*

Αποστολέας Θέμα: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.  (Αναγνώστηκε 26372 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 09, 2014, 12:04:44 μμ »
Δικαίωση ενστάσεων λίγες μέρες πριν τον ανασχηματισμό και την ενδεχόμενη αποχώρηση του υπουργού. Μάλιστα...
Τελευταίες "τακτοποιήσεις". Φυσικά και δεν είμαι μέσα (όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι). Η μόνη λύση είναι η δικαιοσύνη. Αναμένουμε τις αποφάσεις και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:43:29 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 09, 2014, 12:06:28 μμ »
Δικαίωση ενστάσεων λίγες μέρες πριν τον ανασχηματισμό και την ενδεχόμενη αποχώρηση του υπουργού. Μάλιστα...
Τελευταίες "τακτοποιήσεις". Φυσικά και δεν είμαι μέσα (όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι). Η μόνη λύση είναι η δικαιοσύνη. Αναμένουμε τις αποφάσεις και βλέπουμε.

Για όσους πάντως ενδιαφέρεστε για μετάταξη νομίζω ότι λίγο ψάξιμο εδώ στα topic θα σας δώσουν πολύ υλικό για να στηρίξετε τις ενστάσεις σας...

Αποσυνδεδεμένος karpe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 11, 2014, 11:39:38 πμ »
Σήμερα τα είδα πάλι...!!!!!!!!!!!!!!!!
Φυσικά δεν είμαι μέσα!Είναι οι τρίτες ενστάσεις????
Αμφισβητώ και την νοημοσύνη μου πια!Μίλησε κανείς με υπουργείο?Ξέρει κανείς?
Είναι από αυτές που ήταν στο γραφείο του υπουργού?
Και τώρα τι????
Τι κάνουμε?

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 13, 2014, 01:52:45 μμ »
Για όσους πάντως ενδιαφέρεστε για μετάταξη νομίζω ότι λίγο ψάξιμο εδώ στα topic θα σας δώσουν πολύ υλικό για να στηρίξετε τις ενστάσεις σας...

Έχω κάνει ήδη τρεις ενστάσεις. Έχω προσφύγει και στα διοικητικά δικαστήρια και αναμένω την απόφαση μιας και η υπόθεση μου εκδικάστηκε. Ελπίζω η δικαιοσύνη να σταθεί στο ύψος της...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:43:29 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 13, 2014, 02:05:26 μμ »
Έχω κάνει ήδη τρεις ενστάσεις. Έχω προσφύγει και στα διοικητικά δικαστήρια και αναμένω την απόφαση μιας και η υπόθεση μου εκδικάστηκε. Ελπίζω η δικαιοσύνη να σταθεί στο ύψος της...

Να σου κάνω τώρα μια ερώτηση (ανεξαρτήτως αποτελέσματος στα δικαστήρια - απλά γιατί το έχω ως προσωπική απορία)και αν θες απαντάς με το χέρι στην καρδιά όμως... τι θεωρείς δικαίωση να πας και εσύ αφού πήγαν οι άλλοι παράνομα (που συνήθως έτσι γίνεται... ) ή να μην πάει κανένας άμα είναι θεωρηθεί για κάποιο λόγο ως παράνομη όλη η διαδικασία; Η ερώτηση είναι περισσότερο εσωτερικής αναζήτησης και αναστοχασμού για το ποιοι είμαστε όλοι μας και δεν περιμένω οπωσδήποτε να μου απαντήσεις γιατί ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολη η ερώτηση για να απαντηθεί μόνο από έναν (που εξάλλου απλά συμμετέχει σε μα διαδικασία)

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 13, 2014, 02:21:37 μμ »
Να σου κάνω τώρα μια ερώτηση (ανεξαρτήτως αποτελέσματος στα δικαστήρια - απλά γιατί το έχω ως προσωπική απορία)και αν θες απαντάς με το χέρι στην καρδιά όμως... τι θεωρείς δικαίωση να πας και εσύ αφού πήγαν οι άλλοι παράνομα (που συνήθως έτσι γίνεται... ) ή να μην πάει κανένας άμα είναι θεωρηθεί για κάποιο λόγο ως παράνομη όλη η διαδικασία; Η ερώτηση είναι περισσότερο εσωτερικής αναζήτησης και αναστοχασμού για το ποιοι είμαστε όλοι μας και δεν περιμένω οπωσδήποτε να μου απαντήσεις γιατί ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολη η ερώτηση για να απαντηθεί μόνο από έναν (που εξάλλου απλά συμμετέχει σε μα διαδικασία)

Δεν υπάρχει απάντηση...|Απλά κάποιοι τα έκαναν επίτηδες μπάχαλο και κάποιοι απλώς επωφελήθηκαν. Αν είχε γίνει νομότυπα δεν θα είχε παρεισφρύσει ένα 15%...ίσως και παραπάνω...
Όλοι ανεξαιρέτως το γνωρίζουν αυτό. Δεν χαρακτηριζόμαστε όμως από ενδοσκοπικές τάσεις ως λαός, οπότε guest...
"καλό θερμό καλοκαίρι"
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 15, 2014, 02:38:06 πμ »
Να σου κάνω τώρα μια ερώτηση (ανεξαρτήτως αποτελέσματος στα δικαστήρια - απλά γιατί το έχω ως προσωπική απορία)και αν θες απαντάς με το χέρι στην καρδιά όμως... τι θεωρείς δικαίωση να πας και εσύ αφού πήγαν οι άλλοι παράνομα (που συνήθως έτσι γίνεται... ) ή να μην πάει κανένας άμα είναι θεωρηθεί για κάποιο λόγο ως παράνομη όλη η διαδικασία; Η ερώτηση είναι περισσότερο εσωτερικής αναζήτησης και αναστοχασμού για το ποιοι είμαστε όλοι μας και δεν περιμένω οπωσδήποτε να μου απαντήσεις γιατί ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολη η ερώτηση για να απαντηθεί μόνο από έναν (που εξάλλου απλά συμμετέχει σε μα διαδικασία)

Αν κάποιοι έχουν δηλώσει τις ίδιες περιοχές με εμένα και έχουν περισσότερα μόρια να πάρουν αυτό που τους αξίζει.
Πέρα από αυτό η όλη διαδικασία πρέπει να ακυρωθεί, να επιστρέψουν όλοι στις θέσεις τους και να κληθούμε να καταθέσουμε και πάλι τις αιτήσεις μας.
Αν και δεν κατάλαβα γιατί αν πάω θα πάω και εγώ παράνομα. Έχω τα διπλάσια μόρια από αυτούς που μετατάχθηκαν στην περιοχή που έχω δηλώσει.

Αποσυνδεδεμένος constantinos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 15, 2014, 07:47:17 πμ »
Έχω κάνει ήδη τρεις ενστάσεις. Έχω προσφύγει και στα διοικητικά δικαστήρια και αναμένω την απόφαση μιας και η υπόθεση μου εκδικάστηκε. Ελπίζω η δικαιοσύνη να σταθεί στο ύψος της...

Συνάδελφε, μπορείς να μας πεις ποιό μήνα κατάθεσες προσφυγή στα διοικητικά και μετά από πόσο καιρό εκδικάστηκε;

εκτίμηση για το πότε θα έχεις το τελικό αποτέλεσμα από τα δικαστήρια υπάρχει;

Εύχομαι καλά αποτελέσματα το συντομότερο και να δώσεις σε όλα τα βύσματα ένα γερό ράπισμα...

ΥΓ: όταν με το καλό δικαιωθείς, ή όποιος εδώ τα καταφέρει με τη δικαστικό οδό και θέλει να βοηθήσει ομοιπαθούντες, θέλουμε λεπτομέρειες με πμ για το όνομα του δικηγόρου, πόλη και τα σχετικά...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 15, 2014, 10:20:14 πμ »
Αν κάποιοι έχουν δηλώσει τις ίδιες περιοχές με εμένα και έχουν περισσότερα μόρια να πάρουν αυτό που τους αξίζει.
Πέρα από αυτό η όλη διαδικασία πρέπει να ακυρωθεί, να επιστρέψουν όλοι στις θέσεις τους και να κληθούμε να καταθέσουμε και πάλι τις αιτήσεις μας.
Αν και δεν κατάλαβα γιατί αν πάω θα πάω και εγώ παράνομα. Έχω τα διπλάσια μόρια από αυτούς που μετατάχθηκαν στην περιοχή που έχω δηλώσει.

δεν είπα θα πας παράνομα. είπα αν σε πάρουν μαζί με τους άλλους που πήγαν παράνομα και αν θα σταματήσεις τον δικαστικό σου αγώνα τότε.
Αλλά ήδη με κάλυψες με την δεύτερη τωρινή σου πρόταση.

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 15, 2014, 10:26:52 πμ »
Αν κάποιοι έχουν δηλώσει τις ίδιες περιοχές με εμένα και έχουν περισσότερα μόρια να πάρουν αυτό που τους αξίζει.
Πέρα από αυτό η όλη διαδικασία πρέπει να ακυρωθεί, να επιστρέψουν όλοι στις θέσεις τους και να κληθούμε να καταθέσουμε και πάλι τις αιτήσεις μας.
Αν και δεν κατάλαβα γιατί αν πάω θα πάω και εγώ παράνομα. Έχω τα διπλάσια μόρια από αυτούς που μετατάχθηκαν στην περιοχή που έχω δηλώσει.

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου. Αλλά τι πρέπει να γίνει νομικά για να ακυρωθεί η όλη διαδικασία; Δυστυχώς κάτι τέτοιο μου φαίνεται αδύνατον, αφού έχουν βολέψει πολλούς δικούς τους.

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 16, 2014, 11:51:32 πμ »
Συνάδελφε, μπορείς να μας πεις ποιό μήνα κατάθεσες προσφυγή στα διοικητικά και μετά από πόσο καιρό εκδικάστηκε;

εκτίμηση για το πότε θα έχεις το τελικό αποτέλεσμα από τα δικαστήρια υπάρχει;

Εύχομαι καλά αποτελέσματα το συντομότερο και να δώσεις σε όλα τα βύσματα ένα γερό ράπισμα...

ΥΓ: όταν με το καλό δικαιωθείς, ή όποιος εδώ τα καταφέρει με τη δικαστικό οδό και θέλει να βοηθήσει ομοιπαθούντες, θέλουμε λεπτομέρειες με πμ για το όνομα του δικηγόρου, πόλη και τα σχετικά...

Κατέθεσα προσφυγή γύρω στο Νοέμβριο 2013. Η δικάσιμος ορίστηκε για τις αρχές Μάρτη 2014 (4 μήνες). Πήρε αναβολή για Απρίλιο. Εκδικάστηκε και ο δικηγόρος εκτιμά ότι μέσα στο μήνα που διανύουμε (μετά από 2 μήνες δηλαδή) πρέπει (υπό φυσιολογικές συνθήκες) να έχουμε απόφαση. Κάποιοι άλλοι λένε ότι οι δικηγόροι τους, τους είπαν για τέσσερις μήνες μετά την εκδίκαση. Ότι νεότερο έχω θα ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος abla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 23, 2014, 09:05:09 μμ »
Νέα παρέμβαση του Βουλευτή Βοιωτίας Γιάννη Σταθά με ερώτηση για τη σύσταση οργανικών θέσεων εκπαιδευτικών ειδικοτήτων στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση

http://enotikiviotias.blogspot.gr/2014/06/blog-post_3840.html

Αποσυνδεδεμένος Mir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • we are our choices
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 27, 2014, 02:35:34 μμ »
κι εγώ έχω κάνει 3 ενστάσεις χωρίς δικηγόρο, και δεν έχω πάρει απάντηση σε καμία!! Στο Υπουργείο στο Τμήμα Μετατάξεων, σε ερώτηση που έκανα όταν κατέβηκα Αθήνα από δυσπρόσιτο μέρος που ήμουνα και δεν μπορούσα να έχω άμεση επαφή, μου είπαν ακριβώς: "....ε, δεν τις κάνουμε κάτι τις ενστάσεις....τις μαζεύουμε εδώ στα συρτάρια και αν μας τις ζητήσουν θα τις δώσουμε.... Όταν γίνονταν οι μετατάξεις, δεν ζητήθηκε τίποτα από το τμήμα μας. Οι αποφάσεις έβγαιναν απ'ευθείας απ' το γραφείο του Υπουργού...." Κι εγώ τί πρέπει να κάνω με τις ενστάσεις που έχω κάνει;; Θα ασχοληθεί κανείς;;; "Δεν ξέρουμε. Εμείς απλώς τις κρατάμε!".............Μάλιστα, κρατήστε τις, να σιτέψουν...... Ο Αρβανιτόπουλος Παρασκευή μεσημέρι, πριν μας αφήσει, και έχοντας ολοκληρώσει την θητεία του ως "ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε!" έβγαλε ξαφνικά τα τελευταία ονόματα....τάχα μου μην φύγει κι έχει τύψεις....Μα ποιόν κοροϊδεύουν.... Πάντως γενικά, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΚΗΡΥΧΘΕΙ ΑΚΥΡΗ, και αν είναι σωστοί, να μην βγάζουν εγκυκλίους που μπάζουν από παντού, παραμονές δεκαπενταύγουστου, τάχα μου για διαχείριση πλεονάζοντος προσωπικού!!! Αναγκαστικά θα κινηθώ δικαστικά κι εγώ....Αν και ελπίζω η νεα ηγεσία του υπουργείου, να ασχοληθεί σοβαρά με τις ενστάσεις μας για να τελειώνει το θέμα. Δεν με ενδιαφέρει αν η παρανομία ηταν του προηγούμενου υπουργού. Υποτίθεται πως μια δημόσια υπηρεσία έχει μια συνέχεια, και μια ευθύνη. Ποσώς με ενδιαφέρει αν ανεβοκατεβάζουν υπουργούς για πολιτικούς λόγους.
" Ό,τι δεν συνέβη ποτέ
είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά "

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: 3ες Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 29, 2014, 01:29:36 πμ »
κι εγώ έχω κάνει 3 ενστάσεις χωρίς δικηγόρο, και δεν έχω πάρει απάντηση σε καμία!! Στο Υπουργείο στο Τμήμα Μετατάξεων, σε ερώτηση που έκανα όταν κατέβηκα Αθήνα από δυσπρόσιτο μέρος που ήμουνα και δεν μπορούσα να έχω άμεση επαφή, μου είπαν ακριβώς: "....ε, δεν τις κάνουμε κάτι τις ενστάσεις....τις μαζεύουμε εδώ στα συρτάρια και αν μας τις ζητήσουν θα τις δώσουμε.... Όταν γίνονταν οι μετατάξεις, δεν ζητήθηκε τίποτα από το τμήμα μας. Οι αποφάσεις έβγαιναν απ'ευθείας απ' το γραφείο του Υπουργού...." Κι εγώ τί πρέπει να κάνω με τις ενστάσεις που έχω κάνει;; Θα ασχοληθεί κανείς;;; "Δεν ξέρουμε. Εμείς απλώς τις κρατάμε!".............Μάλιστα, κρατήστε τις, να σιτέψουν...... Ο Αρβανιτόπουλος Παρασκευή μεσημέρι, πριν μας αφήσει, και έχοντας ολοκληρώσει την θητεία του ως "ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε!" έβγαλε ξαφνικά τα τελευταία ονόματα....τάχα μου μην φύγει κι έχει τύψεις....Μα ποιόν κοροϊδεύουν.... Πάντως γενικά, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΚΗΡΥΧΘΕΙ ΑΚΥΡΗ, και αν είναι σωστοί, να μην βγάζουν εγκυκλίους που μπάζουν από παντού, παραμονές δεκαπενταύγουστου, τάχα μου για διαχείριση πλεονάζοντος προσωπικού!!! Αναγκαστικά θα κινηθώ δικαστικά κι εγώ....Αν και ελπίζω η νεα ηγεσία του υπουργείου, να ασχοληθεί σοβαρά με τις ενστάσεις μας για να τελειώνει το θέμα. Δεν με ενδιαφέρει αν η παρανομία ηταν του προηγούμενου υπουργού. Υποτίθεται πως μια δημόσια υπηρεσία έχει μια συνέχεια, και μια ευθύνη. Ποσώς με ενδιαφέρει αν ανεβοκατεβάζουν υπουργούς για πολιτικούς λόγους.
[/b]
+++ ναι τυψεις απεναντι σε κατι τελευταια βυσματα που δεν είχε προλάβει να τακτοποιήσει...η αλητεία στο μεγαλείο της....τρελλάνετε τους στα τηλέφωνα πάλι εγώ παίρνω όχι οτι γίνεται τίποτα αλλά τρελλιτσα αυτοί τρελλίτσα κ εμεις....
cease the day!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.