*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374660 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Έχω την εντύπωση ότι είναι 20 ώρες τη βδομάδα συνολικά φέτος κι όχι 23.....

καλώντας μας μες τη βδομαδα θα μάθουμε αν άλλαξε απο 23 σε 20.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
20 ώρες συνολικά δηλαδή και σε δ.ιεκ και σε επας και σε ιεκ οαεδ??

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιατί δεν έχουν βγει ακόμα της Αττικής???Προσωπικά, δεν έχω ελπίδες, αλλά εκνευρίζομαι με τους ρυθμούς τους...

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
γνωρίζετε αν υπάρχει ποσόστωση στους ΠΕ19 και ΠΕ20?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος 2dan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηχανολόγος Μηχανικός double
    • Προφίλ
Καλησπέρα παιδιά, η προκήρυξη είναι σαφής, 20 ώρες εβδομαδιαία συνολικά το ανώτερο (και 6 το ανώτερο για ιδιώτες επίσης συνολικά). Διαβάστε την προκήρυξη σελ.50 :)


Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Είναι στο όνομά της; Γιατί γνωρίζω επαγγελματίες με ικανοποιητικά μεγάλες επιχειρήσεις (αλλά στο όνομα της γυναίκας τους ή των παιδιών τους), που διεκδικούν και καταλαμβάνουν θέσεις με πλήρες ωράριο.

Αν όμως είναι στο όνομά της... πολλά θα μπορούσες να κάνεις.

Γνωρίζω πως έχει λογιστικό γραφείο,αν είχα έννομο συμφέρον θα μάθαινα και αν είναι στο όνομά της. Φέτος δεν έκανα αίτηση γιατί έχω βρει άλλη δουλειά αλλά κοίταξα τα αποτελέσματα για να δω με ποιόν θα κάνουν μάθημα τα περσινά παιδιά μου. Αυτός ο νόμος τι είναι και επινοήθηκε για την κυρία τώρα στα οριστικά;. Πέρσι δεν είχε κάνει αίτηση στις επας και εγώ την είχα γνωρίσει στα ιεκ του οαεδ που είμασταν συνάδελφοι. Πρόκειται για μία καλοστεκούμενη κυρία 55-60 ετών και συγνώμη για αυτό που θα γράψω αλλά δε νομίζω από το στυλ της να έχει τόση ανάγκη τα χρήματα των επας σε σχέση με κάποιον άνεργο. Τέλος πάντων αν κάποιος έχει συναντήσει αυτό το πρόβλημα να μου στείλει πμ μήπως πρόκειται για την ίδια επας.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
nas09 αυτός ο νόμος δεν επινοήθηκε για την συγκεκριμένη κυρία μόνο. Ισχύει για όσους δούλευαν στον ΟΑΕΔ
το 1993-1994 και δεν έχουν μονιμοποιηθεί. Για αυτό προηγούνται όλων όσοι εντάσσονται σε αυτόν το νόμο!

Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
nas09 αυτός ο νόμος δεν επινοήθηκε για την συγκεκριμένη κυρία μόνο. Ισχύει για όσους δούλευαν στον ΟΑΕΔ
το 1993-1994 και δεν έχουν μονιμοποιηθεί. Για αυτό προηγούνται όλων όσοι εντάσσονται σε αυτόν το νόμο!

Έτσι θα είναι δε φέρνω αντίρρηση σε αυτό που λες. Το ξαφνικό είναι πως στα προσωρινά ήταν στο πίνακα των ιδιωτών και πέρσι δεν έκανε καν αίτηση ώστε να ευνοηθεί από αυτή τη διάταξη. Όπως και να έχει μου φάνηκε περίεργο και ήθελα να πληροφορήσω το forum, συμφέρον δεν έχω...

Αποσυνδεδεμένος Aggelos32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικα με τη πρόσληψη στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ

Αποσυνδεδεμένος Aggelos32

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι στον 9ο μήνα κύησης, είμαι σε άδεια κύησης απο το ΙΚΑ και απο μέρα σε μέρα περιμενω να γεννήσω.Τη Δευτέρα συγκεκριμένα αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε θα πάω στο γιατρό για να μου βάλει τεχνητούς πόνους για να γεννήσω.Περιμένω τους τελικούς πίνακες στη Περιφερειακή Διεύθυνση Αττικής & Νήσων για να βεβαιωθώ οτι θα με καλέσουν καθώς στην ειδικότητα μου είμαι μόνη μου. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωριζει κάποιος σε περίπτωση που χω γεννήσει όταν με καλέσουν χάνω τη θέση μου ή την αποδέχομαι με υπεύθυνη δήμλωση και γράφω οτι θα γυρίσω σε 60 μέρες όταν θα τελείωσει η άδεια λοχείας που δικαιούμαι.Που πρέπει να απευθυνθώ για να ρωτήσω για τα διακαιώματα μου?
Έτυχε και σε κάποια άλλη αυτό?Δε ξέρω τι να κάνω.Είναι κρίμα να χάσω τη θέση για 40 μέρες που δε θα μπορώ να πάω αν όλα πάνε καλά προπάντων

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση γιατί είμαι σε μία δύσκολη κατάσταση! Θα σας εκθέσω το πρόβλημά μου:
Από την ειδικότητά μου έχουμε κάνει αίτηση δύο άτομα. Είμαστε και οι δύο εργαζόμενοι και το δηλώνουμε. Στην ΕΠΑΣ υπάρχουν από 17 έως 21 ώρες που μπορούν να δωθούν στην ειδικότητά μας.
Ο Διευθυντής θέλει να μας μοιράσει τις 17 ώρες αλλά μας πιέζει να αναλάβουμε και τις πρωινές ώρες της Παρασκευής (μισές μισές) κάτι που για εμάς είναι αδύνατο αφού εργαζόμαστε αλλού τα πρωινά.
Μας είπε ότι πρέπει να βρούμε τρόπο να αναλάβουμε και τις πρωινές ώρες αλλιώς θα ξαναπροκηρύξει την ειδικότητα και εάν βρεθεί άνεργος λόγω ότι θέλει ανέργους για να συμπληρώσει το 30% θα μας διώξει εμάς και θα του δώσει 20 ώρες.

Η ερώτησή μου είναι: Μπορεί να το κάνει; Μπορεί να μας διώξει ενώ μας έχει προσλάβει για να πάρει κάποιον που αυτή τη στιγμή είναι εκτός πίνακα; Ακόμα και αν αυτός έχει λιγότερα μόρια από εμάς;

Είναι υποχρεωμένος να επαναπροκηρύξει τη θέση ή μπορεί να πάει με απευθείας ανάθεση;

Να σημειώσω επίσης ότι θα δυσκολευτεί πάρα πολύ να βρει ενδιαφερόμενο από την ειδικότητά μας, ίσως χρειαστεί να τον ψάξει και να τον φέρει από άλλη πόλη. Μπορεί να φέρει εκπαιδευτικό ειδικότητας που έχει το μάθημα σε Β-ανάθεση ή Γ-ανάθεση(και να μας διώξει);

Μήπως προσπαθεί απλά να μας εκφοβίσει;

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι στον 9ο μήνα κύησης, είμαι σε άδεια κύησης απο το ΙΚΑ και απο μέρα σε μέρα περιμενω να γεννήσω.Τη Δευτέρα συγκεκριμένα αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε θα πάω στο γιατρό για να μου βάλει τεχνητούς πόνους για να γεννήσω.Περιμένω τους τελικούς πίνακες στη Περιφερειακή Διεύθυνση Αττικής & Νήσων για να βεβαιωθώ οτι θα με καλέσουν καθώς στην ειδικότητα μου είμαι μόνη μου. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωριζει κάποιος σε περίπτωση που χω γεννήσει όταν με καλέσουν χάνω τη θέση μου ή την αποδέχομαι με υπεύθυνη δήμλωση και γράφω οτι θα γυρίσω σε 60 μέρες όταν θα τελείωσει η άδεια λοχείας που δικαιούμαι.Που πρέπει να απευθυνθώ για να ρωτήσω για τα διακαιώματα μου?
Έτυχε και σε κάποια άλλη αυτό?Δε ξέρω τι να κάνω.Είναι κρίμα να χάσω τη θέση για 40 μέρες που δε θα μπορώ να πάω αν όλα πάνε καλά προπάντων

Μου εχει τυχει ακριβως το ιδιο και ψαχτηκα αρκετα..γιατι ο διευθυντής δεν γνωριζε.Λοιπον,θα στειλεις υπευθυνη δηλωση οτι βρισκεσαι σε αδεια λοχειας και θα αναλαβεις υπηρεσια την επομενη μερα!δεν χανεις τις ωρες σου σε καμια περιπτωση!με το καλο να ερθει το μωρακι σου!:)

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
γνωρίζετε αν υπάρχει ποσόστωση στους ΠΕ19 και ΠΕ20?
οχι,μονο τα μορια παιζουν ρολο.

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε ποιό μέρος έχουν ξεκινήσει να καλούν; Έχουν τηλεφωνήσει σε κάποιο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159505
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 264
Σύνολο: 278

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.