*

Αποστολέας Θέμα: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης  (Αναγνώστηκε 10672 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 21, 2014, 05:59:51 μμ »
Damien
να σου πω τι με μπερδεύει εμένα ;

οκ, συμφωνώ μαζί σου πως για να πάρουν οργανική το καλοκαίρι οι νεοδιόριστοι δεν παίζει. Ως εδώ καλά. Ο προβληματισμός μου ειναι για την λειτουργική.

Με την λειτουργική του Σεπτεμβρίου ΄ομως τι γίνεται ; Θέλω να πω, δεδομένου ότι οι ρυθμίσεις για την οργανική τοποθέτηση τηρούνται και για την λειτουργική έχουμε το εξής περίεργο :

αν δεν έχεις κάνει αίτηση οριστικής τοποθέτησης τότε πας τελευταίος ανεξαρτήτως μορίων σε όποια οργανική μείνει.

Αν πάμε τώρα στις λειτουργικές του Σεπτεμβρίου ( και με το ΠΔ των υποχρεωτικών πλέον να κρέμεται στο κεφάλι όλων) κανονικά θα έπρεπε οι νεοδιόριστοι να κριθουν επισης τελευταίοι και να πάνε όπου κάτσει η μπίλια.....  Θα ισχύσει αυτό; Τον Σεπτέμβριο τι θα γίνει με τους νεοδιόριστους ο ε ο ;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:48:20 »

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 21, 2014, 07:03:34 μμ »
Επειδή ψάχνοντας το θέμα των μεταθέσεων δεν μπόρεσα να βρω κάποια απάντηση. Οι μεταταγμένοι από την Δ/θμια στην Π/θμια τελικά θα καταθέσουμε αίτηση, έστω και μόνο για οριστική τοποθέτηση ή δεν κάνουμε τίποτα προς το παρόν και περιμένουμε επόμενη ανακοίνωση;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 21, 2014, 07:07:54 μμ »
Είναι ξεκάθαρο νομίζω το τι λέει η εγκύκλιος

Δεν υποβάλουν αιτήσεις με την παρούσα διαδικασία αφού δε έχουν συσταθεί οργανικές σε σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος kokoblok

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 21, 2014, 09:00:35 μμ »
bitch
Αν  εστω και για πρωτη φορα εφαρμοστουν οι
νομοι τα πραγματα ειναι αρκετα απλα.
Παραδειγμα δεν υπαρχουν καπου οργανικες
θεσεις-κανενας διορισμος,μεταθεσεις μονο
σε οργανικα κενα,στα λειτουργικα αποσπασεις
απο τον Σεπτεμβρη αν γινεται σχεδον ολοι
οργανικη.Αλλο τωρα το τι μας συμφερει?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:48:20 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 22, 2014, 07:05:37 πμ »
Damien
να σου πω τι με μπερδεύει εμένα ;

οκ, συμφωνώ μαζί σου πως για να πάρουν οργανική το καλοκαίρι οι νεοδιόριστοι δεν παίζει. Ως εδώ καλά. Ο προβληματισμός μου ειναι για την λειτουργική.

Με την λειτουργική του Σεπτεμβρίου ΄ομως τι γίνεται ; Θέλω να πω, δεδομένου ότι οι ρυθμίσεις για την οργανική τοποθέτηση τηρούνται και για την λειτουργική έχουμε το εξής περίεργο :

αν δεν έχεις κάνει αίτηση οριστικής τοποθέτησης τότε πας τελευταίος ανεξαρτήτως μορίων σε όποια οργανική μείνει.

Αν πάμε τώρα στις λειτουργικές του Σεπτεμβρίου ( και με το ΠΔ των υποχρεωτικών πλέον να κρέμεται στο κεφάλι όλων) κανονικά θα έπρεπε οι νεοδιόριστοι να κριθουν επισης τελευταίοι και να πάνε όπου κάτσει η μπίλια.....  Θα ισχύσει αυτό; Τον Σεπτέμβριο τι θα γίνει με τους νεοδιόριστους ο ε ο ;

 Να δώσει οριστική τοποθέτηση σε όλους 30 Ιουνίου ( ή ως 10 Ιουλίου που έλεγε ένα δημοσίευμα ) αποκλείεται ;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 22, 2014, 07:08:28 πμ από knkn »

Αποσυνδεδεμένος legor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 22, 2014, 02:42:15 μμ »
Ρε παιδια εγω διοριστηκα 5 Μαρτιου.Μεχρι αρχες Σεπτεμβριου θα εχω κλεισει εξαμηνο στη διαθεση.Απ'ότι εμαθα 6μηνο + λογιζεται χρονιά.Γιατί λοιπόν να μην τοποθετηθω οριστικά απο τη νεα χρονια.Αν δεν ισχυει το 6μηνο + ως χρονια εγω τα χριστουγεννα περιπου ημερολογιακα θα πρεπει να παρω οριστικη τοποθετηση και οργανική .Μπορει αυτο να γινει στη μεση της χρονιάς?

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 22, 2014, 02:54:20 μμ »
Ρε παιδια εγω διοριστηκα 5 Μαρτιου.Μεχρι αρχες Σεπτεμβριου θα εχω κλεισει εξαμηνο στη διαθεση.Απ'ότι εμαθα 6μηνο + λογιζεται χρονιά.Γιατί λοιπόν να μην τοποθετηθω οριστικά απο τη νεα χρονια.Αν δεν ισχυει το 6μηνο + ως χρονια εγω τα χριστουγεννα περιπου ημερολογιακα θα πρεπει να παρω οριστικη τοποθετηση και οργανική .Μπορει αυτο να γινει στη μεση της χρονιάς?

Οριστική τοποθέτηση παίρνεις

α) εφόσον υπάρχουν θέσεις
β) εφόσον δεν προηγείται άλλος
γ) κάποια συγκεκριμένη περίοδο του χρόνου
δ) εφόσον σου επιτρέπουν να κάνεις αίτηση αυτήν την περίοδο.

ΥΓ. knkn νομίζω απαντώ και σε σένα.

Αποσυνδεδεμένος legor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 22, 2014, 09:01:45 μμ »
 O.K guestteacher ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 22, 2014, 09:53:10 μμ »
Να δώσει οριστική τοποθέτηση σε όλους 30 Ιουνίου ( ή ως 10 Ιουλίου που έλεγε ένα δημοσίευμα ) αποκλείεται ;
Αυτό που λεγόταν για "οργανική σε ομάδα σχολείων". Μέχρις ενός σημείου έπαιζε αυτό, αλλά σαν να έχει ατονήσει τελευταία...
  

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Αιτηση οριστικής τοποθέτησης
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 25, 2014, 11:02:41 μμ »
Damien
να σου πω τι με μπερδεύει εμένα ;

οκ, συμφωνώ μαζί σου πως για να πάρουν οργανική το καλοκαίρι οι νεοδιόριστοι δεν παίζει. Ως εδώ καλά. Ο προβληματισμός μου ειναι για την λειτουργική.

Με την λειτουργική του Σεπτεμβρίου ΄ομως τι γίνεται ; Θέλω να πω, δεδομένου ότι οι ρυθμίσεις για την οργανική τοποθέτηση τηρούνται και για την λειτουργική έχουμε το εξής περίεργο :

αν δεν έχεις κάνει αίτηση οριστικής τοποθέτησης τότε πας τελευταίος ανεξαρτήτως μορίων σε όποια οργανική μείνει.

Αν πάμε τώρα στις λειτουργικές του Σεπτεμβρίου ( και με το ΠΔ των υποχρεωτικών πλέον να κρέμεται στο κεφάλι όλων) κανονικά θα έπρεπε οι νεοδιόριστοι να κριθουν επισης τελευταίοι και να πάνε όπου κάτσει η μπίλια.....  Θα ισχύσει αυτό; Τον Σεπτέμβριο τι θα γίνει με τους νεοδιόριστους ο ε ο ;

Θεωρω οτι τα ΥΣ θα πρεπει να υπολογισουν τα μορια των νεοδιοριστων, καθοσον και αυτοι παραμενουν στη διαθεση των ΥΣ, και εν συνεχεια να προβουν σε συνεξεταση των αιτησεων τους με αυτες οσων δεν τοποθετηκαν οριστικα, προκειμενου να πληρωθουν τα λειτουργικα κενα του Σεπτεμβριου. Στην πραγματικοτητα, προκειται για την ιδια ομαδα των εκπαιδευτικων, δηλαδη οσων τελουν σε διαθεση ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ ειτε ειχαν θεμελιωσει δικαιωμα οριστικης τοποθετησης ειτε οχι. Δεν προκειται για πρωτογνωρη διαδικασια, υπο την εννοια οτι και σε αλλες περιπτωσεις καλειται η υπηρεσια να υπολογισει τη μοριοδοτηση εκπαιδευτικων που δεν υπεβαλαν αιτηση οριστικης τοποθετησης / βελτιωσης / μεταθεσης, ωστε να πραγματοποιησει υπηρεσιακες μεταβολες.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158574
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 539
Σύνολο: 558

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.