυτό, την από κοινού διεκδίκηση, αφού δε το βάζετε καν σαν πρόταση. θέλετε να πάρετε όλες τι θέσεις πρώτοι με τζαμπουκά, ακόμα και με ελάχιστα μόρια. Κάνετε σαν να μπήκαμε στο τσιφλίκι σας !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 544
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.